Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Live fast, die young: maxtor hdd 7200rpm (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) [Kovi]


[Kovi]
tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem a 7200-as Maxtor winyók kicsit gyorsabban halnak a kelleténél. A közvetlen környezetemben (mérettől függetlenül), szinte mindenkinek 1 éven belül meghal a 7200-as maxtorja, így nekem is éppen haldoklik. De hallottam már olyanról is amikor valakinek néhány héten belül meghalt a 80 gigás 7200-as maxtorja. Arra lennék kiváncsi hogy csak ez a márka hal ilyen gyorsan, vagy a többi is, mert most kéne új winyót vennem, mert a jelenlegi néhány héten belül meg fog halni, és maxtorban megrendült a bizalmam. Most IBM-ben gondolkodom, kiváncsi vagyok milyenek a tapasztalataitok, IBM-ek halálozási arányával kapcsolatban.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#2) neduddki válasza [Kovi] (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha eirod a keresobe ''180gxp 120gxp ibm hitachi ibm/hitachi'' oleg sok valaszt fox kapni!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) Yutani válasza [Kovi] (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem egy 80GB 7200RPM 2MB cache Maxtorom van. Amit mindenféleképpen meg kell tenni, hogy egy direkt HDD hűtőt az aljára kell szerelni, mert _nagyon_ melegszik. Hűtővel nem megy fel 33-34 foknál magasabbra a HDD fémkeretének hőmérséklete, tehát a belseje sem lehet túl meleg. Így valszeg elkerülhető a vinyó halála, mert mást nem tudok tenni ellene.

#tarcsad

(#4) bitfarkas válasza Yutani (#3) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ne idegeljetek, nekem egy 40 GB-os Maxtorom van, ha hazamegyek, bekapcs, és megfogdosom..

(#5) Genialis válasza Yutani (#3) üzenetére


Genialis
aktív tag

Most vettem egy 120 Gigás 2 Megás Maxtort, és egyáltalán nem melegszik jobban mint a szintén most vett 80 Gigás 8 megás Wd, vagy a 2 éve vett 60 gigás IBM, vagy akár a 3 éves 15 Gigás, és még mindíg pofátlan módon működő Maxtor...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#6) kymco válasza bitfarkas (#4) üzenetére


kymco
veterán

Nekem egy fél órát üzemelt aktív hűtés nélküli 60 GB Maxtor sütötte a kezem, kapott is ventit.

www.refujvaros.hu

(#7) Yutani válasza kymco (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Erről beszélek...

#tarcsad

(#8) Yutani válasza Genialis (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

''Nem melegszik jobban...'' Az mégis mit jelent? Mindegyik egyformán süti a kezed? :)

#tarcsad

(#9) Yutani válasza bitfarkas (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nézd meg egy fél óra használat után, főleg zárt házban...

#tarcsad

(#10) rog


rog
addikt

diamondmax +9 60gb.: 42 c
(proci:40, lap 38)

(#11) Yutani válasza rog (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hűtve?

#tarcsad

(#12) bdav


bdav
őstag

60gb 7200 maxtor minden hűtés nélkül megy már 1,5 éve (asszem, ennél csak régebb óta lehet meg). csak beirtam. lehet hogy az enyém még ''régi'' gyártmány, és csak az újabbak haláloznak gyakran (tény h. sokan panaszkodnak rá)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#13) [Kovi] válasza Yutani (#3) üzenetére


[Kovi]
tag

Akkor lehet hogy a hő a baj, mert nekem is hihetetlenül forró szokott lenni, főleg több órányi használat után, szinte égeti a kezem. Gondoltam is hogy ez nem tesz jót, de aztán meg arra gondoltam hogy ha ettől tönkremenne akkor biztos nem így gyártanák, szóval hogy a tervezők megoldották valahogy. Lehet hogy tévedtem. Ilyen direkt HDD hűtőt amit mondtál, amit az aljára kell szerelni még, nem nagyon láttam, csak olyat amit a ház elejére kell tenni mondjuk egy cd meghajtó helyére és mögé a vinyót, és akkor az a lap fújja rá a levegőt..

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#14) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Nalam szallitonak van benevezve 2 db 20GB meg egy 40gb 740dx-es, a gep tetejere van radobva, mazzag kivezetve, de meg nem lattam embert aki fel ora fojjamatos hasznalat utan kezzel huzamosabb ideig markolaszta vona:-)))) szakcsok es fakirok nem jarnak erre:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) greenface


greenface
aktív tag

SZVSZ ha gyárilag nincs rajta hűtő (és előírva sincs), akkor normál körülmények közt (pl. zárt ház, kontinentális nyár...) bírnia kell. Ha megdöglik, akkor sz*r, nem pedig ''jó, csak hűteni kell!''

