Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Másoddiploma - kell ez nekem? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!
Idén februárban diplomáztam a Pszf-n. Most már dolgozok meg minden. Erőteljesen gondolkozom rajta, hogy visszamenjek-e egy második diploma megszerzése érdekében. Igazából az adótanácsadói szakképesítés tetszene nekem, de ahhoz gyakorlat kell. Az meg most nincs. Szóval lenne egy Európai Uniós szakközgazdász képzés vagy valami hasonló. Egy félév 87K ami szerintem nem olyan vészes.
Egy pár tanács jól jönne. Van aki másoddiplomára jár? Megéri? Mennyire foglalja le az embert? Ilyesmik.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Ja és még egy kérdés, de ennek topicot nem akarok nyitni.
Kell most vonulni katonának szeptemberben, vagy nem lesz már vonulás. Én úgy tudom, hogy már nincs vonulás. Elfogadták ezt a rendeletet vagy mit.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#3) koxx válasza _Hunter_ (#2) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgy tudom hogy már nem kell, idén novemberben szerel le az utolsó sorkatona. Csak a psz-t kell letölteni aki igényelte. A rendeletet még azt hiszem nem fogadták el, de ha a parlament nem szavazza meg akkor a hadügyminiszter függeszti fel a besorozást.

[Szerkesztve]

(#4) col válasza koxx (#3) üzenetére


col
addikt

Már nem lesz több ''bevonulás''...

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#5) _Hunter_ válasza koxx (#3) üzenetére


_Hunter_
őstag

Reménykedtem benne. Ez lenne az egyik ok hogy még egy diplomát szerezzek, bár azt jobban megnézem ezt a képzést magamnak hátha megtetszik.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#6) col válasza _Hunter_ (#5) üzenetére


col
addikt

Bevonulásról:

[L]http://www.honvedelem.hu/cikk.php?cikk=16678&next=0&archiv=1&next=0[/L]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#7) _Hunter_ válasza col (#6) üzenetére


_Hunter_
őstag

Thx. Mert sikerült egy félév halasztást kérnem mivel májusbe vittek volna, de így akkor nem kell bevonulnom. Végre egy jó hír mára.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#8) jamez válasza _Hunter_ (#1) üzenetére


jamez
senior tag

én a Debreceni Egyetem MBA képzésén szereztem 2. diplomát. Mivel szombatonként volt kivitelezhető volt akkoriban, főleg hogy a munkahelyemen is elfogadták, hogy néha kihagyok 1 hetet. De normális meló mellet nehéz szerintem. Másik, hogy 2 diplomával sem érsz majd többet, csak jó érzés elmondani magadról. Attól még egy szakközépes munkás ugyanannyit kereshet....

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#9) _Hunter_ válasza jamez (#8) üzenetére


_Hunter_
őstag

Szal!
Azt gondoltam, hogy nem fogok többet érni, s nem is azért csinálnám, hogy na nekem van két diplomám. Aki azért csinálja az h@lye.
Amugy péntek szombat van tanítás igaz. Az talán beleférne. S hogy mennyit keresnék vele. Ezt majd a jövő eldönti.
:DD

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#10) Loretto


Loretto
veterán

na agyoniskolázott lesze? :D télleg mikor dől el hogy végleg felvesznek?

Soirée...

(#11) dawn válasza _Hunter_ (#1) üzenetére


dawn
csendes tag

Én megcsináltam az okleveles adótanácsadóit a MKVK képzésen, és szerintem nagyon megéri! Sokkal jobban, mint pl. egy közgáz másoddiploma.
Szerintem jobb egy, az alapvégzettségedhez kapcsolodó szakirányú továbbképzés, mint egy attól távolabb eső témájú másoddiploma. Az előbbi jobban hasznosítható, az utóbbi jobban hangzik.
Pl. az egyik kolleganőm megcsinálta a közgáz másoddiplomát, ugyanolyan diplomát kapott, mint aki 5 évig nappalin tanulta, ő pedig 2,5 évig pénteken és hétvégenként. Kiteheti a diplomáját az ablakba, mert semmit nem tud csinálni vele a gyakorlatban.
Én az adótanácsadóval megkaptam az összes kollégát a nyakamba, akinek adózással kapcsolatos gondja van :B Ja, meg az összes ilyen tárgyú munkát. De legalább van mire használni, és mint tudjuk csak két dolog biztos az életben: a halál és az adók. :DDD
(Közben pedig telik az adószakértőihez a gyakorlati időm :) )

''Ne keresd ... diktálom!''

(#12) efge válasza jamez (#8) üzenetére


efge
aktív tag

egy normalis masoddiplomaval NAGYON SOKAT lehet lenditeni az ember karrierjen!! gondolok itt pl szakmernoki (kulonoskepp minosegbiztositas) vagy specko penzugyi vegzettsegekre. ezek altalaban 1-2 ev alatt lefutnak, es mivel dolgozol mellette, van penzed ra. a befizetett penz 30 szazaleka leirhato adobol, az iskolaba pedig el kell engedjenek a munkahelyrol.
a legjobb befektetes a tudas, a sajat tudasod gyarapitasa...

szoval az eredeti kerdesre valaszom: igen...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#13) fokukac


fokukac
nagyúr

egy frissen végzett közgazdásznak (aki 5 évig tanulta) milyen értelmes másoddiplomát ajánlanátok? :U

de most komolyan. szeretnék érteni is valamihez... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14) _Hunter_ válasza dawn (#11) üzenetére


_Hunter_
őstag

Értem. Csak én városhoz vagyok kötve, ami jelenleg Zalaegerszeg. Itt kéne valamit találni. Nem tudom, hogy van e valami okleveles adótanácsadói képzés, és ha van akkor hol is van. Na majd keresgélek.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#15) tildy válasza fokukac (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Szintúgy.Gondolkodom azon, lehet felveszem levelezőn a villmérnökit.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Donki Hóte válasza dawn (#11) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Én meg azt mondom, hogy inkább többet ér egy teljesen más irányú másoddiploma, mint az alapvégzettségedre ráhúzni még valami szakosítót.

