Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG Optimus F6 (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:57:18

LOGOUT.hu

LG Optimus F6 - középkategóriás vadászgép

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok !

A Telenor kínálatában megjelent az F6. Kérem ha esetleg valaki rendelkezik a készülékkel kapcsolatban bármilyen tapasztalattal ossza meg !!

[ Szerkesztve ]

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#2) Nando36 válasza pzske (#1) üzenetére


Nando36
tag

De durva!

Én is most akartam nyitni rá topicot!
Igazából nem látom máshol Mo-n csak telenornál. Külföldi oldalanon egy nagyon jó közép katergóriás telefonnak mondják és az ára sem rossz (lásd Telenor ár).
Kérdésem, hogy tud-e vki függetlenben ilyet szerezni?

(#3) ludla


ludla
őstag

Engem is ez a telefon érdekelne :) [link]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#4) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Sziasztok
Tervezem a telefon megvásárlását, de sok a kétes dolog

Pl:
-FM rádió van-e
-belső tárhely mérete: elméletileg 4 giga, külföldön arra panaszkodnak hogy ebből csak 1,2 gigát kap a user és ebből CSAK!! 600 mega szabadon felhasználható. Facebookon egy magyar srác azt írta neki ilyen telója van és több mint 3gigát lát szabadon felhasználható helynek... akkor most mi van? És hogy lehet 4 gigából csak 600 mega szabad? vagy akkor tényleg több? (3 giga beépített szabad tár már bőven elég annak aki nem akar gigás game-eket letölteni, szal jövőtállóbb mint 600 mega, minden másra ott az SD card :) )
-kamera... akkor most 8 mpixel vagy 5? 720p-t tud vagy 1080-at? mindenféle adatot találtam róla...

Kérdezte az LG-t, de ők se tudnak konkrétumot....ekkora zűrzavar még nem láttam.
Amúgy az ára kellemes.
XDA-n olvastam rootolásról és khmmmmmm "egyéb jellegű szabadságnövelő beavatkozásról", ami a telefont illeti.

ÜDV

(#5) ludla válasza kaosz86 (#4) üzenetére


ludla
őstag

Én is ezt tervezem cégesbe vásárolni, és a Telenor leírásában 8Gb memóriát ír :) Remélem bővíthető mert arról meg nem ír. 5 mpixel és 8mpixel a kamera :DDD

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#6) Faby


Faby
senior tag

Eléggé szórnak az infók :F

Telenornál 8 GB belső ROM-ot írnak, GSMarena linken 4 GB van, ebbő 1,4 használható (mit ne mondjak a HTC Desire 150 MB-jánál egy nagyságrenddel jobb) Elvileg microSD-vel bővíthető, 32 GB-ig
A kamera valszeg 5 MP, mindenhol azt írják, sztem a Telenor elírta a listában.
Ami érdekes, hogy itt írnak egy D505 jelű készülékről, amin Android 4.2.2 -t írnak, míg a sima D500 mindenhol 4.1.2-t. A másik különbség a hálózati frekvenciákban van, lehet, hogy más régióba szánt modell?

Viszonylag új készülék, szóval illene legalább a 4.2, de a 4.3 is már kint van július vége óta, akár az is lehetne. (és akkor felébredek, mert belelóg a kezem a bilibe)

Valszeg jövőhéten beruházok egybe (céges vásárlás, akkorra tudom összeegyeztetni az időpontot), ha addig lesz teszt, jó, ha nem, lehet, hogy kocáztatok :DD Rettentő pozitív dolog az LTE, az NFC, mostmár csak egy vállalható kamera kellene, meg egy jól optimalizált rendszer.

Közben olvasgatom az ugyanezzel a SoC-val szerelt készülékek tesztjét, nem tűnik rossznak. (pl Samsung Galaxy Express, HTC One SV, Alcatel One Touch Idol S)

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#7) Sógi


Sógi
addikt

Sziasztok!

