Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok!

Nemrég olvastam a chip magazinban a hardwares tűzfalakról,és hát az áruk nem átlagos.
Ezért arra gondoltam hogy nyitok egy olyan topikot ami linux alapú tűzfal létrehozásával és konfigurálásával foglalkozik az alapoktól.
Ahogy elnéztem itt a ph-n nagyon sok embert fog érdekelni ez a téma

Mondjuk kezdem azzal hogy írok egy konfigot amit ujjonnan lehet szerezni és viszonylag olcsó.Ennél a témánál ne ragadjunk le(ha nem muszály) csak azért írok hardwart hogy az alapoktól induljunk.


-Egy 6100as 754-es foglalatú alaplap ACCORP(kb 13.000)
-Egy 3000+-os Sempron(azért ez mert ez támogatja a C&Q-t és így halkabb lesz jóval)
-512 RAM
-20Gigás 4200-es fordulatú 2.5-ös HDD.
-Ház
-Táp.


(Ha ebbe esetleg egy ZEN-t teszünk akkor teljesen néma lesz,de így sem fog ordítani.


Amit akarunk:
-ADSL/KÁBELNET megosztás,sima hálózaton ,és wlanon .
-A lehetséges legjobb védelem beállítása linuxon .Milyen programokat érdemes rátenni hogy állítjuk be,hogy szabályozzuk,mire kell figyelni?
(Tételezzük fel hogy sikerült konfigolni a WLAN ,ADSL-KÁBEL modemet,illetve a hálózati kártyát.)

Milyen disztribuciót érdemes használni?


Ha esetleg túl új ez a 6100-as alaplap és nem ismerné fel a linux ,akkor a hozzáértők írják meg milyen UJJONAN is megvásárolható halk,gépre érdemes telepíteni a rendszert.


Üdv.

(#2) #95561216 válasza gorlin (#1) üzenetére


#95561216
törölt tag

Tűzfalnak pazarlás ilyen gép. Régi p2-es bőven megteszi, illetve akinek van pénze az vegyen VIA EPIA-t integrált procival, nagyon jó cuccok, kicsik és hangtalanok. Nano ITXes lappal ki lehet hozni egy nagyobb router méretében.

[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#3) charlie_hu


charlie_hu
aktív tag

szerzel egy késői p1-est (a 200-as mmx-es korszakból amik már atx-esek is) leveszed a procit 133 mhzre, nagy bordával igy elmegy passzíven, atx-es tápból meg elhet venni olcsóért halk/passzív-at.

Aztán raksz bele két normális hálókártyát, egy floppyt, meg egykis ramot, aztán telepítesz Freesco-t és örülsz :)

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#4) lajoosh


lajoosh
csendes tag

sziasztok! szükségem lenne egy kis segítségre.
évek óta használok egy p1-est routernek. coyote linux fut rajta, amiben nagyon megszerettem hogy nyitott/átirányított portokat és a tűzfal szabályokat egy egyszerű konfig állományban kellett meghatározni. utálom a windows-os tűzfalakban hogy mindig rákérdeznek-engedjék-e ezt meg azt, aztán ha windows újratelepítés avn akkor mehet minden előlről. :S
most szeretnék építeni egy mini-itx gépet ami ugyanezt a funkciót kellene ellássa, viszont egy rakat egyéb szolgáltatás és néhány funkció miatt windows-t kell használnom rajta.
a kérdésem az lenne: ismer-e valaki egy olyan windows-os tűzfal szoftvert ami nem ezzel a kérdezgetős módszerrel gyűjti a portokat, hanem fixen belövök neki egy konfigfájlt? ami benne van azt engedi, ami nem arra nem kérdez rá, egyszerűen csak nem engedi és kész.
előre is köszi a segítséget

(#5) VladimirR válasza lajoosh (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: windoze-os tuzfalban (amennyiben nem valami ubergagyi, zonealarm fele tuzfal) ki lehet kapcsolni a tanulo modot (akkor nem kerdezget)
2: be lehet loni windoze-os tuzfal alatt is a szabalyokat kezzel (amennyiben nem valami ubergagyi, zonealarm fele tuzfal)

btw szinte minden normalis tuzfal ugy mukodik, ahogy te azt az elvarasaidban leirod

(#6) Forest_roby válasza VladimirR (#5) üzenetére


Forest_roby
őstag

Akkor ezek szerint érdemes kipróbálni a zonealarm -ot!!! :DDD ;]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#7) VladimirR válasza Forest_roby (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

siman

(#8) lajoosh válasza Forest_roby (#6) üzenetére


lajoosh
csendes tag

köszi a választ. hát igen, nem foglalkoztam windows-os tűzfalakkal :)
kerio? megvan, még sose próbáltam.

(#9) VladimirR válasza lajoosh (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, kerio peldaul tokeletesen megfelel a feladatra (en sokaig a 2.1.5-os verziot hasznaltam - nem mellesleg ingyenes)

vagy van monjuk a kerio-nak kimondottan szerver-re valo tuzfala, web-es adminfelulettel, eleg jo naplozasi lehetoseggel, tamadas es application hijack elleni vedelemmel, egyebekkel

(#10) lajoosh válasza VladimirR (#9) üzenetére


lajoosh
csendes tag

nagyon köszönöm a segítséget, elméyülök a témában :)

(#11) VladimirR válasza lajoosh (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nincs mit

jah, meg annyi, hogy a kerio tuzfalakat ujabban sunbelt, vagy sunbelt-kerio neven lehet megtalalni, mert felvasaroltak a ceget

(#12) Satcom


Satcom
tag

Hello

A Linuxos tűzfal alá akarok rakni Windows-os gépeket, elvileg menne?

(#13) VladimirR válasza Satcom (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

marmint egy linux-os gepet akarsz beallitani a net es a windoze-os gepek koze tuzfalnak, router-nek?
igen, megy, nem csak elmeletben, de gyakorlatban is

[Szerkesztve]

(#14) Satcom válasza VladimirR (#13) üzenetére


Satcom
tag

Hello

Aha. Ehez milyen Linux lenne jó és milyen programokat kellene használnom, ha tudnál, tudnátok segíteni akkor az nagyon jó lenne. Előre is kösz minden segítséget.

(#15) VladimirR válasza Satcom (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha csak ennyire (router+tuzfal) kell, akkor en a coyote linux-ot javaslom => Bovebben: [link]

egy 2.88-as floppy-ra felmegy, de van telepitheto valtozata is
eleg neki egy 486-os is, a nat es a tuzfal beallitasahoz pedig webes felulet is rendelkezesedre all

(#16) Satcom


Satcom
tag

Nagyon köszi

Nem tudnád leírni, hogy hogyan kellene beállítanom meg miegymás mert nem vagyok valami jó Linusból.Ezzel protokat le tudok tiltani?

(#17) VladimirR válasza Satcom (#16) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha jol remlik (joideje nem hasznaltam), mindent el tudsz inteznia web-es feluleten, nem is kell hozza linux tudas
es igen, tudsz portot letiltani, tudsz portforward-ot csinalni

ha valamire megsem lenne megoldas a webes feluleten, itt nezz szet => Bovebben: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.