Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) donw3ga


donw3ga
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy NAGY problémám!

Vettem ma egy intel 540J procit és egy Gigabyte 8i915p duo lapot!
A windows install rendben történt, viszont a windows csak akkor áll fel rendesen ha emelem az alap fsb-t jelen esetben 216-ra! 200 FSB-n windows boot után, amikor megjelenne az asztal a követekző képernyő fogad Bővebben: Bővebben: link vagy restartol a gép és ezt csinálja megállás nélkül!
Most futtatok egy prime-t de ezt is 216-os fsb-n (eddig hibátlan)! Futtattam már memtest-et alap fsb-n és ott nem jelzett hibát! A ramok egyébkén hynix d43-ak, a64 mellett tökéletesen mentek! A táp egy 410W-os chieftek,2 hetes! Van valakinek ötlete mi lehet a gond, soha nem találkoztam ilyen problémával?

(#2) -Jackson- válasza donw3ga (#1) üzenetére


-Jackson-
őstag

miért baj hogy tuningra ''kötelez'' a géped?:DDD. nálam alapból 205-ös fsb-n megy, de még nem is néztem meg alatta, csak fentebb.

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#3) donw3ga válasza -Jackson- (#2) üzenetére


donw3ga
senior tag

azért baj, mert tuning közben sem hibátlan a gép! és azér 205 és a 216 van némi különbség :DD

(#4) Rover623 válasza -Jackson- (#2) üzenetére


Rover623
félisten

Ilyen szempontból Abit-ról jobb nem beszélni...a legtöbb lapjuk alapból ''tuning''-olva megy (pl. 200 helyett 203-205MHz-en), hogy azok is meg legyenek elégedve a gépükkel akik lámák a tuninghoz...default órajeleken ugyanis rendre hátul végeznének a teszteken...
Ez persze nagy baromság, mert az hogy 10 egyforma chipset-es alaplap mondjuk 5413 és 5430 közötti PCMark2004-et kap, teljesen természetes...ez bőven belefér a gyártási és mérési szórásba...aki az 5430 pontos lapot választja, csak azért mert az a ''gyorsabb'', az hülye...de sajnos ilyen világot élünk és az Abit még ennyit sem akar kockáztatni...:(

primus inter pares

(#5) Rover623 válasza donw3ga (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Te don..!
Nehéz dolog tanácsot adni neked, mert tudtommal nem vagy kezdő a témában...
Velem is előfordul ilyen, csak azt tudom javasolni amit én is szoktam tenni ilyenkor...
Alaposan, megfontoltan újrakezdeni az egészet (BIOS frissités, SETUP reset, másik proci, másik RAM, másik HDD, stb.)...
Nem szabad elvetni a lehetőségét annak sem, hogy hibás a lap sőt akár a proci...!
Gyakran esünk abba a hibába, hogy elfeledkezünk róla: akármilyen preciz a gyártás, meg jónevű cégek, stb., előfordul hogy nem mi vagyunk a hülyék...:DDD

primus inter pares

(#6) donw3ga válasza Rover623 (#5) üzenetére


donw3ga
senior tag

Igen alkatrész csere lesz délután! Egyenként ram/proci/lap! bár én a lapra tippelek, valahogy nem szimpatikus ez a gigabye lap! az hogy auto tuninggal elindul/feltelepül a windóz ez fura :F

(#7) donw3ga


donw3ga
senior tag

Megoldódott , a proci volt a hibás!

(#8) Gorneck válasza donw3ga (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Nem rossz...pedig elég biztos voltam, hogy a lappal lesz a gond!

Gorneck#1239

(#9) Rhino666 válasza Rover623 (#4) üzenetére


Rhino666
őstag

Mintha szándékosan csinálnák ezt az órajelgenerátorral... :U Az enyém 133,19MHz FSB-t generál 133,33MHz helyet, a rohadt szemétje. :DDD Nem hiszem hogy ezzel akarják reklámozni magukat, szvsz ez inkább csak a pontatlanságukra vall. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.