Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nozs23


nozs23
addikt

Hátha leszünk még itt elegen, hogy releváns lehessen a topic.
Elsősorban az S széria miatt hoztam létre, de mivel rengeteg tulajdonsag/funkció/menüpont megvan a G szériás modellekben is, így az sem offtopic.
Én egy évnyi G9 utáni vágyódás miatt tértem vissza a gyártóhoz egy S5-el, ami A7III-at váltott.

(#2) wms válasza nozs23 (#1) üzenetére


wms
senior tag

Mi nem tetszett a Sonyban? Panával meg vagy elégedve?

(#3) nozs23 válasza wms (#2) üzenetére


nozs23
addikt

Nekem a Sony mindig kenyszer ut volt. FF-re akartam valtani M43-rol es akkor az volt a megfizetheto, de jo alternativa.
Nem tudtam igazan megszokni/megkedvelni (hasznalat/menu/stabi es kozben egyre tobbet kezdtem videozni, ahol sokat hoz a Pana -10bit, 4k/60...stb). Egyedul a PDAF fog hianyozni, de nekem a tobbi tobbet er.
Egyelore igazi hazateresnek erzem. :D

(#4) wms válasza nozs23 (#3) üzenetére


wms
senior tag

Köszi a részletes választ! :K

(#6) toyone válasza nozs23 (#1) üzenetére


toyone
őstag

Szia.
Milyen lencsével használod az S5-t?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#7) nozs23 válasza toyone (#6) üzenetére


nozs23
addikt

20-60 és 85mm f/1.8.

(#8) toyone válasza nozs23 (#7) üzenetére


toyone
őstag

Kb. 70/30 arányban lenne videóra/fotóra az S5. GH5 ről és X-T30 Fujiról jőve. Ha hivatalos árakat nézzük az S5 és az X-T4 közel egy árban vannak. Szeretem a Fujit de egyrészt a recordlimit és a túlmelegedés annyira nem ejtenek rabul (4k50P), másrészt Az S5 stabija jobbnak tűnik. No meg persze egy halom videós feature.
A manualozás nem probléma videó alatt, a legideálisabb számomra a 24-105 F4 lenne amit vagy natívan közelítenék meg vagy adapterezve Canon-ról mert árban egyre jönne ki. Csak az MC-21-re tudok bérelni is ha esetleg arra lenne szükség.
Fotóban S1 + 24-105 F4 már próbáltam, de csak fotóra, abban teljesen problémamentes volt.
Még a Sigma 28-70 F2.8 tetszene. De előtte kipróbálnám, talán ha visszanyit a Fotoplus lesz rá esély.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#9) nozs23 válasza toyone (#8) üzenetére


nozs23
addikt

Az ibis meglepetés jo a merethez kepest. Szerintem a nagyobb panakon kivul egyik FF sem hozza ezt szintet.
Itt van errol egy kis osszehasonlitas: [link] statikus temakhoz be lehet nyomni az IS boostot, gyaloglashoz pedig a gyro data-s e-stabilizalast is. Mindket feature hatekonyan mukodik. Stabis obival pedig meg inkabb javul a helyzet (dual is).
Fotoplus nagyon tolja a panat, en is egyedi ajanlatot kaptam a az aktualis akcion felul is (akkor -100k + ajandek akksi volt).
Ha jol nezem most talan az ediginel van a legjobb deal 785 a kitre + weebill S.

Van benne sok dolog ami megkonnyiti a video/foto kozti valtogast. Kulon quick menu, kulon beallitasok es profilok, shutter angle, bar szerintem ezek ismerosek lehetnek GH5-rol. Fujit nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#10) toyone válasza nozs23 (#9) üzenetére


toyone
őstag

S1H-val forogtam már, ott zseni a stabi.
Ha hozná a GH5-ét az S5 akkor már az elég lenne. A videón az S5 azért rak bele plusz rángást. De nem sétálni kell, van rá gimbal. Csak kézből működjön.
A fotoplus kifejezetten erős éves tervet tűzhetett ki magának ezen a fronton :) . De ez jó, mert feltételezhetően nem vitrin mögül lehet csak megnézni a vázat.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#11) nozs23 válasza toyone (#10) üzenetére


nozs23
addikt

Azt hiszem ki lehet berelni, es ha vasarolsz olyan vazat akkor elengedik a berles arat Lumix eseten. Van az oldalon kimondottan Lumix vazakhoz egy kontakt, neki kell irni. Hasznalva G9-et szerintem azt a szintet nem hozza, de teljesen jo kezbol, en rosszabbra szamitottam. Kis finom leptes setat meg turhetoen korrigal.

