Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Live vagy Audigy? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Begi


Begi
senior tag

Szerintetek mi lenne most a legjobb vetel?
Olyan kell, ami megy Linux alatt is(ez a ketto tuti). Szoval kene nekem ilyen, hogy melyiknek jobb a hangzasa, meg stb. Ha valami mas otletetek van hangkartyara a fentieken kivul azt is irjatok meg legyszi. Jatekhoz, filmhez, mp3hoz kell.
Azert nem mind1 milyen arban:) max 25 netto.

(#2) McJames válasza Begi (#1) üzenetére


McJames
senior tag

hardware szempontjából jobb az Audigy. a 25E nettoba az Adigy Player/ X-gamer fér bele.
gyári linux-driver biztos, hogy nincs hozzá, de az nem jelent semmit
ha fontos az azonnali használat, akkor Live! MP3+5.1 (az netto 24 kb.)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) Bonika


Bonika
csendes tag

Audigy...:D

(#4) Begi


Begi
senior tag

Azert erdekelne, mi a velemenyetek mas kartyakrol?

(#5) guest


guest
veterán

Egy rövid megjegyzés:
Az Audigy nem biztos, hogy működik magyar WinXP
alatt rendesen. Ezt az infót olvastam, lehet hogy nem fedi a valóságot, de nem árt tájékozódni.

prohardver vendég

(#6) Begi válasza guest (#5) üzenetére


Begi
senior tag

Ok. Ez nem gond, mivel Linux alatt fogom hasznalni, meg Win2k alatt.
Azert koszi

(#7) CybearBoy


CybearBoy
csendes tag

Nekem is Audigym van. A hangzása szerintem nagyon jó, van rajta IEEE1394 (firewire) port, és jó a támogatottsága is. Szóval profi kis kártya, de sajna se magyar 2k, se magyar XP alatt nem műxik. Az angol verziókkal már műxik...

ByE

(#8) guest


guest
veterán

az audigy olyan plusszokat nyújt a live-hoz képet, amit mifelénk nem igen használnak ki, esetleg digitális studiókban. A hangzás grafikonok alapján tisztább, valójában nem veszed észre. Meg van rajta firewire, jó dolog, ha használod. Viszont ami negatívum, az az ára, és az, hogy vezérlők terén kaki van körülötte. Magyar XP alatt nem megy, angol alatt is gyakoriak az elszállások. Linux alatt nincs alá stabil driver. Azon kívül nézd meg a creative news szerverén az audigy témában a hozzászólásokat. Elég sokan szidják. A live jól megy minden alatt, kiforrott technológia, jók a driverei, és linux alatt is jól megy (volt debianom és mandrake-om is, mindkettő alatt sima ügy). Live-ot javaslom. Ha nem dvd-zel és nincs nyócvan darab hangfalad, akkor ne 5.1-et vegyél, stabilabb lesz linux alatt (is). Üdv

prohardver vendég

(#9) guest


guest
veterán

Nekem most egy Live 5.1 zörög a gépemben. Nagyon jó vétel volt. Előtte hülye fejjel vettem egy Audigy-t, ami mindenhol ment, kivétel winxp alatt, viszont én azt használok. Ezenkívül nem is volt vele a windows98se sem teljesen stabil. Nem érte meg a 26000Ft-ot. Ezután nagyon nehezen gariba cseréltettem egy Live 5.1-re. Sokkal többet ér. Igazából az Audigyra írt adatok inkább csak reklámnak számítanak, mint hasznos dolognak. Igazából 2x-es áron kapsz egy instabil, hasznavehetetlen kártyát, amit még ki sem használhatsz. Inkább a Live. Ha majd az Au ára lejjebb megy, akkor éri meg váltani, ráadásul addigra a piacon lesznek olyan progik, amik kihasználják.

prohardver vendég

(#10) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Az audigy elonye a sok csatlakoztatasi lehetoseg (ami egybol szembetunik) ha tervezel vasarolni ilyesmit akkor jobb vetel. A software problemakkal sajnos egyutt kell elni az elso live idoszakban is voltak kegyetlen szivasok szoval ido kerdese a kiforott driverek megjelenese (ki nem emlekszik a rejtes live recsegesre??? a microfon volt a ludas)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Live vagy Audigy? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.