Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kérdések-válaszok topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Most nagy hirtelen nem látok ilyen topicot de gondolom sok mindenkit érdekel a dolog ezért talán életképes lesz a topic
már elég régóta kinlódom egy hangkarival (vortex mx300 és a linux esete c. topicban)
sok segítséget kaptam de sajna tudatlanságom miatt nagyon gyengén muzsikálok amit be is ismerek de szeretnék ezen minél hamarabb változtatni mint gondolom sokan ezért lenne ez a topic.
Máshol vannak ilyen topicok de itt is elfér egy.
Lehet hogy sokan felkeresik de lehet hogy senki
Emberek csak bátran tegyétek fel a bugyuta kérdéseke is valaki csak segít , vagy éppen kiröhog
Én linux alól még a netet sem tudom elindítani tökéletesen de ez van
Legyen aminek lennie kell

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2) zrubi válasza Vangelis (#1) üzenetére


zrubi
senior tag

''Most nagy hirtelen nem látok ilyen topicot''
Uhh.:U

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=linux&show=AND&ssep=%20&sid=[/L]

zrubi.hu

(#3) bandiras2


bandiras2
senior tag

Helló! nokia 5510-est szeretnék használni USB porton keresztül mobilrack helyett.
Persze linux alatt. Van rá esély hogy menjen? Fontos lenne, mert különben nem rakok linuxot, pedig szeretnék.
LINUX rulz

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4) proximus válasza bandiras2 (#3) üzenetére


proximus
senior tag

Hali!
Csak semmi pánik, Linuxban mindenre van megoldás, kivéve amire nincs:) (Azon viszont dolgoznak:) )

''USB porton keresztül mobilrack helyett.'' Magyarán pendrive -ként.:)
''Van rá esély hogy menjen?'' Nem is kicsi, de ha mondjuk Mandrake, SuSe, vagy más nagyobb disztribúciót használsz, még attól sem kell megijedni, ha rádugod a cuccot az USB -re, és megjelenik az aztalon egy tároló ikon.:))
Ha nem tetted még fel egyszersem, tehát semmi sem biztos, úgy érdemes csinálni, hogy:
1. Nyitsz egy terminált (kde -ben lévő, vagy futtatás és xterm, vagy rxvt)
2. beírod dmesg + enter: amit most látsz, az egy rakás kernel üzenet. Ha gondolod, nézelődhetsz is benne, mert sok hasznos dolgot közöl.
3. Memorizálod a dmesg üzenetek utolsó sorait, és rádugod a telcsit. Újra dmesg, és most ilyesmit kell hogy láss:

''usb 1-1: new full speed USB device using address 3
scsi0 : SCSI emulation for USB Mass Storage devices
Vendor: Generic Model: Flash Disk Rev: 7.77
Type: Direct-Access ANSI SCSI revision: 02
SCSI device sda: 256000 512-byte hdwr sectors (131 MB)
sda: assuming Write Enabled
sda: assuming drive cache: write through
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0: p1
Attached scsi removable disk sda at scsi0, channel 0, id 0, lun 0
WARNING: USB Mass Storage data integrity not assured
USB Mass Storage device found at 3''

Ez egy Pendrive bedugása után ''keletkezett'', de lényeg az: ''USB Mass Storage device found at 3'', mert ez egy szabvány, és ami ezt ismeri(nagytöbbség), az szinte 100% hogy menni fog.:)
Egyenlőre ennyi, de ha nem boldogulsz, kérdezz.:)

(#5) bandiras2


bandiras2
senior tag

Debian alatt remélem hogy mennifog, mert az egyik helyen, ahol használni akarom, az van, és nem is lesz más.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#6) chicken


chicken
senior tag

új topicot nyitottam neki az előbb, de most láttam, hogy van ez is, úgyhogy akkor ide:

Xserver nemmegy ATI Radeon 9600 pro-val
konfiguráláskor felajánlott megfelelőnek tűnő ATI drivert, de aztán csak nem megy.
(FATAL IO ERROR stb)
debian 3-as, 24 es kernel, minden más ok
az ati honlapján csak 3 db rpm file található. Aliennel nem sikerült belőle deb-et csinálni, broken pipe meg száz másik hibaüzenet miatt.
help...

mens sana in campari soda

(#7) glett válasza chicken (#6) üzenetére


glett
tag

mi a hibaüzenet? (var/log/XFree86*) vesa-val megy?
Ciao

glett

...try walking in my shoes...