Tegnap vettem egy F6-ot! Szép és jó telefon! Előtte volt S2,S3, Optimus G-m és legutóljára egy L7 II volt.
Az összeszerelési minőség kiváló! Az akkut már ismerem L7 II-ből, nagyon jól fogja bírni (2-3 nap az én felhasználói szokásaimmal), sebes a hardver és a szoftver is, jól össze van hangolva.
Hívás minősége jó. Wifi megy, kijelző szép, ramot jól kezeli a rendszer, hátlapot nem szeretem, mert fényes műanyag...
Már root is megvolt, nagy nehezen :DDD

Kamera 8 mpx! Belső tárhely 4gb! D505-ös az enyém és 4.1.2 van rajta.

Mondjuk azt én sem értem, hogy eddig miért nem volt róla teszt sehol magyar oldalakon...

[ Szerkesztve ]

(#8) Faby válasza Sógi (#7) üzenetére


Faby
senior tag

Hol vetted? Telenor? Vagy független?

A 4 GB-ból mennyi a rendelkezésre álló, felhasználható?
Milyen felbontású videót rögzít? SD-re tud fényképet, videót menteni?
GPS, wifi milyen?

Megannyi kínzó kérdés... ;)

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#9) Sógi válasza Faby (#8) üzenetére


Sógi
addikt

Telenornál, 4gb a szabad belső a mittudoménmennyiből! :D
FHD videót rögzít és igen tudja kezelni a micro sd-re!
Wifije jó, GPS-t még nem teszteltem...

Első blikkre, sokáig meglesz nekem ez a telefon! Gyors és jó hirtelenbe, de kell pár hét tapasztalat azért :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Faby válasza Sógi (#9) üzenetére


Faby
senior tag

Rádió van benne?
A ROM méretét kicsit tisztázhatnád, legegyszerűbb lenne, ha tennél fel egy képernyőmentést.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#11) bigpimpin válasza Faby (#10) üzenetére


bigpimpin
csendes tag

Nekem ma délután hozzák, de a rádiót írja a Telenor készülék összehasonlítója.
Ha van tapasztalat, akkor majd írok.

(#12) kaosz86 válasza Sógi (#9) üzenetére


kaosz86
aktív tag

"4gb a szabad belső a mittudoménmennyiből! :D" Ne haragudj de leírnád tényszerűen, hogy mennyit lát a telefon a 4 gigából és mennyi az ami effektíven szabadon marad ebből?
Fm rádió van?

(#13) Sógi válasza kaosz86 (#12) üzenetére


Sógi
addikt

Értetlenek vagytok... :)
Ahogy azt írtam, 4 gb szabadot lát(ott) a rendszer (ROM-ból) és semmi nincs a belső memóriában mentve, tehát 4gb-ot szabadon felhasználhatok, amire csak akarok, de én általában csak külső sd-re mentek.
Van FM rádió, amit én speciel nem használok.

Annyival kiegészítve, hogy lett ma egy kisebb rakás appom telepítve délután, amit a csak a belsőre lehet tenni, ezek után az elérhető maradt nálam 3gb, de ez nem lényeges nektek! :R

[ Szerkesztve ]

(#14) kaosz86 válasza Sógi (#13) üzenetére


kaosz86
aktív tag

mindenhol 4 giga belső tárhelyet írnak hozzá, amiből ugye nem nagyon lehet az, hogy mind a 4 giga szabad.
ezek szerint az összes belső tárhely nagyobb mint 4 giga.
nem csoda ha értetlen az ember

[ Szerkesztve ]

(#15) Sógi válasza kaosz86 (#14) üzenetére


Sógi
addikt

Jogos lehet amit írsz, megmondom az őszintét, engem nem igazán izgat a belső memória és nem is néztem utána vásárlásnál, mivel bővíthető, de ez sokaknak fontos lehet pl. játékoknál, amit itt nem hinném, hogy meg lehet oldani egyenlőre a külső tárhelyre való telepítéssel!

