Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) bteebi válasza zsolt501 (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Igen, ez (is) mind problematikus. Ráadásul a nyomat se olyan szép, mint lézerrel, ami ráadásul víz hatására megfolyik. Fotókra persze jobb (pláne fotópapíron), de szerintem nagyon kevesen nyomtatnak házilag fotót, mert azért egy nem dedikált fotónyomtató nem stúdióminőséget csinál.

Emellett lassú és drága is. A gyorsabbak meg többnyire nem nyomtatnak annyira szépen. Mondjuk ezek már régi emlékek, lehet, hogy azóta sokkal jobbak lettek. De nem hinném. A megfolyás lehetősége pedig számomra nagyon zavaró, még akkor is, ha amúgy a gyakorlatban elég ritka jelenségről beszélünk.

#4: "Viszont az én nyomtatóm tényleg nem csap be. Tudtommal a lézernyomtatók mind patronosak, azt hazudik a patron a tintáról, amit csak akar. A tartályos tintasugarasokban látszik a tinta mennyisége, és az utántöltés is olcsóbb."

Azért ez nem ilyen egyszerű. MINDEN gyártó MINDEN nyomtatójánál nagyon kínosan próbál ügyelni arra, hogy új patront/tonert KELLJEN venned. Alapból nem is nagyon lehet talán utántölteni semelyiket (chipes védelem), sőt némelyik gyártónál már talán akkor is ugrik a garancia, ha nem eredeti - tőlük vásárolt, rohadt drága - patront/tonert használsz. Ha meg utántöltesz, valahogy megmókolod a chipes ellenőrzést, akkor meg eleve buktad a garanciát. Szóval nem mindenkinek éri meg a trükközés, vagy csak nem tudja megcsinálni.

A tonert is tudod utántölteni tonerporral fillérekért, a festékszint a tintapatronokban meg nem feltétlenül látszik. A HP nyomtatóiban csak egy színes (CMY) patron volt, ami kívülről fekete volt. Ráadásul a színek sorrendje talán nem is így volt (vagy nem így volt rárajzolva?), úgyhogy egyszer össze is kevertem a sárgát a ciánnal. Nem örültem neki... Canonnál (is) persze más, ott színenként vannak a patronok, és még átlátszó is a tartály, de végtelenszer utántölteni azokat se lehet.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.