(#8) proximus válasza chicken (#6) üzenetére


proximus
senior tag

''Xserver nemmegy ATI Radeon 9600 pro-val'' Ha jól tudom, legalábbb 4.3 -as X kell ilyen újabb fajta vidkarikhoz(ha a benne lévő drivert akarod használni), de csak ''közepes'' 3D -t ad, mert ennyi speckót adtak ki ATI -ék.:(
''Aliennel nem sikerült belőle deb-et csinálni'' Pedig fullra kihasználni csak az ATI -féle driverrel tudod a vidkarit. Na jó, ''kihúzlak a vízből'': :DVan egy ilyen progi: rpm2targz, én ezzel szoktam konvertálni, és müxik ahogy kell.:)

(#9) proximus válasza glett (#7) üzenetére


proximus
senior tag

OFF
Konkurálunk? konkurálunk? :DDD :DDD
ON

A Gentoo megállapodott azóta? A G. topic alapján úgy tűnik.:)

(#10) glett válasza proximus (#9) üzenetére


glett
tag

OFF
Dehogy, mester, csak próbállak tehermentesíteni :)
ON

Semmi többet nem tudok elmondani, kérem kapcsojjaki...
Ciao

glett

...try walking in my shoes...

(#11) proximus válasza glett (#10) üzenetére


proximus
senior tag

''Semmi többet nem tudok elmondani, kérem kapcsojjaki...'' Ööö, ez most jót, vagy rosszat jelent? :)

(#12) glett válasza proximus (#11) üzenetére


glett
tag

Köszönöm kérdésed, minden OK, én is mondhatnám, hogy '' --powered by AMD (+ Gentoo Linux :) )--''
:DD
Ciao

glett

...try walking in my shoes...

(#13) proximus válasza glett (#12) üzenetére


proximus
senior tag

No akkor hirdessük az igét tesa! :))

(#14) chicken válasza proximus (#8) üzenetére


chicken
senior tag

és mi a véleményetek erről az oldalról:
http://xoomer.virgilio.it/flavio.stanchina/debian/fglrx-installer.html#diy

jajménemtok linketberaknisose
?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

mens sana in campari soda

(#15) proximus válasza chicken (#14) üzenetére


proximus
senior tag

Debianosoknak sokat segíthet, node én nem azt ''tolom'':)

''jajménemtok linketberaknisose'' Kizárt dolog.:) Csináld így: [ L ]http://prohardver.hu[ / L ]
(a szünetek nem kellenek:) )

(#16) chicken


chicken
senior tag

a számomra eddig mindenhatónak hitt /sbin/lilo -u parancs nem törölte rendesen a lilot-t...
pontosan nem jövök rá, mit csinált, de újraindítás után, kiírta, h LI...... és szétfagyott az egész. Semmit se lehetett bebootolni.
debian 3, hda1 win, hda 3 swap, hda 4 linux (EXT3), hda5és 6 win logical, a Lilo eddig MBRben, és jól viselkedett.
Valaki meg tudja mondani, mi történt?

mens sana in campari soda

(#17) Out válasza chicken (#16) üzenetére


Out
addikt

Ha leakarod szedni a lilo-t akkor inkabb DOS-bol tedd az fdisk /mbr paranccsal

[Szerkesztve]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#18) chicken válasza Out (#17) üzenetére


chicken
senior tag

és mit lehet csinálni, ha nincs floppy, meg cd se? linuxból vagy xpből kéne takarítani az mbr-t, tudom, h furcsa helyzet, de ez van.

mens sana in campari soda

(#19) proximus válasza chicken (#18) üzenetére


proximus
senior tag

Ha a Linux-ot vesszük alapul, akkor lehet opre. alól is mbr -t matatni, bár Win-nél sosem lehet tudni.:)
+ Régebben poénból teszteltem az XP -t egy DOS -os mbr vírussal, de az XP ledumálta, hogy nincs joga a programnak(illetve a benne rejtőző vírusnak:) ) módosítani az mbr -t. Ja és nem volt fönt egy deka virker sem, csak a friss XP. Na jó, ne gondold hogy én annyira szeretek Win-t újrarakosgatni, ezért le szoktam menteni Linux alól az egészet. :))
A legjobb -én csak azt mondom- floppy-ról, vagy CD-ről megjavítani(ez nem a Linux-os fdisk!) : fdisk /mbr Mégvalami: Hogy tudsz most belépni a Win-be, avagy a Linux-ba, ha a Lilo -nál STOP van??

