Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg combo probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) L.C.S.


L.C.S.
tag

Üdv mindenkinek!


Az a problémám, hogy frissen vásárolt Lg 52x/24x/52x + 16x dvd hibásan játsza le a dvd filmeket. Konkrétan elindítottam a gyűrűk ura dvd-t és eleinte tökéletes volt, de kb. fél óra után ''kockás'' lett a kép. Próbáltam a korábban jól lejátszott részt újból, de már az is ''kockás'' lett. Azóta semmit sem játszik le jól.

konfig (hátha fontos): 2500+ barton, radeon 9600Pro, asus A7V600, windows xp,

Fogalmam sincs, hogy mi lehet a probléma, de nagyon megköszönném, ha valaki segíteni tudna nekem!

(#2) nygma válasza L.C.S. (#1) üzenetére


nygma
addikt

a lemez nem mocskos, nem karcos? van valami a normálistól eltérő hangja? kábel rendben? gép nincs húzva? (memória?...)

(#3) Cathfaern válasza L.C.S. (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Milyen szoftverrel próbálkozol? Az is lehet a probléma forrása.

(#4) L.C.S. válasza nygma (#2) üzenetére


L.C.S.
tag

nygma: teljesen új a lemez is, és nincs rajta hiba, ráadásul, mint említettem fél órán át tökéletesen lejátszotta.

Cathfaern: Az Lg-hez kapott driverral próbáltam, most nem tudom megmondani, hogy mi volt az, de kipróbáltam mediaplayerre, xviddel, és ezekkel is ugyanez volt a hiba.

Bár lehet hogy rossz neveket mondok, mert fel van pakolva néhány lejátszó, de nem nagyon figyeltem a nevüket.



(#5) nygma válasza L.C.S. (#4) üzenetére


nygma
addikt

adtak hozzá drivert? furcsa lenne. szerintem te a powerdvd-re gondolsz. lg combokhoz mostanában azt csomagolják.

az xvid-nek ehhez semmi köze.

ötletem egyébként nincs. ha ez egy agyoninstallált gép, akkor bármi lehet. cd-t tudsz írni/olvasni?

(#6) L.C.S. válasza nygma (#5) üzenetére


L.C.S.
tag

Igen, a powerdvd-vel próbáltam ki. Megvan a mások lejátszó is azt hiszem: Viplay.

Ha tényleg a programok miatt van, akkor este kipróbálom egy újrainstallált gépen.

Cd-t még nem írtam vele, de olvasni normálisan tud.

(#7) danzi


danzi
tag

Nekem nagyon ugy tunik, hogy melegszik a keszulek... Ha esetleg alatta/felette is van egy cd-iro vagy valami mas eszkoz, probalj meg egy ventit rakni valahova, ami elhesegeti a meleget mellole... esetleg taperold meg egy fel ora utan, 1 masik lemezt lejatszva, hogy meleg-e...

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#8) tuctuc válasza L.C.S. (#4) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Szia! Nézz be ide: http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32072

20 éve a PH-n

(#9) L.C.S. válasza danzi (#7) üzenetére


L.C.S.
tag

Erre én is gondoltam, mert tényleg melegebbnek éreztem az átlagosnál. Viszont rohadtul nem értek a házépítéshez, fogalmam sincs, hogy kell berakni egy plusz ventit a házba. Ráadásul félek, hogy a táp sem bírja (300W).

Érdekességképpen elmondom, hogy a boltban, ahol vette direkt rákérdeztem arra, hogy elég lesz-e egy ilyen rendszewrnek egy ekkora táp. Akkor megnyugtattak, hogy bőven. A vásárlás után egy nappal feltünt, ez a melegedés, ezért ismét bementem hozzájuk, ahol megint megnyugtattak, hogy az Lg combok alapon ilyenek. Ezek után no comment.

Ja, további paraméterek: A gépben van még egy 120 gigás vinyó, és egy 1,44-es floppy, más nincs.

Ötletek?

(#10) L.C.S. válasza tuctuc (#8) üzenetére


L.C.S.
tag

Olvastam a topicot.

Nálam kicsit más a helyzet, mivel a dvd-t fél órán keresztül tökéletesen olvasta, csak utánna b*****tt el.

(#11) tuctuc válasza L.C.S. (#10) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Csak arra céloztam, hogy jobb addig visszavinni, amíg garanciális :)

20 éve a PH-n

(#12) L.C.S. válasza tuctuc (#11) üzenetére


L.C.S.
tag

Ja, ok :-)

(Hogy kell ilyen szmájlikat belineklni?)

(#13) L.C.S.


L.C.S.
tag

Hátha érdekel még valakit, ezért elmondom, hogy mi történt tegnap óta.

Felinstalláltam a catalyst 3.8-at (a graf. kártyához még a 3.6-ot adták), és ezután próbáltam lejátszani a dvd-t. Érdekes módon eltüntek a ''kockák'', teljesen tiszta volt a kép. Gondoltam megoldódott a probléma, kényelmesen végignézhetem végre a gyűrűk urát, amikor kb. 10 perc lejátszás után elsötétült a monitor, és lefagyott as gép. Ezután próbáltam újra játszani, de még rövidebb idő alatt ugyanezt csinálta.

Most már teljesen tanácstalan vagyok, fogalmam sincs mi lehet a gondja...

(#14) al_age


al_age
senior tag

azt a furcsaságot művelte az lg gcc-4521b combo-m, hogy nem olvasta be az adat cd-ket és a dvd-lemezeket, az audió cd-ket viszont beolvasta, valamint a winamp le is játszotta őket, csakhogy ebből én semmit nem hallottam, holott be volt dugva az audió kábel a meghajtóba. próbálkoztam sok mindennel, de nem sikerült semmi. újraindítottam a gépet és akkor viszont viszont már minden szépen ment, ahogy a hiba előtt.
kérdésem: mitől lehetett ez?
gondoltam arra hogy a windows egyik csodájával állok szemben, valamint arra is, hogy esetleg egy hardveres túlmelegedés van beépítve a combo-ba, ami bizonyos hőfoknál működésbe lép és nem engedi azt használni.
fontos lehet még hogy az eset előtt 2 cd-t írtam meg egymás után szinte semmi szünettel a kettő között, kettő újraírható philips-et, mindekettőt 10×es sebességgel. amikor a harmadikat akartam törölni a nero-val (gyorstörlés) akkor a végén azt írta ki, hogy lézer beállítási hiba:F
és ezután nem ment semmi
néztem firmware frissítést is de arra azt írták hogy csak a dvd-kezelésben lesz valami plusz általa
válaszokat előre is köszi

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#15) al_age válasza al_age (#14) üzenetére


al_age
senior tag

-up-

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#16) al_age


al_age
senior tag

--up--

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#17) emre33


emre33
addikt

nekem is 4521B van, és nekem is vannak vele gondjaim, van egy pár írott dvd lemez, amit többször is be kell raknom,mire hajlandó elolvasni

vettem 5 DB 24x irható Verbatin ujraírható lemezt, ezzel is hasonló gondjaim vannak

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg combo probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.