Sorry! Én tegnap hallottam először erről a telefonról, beleakadtam egy telenor üzletbe, láttam, hogy jobb, mint ami most van és megvettem mert dicsérték a boltban (nyilván:) ) , ennyi.... :R

De, ha a Romban tárolja az android szoftverét is, akkor valamit biztos benéztem, valszleg a 4gb-ból 3,5-et lát tisztán, csak én már közben rájöttem, hogy feltettem egy csomó alkalmazást is! :R

[ Szerkesztve ]

(#16) kaosz86 válasza Sógi (#15) üzenetére


kaosz86
aktív tag

igen igen az fontos hogy az appok adatállományaiból lehessen átpakolni sd karira.

azért nem baj ha van pár giga szabad hely a belső memóriában, mert a letörölhetetlen appok is frissülnek, ( google play, stb rendszerappok ) és ha ezek miatt elfogy a hely ( lásd a régebbi belépős telók 150 megás tárhelyét, ami ha megtelik akkor nem enged semmit se telpíteni a google playből)
sajna nem mindent lehet átmozgatni

(#17) Faby válasza kaosz86 (#16) üzenetére


Faby
senior tag

Nem csak a belépő szint volt ilyen, konkrétan a HTC Desire, amit le akarok váltani, frissen, dobozból kivéve sem tudott 150 MB-nál többet, igy jöttek a mókolások, root, a2sd stb. Ami nem baj, mert igy legalább most egy friss, 4.2.2 van fent, es sokat tanultam is a droidról. De lehet, hogy most már elkerülném, ha van egy frankó rendszer.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#18) kaosz86 válasza Faby (#17) üzenetére


kaosz86
aktív tag

csak b.nàk meg, hogy minden olyan cucc szolgàltatófüggő ami tetszik

(#19) jooker82 válasza Sógi (#15) üzenetére


jooker82
nagyúr

Érdekes,még egy hete sincs hogy árulják,máris jót mondanak róla?? :) Miben vélték jónak,vagyis mi által?

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#20) jooker82


jooker82
nagyúr

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#21) kaosz86


kaosz86
aktív tag

valaki berakhatna azért egy screenshotot az alaklamzások/letöltött fülről

(#22) ludla válasza jooker82 (#19) üzenetére


ludla
őstag

Egy pár tesztet találni igaz még nem magyar tesztek de ki indulásnak nem rossz :)
LG Optimus F6 Youtube
LG Optimus F6 (T-Mobile)
LG Optimus F6 (T-Mobile)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#23) bigpimpin


bigpimpin
csendes tag

Az FM rádió RDS képes, ha ez számít.
Régi, elavult, belépő szintű androidosról váltottam, nekem ez új feature. :)
Ami még tetszett, hogy a rádió hangja a telefon hangszórójára irányítható.
(Vagy ez egy "Egy újszülöttnek minden vicc új." hozzászólás?)

[ Szerkesztve ]

(#24) jooker82 válasza bigpimpin (#23) üzenetére


jooker82
nagyúr

aksi,hogy birja?? képeket lőttél már vele?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#25) bigpimpin válasza jooker82 (#24) üzenetére


bigpimpin
csendes tag

Még nem fotózgattam, majd ha lesz bele kártyám, de veszettül gyors a kamera.
Amitől "lef.som a bokámat" pillanatnyilag az az, hogy az őskövület CRT-s Samsung TV-mhez jó a Quick remote távirányító! :D

Most először váltottam androidos telefont. Meglepett, hogy a Play-ről telepített progikon kívül még a háttérképemet is áthozta. :)

Akku üzemidőt nem tudok, beüzemelés után kb 41% volt, most töltöm. De az amerikai review videókon dicsérni szokták.

[ Szerkesztve ]

(#26) sla75 válasza bigpimpin (#25) üzenetére


sla75
csendes tag

Sziasztok!Erről a telóról miért nem tud senki magyarországon?Ezt nem értem!!Mostmár én is ezt veszem nemsokára!!!Azt mondjátok meg légyszi,hogy hány mp.a kamera??5 vagy 8??Kösziiiii

(#27) Faby válasza bigpimpin (#25) üzenetére


Faby
senior tag

Akkor ezek szerint van rajta infra port? Vagy LAN-on keresztül tudtad távirányítani tv-t?
A rádió infót kösz, gsmarena csak annyit irt, tbd, "to be determined", azaz később meghatározandó.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#28) sla75 válasza sla75 (#26) üzenetére


sla75
csendes tag

Bocsi most olvastam vissza,hogy 8mp!:)

