Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor bad sector (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Hi bocs ha vam már ilyen topic den én nem találtam meg!
Egy haveromnak van egy maxtor 40GB-os winyója és egy nap -1 év után- találtun rajta bad szektort egy hét mulva többet és csak szaporodnak. A probléma, hogy már nem garis, és mit lehet tenni vele hogy ne szaporodjanak és eltünjenek?
Elöre is köszi

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#2) b.bone


b.bone
senior tag

Tudtommal ez attól fordulhat elő hogy a van bent egy kis koszdarab vagy hibázik a fej és tönkreteszi a lemezt. szóval bent a vinyóban van komoly hardveres gubanc.

én lementenék róla amit lehet és vennék egy újat.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#3) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Ö már teljesen kétségbe van esve de valószinüleg ez lesz a végkifejlet. Csak hátha tud valaki valamilyen átmeneti megoldást amivel még egy fél évig kibirná szerencsétlen winyó!

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#4) sequator


sequator
senior tag

minden fontos adatot mentsetek a vinyóról, amíg lehet. mekkora a bad sectorok növekedési üteme? (mennyivel lett több mondjuk az alatt az egy hét alatt?) szvsz1-2 héten belül csak fizikai méreteiben fog különbözni egy 1,44es floppytól
viszont nagyon baba levélnehezéknek:)) nekem is van 3 ilyenem:(

Sautia

sequator

(#5) SAMYka


SAMYka
aktív tag

2kb-nál vettük észre kb egy hónapja, most ha jól emlékszem 180kb. Addig nem nö mig a winfos azt nem irja ki, hogy nem lehet a c: meghajtóra irni. Ha ezt kiirta akkor biztos hogy mindig több lett 1-10kb-tal!


Azért egy 1 éves 40 Gb os maxtor papirnehezéknek nem perverz egy kicsit?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6) Bally


Bally
senior tag

Meg lehet próbálni partition magic-el formázni, úgy hogy kihaggya a bad sectorokat, és akkor TALÁN nem szaporodnak :U

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#7) Notes


Notes
senior tag

Ugyan már...
Nehogy mégegyszer adatokat bizzál erre az eszközre! Gyorsan mentsetek meindent róla aztán kész, lehet venni egy újat.

Romanes eunt domus!

(#8) rdi válasza Notes (#7) üzenetére


rdi
veterán

Vagy hallgass a #6 .-ra és a #7-re is. Legyél kompromisszumkész.

Fej! Tor! Potroh!

(#9) SAMYka


SAMYka
aktív tag

PM-el néztük de nem talált hibát a 7.0-ás verzió. De lehet hogy én vagyok kicsit [L]Lame[/L] ehez a programhoz mert nem használom minden nap.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#10) karib válasza SAMYka (#1) üzenetére


karib
addikt

Úgy kell újrapartícionálni a HDD-t, hogy a rossz területeket ne használja. Ehhez FDISK nem jó, én EFDISK-et szoktam használni (MasterBooter programcsomag része, [L]http://www.masterbooter.com[/L]), amivel pillanatok alatt akár négy primary partíciót is csinálhatunk, nem kell extendedekkel vacakolni. PMagic is biztos tud ilyet, de nekem az mindig bonyolult volt :)

Azt, hogy a rossz szektorok elhelyezkedését honnan lehet megtudni, az már nehezebb. Nekem van egy favágó eljárásom, de ha valaki tud ötletet, ossza meg :) Pl. ScanDisk nem csinál logot vagy valami hasonló program? Arra van szükségünk, hogy mely szektorok nem olvashatók, és hány szektor van összesen - ebből már feltérképezhető a HDD, és meg lehet határozni a hibamentes foltokat, ahova az új partícióinkat helyezhetjük. Jó esetben, ha ''tiszta'' helyre rakjuk a partíciókat, akkor elkerülhető a hibák terjedése. Persze ez nem mindig igaz, ha valami részecske garázdálkodik odabenn, az odébbmehet, ha pedig csak a tányér anyaga-mágnesezése kezd gallyra menni, akkor e módszer ellenére a korábban jónak tűnő területek is elszállhatnak.

Egy próbát megér, de a továbbiakban fontos adatot ne tartsatok a HDD-n! Sajnos ez egy újabb rossz pont a Maxtorok megbízhatóságának :(

Department of Redundancy Department

(#11) Fireblade


Fireblade
csendes tag

Sziasztok!

Bocs, hogy ide írok de nem akartam új topicot nyitni. Van egy 80 GB-os Maxtor winchesterem (fél éves sincs, garis még), és egyre gyakrabban ad ki furcsa kattogásokat, mintha a fej nekiütődne valaminek. Szerintetek halódik, vagy ez teljesen normális? Mennyi ideje lehet hátra? :(

Hajrá SonyJxx!

(#12) Sanya válasza Fireblade (#11) üzenetére


Sanya
nagyúr

szerintem nemsok.

húzod te azt gépet?
mert ha magasabb frekit kap, mint kellene(33Mhz), akor gáz van

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) Fireblade válasza Sanya (#12) üzenetére


Fireblade
csendes tag

Szia!

Igen húzom az AMD-t ami benne van, ez nem tesz jót neki??

