Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Üdv mindenkinek !

Úgy érzem elérkezett az ideje gépem fejlesztésének, és mivel jelenleg csak 50.000 Ft tudok max rászánni, ezért esett a választásom a fenti alaplapra és processzorra. A kérdéseim/kéréseim ezzel kapcsolatban a következők : Mivel nem ismerem a Matsonic termékeket, jó volna ha tudnátok némi infót adni erről az alaplapról. Nem technikai paramétereket, ezeket ismerem, hanem inkább saját tapasztalatok érdekelnének. Mennyire megbízható, stb...
A gép többi része maradna a jelenlegi összeállítás. Lenne még mellettük 256 MB 133MHz-es SDRAM (azért is esett a választásom erre az alaplapra mert támogatja a SD és a DDR memóriákat, így később ha lesz rá keret még ezen is lehet fejleszteni) egy 40GB seagate winchi, LG 52X CD olvasó, Philips 4x4x32x CD író, egy Leadtek MX440-es videókártya egy MIRO PCTV tuner kártya. Az egészet egy 250 W-os Codegen tápegység hajtaná. Elég neki ez a táp, vagy esetleg már ennél megbukik az egész? A procit egy Titan D5TB3-as hűtő hűtené. Remélem ez is elég lenne neki. A rendszer nem lenne túlhajtva minden a gyári órajelen üzemelne.

Nos ha valaki tud a fenti konfighoz valami infót, tanácsot, azért hálás lennék.

Előre is köszi a segítséget...

GUEST

prohardver vendég

(#2) Zeratul


Zeratul
addikt

SZ@R! Ennyi véleményem a Matsonicról. Ha jót akarsz magadnak akkor inkább vegyél egy ECS K7S5A vagy K7S6A. Olcsó is meg jó is. Az utóbbi még tuningbarát is.

(#3) HEBI válasza guest (#1) üzenetére


HEBI
senior tag

Nekem bevált. Azért vettem, mert azt mondta nekem egy általam elismert kiskeres emberke, hogy jó. Nem bántam meg. Most egy 1800XP megy benne 1900-on stabilan.
Amit jó tudni:
Az utolsó általam ismet bios olyan 2002.04.10 körüli.
A via hardwaremonitor nem megy vele, de nem gond mert a mbm tökéletesen méri a hőmérsékletet.
Amúgy ECS márkájú a chipkészlete, ami nem rossz...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#4) guest


guest
veterán

Ez így elég érdekes. Valaki szerint nem jó, valaki szerint igen. Jó lenne indokokat is olvasni, nem pedig, csak hogy vegyek másikat. Jelenleg amihez hozzá tudok jutni alaplapokat, azok közül leírása alapján ez tetszet meg. Esetleg mások véleményére is kíváncsi lennék...

De azért az eddigi hózászólóknak köszike...

GUEST

prohardver vendég

(#5) guest


guest
veterán

Ismét üdv !

A Titan D5TB3 egyáltalán rámegy az alaplapra, mert elég közel vannak azok a kondik ? Rá lehet valahogy aplikálni ?

GUEST

prohardver vendég

(#6) HEBI válasza guest (#5) üzenetére


HEBI
senior tag

Nekem az van rajta. Simán rámegy, jól van tervezve a lap, még lyukak is vannak az extra nehéz réz hűtésnek a lapon.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#7) Zeratul válasza guest (#4) üzenetére


Zeratul
addikt

Amit faterom vett az egy Mastsonic 7057CT. I815B chipsetű alaplap. WinXP alatt ha agreszívra veszem a memóriaidőzítést 1-2 óra alatt lefagy és csak 10-15 perces teljes áramtalnítással lehet helyrehozni mert egyébbként nincs egér. (PS/2 port nem éled fel). Memóriasebességben egy Via apollo pro133A leveri (pl. CU4VX) Az I440BX meg kb dupláját tudja. Bios megjelenése óta nincs hozzá.