(#12) toyone válasza nozs23 (#11) üzenetére


toyone
őstag

Terveztem írni nekik. Lehetne-e az üzletben pötyögni vele. De ezt a pár hetet már ki kell várom.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#13) toyone


toyone
őstag

nozs23

Milyen az S5 fullHD képe? Használtad-e úgy?
Nincs véletlen egy 10 bites 25P-s(esetleg 50p-s) V-logos sample videód amit megosztanál egy driveon? Nem találok sehol letölthetőt.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#14) nozs23 válasza toyone (#13) üzenetére


nozs23
addikt

Reszletesnek talalom az 1080p-t az A7III utan mindenkepp jobb. Foleg 4k-ban rogzitek, de jelenleg nincs megoszthato videom. Lehet a kov. Heten tudok rogziteni.

(#15) vond válasza nozs23 (#14) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mindenképp hozz nekünk videókat, meg mindenféle teszteket! ;)

Feliratkozok én is a topikra, most már talán mondhatom, hogy ős Panásként (FZ38, FZ200, FZ300, G80, GX80, G9). ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16) vond válasza nozs23 (#5) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez mennyi lesz, mikor jelenik meg?

Ja, látom, április és 1250 dollár. Hát, az megint lesz fél milla, mire ideér. :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#17) nozs23 válasza vond (#16) üzenetére


nozs23
addikt

Mar lehet itthon kapni, igen 500k vagy egyeni ajanlat.
Mo-i Panasonictol kaptam az infot, hogy a kovetkezo fix az 50mm f1.8 lesz julius kornyeken, illetve utana meg iden megjelenik a 24mm f/1.8. :) Szerintem a Sony 70-300-at tekintve amugy nem is tul veszes az 500k-s nyito ar, mert az tobb eveskent 410, es ez tud egy turheto makrot is.

[ Szerkesztve ]

(#18) vond válasza nozs23 (#17) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt derítsd ki légyszi (ha már ennyire bennfentes vagy ;] ), hogy "utazózoom" jön-e valamikor, és ha igen, mikor és milyen. Addig nem megyek át a rendszerbe, amíg nincs egy MFT 14-140-hez hasonló lencse, nem heroin árban. :) Egy 24-es, vagy akár 28-as induló és egy 200-250 mm körüli tele vég már jó lenne nekem. És elég lenne a standard f/3.5-5.6-os fényerővel is, hogy meg tudjam fizetni. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19) nozs23 válasza vond (#18) üzenetére


nozs23
addikt

Nem vagyok bennfentes, csak kinomban rajuk irtam. :D Utazozoom nincs a roadmap-en, a fixek rajta vannak azert kérdeztem ra. :) De tok pozitiv, hogy egy nap alatt válaszoltak.

(#20) wms válasza vond (#18) üzenetére


wms
senior tag

A7III és Tamron 28-200 :K

(#21) vond válasza wms (#20) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem ne mondd, már telesírtam az összes topikot ezzel, hogy miért nem jön már a Tamron (többek közt ezzel a lencsével) L-Mount-ra. :O

Az A7III fotóra frankó lenne nekem, de videóban sok szempontból visszalépés a G9-hez képest. Így meg nem fogom bevállani, főleg nem ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#22) vond válasza nozs23 (#19) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért kérdezd meg őket légyszi, ha már így benne vagy. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23) nozs23 válasza vond (#22) üzenetére


nozs23
addikt

24-105? Meg ranyomsz egy APS-C -croppot mar nem vagy tul messze. Eglobalrol 300 alatt megvan. Van plusz stabi es az is turheto mezei makrot tud, eles mindehol (az ilyen zoomokhoz kepest). Partfocal es minimum a focus breathing.

