Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Mac mini (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kendtech


Kendtech
csendes tag

kiváncsi lennék hogy magyarországon mennyibe fog kerülni a mac mini ?
továbbá az is érdekelne hogy mik az előnyei(ha van ilyen ) és hátrányai ennek a gépnek a többi mac hoz képest ?
én nagyon szeretnék egy ilyen gépet de semmit sm tudok róllavagy legalább is nagyon keveset:(

(#2) Race-Face válasza Kendtech (#1) üzenetére


Race-Face
tag

Mac mini 1,25 GHz, 256 MB RAM, Combo : 111120 forint+áfa (bruttó: 138900Ft)
Mac mini 1,43 GHz, 256 MB RAM, Combo : 132720 forint+áfa (bruttó: 165900Ft)

Teszt:
Bővebben: link

Sajnos alá kell pakolni az 1 giga ramot (de legalább 512 megát).
A benne lévő 256 MB édeskevés... és ha swapelni kezd a 4200-as fordulatú vinyón... :( nos, a winchester elég lassú... és 2,5'' - tehát drága is.

Elég nagy hátránya az asztali gépekhez képest a bővíthetősége - vagyis a bővíthetetlensége. De kérdés, ki mire akarja használni.
Usb-n, fw-n keresztül sok dolgot rá lehet még dugni (külső vincsi, dvd-író, akármi...), de akkor értelmét vesztette az egész, ha körbepakolja az ember...
Szóval én megveszem majd a nagyobb modellt (a 80 gigás vinyó miatt), meg rögtön veszek bele 1 giga ramot (nem ''gyári'', jó lesz bele ''mezei'' Kingston is...)



[Szerkesztve]

Kelj fel és járjunk!

(#3) faster


faster
nagyúr

Már van ilyen topik

Bővebben: link

(#4) La Palma válasza Kendtech (#1) üzenetére


La Palma
csendes tag

http://www.macbolt.hu
http://www.applecorner.hu
http://www.xms.hu
satöbbi...

''Élni tudni annyi, mint röhögni a halálon és meghalni a röhögéstől'' (Boris Vian)

(#5) Zenty válasza Race-Face (#2) üzenetére


Zenty
őstag

De ehez ugye a szimpla átlag moncsi nem jóh? Mac moncsi kell?

Guild Wars - Zenty a survivor

(#6) Race-Face válasza Zenty (#5) üzenetére


Race-Face
tag

De, jó.
alapból dvi kimenet van rajta, de adnak hozzá átalakítót.

Kelj fel és járjunk!

(#7) bigboss


bigboss
csendes tag

Én azért paráznék ha mac minim lenne. Anno a Cube G4-ek simán túlmelegedtek.
Ez annál sokkal zsúfoltabb. (és olcsóbb is)

G5 asztali rulez. :DD

[Szerkesztve]

Vagy úgy mint a sör: Asztalon, hidegen, felbontva!...

(#8) Zenty válasza Race-Face (#6) üzenetére


Zenty
őstag

Akkor ok szoval nem kötelező az átalakitó !
És az egér és bill témát hogy viseli? :D

Guild Wars - Zenty a survivor

(#9) Race-Face válasza bigboss (#7) üzenetére


Race-Face
tag

hát igen, a G5 minden szempontból előnyösebb választás - na jó, nagyobb helyet foglal, de szívesen csinálnék neki helyet az asztalomon, csak az ára...
Mire itthon elérhető lesz a mac mini, már bőven lesz külföldi tapasztalat a melegedésről és a sebességről. Sőt azt hiszem, itthon sem én leszek az első vásárlója... Megvárom, mik a tapasztalatok.
Engem inkább a winchester aggaszt... lassú, kicsi... lerontja az összképet.

Kelj fel és járjunk!

(#10) Race-Face válasza Zenty (#8) üzenetére


Race-Face
tag

usb-s cuccot köthetsz rá, azokat jól kezeli.
Én logitech cordless billentyűzetet használok, azon fel van festve az alma jel is a gombra. :C
A gond inkább az, hogy két usb csatlakozó van a gépen, így az el is fogy rögtön...
Ha veszel hozzá madzagos apple billentyűzetet, akkor az usb hubként is funkcionál, van rajta két usb csatlakozó.
De a madzagos apple billentyű alig olcsóbb, mint a bluetooth... viszont ahhoz kell a minibe venni bt-adaptert - ha jól emlékszem, tizenvalahányezer forint + fa.
Szóval a végén a minire rá kell költeni még egy mini árát, ha használni is akarod rendesen... (+ram, bill, egér, bt...) de használhatod 600 Ft-os usb egérrel meg 2000 Ft-os usb billentyűzettel, csak hülyén néz ki, ha OsX alatt vindóz gombot nyomkodsz... :B

Kelj fel és járjunk!

(#11) Kendtech


Kendtech
csendes tag

téleg vajon mi a helyzet a tulmelegedéssel ......??
dolgoztam 2 éven keresztül cube géppel annak nyáron kellet a légkondi
vajon a mininek is szüksége lesz rá ??

amugy az ár az tuti biztos ?csak azé kérdezem mert mindenhol 599 dollárért (599x190=113810 HFU)hirdetik a jobbik verziót persze a magyar oldalon még nem irták ki legalább is én nem találtam az árat ha igaz az ár amit irtatok az szomorú hiszakkor ez is jóval drágább itt mint a világ boldogabbik felén :F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#12) dabadab válasza Kendtech (#11) üzenetére


dabadab
titán

''akkor ez is jóval drágább itt mint a világ boldogabbik felén''

Ez mar csak igy szokott lenni. Szokj hozza :) (Es nem csak Mo-n, hanem az EU-ban is, nem ritka, hogy ha vmi az USA-ban 99 USD, akkor az itt 99 EUR (Mo-n meg 110 + AFA ;-) )

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Mac mini (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.