Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fLeSs válasza BandiT (#50) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Tudnánk kérni, ha lenne Mo.-on.
Amúgy a DMax 10-ből is van 16 MB-os változat (200+ GB).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#52) BandiT válasza fLeSs (#51) üzenetére


BandiT
senior tag

van tipped melyik forgalmazót lehetne zaklatni a beszerzéssel kapcsolatban?:F
Télleg, 200+ GB felett 16MB - ilyet is teszteltetek ami 16MB cache-es?

(#53) fLeSs válasza BandiT (#52) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hitachi - expert
A Maxtornak nincs magyar disztrije, érdemes a CHS-t, Asbis-t vagy szintén az Expertet zaklatni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#54) BandiT válasza fLeSs (#53) üzenetére


BandiT
senior tag

zsír! én is Expertre gondoltam! Tenkjú! Vagy írok a Maxtornak/Hitachi-nak mint az Aopennek a Smiley-s lap miatt...ha ők tudtak szerezni, lehet nagy vinyógyártó barátaink is küldenek! :D

(#55) fLeSs válasza fLeSs (#53) üzenetére


fLeSs
nagyúr

szerkesztve: tévedtem... Az USA árlistát néztem. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#56) BandiT válasza fLeSs (#55) üzenetére


BandiT
senior tag

igen, tagnap ezt én is eljátszottam! :D

(#57) rocket válasza fLeSs (#48) üzenetére


rocket
nagyúr

Jo lett nagyon valoban a diamondmax 10 szeria, ezzel helyre fog allni a rend :)
Es eltunnek az urban legendek a maxtor vinyokrol :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#58) rocket válasza BandiT (#47) üzenetére


rocket
nagyúr

A diamondmax 10 szeriaban az osszes vinyo ncq enabled, maxline III-ban szinten.
Viszont ez nem biztositek arra, hogy fog is mukodni regebbi sata vezerlovel szerelt lapokban, de ez nem a vinyo, hanem az vezerlo chip hibaja.

Kozben talaltam egy review-t maxtor dm10 vs seagate 7200.8, abban ezt irjak:

''The reason why NCQ has not been a major factor until now is that in order to utilize it, both the hard drive and the Serial ATA controller need to support the technology. Many first generation Serial ATA controllers were simply modified Ultra ATA/133 controller designs with a new Serial ATA interface, and did not support NCQ technology. This meant that even if you had purchased a NCQ enabled drive, you still could not utilize the full functionality of these drives. However, with two of the industry's largest chipset designers now have NCQ support in their latest products, spanning across both the Intel Pentium 4 and AMD Athlon64 platforms, NCQ is finally ready to hit mainstream.''

2005.02.02.-en irodott a review, itt van Bővebben: link



[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#59) BandiT válasza rocket (#58) üzenetére


BandiT
senior tag

Thx, azóta én is utánanéztem és igen mind ncq-s :B

(#60) BandiT


BandiT
senior tag

no, valakinek valamelyik vinyója van -e? :D

(#61) BandiT


BandiT
senior tag

:F

(#62) BandiT


BandiT
senior tag

Sziasztok,

-e két vinyó között vaciálok, hogy melyiket vegyem. Ha valakinek van valamelyik, megkérném írja le a tapasztalatát a vinyóval kapcsolatban, hogy jó -e, mennyire melegszik, mennyire hangos, sebesség, szóval minden infó jöhet hogy könnyebb legyen dönteni.

A két versenyző:

Maxtor Maxline III 7B250S0 250GB SATA/150 16Mb Cache 7200rpm
Hitachi Deskstar T7K250 250GB SATA/150 8Mb Cache 7200rpm

Még minidg várom a véleményeket, teszteket!!!

(#63) BandiT


BandiT
senior tag

hajrá! :C

(#64) BandiT


BandiT
senior tag

:F

(#65) BandiT


BandiT
senior tag

na gyerekek, Hitachi-t már tudok szerezni, csak még mindig nem tudom jobb választás -e mint a Maxtor...:F

(#66) Bally válasza BandiT (#65) üzenetére


Bally
senior tag

Most mégis mit vársz? Még alig beszerezhető itthon, linkeket kaptál tesztekről, páran le is írták a véleményüket, ha lenne valakinek, már írt volna valószínűleg.......