[ Szerkesztve ]

(#24) nozs23


nozs23
addikt

Jövőhéten érkezik FW az S1-re, ha valaki megveszi hozzá az SFU2-t (amit én nézem, hogy kb. mindenhol ajándékba adnak mellé), akkor gyakorlatilag az S5 minden videós funkcióját megkapja a gép. Plusz túl is tesz rajta: nincs 30min limit 10bit 4K-ban, illetve lesz 6k internal.

Kínos pozícióban volt az S1 és az userek is verték az asztalt. Csináltak egy táblázatot is, mert már lehetetlen volt eligazodni a tulajdonságok között a folyamatos fw update-ek után.

Most így képzelik el a palettát:

(#25) nozs23


nozs23
addikt

Osztrakoknal akcio:

G9 +12-60mm: 909€ es van a gepre 100€ cashback meg a heten, azaz 809€, ha elpasszolod az obit kb. 250-re jon ki a gep: [link]

Pana-Leica 50-200 f/2.8-4: 1049€, cashbackel a heten 1000€: [link]

Lumix S1+24-105 f4: 2240€: [link]

(#26) vond válasza nozs23 (#25) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az az S1+24-105 kit de jó áron van (a G9 is). :K Még el is gondolkodna rajta az ember, főleg az új firmware miatt. De azt a rohadt kijelzőt minek kellett fel/le döntögetősre csinálni? :F :O

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#27) nozs23 válasza vond (#26) üzenetére


nozs23
addikt

Eredetileg az S1 nem hybrid gepnek indult, fotozashoz jo(bb) is lehet az a kijelzo. Csak kozben ugye rajottek, hogy itt csak ugy tudnak salest hozni, ha megkap minden videos funkciot. De igen, az nagyon jo aron van most naluk. Nalunk 935-re lehet most ezt a kitet kihozni Digitcamtol, mert ott van egy ajandek 100-ert elpasszolhato gimbal + ajandek FW kod a videos finomsagokhoz. Tehat kb. 120-al dragabb, mint az osztrakoknal, de megvan a kod, ami 70k lenne, es a garid 3 ev (kint csak 2).
Hihetetlen, hogy mindent leszamolva A7III arszintre csúsztak be ezek a gepek, pedig nagyon horror aron indultak.

[ Szerkesztve ]

(#28) vond válasza nozs23 (#23) üzenetére


vond
MODERÁTOR

APS-C crop mellett hogyan változna a gyújtótáv? Illetve a képminőség milyen, marad közel ugyanolyan?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29) nozs23 válasza vond (#28) üzenetére


nozs23
addikt

Szorozz 1.5-el durvan, kb. 160 a vege ugy. A kepminoseg ugy is jo, a zajszint APS-C f/4-nek megfelelo (FF f/5.6). Nekem FN gombon van a funkcio, hasznos.

(#30) Tuninger válasza nozs23 (#29) üzenetére


Tuninger
addikt

Tudnál mutatni e-stabis videót az S5-el? Mindenhol csak sima IBIS-est látok és kiváncsi vagyok mennyit dob rá, illetve UWA obinál megszűnik e a képszél hullámzása.

(#31) nozs23 válasza Tuninger (#30) üzenetére


nozs23
addikt

Majd sétálok vele egyet a parkban ibis vs ibis + estabi.

(#32) vond válasza nozs23 (#29) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Van egy kis zavar a fejemben ezzel az APS-C crop-pal kapcsolatban. Ugye azt írják, hogy a 4K UHD 50, 60 fps csak ebben a módban elérhető. Na már most, akkor ha 4K50 módban szeretnék menni, akkor gyakorlatilag a nagylátó megszűnik létezni, mert mindenre rájön egy instant másfeles szorzó? Pl. a 20-60-as obiból lesz egy kvázi 30-90-es, a 24-105-ből meg egy 36-158-as? Azért az kicsit gáz lenne, ha csak így lenne elérhető a 4K50. :(

A stabis tesztre én is kíváncsi vagyok. Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33) nozs23 válasza vond (#32) üzenetére


nozs23
addikt

Igen, ez így van sajnos. Itt szerintem a szenzor a szűk keresztmetszett. Ezzel a Sony szenzorral gyakorlatilag senki más nem tud 4k/60p-t, még APS-C cropban sem, úgyhogy szerintem az is öröm, hogy ezt összehozták úgy, hogy maradt a 10bit is.
Az S1H is ennyit tud, a Z6II is így kapja meg fw frissítéssel, de ott nincs 10bit.
A Canon R6 nem croppol be ennyire 4k/60-nál, de ott ugye meg más problémák vannak.