Mérnökként vacilláltam, hogy szakmérnöki, vagy Közgáz, aztán szerencsére a Közgáz mellett döntöttem. Igaz, hogy először azt sem értettem, hogy miről beszélnek az órákon, de aztán hihetetlenül jó volt.

Igaz, hogy a diplomával önmagában semmit sem ér az ember, de akinek diplomája van, arról jobban elhiszik, hogy képes hasznosítani magát.

Tudjátok, aki tanul az hülye; aki nem tanul az viszont hülye is marad :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17) Loretto


Loretto
veterán

nekem az a meglátásom hogy ha 2 diploma van akkor sem fognak jobban kapkodni érted a munkaerőpiacon.vagy tévedek?

Soirée...

(#18) bali79 válasza Donki Hóte (#16) üzenetére


bali79
tag

Szia!
Mikor és hol végezted a közgázt? Most én is arra készülök és nagyon érdekelne, hogy szerinted megérte-e (azt tudom, hogy élvezted, de 450000 Ft/év :Y tandíjért jó lenne, ha hasznos is lenne )
Neked mi volt az első diplomád? (Nekem építőmérnöki diplomám van)

[Szerkesztve]

Mindenre van félmegoldás!

(#19) TrollBalint válasza tildy (#15) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az speciel megéri én is abból akarom szerezni a második diplomámat... :)
Ha jól tudom a gépész után az a legkeresettebb szakma...:U

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#20) TrollBalint válasza Loretto (#17) üzenetére


TrollBalint
addikt

Kapkodni sosem fognak :(
Viszont neked talán könnyebb ''kapkodni'', másrészt, ha teljesen más szakmából van a második diploma, akkor még szélesebb körben választhatsz munkát...
(legalábbis remélem igy lesz, ha meglesz a második diploma:) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#21) Donki Hóte válasza bali79 (#18) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Eredetileg közlekedésmérnök vagyok és én még szerencsére ingyen végeztem el, jópár éve Budapesten :P

Hogy megérné-e most kb. 1,5 mFt-ért megszerezni egy ilyen másoddiplomát :F :F

Hááát, 1-2 év alatt nem térül meg, az biztos és valószínűleg sok-sok olyan pályakezdő van, akik saját maguk nem is tudnák finanszírozni :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#22) dawn válasza _Hunter_ (#14) üzenetére


dawn
csendes tag

Azért Zalaegerszeg csak megyeszékhely, feltételezem csak lehet találni valamint. Ma már rengete ilyen képzés van, mert mindenki tudja( vagy előbb-utóbb rájön) hogy önmagában egy diplomával nem igazán lehet érvényesülni, vagy legalábbis többel jobban.

''Ne keresd ... diktálom!''

(#23) dawn válasza Donki Hóte (#16) üzenetére


dawn
csendes tag

Ha tudod használni a más irányú végzettséget, akkor ok. Az én szakmámban nem tudjuk igazán, vagy legalábbi ott nem ahol én dolgozom. Ezért mondtam, hogy sokkal jobban bejön a szakirányú továbbképzés. (Egyébként a melóhelyen is jobban örültek ennek, ez mondjuk mellékes, mert nem azért csináltam.)

Van mérnök haverom, aki szintén megcsinálta a közgázt és azt mondta, hogy szép, meg jó, csak hát mivel másoddiplomával szerezte, nem ért annyira hozzá, és így is csak mérnökként tud elhelyezkedni. Az egy másik dolog, hogy a másoddiploma miatt több pénzt kap mérnökként. De a közgázzal azóta se foglalkozott.

Egy dologban egyet értünk biztosan. ''Sajnos'' :F tanulni kell, mert éhen halsz.

[Szerkesztve]

''Ne keresd ... diktálom!''

(#24) _Hunter_ válasza dawn (#22) üzenetére


_Hunter_
őstag

Hát ja. Neten utánna nézek, hogy van e valami. Mivel a város adott így csak itt tudok keresni a munkám miatt. Majd jelzek, hogy mit sikerült. Amugy ha valaki tud segíteni azt thx.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#25) dawn válasza _Hunter_ (#24) üzenetére


dawn
csendes tag

http://www.mkvkok.hu/oktatas.html

Még nézek mást is.

''Ne keresd ... diktálom!''

(#26) _Hunter_ válasza dawn (#25) üzenetére


_Hunter_
őstag

Thx. :)

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#27) _Hunter_ válasza dawn (#25) üzenetére


_Hunter_
őstag

Megnéztem. Az adótanácsadói szimpatikus lenne, csak egy bibi van vele, hogy 1 év gyakorlat kell hozzá. Én az apeh-nél voltam 4 hónapot. Most jelenleg controlling osztályon dolgozom, így egyenlőre nem nagyon aktuális a dolog. Lehe,hogy marad a másoddiploma?!

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Másoddiploma - kell ez nekem? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.