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#67) BandiT válasza Bally (#66) üzenetére


BandiT
senior tag

ezért kár volt ide írnod...zavarja a szemed a topic? nem biztos hogy olvasta még olyan akinek van valamelyik....de ha zavar akkor zárathatom...:P

(#68) BandiT válasza Bally (#66) üzenetére


BandiT
senior tag

amúgy igen, páran leírták a véleményüket - amit köszönök szépen!!!:C - hasonló típusú vinyókról!:(((

(#69) Bally válasza BandiT (#68) üzenetére


Bally
senior tag

Jó, én értem, hogy te mit akarsz, de ha egyszer pontosan ez a típus nem kapható még nálunk, akkor nagyon ne remélj tapasztalatokat.

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#70) BandiT válasza Bally (#69) üzenetére


BandiT
senior tag

A Maxtor-ról fogalmam sincs hogy kapható -e de valószínűbbnek tartom hogy inkább mint a Hitachi, Maxtor-ral többen foglalkoznak...de érdekes ellentmondás hogy Hitachi-t jövő héten tudnék venni, csak tudod nem biztos hogy jól döntök, lehet hogy a Maxtor jobb és két vinyót meg nem akarok venni! Aztán ki tudja? :D

(#71) fLeSs válasza BandiT (#70) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hitachit hol tudsz venni?
Amúgy MLacának van két Maxline III-asa RAID 0-ban, asszondja, hogy QRVAgyors. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#72) BandiT válasza fLeSs (#71) üzenetére


BandiT
senior tag

Asbis! Támadd le őket hogy adjanak tesztre! :) Jövő hét elején kapnak! :)
Meg tudod kérdezni MLaca-t hogy hol vette? :DDD
Elhiszem hogy qrva gyors!!

(#73) fLeSs válasza BandiT (#72) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Meglátom, hogy mit tehetek.
Ezen a két vinyón kívül más gyártóknak (samsung, seagate, wd) nincs vmi ilyesmi újabb szériájuk?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#74) BandiT válasza fLeSs (#73) üzenetére


BandiT
senior tag

Seagate - WD - nincs
Samsung, nem tudom :F
Maxline III infót előre is THX! :)

(#75) rocket válasza fLeSs (#73) üzenetére


rocket
nagyúr

Seagatenek vannak ilyen winchesterei amik tudnak ncq-t, barracuda 7200.7 ncq , a 7200.8 ncq, es van meg a Seagate NL35 ami szinten ncq enabled (ez szerverbe szant highend (vga piac utan szabadon :) ) szeria olyan mint a maxtornal a maxline sorozat).
Samsungnak es western digitalnak meg uton vannak valahol csak ezek a vinyoi :)


[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#76) BandiT válasza rocket (#75) üzenetére


BandiT
senior tag

ok, de a Seagate -ek SATAII vagy 16MB cache - ezekkel hogy állnak? :)

(#77) rocket válasza BandiT (#76) üzenetére


rocket
nagyúr

Azzal ugy allnak mint a samsung meg western digital :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#78) BandiT válasza rocket (#77) üzenetére


BandiT
senior tag

ez a baj :D

(#79) rocket válasza BandiT (#70) üzenetére


rocket
nagyúr

Szerintem egy dolog a donto, amit irtam mar par napja, amelyikre tobb a gari azt kell megvenni, sebessegben,hangban,melegedesben nincsenek egetrengeto kulonbsegek a vinyok kozott ebben a szegmensben :)
Tehat hitachi, ha jol tudom arra 3ev a gari :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#80) BandiT válasza rocket (#79) üzenetére


BandiT
senior tag

és ha mindkettőre 3év a gari? :D

(#81) fLeSs válasza rocket (#75) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A 7200.7 már elég régi, és már teszteltük is (meg most következő tesztünkben is bennelesz), a 7200.8 és ez az NL35 miben különbözik a 7200.7-től? Amúgy a 7200.7 elég lassúcska a tesztjeink szerint...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#82) rocket válasza BandiT (#80) üzenetére


rocket
nagyúr

Fej vagy iras :D
Egy szavazat a maxtor vinyora, tapasztalatbol :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#83) reimerm


reimerm
csendes tag

érdekelne valakit írható dvd-lemez 100ft/db ért?

(#84) rocket válasza fLeSs (#81) üzenetére


rocket
nagyúr

#58-as hozzaszolasban amit belinkeltem tesztet, abban ezt irjak:

''Their last major Serial ATA hard drive introduction, the Barracuda 7200.7, was actually the first shipping drive on the market to support Native Command Queuing, a feature which was largely overlooked at the time since there were only a scant few controllers which could take advantage of this feature. Despite the fact that NCQ-enabled controllers from Intel and nVidia are now shipping, the Barracuda 7200.7 continued to lag behind the competition in terms of performance and peak capacities.