(#34) vond


vond
MODERÁTOR

Megnéztem egy kicsit jobban az S5 kialakítását. Bár kézben még nem fogtam, de ismerve a G9 fogását, attól tartok, nekem nagyon rossz helyen lenne az az AF ON gomb. Meg ahogy nézem, kevesebb FN gomb is került rá. Amiket viszont nagyon megszoktam.

Az S1 talán jobb lenne ilyen szempontból, de azt a le/fel dönthető kijelzőt nem igazán szeretem. A GX80-nál is mindig anyázok, amikor azt kell döntögetni. Meg ugye gimbalon el sem férne normálisan. Nehéz ügy ez...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35) vond válasza nozs23 (#33) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Akkor jól gondoltam. Az szuper, hogy itt legalább van ilyen mód, ráadásul 10 bittel. De akkor gyakorlatilag ha kompromisszum mentes fullframe 4K50-et akarok, nincs más választási lehetőségem, mint a másfél milliós A7SIII? :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36) nozs23 válasza vond (#34) üzenetére


nozs23
addikt

Ugyanannyi FN Gomb van. A G9-en van egy extra elől, de azt hátul behozza az S5, mert a fókuszmód tárcsa közepén lévő gomb is FN azt hiszem, alapból fókuszmező választásra van én úgy is hagytam. Az AF-ON gomb pont majdnem van, mint a G9-en, szerintem kényelmes helyen. Nézd meg újra.
Fogásra már nem emlékszem a G9-re, de nekem Sony után nagyon bejött (az sem volt szörnyű), az S1-et már nagyon nagynak éreztem volna. De így, hogy akcióban kb. ugyanolyan áron lehet kihozni őket, azért elgondolkozik az ember. Ott a jobb stabi, jobb kereső, felső LCD ha kell, világítós gombok, strapabíróbb shutter + az új FW (és + a fizetős fw-el) ugyanazt és még többet is hoz videóban (6k). Cserébe nagy dög, kihajtható kijelző nélkül.
Nekem méret + kihajtható kijelző miatt azonos áron is az S5 kéne, kereső teljesen vállalható annyira amennyire én használom (legalább van 120hz).

Tehát ha it megnézed a hátsó fókusztárcsa közepén van az AF-ON, de az S5-ön az nem az, hanem a fókusz mező/mód. Az AF-ON az jobb felül van.
Jah azt elfelejtettem, hogy G9-en elől is van alul egy kis tárcsa, ami hiányzik az S5-ről. Viszont itt a Q menüt külön lehet beállítani fotóra is videóra, nekem nem rémlik, hogy G9-en is így lett volna, de lehet, nem emlékszem. Mindenesetre ez nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#37) vond válasza nozs23 (#36) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, végülis össze lehet hozni kb. ugyanolyanra a funkció gombokat.

Az AF ON gomb helyét amiatt érzem aggályosnak, mert nekem a G9-en nagyjából ott van a hüvelykujjam, ami jócskán túl is lóg (elég nagy kezem van), kicsit még rá szoktam markolni a státusz LCD-re is (amit mondjuk abszolút nem is használok). Csatolok egy Móricka rajzot. :D

Persze a legjobb lenne megfogdosnom. Csak hol és mikor... :( Te merre laksz, Budapest?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#38) nozs23 válasza vond (#35) üzenetére


nozs23
addikt

Sajnos igen. Nagyon jó cucc az A7SIII, de az árából egy komplett szettet rakok össze Lumix vonalon, így nekem az nem volt opció. És akkor a másik oldalon fotóra meg kevés lehet a 12mp.
Slow-mo-t én amúgyis csak kiegészítésnek használom, arra meg bőven elég ez a kompromisszumos megoldás.

(#39) vond válasza nozs23 (#38) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem elég lenne az A7SIII 12 megapixelje fotóra is. Csak hát az ára... :(((

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#40) nozs23 válasza vond (#37) üzenetére


nozs23
addikt

Budapest igen, néha vidék, akkor békésmegye. Fotoplusokban biztos meg lehet fogdosni, illetve szerintem az Alzaban is ki vannak rakva a Lumix gépek (bár ez utóbbi is csak pesten van szerintem).