(#20) WN31RD válasza chicken (#16) üzenetére


WN31RD
addikt

Lehet, hogy nem állítottad át az aktív partíciót, és ez a gond.
A linuxos fdiskben az a paranccsal beállíthatod, hogy a Windowst tartalmazó partíciót indítsa.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#21) chicken válasza proximus (#19) üzenetére


chicken
senior tag

Hát úgy, hogy linux reinstall...
de most sikerült a LILO-t nem az mbr-be telepíteni, hanem a boot partícióba, így viszont jól végződött a történet:)
Mert a Linux lett az aktív, és a lilo adja szépen a bootmenüt. köszi.

mens sana in campari soda

(#22) _Petya_


_Petya_
őstag

üdvözlet a Linux-guruknak!

A kérdésem a következő:

Hogy lehet SATA winyóra Linuxot telepíteni? WinXP-hez kell az alaplapi SATA vezérlő drivere floppyn...

elyik linuxok támogatják legalább a natív SATA vezérlőt? (P4P800-ról lenne szó, i865PE)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#23) proximus válasza _Petya_ (#22) üzenetére


proximus
senior tag

''melyik linuxok támogatják legalább a natív SATA vezérlőt?'' Hohó, ez nem Linuxfüggő, hanem kernel-függő.(bár ha pusztán a Linux szó alapján nézzük...:) ) A 2.6-os kernel már elég jól viszi szerintem, de legalábbis az Intelt biztos. Jól tudom, hogy ICH5 van a lapodon? Mert az jóóóó.:)

(#24) Polesz válasza proximus (#23) üzenetére


Polesz
addikt

A 2.6-os kernelben szinte az összes létező SATA vezérlő támogatva van. Pl a VIA SATA-ja is megy. Nálam egészen biztosan :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#25) proximus válasza Polesz (#24) üzenetére


proximus
senior tag

''Nálam egészen biztosan'' Mégjobb,:)) de komolyan, mert én is VIA -ás vagyok, csak egyelőre KT266a-s, de a köv lapom is(KT600?:) ) az lesz(nem ám hogy Nforce:DDD). Na jó, nem mondtam hogy a többi ''tabu''(főleg hogy én is néztem konfig-kor), csak az Intel -ét kihangsúlyozva láttam valahol, hogy működik, + ha neki olyan van..

(#26) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv.

Köszönöm a segítséget, már csak annyi lenne a kérdésem, hogy az új Debian-ban (Woody) hányas kernel van?

Konzolról sima felhasználóként hogy tudom leállítani a gépet, ill. hogyan tudok root-ként leállítási jogot adni egy felhasználónak?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#27) dabadab válasza _Petya_ (#26) üzenetére


dabadab
titán

A Woody az a stable Debian, 2.4 van benne.
Inkabb hasznalj testinget v akar unstable-et, abban 2.6-os kernel is van, es az elremito nevek ellenre az unstable is kenterbe veri a Red Hat x.0-as verzioit ;), a testinggel meg tutira nem lesz semmi gond.

poweroff-fal tudod kikapcsolni a gepet, hogy ezt a jogot hogyan illik masnak delegalni, arrol lehet, hogy a tobbieknek jobb otleteik vannak (chmod 4750 /sbin/halt ; chrgp [trustedgroup] /sbin/halt jo megoldasnak szamit?)

DRM is theft

(#28) hmatyas


hmatyas
tag

még 1 megoldás:

su val adsz a user nek jogot arra a parancsra. ( root adja a jogot)

ezzel a paranccsal minden parancsot akár ráruházhacc egy mezei userre :)

(#29) Torry


Torry
addikt

Suse 9.0-at nem tudtok DVD-képben valahol?

(#30) _Petya_ válasza dabadab (#27) üzenetére


_Petya_
őstag

Mi a különbség a stable és a testing között?

Én úgy tudtam, hogy a páros verziók stabilak (2.2; 2.4; 2.6). Rosszul tudom??