The Barracuda 7200.8 series drives look to fix this, providing better performance and capacities up to 400GB. Seagate actually refers to the drive as the Barracuda 7200.8 NCQ (simply re-enforcing the fact that yes, these drives do support NCQ), although the drive is missing the NCQ tagline from the shipping drive, seen below. The 7200.8 supports capacities ranging from 200GB to 400GB, twice the capacity of their previous generation, which appears to be due to Seagate using 100GB platters. The 7200.8 also features slightly lower access times (8.0 ms compared to 8.5ms) compared to its 7200.7 predecessor.''

NL35-rol meg ezt az infot talaltam, de ugynezki egyenlore csak papiron letezik a cucc, 2005 q1-et irnak megjelenesne.

''NL35 Series

Seagate's new NL35 Series is the world's first one-half Terabyte disc drive designed specifically for cost-effective tiered near-line storage. A new class of storage has risen to fill the gap between primary and archive storage. The foundation of this near-line storage is high capacity, low cost per gigabyte, reliable disc drives with Fibre Channel or Serial ATA interfaces. Seagate's NL35 Series disc drive product family was designed to provide the ultimate in near-line storage solutions.

The Seagate NL35 Series 500GB Fibre Channel disc drive enables cost-effective, tiered storage solutions designed to manage data based on response and availability requirements. The NL35 Series delivers seamless near-line storage on existing Fibre Channel SANS with no additional hardware or changes to storage software needed.

The applications for near-line storage include: disc-to-disc backup/storage recovery, virtual tape backup/storage recovery, fixed content-addressed storage for image and document management and lower-tiered storage of regulatory compliance or other business data. Seagate's NL35 Series disc drive facilitates faster, more reliable backup/recovery for systems at lower overall cost versus traditional tape systems.''



"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#85) L3zl13 válasza BandiT (#50) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerk: Téves

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#86) L3zl13 válasza fLeSs (#73) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Samsungnak van új SATA II-es vinyója.
De hogy mikor lesz kapható azt nem tudom.

Elvileg hét végére/jövő hét elejére igérték a CHS-ben a 200GB-set.

Aki hülye, haljon meg!

(#87) fLeSs válasza rocket (#84) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Köszi. Akkor majd 1-2 hónap múlva visszatérek rá.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#88) L3zl13 válasza fLeSs (#81) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem sima 7200.7-et mondja, hanem annak az NCQ-s revízióját.

Aki hülye, haljon meg!

(#89) fLeSs válasza L3zl13 (#88) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azt teszteltük.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#90) L3zl13 válasza fLeSs (#89) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jah, akkor ok.

Aki hülye, haljon meg!

(#91) fLeSs válasza L3zl13 (#90) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem mintha sokat segítene az NCQ. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#92) L3zl13 válasza fLeSs (#91) üzenetére


L3zl13
nagyúr

:D

Samsung Sata II lesz a tesztben?

Aki hülye, haljon meg!

(#93) fLeSs válasza L3zl13 (#92) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az melyik? SP1614C lesz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#94) L3zl13 válasza fLeSs (#93) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A 200GB-s SATA II az az SP2004C.

PH-n is volt róla hír. Bővebben: link

Aki hülye, haljon meg!

(#95) fLeSs válasza L3zl13 (#94) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ennyivel tud többet, hogy SATA II-es? (:D)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#96) L3zl13 válasza fLeSs (#95) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezt kéne a tesztnek kiderítenie, nemde? :DDD

Valamint a Samsungnak nem volt eddig 200-as és 250-es vinyója. Szóval kapacitásnövekedés is van az új tipussal.

Aki hülye, haljon meg!

(#97) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Na mind1.
A hamarosan megjelenő tesztben ezek lesznek benne
WD Raptor 74 GB
WD Raptor 36 GB
WD Caviar SE 160 GB
Maxtor DMax Plus 9 160 GB
Maxtor DMax Plus 10 200 GB
Seagate 7200.7 160 GB
Hitachi 7K250 160 GB
Samsung SP1614C 160 GB

Majd legközelebb az újakat teszteljük ezekmellé.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#98) BandiT válasza fLeSs (#97) üzenetére


BandiT
senior tag

Kölcsönadjam majd a T7K250 vinyót? ::DD Legfeljebb cserébe beírjátok a cégünket, hogy mit biztosítottuk a vinyát :))

(#99) fLeSs válasza BandiT (#98) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem kell.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#100) BandiT válasza fLeSs (#99) üzenetére


BandiT
senior tag

bocs hogy kölcsön akartam adni! ;)
Szívesen! :P

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.