Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tchoepi


Tchoepi
tag

Hello emberek!

Adott egy fizetős szolgáltatótól letöltött film (VOD - Video On Demand) WMV2 formátumban. Lejátszani csak azon a gépen lehet, ahová letöltötték mert a megnyitásához szükséges licensz is ezen a gépen lett letárolva (ötletem sincs hol). Ezáltal a fájl mozgathatatlan (de legalábbis megnézhetetlen) másik gépen, sőt úgy tűnik hogy a licensz-t csak a Windows Media Player képes kezelni. A licensz ráadásul pár napon belül lejár. :(
Gondoltam rá, hogy átmentem más formátumba, de a wmv-t kezelő editorok is bedobják a törölközőt. A Windows Media Encoder 9 megnyitja ugyan a fájlt de megtagadja az együttműködést, arra hivatkozva, hogy a licensz erre a műveletre nem érvényes. :((
Ha valakinek van ötlete - ne adj isten konkrét tapasztalata - hogy hogyan lehetne feloldani a problémát, kérem ossza meg velem itt, vagy levélben. Előre is köszönök minden építő jellegű javaslatot.
Sziasztok.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#2) Tchoepi


Tchoepi
tag

Sikerült volna olyat kérdeznem, amire senki nem tudja a választ? Vagy csak nem akarjátok megosztani velem a kincset érő tudást? :))

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#3) ithomas válasza Tchoepi (#2) üzenetére


ithomas
őstag

Egyáltalán nem biztos hogy ez megoldja,de próbáld ki:
Azon a gépen ahol le akarod játszani a filmet ,futtasd le az xp antispy nevü programot.(Gondolom xp-t használsz)Ezzel a programmal elvileg ki lehet kapcsolni azt hogy az ilyen liceneceket ellenőrizze a mediaplayer.

Innen le is tudod tölteni:
Bővebben: link

Real eyes realize real lies!

(#4) Tchoepi válasza ithomas (#3) üzenetére


Tchoepi
tag

ithomas: Köszönöm szépen, ki fogom próbálni és holnap reflektálok.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#5) Tchoepi


Tchoepi
tag

Sajnos nem jött be a tipp. Odáig eljut a történet, hogy a Media Player már nem akarja letölteni a licensz-t, de ennek hiányában nem is játsza le a filmet. :(
Egyéb ötlet esetleg?

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#6) Cyberslider válasza Tchoepi (#5) üzenetére


Cyberslider
őstag

Szia!

Ismerem a problémát.
Annyit tudok mondani,hogy még én (és más sem) tudja egyenlőre a megoldást,úgyhogy egyenlőre ne szenvedj vele. :(
Ha megtudok valamit, hamarosan jelentek.
Üdv....

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#7) Tchoepi válasza Cyberslider (#6) üzenetére


Tchoepi
tag

Cyberslider: köszönöm a segítséget, és várom a fejleményeket. De amig a licensz le nem ketyeg addig nem adom fel. :))

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#8) TitiRii


TitiRii
senior tag

Hehey all
Sajna ugyan ezzel a problémával küzdök
+ anyi még hogy a barátaim elküldték nekem a zenéjüket amit letölöttek a cdröl gépre win alatt(WMA) és ugyan ez, nálam képtelenség lejátcani vagy átkodolni
ha van rá már valakinek modszere hogy lehet ezt megkerülni, kijátcani az irjon!

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#9) L3zl13 válasza TitiRii (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ne WMA-ba rippeljenek, vagy ne kapcsolják be a védelmet... (Gondolom van ilkyen opció...)

Aki hülye, haljon meg!

(#10) TitiRii válasza L3zl13 (#9) üzenetére


TitiRii
senior tag

hallod
magyarázhatom én ezt nekik, már ez is megterhelte öket
de most nem is ez a lényeg
hanem hogy ha ilyen anyagom van, teszem azt netröl tölltöttem file cserélökel , akkor azt hogy fogom tudni lejátcani?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#11) WN31RD válasza TitiRii (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

Verd a **** fejükbe, hogy ne WMA-ba rippeljenek! Rászoknak, aztán egyre nagyobb szívások lesznek vele, ahogy a Microsoft és a kiadók majd szorosabbra fogják a gyeplőt.
Te meg ne tölts le ilyen formátumban semmit a netről.
:(

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) L3zl13 válasza TitiRii (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Sehogy. Érdekes módon pont az a lényege, hogy ne tudja akárki lejátszani.