Honnan tudom letölteni az új kernelt, és hogy tudom összehozni a Woody-val? A SATA támogatás miatt kell a 2.6, de gondolom előtte a régi winyómon kell lefordítani...


Korábban próbálkoztan kernelfordítással, de nem sikerült, mindenféle kernel panic, stb, íródott ki..
Pedig a Kernel HOWTO szerint csináltam :(

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#31) glett válasza _Petya_ (#30) üzenetére


glett
tag

A testing meg az unstable a debian-ra vonatkozik, nem?
A 2.6os kernellel mennie kell a debian woodynak is, mint ahogy szinte minden disztronak.
pl a kernel.org- rol tudod letolteni. A kernel-2.6.5 meg mindig túl friss ahhoz, hogy stabilnak lehessen minositeni.
A kernelforditás meg gyakorlat kérdése, és a hardweredet is ismerni kell hozzá. A kernel panic valószínűleg nem a kernel hibája...
Ciao

glett

...try walking in my shoes...

(#32) dabadab válasza _Petya_ (#30) üzenetére


dabadab
titán

Keversz ket dolgot: a kernel meg a disztribucio verziojat.
A paros/paratlan dolog a kernelnel van, ami a rendszer magja, kb mint az msdos.sys a DOS-os/Win9x-es idokben.
A disztribucio meg arrol szol, hogy egy egesz rendszerhez szukseges dolgokat csomagolnak ossze, vagyis a kernel kivul mindenfele programokat, konyvtarakat, vagyis nagyjabol mindent, amit csak telepiteni akarsz.
A Debiannal ugy mukodnek a verziok, hogy nekiallnak a stuffot becsomagolni .deb-ekbe (vagyis fogjak a forrast, leforditjak, hozzaraknak mindenfele plusz infot (pl hogy egy programnak milyen konyvtarakra v milyen mas programokra van szuksege (es azokbol milyen verziora), stb). A legujabb csomagok osszesege az unstable. Aztan amikor mar ezek a csomagok kint vannak mar par napja, es jol mukodnek (pl nincs olyan, hogy az X csomagnak Y-bol az 1.2.3-as verziora van szuksege, de meg csak az 1.2.1-esbol keszult csomag), akkor bekerulnek a testingbe (vagyis elofordulhat, hogy egy csomag az unstable-nek meg a testingnek is resze). Ez igy megy egy darabig, aztan egyszercsak eljon a ''freeze'' ideje, akkor mar csak hibajavitas okan kerulnek be uj csomagverziok. Aztan miutan ezt halalra teszteltek (majd' 10000 csomag van, es tobb, mint tiz architekturat tamogatnak, szoval van mit tesztelni), es minden jo, akkor azt mondjak, hogy ez a stable. Ezek utan kijonnek a freeze-bol, es ujra lelkesen pakoljak az uj cuccokat.
A stable elete a tovabbiakban ugy nez ki, hogy csak ritkan valtozik, leginkabb csak biztonsagi frissiteseket kap, azok viszont gyorsan es alaposan keszulnek.
Az talan latszik, hogy a stable nagyjabol mindig ''elavult'', igy otthoni felhasznaloknak nem is igazan erdekes, viszont nem valtozik es tenyleg nagyon massziv, a sechole-okat meg lelkesen foltozzak, vagyis szerverekre kivalo.


Ja, Debian alatt nem kell kernelt forgatnod, van az is csomagolva, olyan neveken, hogy pl kernel-image-2.6.4-1-686, amibol azt lehet latni, hogy ez egy leforditott kernel (azert image), a 2.6.4-es verzio elso debianos kiadasa, Intel PPro/Celeron/PII/PIII/PIV procikra forditva (AMD-s verzioknal a 686 helyett k7 van, Pentium elotti prociknal meg 386)

DRM is theft

(#33) existen


existen
tag

Udv mindenkinek.

En is egy kezdo linuxos vagyok. Most nagyjabol sikerult bekonfiguralni rendesen magamnak egy SUSU 9.0-as lint. Sima wine-t felinstallaltam de ugye azzal nem mennek a directX-et hasznalo jatekok es azokat is futasra szeretnem birni. Valaki nem tudja h hol talalhatnek ingyen valami jo winex-et??? Mert eddig sajna csak a Transgammingen talaltam de ott is fizetni kellett volna erte(vagy csak en voltam bena).