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#16) Yutani válasza greenface (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Magyarázatnak marha jó, lehet is okoskodni, de:

1. Már megvette az ember
2. Fontos adatai lehetnek rajta
3. Nem akar felesleges időt tölteni a garanciális ügyintézéssel, és nincs is rá érkezése, ha kéz alatt vette a vinyót
4. Ha már megvan, ne arra várjon, hogy mikor pukkan ki, mert túl meleg, és rossz a tervezése

Tehát a legegyszerűbb, ha az ember szerel rá egy direkt hűtőt, és el van intézve a hőtermelés.

Azért megjegyzem, hogy időnként nem árt levenni a hűtőt, és szépen ecsettel leporolni a HDD-t, mert nagy mennyiségű por tud lerakódni a vinyó alján.

#tarcsad

(#17) rog válasza Yutani (#11) üzenetére


rog
addikt

csak a proci.

(#18) Yutani válasza rog (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Zárt ház?

Ha hazamegyek, lehúzom a HDD hűtőt a tápról, és megnézem, mennyi lesz a hőfoka. Majd ide is leírom.

#tarcsad

(#19) [Kovi]


[Kovi]
tag

Nah, én ilyen hűtőket találtam HDD-hez, nem tudom hogy az első-e az amit a HDD aljára kell szerelni..
[L]http://www.ramiris.hu/termek.php?cikkszam=2801&csoport=Cooler&page=1[/L]
[L]http://www.ramiris.hu/termek.php?cikkszam=0518&csoport=Cooler&page=1[/L]
Illetve van ugyan ez, mint a 2. csak 3 ventivel.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#20) Agyzuzo válasza [Kovi] (#19) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én az alsót használom, a ventilátort pedig sose dugom be.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21) [Kovi] válasza [Kovi] (#19) üzenetére


[Kovi]
tag

Nah, találtam mégegyet, ez kicsit komolyabbnak tűnik, bár tartok tőle hogy 2 valtivel 4800-as fordulatszámon, már kicsit hangos lenne. Mondjuk meg van adja a zajszintje is, de ez nekem nem sokat mond, hogy 29.0 dBA, mert nincs mihez viszonyítanom:
[L]http://www.ramiris.hu/termek.php?cikkszam=2835&csoport=Cooler&page=1[/L]

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#22) rog válasza Yutani (#18) üzenetére


rog
addikt

munkahelyemen.
nana hogy zart. :)

(#23) [Kovi] válasza Agyzuzo (#20) üzenetére


[Kovi]
tag

És a keret passzív hűtése (mert ahogy elnézem azokat a fém lapokat, annak kell lennie), elég ahhoz hogy venti (és így zaj nélkül), lehűtse a winyót? Konkrét számokkal is le tudnád írni hogy így mennire hűti le a winyót, he nem dugod be a ventilátort?

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#24) bdav válasza Agyzuzo (#20) üzenetére


bdav
őstag

az a baj vele hogy foglal egy 5,25''-ös helyet... vinyot jobb szeretem a rejtett 3,5'' ös helyeken tudni. azon filozok hogy mi lenne ha egy házhűző ventit raknék be alá/fölé, hogy pont ráfújja a levegőt

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#25) L3zl13 válasza [Kovi] (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Előnye, hogy nem foglal 5,25-ös helyet.
29dBA kb mint egy közepesen csendes léghűtés.
Ráadásul ez a golyóscsapágyas verzió, szóval még tartós is lehet.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Yutani válasza rog (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

Most itthon zárt háznál, netezés, ltöltés közben lehúzott ventivel 39 fok körül van, igaz, hogy alatta van egy 6 cm-es rendszerhűtő, ami szívja befelé a levegőt a házba.
Az is igaz, hogy zárt házban legutóbb hűtés nélkül akkor próbáltam (és volt nagyon meleg a HDD), amikor még nem építettem be a kereszthuzatot a házba.

