Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#153) imibogyo válasza mdk01 (#151) üzenetére


imibogyo
veterán

Ennyiből nagy méretet csakis építéssel tudsz kihozni. Én vennék egy K40-et 150e környékén, amivel egyrészt addig tudsz dolgozni kis méretben amíg megépül a nagy géped, másrészt az új gép különböző alkatrészeit is ki tudod vele vágni és van egy donorod is a főbb "elsőkörös" alkatrészekhez (cső, tápegység, vezérlés). Mondjuk én vennék még az elején egy új optikai csomagot is tükrökkel és lencsékkel és már ehhez tervezném, vágnám az új vázat. És ekkor még mindig marad bő 2-300e Ft-od az új nagy méretű vázra, sínekre, dobozolásra stb.-re... Később pedig az elektronika és a lézercső + tápegység kombó már relatíve könnyen cserélhető valami komolyabbra, ha igény van rá.

Talán 500e-be még úgyis beleférhetsz (akciókkal és hatalmas szerencsével), ha "mindent" is megveszel, tehát egy már kész vázat, a fentebb említett komolyabb elektronikai csomagot, egy alap csövet + tápegységet és a kiegészítő apróságokat. Ebben az esetben "rögtön" van egy jó és elég méretes (ebben az esetben 1300x900 mm-es vázú) géped, viszont amíg nem készülsz el vele, addig dolgozni sem tudsz (például egy gyorsba kellő alkatrészt nem tudsz majd kivágni magadnak). Ezt már neked kell mérlegelned...

Én a magam részéről vagy két éve fogtam bele egy izmos váz építésébe és azóta is félkész, szóval én mindenképp a "legyen legalább egy működő gépem" filozófia mentén vágnék bele a projektbe, mert legalábbis nálam mindig közbejön valami... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.