Hajrá SonyJxx!

(#14) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Hi utánna néztem az EFDISK-nek a linken de full kellene nem szeretem a shareware verziókat mert mindig az nem müködik ami kéne!Ja és most nincs 5EFt-om egy kis progra! Amit irtál azt kipróbáljuk de hogyan tudom feltérképezni a winyót?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#15) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Nekem sikerült a eltüntetnem a bad sectorokat a maxtor Powermax nevű proggijával. Nyomtam egy low level formatot(kicsit egészségtelen, tudom) de reggelre teljesen jó lett a hdd.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#16) Notes


Notes
senior tag

' reggelre teljesen jó lett a hdd ' ez jó :DD

Romanes eunt domus!

(#17) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Megpróbáljuk mi is a low level formatot! Mennyi esély van rá hogy meghal a vinyó?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#18) karib válasza SAMYka (#17) üzenetére


karib
addikt

A HDD gyártó saját diagnosztikai-javító programját használd.

Meghalni? Az elvileg nem nyírja ki. Mondjuk minden adatot legyalul.

Department of Redundancy Department

(#19) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Az adatok nme probléma! Akkor a low level format az alapjába véve ''át''mágnesezi a winyót?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#20) L3zl13 válasza FaBatka (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért lenne egészségtelen a low level format?
A BIOS-os változat már úgysem müxik az új vinyóknál. A gyártó saját ''low level format''-jának pedig már nem sok köze van a valódi low level formathoz, és nem is fenyeget semmilyen veszéllyel.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Még nem csináltam ilyet és kb medig tart AMD 1.8 256SD-ben?
Ja 40GB,

Csak kb!

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#22) Scream007


Scream007
őstag

jol van látom nem csak nekem ment szarrá szintén 40 gigás volt, és 1 év után elkeztdett szarozni elején csak pár mega volt, aztám már több mint fég giga, és csak nőtt ha lassan, denőtt.....szerencsére nekem gari alatt kicserélték utcso hónapba is megusztam, azt mondják tulmelegszik és azé hütik.én most hütöm azóta eddig okés, de ezt most le is kopogom gyorsan.!!!

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#23) vlaci79 válasza Fireblade (#13) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
az fsb-t emelted vagy csak szorzot?
fsb gaz tud lenni
szorzo nincs problema

(#24) vlaci79 válasza SAMYka (#21) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
en fel orara tippelem (ha nincs baj a vigyoval valojaban)

(#25) SAMYka


SAMYka
aktív tag

No tuning!!Minden alapon megy nem volt még megpiszkálva!!

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#26) Fireblade válasza vlaci79 (#23) üzenetére


Fireblade
csendes tag

Szia csak a szorzót 2500@2800+

Amúgy gariba visszacserélik hétfőn, csak addig kibírhatná még... :))
Ugyanis egyre jobban kattog, felraktam az Active Smart nevű programot, az meg komoly gondokat jelez ki!!! :(

Hajrá SonyJxx!

(#27) VladimirR


VladimirR
nagyúr

A problemam a kovetkezo:
vanm egy 10Gb-os maxtor vinyom ami eddig is sz@r volt (lassu, ata33, kerre4gett), de multkor egy cd i8mage meg felment ra de le mar nem jott
a tobbi file-t gond nelkul olvasta csak azt az egy image-et nem
ma ugy dontottem megforrazom
ez eltarott masfel orat xp alatt majd szolt hogy nem tudja befejezni
sot meg el is tunt az eszkozkezelobol
reboot utan csak utemesen kerreg-kattog, bios ugyan felismeri de nem megy tovabb a hdd detect-nel
mit ronthatott el a format?
mit lehet vele csinalni hogy valamennyire hasznalhato legyen (szigoruan csaak rekkvinyonak, hibas reszeket kiparticionalva)?

(#28) tralala


tralala
tag

Hola!

Ha sikerult valahogy ravenni ,hogy tovabbmasszon a detectnel, akkor powermaxot raereszted.
Az vagy megcsinalja, vagy ad egy kodot.

(#29) SAMYka


SAMYka
aktív tag

A low level formatot, hogy szokták csinálni mert ha a vinyón van akkor az is törlödik / maga alatt vágja a fát/?
Winyó másik gépbe Powermax telepit, indit meghajtó kiválasz és UZSGYI, vagy
BOOT folpy, cd, vagy bármi csak ne a formázadó dolog pl:flopyrol indit powermax és úgy UZSGYI?


EZ FONTOS VALAKI ÁRULJA EL A MEGOLDÁST!!!!!!!!!!!!!!

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#30) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Ja és majdnem elfelejtettem egy fontos dolgot:patricionáltuk PQM 8.0 és ahibás szektorok az elsödleges patrición voltak de miután végzett a PQM 8.0 szétszóródtak! Ez mitöl van?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#31) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Tegnap lefutott a powemax és ugy néz ki a dolog, hogy eltüntek a hibás szektorok!

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#32) Notes


Notes
senior tag

Ugye ismered a hibás szektorok kedvenc szövegét: I'll be back!

Romanes eunt domus!

(#33) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Hátha nem!

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor bad sector (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.