(#29) Sógi válasza jooker82 (#24) üzenetére


Sógi
addikt

Már lőttem képeket vele, jó képeket készít, bőven elég mobilhoz ebben a kategóriában, akkujáról annyit tudok mondani, hogy most megy 1 napja, 1,5 óra beszélgetés és 1 óra kijelzővel van most 80%-on, első feltöltéssel, ez szép eredmény!
A krait procik meg aztán a gyorsaságukról híresek, ezt ma nekem bizonyította is! Szépen pörög, még egy akadással sem találkoztam, smooth nagyon.
A telenorban meg csak a külsőre gondoltak szerintem, hogy jól néz ki, arra mondhatták, h jó kis telefon :D
Amúgy nem rosszból, de nő volt aki mondta műkörmökkel, gépelni alig bírt, még majdnem be is nyaltam, h ért a telefonokhoz :DD

[ Szerkesztve ]

(#30) bigpimpin válasza sla75 (#28) üzenetére


bigpimpin
csendes tag

Nem LAN-on irányítottam a TV-t, az enyém egy ősrégi CRT tv, ami már az utolsókat rúgja.
Van rajta a 3,5 mm-es jack mellett egy kis infra, azzal működik távirányítóként.

Ja, és "Smart Screen" is, nem zárja a képernyőt, amíg az előlapi kamera látja, hogy nézed, ha bekapcsolod ezt a beállítások között.

Viszont az NFC-t nem igazán tudom, hogy hol lehetne használni. Valakinek van erről info?
A drágábbakhoz adnak matricát, amit megérintve átváltja pl. a hangbeállításokat. Ennél ilyen nem volt. De akkor hol lehet használni az NFC funkcióját? Hitelkártyás fizetésnél? :F

[ Szerkesztve ]

(#31) littlelion21 válasza Sógi (#29) üzenetére


littlelion21
addikt

Fényérzékelő szenzor van benne?
A spec sheet szerint van benne, de a képen nem látom ennek nyomát. /Vagy az LG-kben nem itt van az aut. fényerő rublikája?/

A tesztet meg mindenkinek ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#32) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Íme az a dolog ami aggasztó, de hiába kérem, hogy valaki rakjon már fel egy screenshotot...

!!!!A kép a youtube-os tesztvideóbol származik!!! , pirossal bejelölve azt az adatot ami k.vára gáz.

Jó volna látni egy hasonló screenshotot egy telenoros LG tárhelyinformációs menüjéről..

[ Szerkesztve ]

(#33) Sógi válasza littlelion21 (#31) üzenetére


Sógi
addikt

Van benne fényérzékelő az előlapon, de a rendszer nem tudja az automatát, ezt nem is értem, mondjuk engem nem zavar....

Tessék:

(#34) littlelion21 válasza Sógi (#33) üzenetére


littlelion21
addikt

Akkor minek van benne? Érdekes, eddig egyik teszt sem említette a hiányát, csak a screenshot árulkodott.

(#35) Sógi válasza littlelion21 (#34) üzenetére


Sógi
addikt

Én sem értem, van a kamera a közelségérzékelő és a fényérzékelő, tehát 3 szenzor van az előlapon....Vagy, ha 3 van, akkor nem is biztos, hogy abból az egyik a fényérzékelő?

Majd 4.2-vel jön az automata fényerő szabályozás is :D

(#36) pzske


pzske
aktív tag

Lehet hülye kérdés: fülhallgató nincs hozzá véletlenül gyárilag ?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#37) kaosz86 válasza Sógi (#33) üzenetére


kaosz86
aktív tag

:R

(#38) Sógi válasza pzske (#36) üzenetére


Sógi
addikt

De van, a Telenorosba volt!

