Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oszi666


oszi666
őstag

Nagyon remelem hogy lesz. Paromnak volt S10FEje es most is S20FE-t nyuz. Ragaszkodik a Galaxy S szeriahoz es eddig az FE egeszseges kompromisszum volt az o gumicicaja meg a csalad penztarcaja kozott

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#2) ShadowX válasza oszi666 (#1) üzenetére


ShadowX
őstag

S10-ből nem volt FE. :N

(#3) Zsolt,72 válasza ShadowX (#2) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Talán erre gondolt: [link] S10 lite.

 iPhone 15

(#4) kutga válasza ShadowX (#2) üzenetére


kutga
nagyúr

S10E volt, és S10 Lite. :)

Let the Zone take me if I am.

(#5) Garada


Garada
őstag

Kár lenne az FE szériát elengedni, több ismerősöm imádja S20FE/S21FE szériát a mai napig. Szerintem egy vállalható kompromisszum lenne, ha jönne egy komolyabb A szériás készülék ami megközelíti paraméterekben az FE mobilokat. Bár nem túl életképes elképzelés, biztos sokan örülnének egy olyan A szériás telónak amiben mondjuk van vezeték nélküli töltés, mai napig nem megoldott.

[ Szerkesztve ]

(#6) atike


atike
nagyúr

Na erre kíváncsi leszek... Jön majd az Exynos-al - jó drágán, és butított S23 paraméterekkel.

Tuti ki fogja húzni a Samsungot az eladás csökkenésekből... :U :F

(#7) novinyul válasza atike (#6) üzenetére


novinyul
veterán

8Gen 1 vagy 8+Gen 1 sokkal jobb választás lett volna :( Valószínűleg maradt egy konténer Exynos 2200, azt el kell használni :(((

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#8) GreatL


GreatL
őstag

Mi a baj az Exynos 2200-zal? Miért szidják mindenhol? Miért dobta a Samsung? Már régóta szó volt róla hogy nem fog fejleszteni mobilprocesszort, most akkor minek gyárt?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#9) ShadowX válasza GreatL (#8) üzenetére


ShadowX
őstag

Az vele a gond, hogy nem hozza a Sanpdragonos Galaxy variánsok teljesítményét. Hamarabb throttlingol a melegedés miatt, többet fogyaszt, mint a SD és a térerő kezelése sem jó...pletykák szerint ismét fejleszti a Samu a következő Exynost.

A Exynos 2200 pedig az S22 szériában volt, gondolom maradt raktáron...

(#10) kutga válasza ShadowX (#9) üzenetére


kutga
nagyúr

gondolom maradt raktáron...

+1

Let the Zone take me if I am.

(#11) oszi666 válasza kutga (#4) üzenetére


oszi666
őstag

S10E akkor az volt, az a kisebbik. Koszi a javitast :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#12) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Ott fog megrohadni a polcokon ha exynos lesz.

(#13) bollokcs80 válasza BusinessGuy (#12) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Eddig pont az volt a jó a 20FE/21FE-ben, hogy viszonylag erős Snapi chipekkel és kiegyensúlyozott specikkel jó alternatíva volt az S szériához képest. Én a 21-et nyúzom már egy éve, nagyon szeretem, ebben az ársávban nincs szimpatikus alternatívája.

B.Cs.

(#14) Dare2Live válasza novinyul (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

8+Gen 1 el lenne igazán jó mert az snapdragon is meg TSMC is. Sima 8Gen 1el csak a sebesség lenne jobb meg a modem/térerő.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) Dare2Live válasza BusinessGuy (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Samsung márkanév eladja.

Meg az S21 FE jó volt akkor ez is. Aztán exnso miatt 30% anyázik többinek hát ja a régi jobb volt...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) kutga válasza oszi666 (#11) üzenetére


kutga
nagyúr

Még jó, hogy ennyi modell van. :)

Let the Zone take me if I am.

(#17) ShadowX válasza Dare2Live (#15) üzenetére


ShadowX
őstag

Így van. :K A vásárlók 95%-ának nem mond semmit az Exynos. Csak Samsung.

(#18) Sgr_A válasza bollokcs80 (#13) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az s20 fe itthon ugyan úgy exy 990- nel (G780F)kezdett mint az s20 széria, 6-8 hóbap múlva cserélték le aG780G snapi 865-re ez mindkettő 4g-s volt
az 5g-s G781B sd 865 variánst itthon nem lehetett kapni hivatalosan

az s21 fe meg hiába kapott sd888 procit az ugyan úgy a samsung node-ján gyártották, a tesztek alapján elég melegedős proci lett

[ Szerkesztve ]

(#19) *RLaci* válasza Sgr_A (#18) üzenetére


*RLaci*
addikt

És az üzemideje is botrány tré a 21 Fe-nek.