Valaszaitokat elore is koszonom

(#34) dabadab válasza existen (#33) üzenetére


dabadab
titán

Igen, a WineX az fizetos.

DRM is theft

(#35) _Petya_


_Petya_
őstag

Senki nem tud segíteni?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#36) _Petya_ válasza dabadab (#32) üzenetére


_Petya_
őstag

A kernel/disztrib dologgal tisztában vagyok, azt nem tudtam, hogy a stable/testing a kernelre vagy a disztribre vonatkozik-e.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom a debiant SATA winyóra telepíteni? Van SATA winyó, normál PATA winyó, és a 7 CD-s Debian Woody.

Le tudná írni valaki részletesen, és érthetően, mert amit találtam a neten elég zavaros...
Ha ez számít, P4P800 alaplapom van, Intel ICH5

Ezeket találtam:
[L]http://www.linuxmafia.com/faq/Hardware/sata.html[/L]
[L]http://www.e-aiyama.com/~toshi/Computer/Linux/SATA.html[/L]

A második szerintem használható, de nem értem igazán.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#37) dabadab válasza _Petya_ (#36) üzenetére


dabadab
titán

A linkekben lirt procedure mar elavult, az uj debianos install CD-k kezelik a SATA cuccokat is.
Toltds le az isot ([L]http://gluck.debian.org/cdimage/testing/sarge_d-i/i386/beta3/sarge-i386-netinst.iso[/L]), ird ki CD-re, bootolj rola, aztan mar megy is az install, SATA supporttal :)

DRM is theft

(#38) proximus válasza _Petya_ (#36) üzenetére


proximus
senior tag

A Debian telepítést el lehet indítani floppy -ról is, ami viszont nem kizárt hogy többféle, illetve egyre frissebb kernelekkel elérhető. Szóval keress ilyen ''lemezletöltő'' helyet a neten. Ez a floppy -s módszer egyébként elég kézenfekvő. A másik út: felteszed PATA -n a Debiant, forgatsz, vagy letöltesz egy legalább 2.4.25 -ös kernelt, vagy egy 2.6 -ost(ezzel több munkád lesz, ha ezt választod), ami tartalmazza a SATA támogatást beforgatva, vagyis nem kernel modulban, hanem a kernel image -ben(bzImage). Ha a kernellel, és annak Lilo -val, vagy Grub -bal ''összehozásával'' is megvagy, átteszed a SATA -ra, és startolsz.:))

(#39) proximus válasza dabadab (#37) üzenetére


proximus
senior tag

Na kész...., látszik hogy Gentoo -s vagyok.:D :D

(#40) _Petya_ válasza dabadab (#37) üzenetére


_Petya_
őstag

Kösz a linket, de most valahogy nincs kedvem 109 megát modemmel lehúzni...

Hétvégén havernál letöltöm és kipróbálom..

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#41) tildy


tildy
nagyúr

Páromnak gondja akadt debian alatt az nvidia driverrel (gef 2 64 megás kártyája van).
3d enginel akarna szórakázni, de ha felrakja a drivert akkor elcsúszik a kép, na meg be is lassul a gép (2000 MHz celeron).
Tudna valaki tanácsot adni?Vagy érdemesebb inkább Atira váltani?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) proximus válasza tildy (#41) üzenetére


proximus
senior tag

Szia!

''ha felrakja a drivert akkor elcsúszik a kép'' Ez szerintem tipikus nvidia -s izé,:) nekem is van vagy 5 mm eltérés az X nv -s megjelenítése, és az nvidia -s között. Annyi, hogy ritkán kell a driverét cserélni, és akkor nem ''kopik el'' a monitor OSD Horiz-posi. -ja.:D

''meg be is lassul a gép'' Uhh, ez hogy jelentkezik? A vinyóról töltés, vagy az X reagál lassabban?
Ha a dmesg üzeneteket, vagy az X logját megnézed, és Error vagy Warning ''gyűjteményt'' látsz, akkor az is lehet a ludas. Mondjuk agp problem-ek, vagy egyéb.