Még ha lenne is rá mód (tudtommal nincs) akkor is illegális lenne ennek kitárgyalása itt a fórumon, szóval annyit tudok mondani, hogy ne WMA-t csináljanak.

Semmivel nem kíván nagyobb tudást MP3-ba vagy OGG-be vagy más jó kis formátumba kódolni, csak kell találni egy idiótabiztos programot. (Mindegyik formátumra találni ilyeket szerintem.)

Aki hülye, haljon meg!

(#13) WN31RD válasza TitiRii (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

Arra van technikailag lehetőség, hogy ha nem csak a DRM-es médiafile, hanem a hozzátartozó titkosító kulcs is a gépen található (tehát pl. megvásárolt filmről van szó, vagy pont ezen a gépen rippeltünk), akkor a médiafile-t DRM nélküli, dekódolt formában lementsük. Az ilyesmit lehetővé tevő programok terjesztését, véleményem szerint kirívóan erkölcstelen módon, törvényileg tiltják. Sajnos a fórumnak a saját érdekében az ilyen erkölcstelen törvényeket is tiszteletben kell tartania, mert ugye az erőszakszervezeteket nem mi irányítjuk. Tehát itt, nyilvánosan, hiába akarnánk, nem segíthetünk, de a te esetedben fölösleges is lenne, mert a te gépeden, ha netről töltesz le, vagy ismerőstől kapsz meg egy médiafile-t, nincs meg a szükséges kulcs.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#14) TitiRii válasza WN31RD (#13) üzenetére


TitiRii
senior tag

hát ez sux..
most tarthatok gyorstalpalo tanfolyamot programok telepitésébröl és ripelés hazsnálatárol nekik
áá
enyit nem ér az egész :D
amugy nincs ezekhez is valami kod fejtő mechanizmus, mint ahogy pl a kodolt rar fileokhoz?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#15) WN31RD válasza TitiRii (#14) üzenetére


WN31RD
addikt

''amugy nincs ezekhez is valami kod fejtő mechanizmus, mint ahogy pl a kodolt rar fileokhoz?''
Nem tudok róla, hogy lenne ilyen. (Ahhoz valamit nagyon el kell cseszni a titkosító algoritmus kiválasztásánál vagy implementációjánál, hogy az ilyesmi lehetséges legyen.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#16) moonman


moonman
titán

tegyenek fel windows media player 10-et az már mp3-ba is tud ripelni.
a drm wma-nak pont az a lényege, hogy másolásvédett.

a moderátor úrnak gratulálok az uszító magatartásához. ismét.

(#17) X-COM


X-COM
nagyúr

ráadásul a 10esben default ki van kapcsolva a DRM rippelésnél, ez remélem megnyugtatja az illetékeseket.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#18) faster


faster
nagyúr

Ki kell kapcsolni a ''Zeneszámok másolásvédelme'' boxot (legalábbis ez a neve a magyar WMP10 alatt), vagy pedig WMP 10 telepítés és MP3 rip.
Egyébként a licenszfájlt is át lehet valahogy vinni másik gépre, már nem emlékszem, hogyan.

[Szerkesztve]

(#19) WN31RD válasza moonman (#16) üzenetére


WN31RD
addikt

Moonman, érvelnél inkább... :)
Neked éppúgy szabad, mint nekem vagy bárki másnak.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#20) moonman válasza WN31RD (#19) üzenetére


moonman
titán

komolyan mondom, direkt csinálod?
vagy a #16 nálad nem jelenik meg?
a ''rippelj mp3-ba'' szerintem inkább érv, mint a ''szoktatsd le a hülyét arról a szarról''

(#21) WN31RD válasza moonman (#20) üzenetére


WN31RD
addikt

A ''rippelj mp3-ba'' teljesen oké. Azt hittem, egészen nyilvánvaló, hogy nem erre reagálok, hanem az ''uszítós'' részre.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#22) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Origo-ról SDP programmal le szoktam tölteni ezeket a 1,5Mbps-es fociösszefoglaló videókat: [link] [link]...stb-stb. Innen: [link]

Védett tartalmúak. A Windows Media Player-en kívül egyik program se tudja lejátszani. Hogyan lehetne megszüntetni ezt a védettséget?
Újabban reklámokat is raknak a videó végére, eddig ez nem volt ([link]). Le szeretném vágni de semmilyen videószerkesztő program nem nyitja meg.
Mi a megoldás erre a problémára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.