(#20) Dare2Live válasza Sgr_A (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és dejó én is belekeveredtem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) janeszgol


janeszgol
félisten

Mivel kiesett az A7x széria, így az A5x és az S2x közé beilleszthető.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) p2pp válasza atike (#6) üzenetére


p2pp
őstag

Exyfossal pont kuka az egész és visszarántja a mélybe a Samut.
Marad a banános sima S23 256GB, mint lehetőség. :)

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ezt az S23 FE szériát kihagyjuk. Párom tavaly ősszel az Exys S20 FE-ről váltott Snapis S20 FE-re, én tavasszal S22-ről -> S23-ra, úgy remélem, egy darabig elleszünk ezekkel. :K
Jövő márciusban újítom az előfizetésem, meglátom érdemes lesz-e váltani.

Mert lakni, muszáj.

(#24) The A Team


The A Team
csendes tag

Már bánom, hogy a Snapis verziót vettem az S21FE-ből, ráadásul az amerikai vagy milyen kivitelt, mert nem lehet nyitni a bootloadert csak a fizetős szarokkal! (Szeretem kigyomlálni a telefonjaimat és kicsit átvenni az irányítást is.)

(#25) atosan válasza The A Team (#24) üzenetére


atosan
addikt

Felénk csak a Snapisat árulták. Nem tudom abból volt e egyáltalán Exynosos.

Maine coon

(#26) Predatorr


Predatorr
őstag

Mibe előzné be? :F

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#27) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Jöhetne SnapD.7+ Gen2vel is és így is megmaradna a különbség az s23hoz képest. :)

(#28) TomPack válasza GreatL (#8) üzenetére


TomPack
őstag

Meggondolta magát, és inkább leporolja az Exynos gyártósorokat, mert változott a geopilitikai helyzet, és nem tudja mi lesz a Taiwani TSMC-vel! Ugyanis ha a levegőbe röpítik az Amcsik vagy a Kínaiak, akkor majd nem tud processzort tenni a Galaxy S24-be!

Tök érthető lépés ez a Samsungtól! Nem sok helyen tudnak a világon processzort gyártani, és ha ő azt otthon házon belül megoldja, továbbá mindent IS legyárt magának ami egy mobiltelefonba kell, akkor a processzort miért szervezze ki a bizonytalan helyzetnek?

(#29) Ricardo válasza TomPack (#28) üzenetére


Ricardo
félisten

"mert változott a geopilitikai helyzet, és nem tudja mi lesz a Taiwani TSMC-vel! "

Szerinted miért épít mindenfelé új gyárakat a TSMC?

(#30) janeszgol válasza Ricardo (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

De azokat meg majd az USA stoppolja. Mert leginkább oda épít.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) TomPack válasza Ricardo (#29) üzenetére


TomPack
őstag

Hát, eléggé bizonytalan a helyzet...
Meg az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy hiába épít máshová gyárat a TSMC, a gyártósorokat odavinni és technológia kevés lesz! A tawani precizitást, a munkamorált, az olcsó és jó biorobot munkaerőt nem tudja majd reprodukálni!
És ez az ami felemelte a taiwani chipgyártást!
Gondolj bele, mi lenne, ha pl Törökországban épült volna fel anno...
Egy biztos; minőségben nem lesz Taiwani (lásd, már a Samsung sorról legördülő 8gen1-ek sem voltak olyan jók mint a TSMC-ben gyártottak),
Kettő; drágább is lesz.
Ezért gondolom, hogy tök logikus lépés ez a Samsungtól, hogy próbál a saját lábán megállni. Egy ekkora cégóriástól nem is várhatna el mást az ember!

[ Szerkesztve ]

(#32) Badboys válasza TomPack (#31) üzenetére


Badboys
őstag

Majd drága jó király bejelentkezik gyártásra. Van kapacitás a rabszolga munkára.

(#33) TomPack válasza Badboys (#32) üzenetére


TomPack
őstag

Mármint Magyarországra gondolsz?
Erről írtam, hogy a Tawaniban vannak az igazi "rabszolgák". Náluk keveredik az ázsiai munkamorál, és a japán precizitás. Máshol csak több selejttel, és/vagy drágább bérekkel lehetne gyártatni.

(#34) Badboys válasza TomPack (#33) üzenetére


Badboys
őstag

Fején találtad a szöget.

(#35) leslien


leslien
nagyúr

mire kijön addigra pont jó áron lesz a S23 256GB os..
és ez lesz idei év teloja... idén nem kell FE pláne ha Exynos jönne... jó, max a szédült Exynos fanoknak... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#36) atike


atike
nagyúr

Gondolkodtam rajta, hogy megvárom, de nem.

S23 / 256 gb megrendelve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.