''Vagy érdemesebb inkább Atira váltani?'' Én így tettem, de csak azért, mert ATI -ból találtam megfelelőt a ''régi'' gef2mx ésszerű leváltására(Rad.9200). Azt azért megsúgom, hogy az Nvidia driverei már sokkal jobban hozzácsiszolódtak úgy általában véve a Linux-hoz; ''jóval'' kevesebb gondod akadhat vele. + Az sem elhanyagolható, hogy mostanra már elég sűrűn tudnak drivereket kiadni, nem kell vele várni hónapokat, ráadásul kikérik az emberek véleményét, tapasztalatait a fórumuk-ban. Az ATI mellett maximum annyi szól, hogy van hozzá drm (dri) interface(driver), és ez még a kernelekben is benne van, habár 2.4 -es sorozatnál érdemesebb kintről hozzátenni, az ''öregsége'' miatt. + hozzátartozik még az igazsághoz a dri -vel kapcsolatban, hogy nem tud olyan gyors 3D -t adni{mert az ATI(+nvida), már csak ilyen, hogy a legütősebb részleteket visszatartják a külső fejlesztők elől:( } mint az ATI drivere, viszont kevesebb CPU erőforrást visz el, és már kiforrottabb is. Amúgy nem rossz az ATI egyáltalán, + majd alakul még ''driverileg''.:)
A döntés a tied(illetve párodé). :)

(#43) tildy válasza proximus (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát szerintem örülne egy atinak...Lehet sulinyetben veszek magamnak valamit az enyem meg megy az o gepebe.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) proximus válasza tildy (#43) üzenetére


proximus
senior tag

Aha, szóva neked most is ATI -van.(?) Node akkor csak tudod hogy merre hány méter, vagy az only Win. alatt használatos?

(#45) dabadab válasza tildy (#41) üzenetére


dabadab
titán

Hogyan rakja fel?
2.4.25-os kernelhez mar van Debianba csomagolt driver is (nvidia-kernel-2.4.25-1-*, meg persze kell az nvidia-glx csomag is), valoszinuleg, ha csomagbol rakja fel, akkor nem lesz vele semmi baj, az en GeF3-am is teljesen jol megy.
Atira meg ne valtson, mert annak aztan meg gagyibb driverei vannak :(


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#46) tildy válasza proximus (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyelore csak win alatt hasznalom, mert sok gubanc volt az alaplapi chipkeszlet tamogatassal(nforce2).
Egyszeruen linux alatt olyan lassu volt a gep, mint egy 500as procis gep.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) proximus válasza tildy (#46) üzenetére


proximus
senior tag

Szerintem az Nforce -al már most sem lenne gondod, pláne hogy többféle megoldást(drivert) találtak már ki a meghajtásukra. Amúgy jól gondolom, hogy a vinyó nem akart megfelelően írni, olvasni?:)
Ennél az Nforce lapkánál egyszerűen ''túlokoskodták magukat'':) a tervezők, mert mind a Win -esek, mind a Linuxosok panaszkodtak eleinte a gyenge teljesítményre. Én tennék egy próbát egy friss kernellel már csakazért is.:) Különben szoktam figyelgetni hogy milyen változások, újítások jelennek meg a fejlesztés alatt álló kernelekben, és szinte már 0 az Nforce(2) -s bugjavítások száma. Legalábbis én nem találtam bennük ilyet.:)

(#48) dabadab válasza proximus (#47) üzenetére


dabadab
titán

NForce-hoz csak closed-source driver van, hogy fulladna meg az NVidia.
Egyebkent meg baromira nem ertem, hogy mi a fenet gondol az NVidia, hogy mi a csudat akarnak a nepek futtatni a dualos NForce3-as lapokon (mert hogy szerintuk Linuxot tutira nem, mert ahhoz nincs driver) :F

DRM is theft

(#49) eddie303


eddie303
őstag

Örülök ennek a topiknak, mert ebbõl tanulok én is. Valaki rakott fel puszta kézzel Kworld TV878RF-et a pingvin hátára? Ha igen, pls részletesen rajzolja le nekem, az se baj ha mailbe. S ugyanígy, aki LTSP-t konfigolt életében s ment is, az is legyen szíves :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#50) dabadab válasza eddie303 (#49) üzenetére


dabadab
titán

A Kworld kulonbozik vmiben a tobbi bt878-as kartyatol?
Az LTSP meg mire jo? Mert ami igy elso blikkre kiderult a site-rol, azt tudja az X is.

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kérdések-válaszok topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.