(#37) kaosz86: nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#39) sla75 válasza Sógi (#33) üzenetére


sla75
csendes tag

Sziasztok!Drága testvéreim!!!:) Most akkor mennyi a szabad memória????Vagy mennyinek kéne legalább maradnia átlag felhasználáshoz??Nem értek annyira hozzá,azért kérdezem.Kösziii

(#40) jooker82 válasza sla75 (#39) üzenetére


jooker82
nagyúr

Üdv 3,5 gb,amire pakolhatsz,telepithetsz cuccokat,plusz,tehetsz bele micro sd-t. :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#41) sla75 válasza jooker82 (#40) üzenetére


sla75
csendes tag

Tehát elég egy átlagfelhasználónak.SD kártyát majd veszek bele.Köszönöm!! :R :R

(#42) Tewe013 válasza Sógi (#35) üzenetére


Tewe013
őstag

Tudomásaim szerint a közelségérzékelőnek 2 lyuk kell.

(#43) Sógi válasza Tewe013 (#42) üzenetére


Sógi
addikt

Ha 2 lyuk kell neki akkor ebben nincs fényérzékelő..

Akku: 2 napja megy, 50%-on, 2 óra hívás, 1,5 óra kijelző..
De ez egy apróság, a telefon ettől függetlenül jól szerepel! Imádom! Vegyétek, nem fogtok benne csalódni! Csak nekem van ilyen egyedül? :D

[ Szerkesztve ]

(#44) ludla válasza Sógi (#43) üzenetére


ludla
őstag

remélem nekem is meg lesz még ebben a hónapban :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#45) bigpimpin


bigpimpin
csendes tag

Szerintem sem fogtok csalódni benne, én is imádom.
Egy telenoros haver mondta, hogy a szervizesek a boltjukban is elégedetten nyilatkoztak, ők biztosan értenek hozzá.

Kicsit blindre vettem meg, mivel nem volt tesztje (persze külföldi hands-on videókat néztem), de szerintem ha nálun tesztelik, biztosan az "ajánlott" kategóriában lesz. A külföldi tesztekben hiányolták a memóriát, de a jelek szerint ezt itt megoldották, nálam is bőven 3 GB fölött van telepítgetések és frissítések után is.

Játékokkal még nem próbáltam, nem tudom a grafikus proci hogy szerepel. Az akkuidő nekem is jónak tűnik.
A wifi vétele nagyon jó és gyorsan csatlakozik. (Mennyit szívtam ezzel a régi mobillal...!) A munkahelyemen az épületben nem mindenhol van jel, ez sokkal több helyen talál jelet, mint az előző telefonom.
Egyéb összehasonlítási alapom nincs, szóval ezzel kell beérnetek.
Nálam megkapta az "ajánlott" plecsnit. :C

[ Szerkesztve ]

(#46) littlelion21


littlelion21
addikt

Zenei szempontból hogy teljesít a készülék?
/Pls. írjatok már referenciát, hogy mihez képest, milyen fülessel hallgatjátok, és milyen tömörítésű zenét./

(#47) bigpimpin válasza littlelion21 (#46) üzenetére


bigpimpin
csendes tag

Sajnálom, de zenét nem szoktam hallgatni, csak Totalcar Égésteret, de annak mindegy a minőség.

A gyári füles egy headset, van rajta telefon felvevő gomb. Gondolom, hogy az a mikrofon is, de még nem próbáltam ki.

A rádiót próbáltam csak ki egy szok-occó fülessel ami kéznél volt. A kihangosításához is kell füles, mert az az antennája.

(#49) littlelion21 válasza Sógi (#48) üzenetére


littlelion21
addikt

Fotózd/írd már le a pontos típusszámát is pls, kíváncsi vagyok ez pontosan milyen néven fut.
A tesztekben ált. a T-nek gyártott példányokat tesztelték (emiatt lehet a kamerában is az eltérés), kíváncsi vagyok hogy amit telenor-nál forgalmaznak az miben térhet el.
A tiédnek is hasonlóan mintás a hátlap alsó része?

(#50) Sógi válasza littlelion21 (#49) üzenetére


Sógi
addikt

D505 a típusa és nem ilyen a hátlap mintázata, hanem apró szép mintás végig az egész!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG Optimus F6 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.