#tarcsad

(#27) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Nem hiszem, hogy a hűtés miatt halnának meg. Egy saját tapasztalat:
Maxtor 200gigás gyári zacsiból(én bontottam ki) gépre dugva csak kerregés, kattogás, Bios hol látja, hol nem, de inkább nem. Ment is vissza egyből gariba. Véleményem szerint a legtöbb gond a maxtor vinyókkal van.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#28) LordX


LordX
veterán

Melyik vinyó milyen gyakran halálozik el?
[L]http://www.storagereview.com[/L], és itt a relability survey.
Remélem ez eloszlat minden kételyt.

(#29) steveetm válasza LordX (#28) üzenetére


steveetm
őstag

Hali!
És nincs vmi összefoglaló táblázat, mert így elég kényelmetlen végignézni az összeset.
Üdv.: steveetm

(#30) LukE válasza greenface (#15) üzenetére


LukE
veterán

kontinentális nyár alatt a gyártók valszeg légkondis szobára gondolnak, és az a +5-10 fok azért tartósan balyokat okozhat.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#31) zetecR válasza LukE (#30) üzenetére


zetecR
addikt

Bajokra gondolsz? :P

Én most cseréltem la a 80Gb-ost egy 120-as, 8Mb-sre, ugyanolyan meleg mind a kettő, az AIDA és a SMART szerint a 120-as 47C-os.

(#32) steveetm


steveetm
őstag

Ja egyébként létfontosságú adatot én cdre(esetleg dvdre) mindig kiírom.
Szóval leírásban nincs ott hogy kell hűtő, de leég akkor cserélik gariba, ebbe nincs mit belekötni.
Üdv.: steveetm

(#33) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A vinyókat kb.: max 45 fok körüli hőmérsékleten érdemes használni. Ha a hőmérséklet tartósan 45 fok felett van akkor valamilyen hűtés beszerelése erősen ajánlott. Egymás mellett elhelyezve több 7200RPM hdd-t nem szabad hűtés nélkül járatni mert egymást fűtik és így sokkal jobban melegszenek.

(#34) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Hali!

A Maxtorok a nagy meleg miatt pusztulnak ... legalábbis nálunk!

Ha meg kibontod a zacsis vinyót akkor az lehet hogy párszor már leesett a 3-ról :)

Life is shor...

(#35) greenface


greenface
aktív tag

Én továbbra is azt mondom, hogy egy hardver- v. akármilyen eszközt úgy kell megtervezni (és legyártani persze), hogy az bármely rendeltetésszerű használat során fellépő körülmények közt stabilan, megbízhatóan működjön.
Márpedig az, hogy 30-35 fok meleg van, a vinyó pedig egy zárt házban van, teljesen, gyakran előforduló normál körülmény, amelyet a gyártónak figyelembe kell(ene) vennie.

Gondoljatok bele: vesztek egy vadonatúj autót több Mio FT-ért, elmentek vele nyaralni, szétmegy a motor, viszitek vissza a kereskedőhöz, erre azt mondja: ''Uram, ez egy nagyon jó autó, higyje el, csak ez a fránya nagy meleg...'' :D :D

Nem a Maxtor-t szidom, nem flamelni akarok, de ha valóban tömegesen a 'nagy meleg' miatt halnak be (ami nem biztos), akkor igenis azt mondom, hogy sz*rok az új szériák!

Megvette a user az új vinyóját, rátette a fondos adatait, a vinyó bekrepált 2 hónap múlva, erre azt mondj vki, hogy ''te vagy a hülye userkém, mér nem tettél rá hűtőt ebben a melegben!'' Na ne röhögtessetek már...!




''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#36) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Azért ez, hogy ''hűteni kell a vinyót hogy meg ne haljon'' mégiscsak durva, nem? Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én úgy, hogy ha megvettem valamit, akkor az működjön. Én ne nekem kelljen működőképessé tenni! Előző HDD-m Quantum 15GB 7200 volt, a mostani Seagate 60GB 7200. És egyik sem melegedett túl... Igaz a Quantumot egész életében rackben tartottam (!), pedig az első 7200-asok közül volt való, szóval valószínűleg jobban melegedett mint a mostaniak... és nem lett semmi baja! Több évig bírta, ősszel adtam el hogy nagyobbat vegyek. Szóval a Maxtor... hát úgy fest nem a legjobb. Az egész szituáció olyan, mintha nagy nehezen levadásznál egy passzív hűtésű újabb videokártyát, örülnél neki hogy végre szereztél egy ilyet, aztán neked magadnak kéne rá hűtőventit rakni hogy el ne füstöljön... :O

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#37) Panther válasza greenface (#35) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Látom egy nyelvet beszélünk :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Live fast, die young: maxtor hdd 7200rpm (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.