(#8) Den válasza Zeratul (#7) üzenetére


Den
veterán

Tegyél fel egy csipszethűtő ventit.

www.simson4t.hu

(#9) andorpapa


andorpapa
őstag

Szerintem sem a Matsonic a nyerő választás. Személyes tapasztalatom nincs vele, de páran panaszkodtak már az instabilitásra, és amit már én is láttam teszteredményekből: lassú. Sokkal lassabbak a konkurenciánál.

Egy ECS lap valóban jobb megoldás, árban szerintem nem szívsz többet, viszont egy nagyon korrekt, megbízható lapod lenne, ami szerintem többet számít pluszminusz párezer forintnál. Ha egyáltalán van árbeli különbség.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#10) Zeratul


Zeratul
addikt

ECS ből is van Via KT266A sőtt KT333 is. Néhány ezressel drágábbak mint a K7S56.

(#11) HEBI


HEBI
senior tag

Erről a lapról mondjatok rosszat, ne a Matsonicról általába. Az meg honnét vettétek, hogy lassú? Szerintem átlagos, vagy egy picit jobb is a sebessége, mint egy generic via266a-s lapnak. A stabilitásával meg még nem volt gondom. Bírom az ilyen embereket, nem is látott még ilyet és kapásból leszólja, mert egy másik ilyennel esetleg szívott. De minden márkából jön ki gagyi is. Ez speciel jól sikerült lap lett.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#12) guest


guest
veterán

Figyel nálam itthon egy matsonic lap, nem a 8137-es hanem a 8127c+266 (ez a csak sdramos változat) egy 1.33-as tbvel. Tapasztalatom annyi vele, hogy bár szinte éjjel-nappal megy sosem fagy a gép, stabil még úgyis, hogy a memóriák a legagresszívebb beállításon mennek.

prohardver vendég

(#13) MM


MM
őstag

Szia!

Ami az én tapasztalatom: Az ECS K7VTA3 lapot mindenképpen kerüld el messzire. Bár VIA KT266A-s lap, de SEMMIT nem tud, olyan szinten, hogy az 1,33-as TB-met csak 1 Ghz-en tudtam vele hajtani (nem lehet 100/133-at sem állítani :-DDD)
Emellett lassú is nagyon.
Ha a Matsonic is ennyire alap alaplap, akkor inkább egy ECS K7S5A. K7S6A-n már csak DDR foglalt van, és ha úgysem akarsz tuningolni, akkor a K7S5A nagyon jó választás, és baromi stabil. (meg elég gyors is) Emellett van, ahol 12,5K magyar forint+sarc , ez sem mellékes szempont, főleg ha LAN-os verziót tudsz szerezni ennyiért. RAM-ot meg ráérsz kicserélni DDR-re.
Táp ha nem gagyi elég lesz, de akkor viszont tényleg ne húzzál semmit, vidkártyán is csak a RAM-ot max. És nézd meg MBM-el hoszú ideig, nagyobb terhelésnél az 5V mennyire csökken le. Ha ~4,6-ig lemegy, akkor minél előbb tápcsere, mert inkább költs most 5-6e Ft-ot egy új tápra, mint 50-60e-et, ha nem bírja, és halála közben egy túlfesszel megvajazza az egész géped. (sajnos én 3 hónapja jártam így....)

(#14) HEBI válasza MM (#13) üzenetére


HEBI
senior tag

Itt lehet rögzíteni a memória órajelét 100 illetve 133 Mhzen. De lehet az fsbn is küldeni. Egyedül a pci sebességét nem lehet rögzíteni 33 Mhzen, ha növeled a fsb-t, nő a pci busz sebessége is. De tuningolni itt csak nagyon szolidan lehet, mivel max 0.1 V-ot tudsz adni a procinak. Még annyit, hogy 1800+/1900+ (140fsb/133memo)húzás mellett a procit a bios 1900+ nak látja, magyarul a programok is. Még a procidetektáló progik is. A tualatinom simán lebukott még egy sandra alatt is, ez nem.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#15) guest


guest
veterán

Üdv !

Köszi mindenkinek az eddigi hozászolásokat.

GUEST

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.