(#41) nozs23


nozs23
addikt

Jonnek az firmware-ek: [link] A filmmaker koddal rendelkezo S1-ek kapjak a legnagyobb update-et, illetve a prores Raw mellett jon a Blackmagic Raw az S1H-ra.
Videos szempontbol az S1H tovabbra is a legdurvabb, mostmar ot koveti az S1 (ha megvan a fizetos filmmaker fw hozza) az S1-et szorosan az S5, koztuk a legnagyobb lulonbseg talan az, hogy az S5-on nincs 6k, illetve 30p-es record limit van 4k/10bit-nel.

(#42) Ferke66


Ferke66
tag

Sziasztok!

G9-ről váltanék FF-re.
Ismerve a közelgő fw-ek tulajdonságait valamint fegyelembe véve az ajándék DMW-SFU2+akku akciót nagyon hajazok az S1-irányába.
Viszont vonzó az S5 tulajdonságai,mérete tudása (pl.:Live View Composite)is egyaránt.
Itt jönne a képbe még egy versenyző amit nem igazán ismerek személyesen, ez pedig a Nikon Z 6 II.
Az éven több videós munkára számítok, ezért tőletek is meg kérdezem ti melyiket választanátok ha kimondottan a felvett anyagok minőségét nézzük?
Egyenlőre belső rögzítés,DJI RS 2 használat.
Fotóban és videóban több alacsonyabb fényviszony mellett is kell majd dolgoznom, de indulásnak egyenlőre a kit obiban kell gondolkodnom.
Minden nyersanyagomat (fotó-video)utómunkázni szoktam, ez nem jelent problémát.
Utóbbi időben rengeteg tesztet és videókat megnéztem ezekkel a vázakkal kapcsolatban, de kiváncsi lennék a ti véleményetekre is.
Tehát Hibrid gép és fő szempont nálam a minőség, ebben az esetben akár a méret sem számit.
És még valami...szinte minden fotós cuccomat a Fotoplus kft-nél vásároltam, ezt most is így szeretném.Fentebb olvastam és ez mennyire igaz hogy kérhetek egyéni ajánlatot a meglévő akción felül is? Mert ha igen,akkor holnap meg is keresem őket...Köszönöm előre is a választ, üdvözlet!

(#43) MrChris válasza Ferke66 (#42) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha jól értelmeztem az a Nikon nem tud 10 bites videót vázon belül rögzíteni. Számomra ez kizáró tényező lenne.

Se S1-t, se S5-t nem próbáltam, még sokáig maradok G9-en. :D

(#44) Ferke66 válasza MrChris (#43) üzenetére


Ferke66
tag

Igen ezt én is olvastam, ezért is inkább a Pana felé hajlok jobban...

(#45) nozs23 válasza Ferke66 (#42) üzenetére


nozs23
addikt

Videoban jelenleg a Z6II sehol nincs egy S1-hez kepest. Legutobbi fw-el az S1 korlatlan 10bit 4k rogzitesre kepes, emelett 6k 10bit internal is megy.
Videos szempontbol egy dologban jobb a Z6II az a video AF, mondjuk ha rz szempont lenne Sonyt vagy Canont vennek. Sajnos cserebe a nativ Z obik teljesen alkalmatlanok MF-ra videoban.
Ha S1 mellett dontesz, szerintem a jelenlegi legjobb deal digitcamnal van, mert 24-105-el jar hozza egy Weebill S + filmmaker kod.

[ Szerkesztve ]

(#46) Tuninger válasza nozs23 (#45) üzenetére


Tuninger
addikt

Mikor lesz sétálós IBIS /e-stabi teszt? :D

(#47) nozs23 válasza Tuninger (#46) üzenetére


nozs23
addikt

Elkaptam ezt a szart, ugyhogy egy ideig meg nem. :(

(#48) wms válasza nozs23 (#47) üzenetére


wms
senior tag

Mielőbbi gyógyulást Neked! :K

(#49) nozs23 válasza wms (#48) üzenetére


nozs23
addikt

Koszi, nincs komoly tunetem, csak nem tudok kimenni egy ideig. :)

(#50) wms válasza nozs23 (#49) üzenetére


wms
senior tag

Maradjon is így! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.