Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) creation


creation
senior tag

Mivel még nem találtam ezzel a táblagéppel foglalkozó topikot, így bátorkodtam nyitni egyet...

Lenovo IdeaTab A7-30 (A3300-H / HV / GV / T)

Technikai paraméterek:

Processor
MTK 8382M 1.3GHz Quad Core

Rendszer
Android v4.2 Jelly Bean (frisíthető 4.4-re, azonnal fel is ajánlja)

Hang
2x előlapi hangszóró / Dolby® Audio / 3.5mm Jack

Memória
RAM: 1GB,
ROM: 8GB, kb 4,5GB felhasználható, 32GB-al bővíthető

Akku
Type: 3500mAh Li-Po,

Méretek (Sz x M x H)
119.8mm x 9.98mm x 198mm

Súly
327g

Kijelző
7” (1024 x 600) TN

Kamerák
Hátlapi: 2 MP Fixed-focus
Első: 0.3 MP Fixed-focus

SIM
1db normál SIM

Kapcsolatok
2G: GSM/EDGE 850/900/1800/1900MHz
Adat: GSM, GPRS, EDGE, WCDMA
WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetooth: Bluetooth® 4.0
Beépített GPS és A-GPS

Bővebb leírás és mini teszt: [link] továbbá némi plusz információ [link]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#2) creation


creation
senior tag

Az ok ami miatt indítottam a topikot, kettős.

Megpróbálni kicsit összerántani az idehaza ezt a típust használók táborát..

Információt gyűjteni és átadni az arra éhezőknek.

Jelenleg megoldásra váró kérdéskör számomra a táblagép hang kommunikációra bírása. Amit idehaza vásároltam A3300-H sajnos csak adat kommunikációra képes, de mint korábban az kiderült, elméletben HV ROM feltelepítésével előcsalható belőle a hang kommunikáció is.

Jelenleg gyakorlati szinten az összes software-el rendelkezek és egy HV-s ROM is a rendelkezésemre áll (azaz kettő, mindkettő KitKat).

Ami hiányzik, az a szakértelem.

Itt kérnék segítséget a kedves fórumtársaktól a HV ROM felrakásához.

Software lista:
- Driver_Auto_Installer_v1.1236.00
- modem_DB
- SP_Flash_Tool_v3.1336.0.198
- Target_bin (ez utóbbi tartalmazza a HV ROM-ot)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#3) creation


creation
senior tag

Sikerült bele futnom egy újabb problémába, miszerint bizonyos alkalmazások pl böngésző, torrent kliens, nem tudnak menteni a microSD kártyára...
A táblagép írásvédett lemez hibával tér vissza mentésnél és csak a belső tárhelyre hajlandó elvégezni a műveletet.
Onnan viszont már át lehet mozgatni gyakorlatilag bármilyen filekezelővel a tartalmat a microSD-re.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#4) Csáky7 válasza creation (#3) üzenetére


Csáky7
tag

SZia nekem is karácsony óta van egy ilyen gépen (H) típus ,amihez én is már keritettem orosz nyelvű romot ami 442-es azt állítólag tényleg csak fel kell másolni a vasra és máris ugy müködik minden mint a HV szérián.Egyébként az IPS kijelző szerintem az egyetlen hátránya ennek a gépnek,és persze az hogy a demo videójában ami benne van bizony azon is jelzi az sms és hang hívás lehetőségét csak kérdem én akkor mi a retekért nem hagyták ebbe benne?

(#5) creation válasza Csáky7 (#4) üzenetére


creation
senior tag

Most hetvegen vegre otthon leszek kicsit.. Igy lesz idom vele foglalkozni.

Orulok, hogy nem vagyok a kerdessel egyedul es volt ertelme elinditani a topikot.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6) Csáky7 válasza creation (#5) üzenetére


Csáky7
tag

A màsik hogy nekem is néha fagy az érintő de ez is ismert hiba amugy!

(#7) Csáky7


Csáky7
tag

Ja és egy nagyon fontos dolgot sehol se említenek!! Még te sem,ugyanis van rajta RESET gomb is.Mégpedig a memoria kàrtya mellett talàlhatò pici lyukba.a sim kàrtyàval ellentétes oldalàn,tehàt a felső oldalàn ha a készülék nomàl àllított helyzetbe van.Így nem kell vacakolni a hosszú gombnyomàsos mòdszerrel! :-) de hogy ezt is miért hagytàk jelzés nélkül az passz

[ Szerkesztve ]

(#8) creation válasza Csáky7 (#7) üzenetére


creation
senior tag

Erre látod nem figyeltem fel.

Csak az elfordulás érzékelő hibájára és a touch hibára. De talán ezért is csak mini teszt :)

Ma este végre lesz időm ezzel szöszölni és utána fórumozni. Ha megtalálom a módját a ROM cserének és végeztem vele, akkor megy a publikálás.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#9) Csáky7 válasza creation (#8) üzenetére


Csáky7
tag

Sokan nem tudjàk hogy a reset létezik,most jön a kérdés hogy én honnan,egyszerű levettem a hàtlapot,ott tünt fel a gomb kb 3mm-rel beljebb van mint a készülék hàz. Megnyomtam és rögtön kikapcsolta!Hàt kivàncsi leszek mire jutsz!

[ Szerkesztve ]

(#10) creation


creation
senior tag

Kicsit áll a ROM csere, mert megpróbálom elérni, hogy javítsák a tapi és az elfordulás érzékelő "gyári" hibáját.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#11) Csáky7 válasza creation (#10) üzenetére


Csáky7
tag

Azért jó lenne ha javítanák is a dolgot és persze én is igyekszem keresgélni hozzá egy jelly bean romot de ez szinte lehetetlennek tűnik egyenlőre sajna :( pedig kíváncsi lennék azzal hogy pörgött volna , de azért a lenovo is elég tré cég ha azt vesszük hogy nem képes legalább egy romot feltenni normálisan a támogató oldalára... a forráskód meg nem hiszem hogy olyan nagyon kéne sok embernek aki ilyen kütyüket vesz .

(#12) creation válasza Csáky7 (#11) üzenetére


creation
senior tag

JB ROM esélye konvergál a nulla felé sajnos. A legtöbb fórumon ha jót is találsz az KK. És mint írtam, az se biztos, hogy jó.

Tegnap úgy volt, hogy beugrok ED-ba, hogy megkérdezzem személyesen, hogy most ilyenkor mi az eljárás... De sajnos csak 6-ig vannak nyitva. :((( :((( :U :W

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#13) Csáky7 válasza creation (#12) üzenetére


Csáky7
tag

Hát ez kicsit elszomorító tud lenni,mert mikor én megkaptam és dobozból lett kivéve már kit-kat futott rajta,még ez nem is érdekelne ha az érintése nem állna be 2,5 mp-re :(

(#14) creation válasza Csáky7 (#13) üzenetére


creation
senior tag

Igyekszem mihamarabb infót szerezni a mikéntről. Hétfőn ha lesz időm, akkor a sarkukra lépek telefonon.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#15) Csáky7 válasza creation (#14) üzenetére


Csáky7
tag

Remélem meg tudsz valamit mert nagyon érdekel a dolog engem is :)

(#16) reedigabi


reedigabi
csendes tag

Ahha, üdv!

Detto problèmaim vannak.
Viszont en ugy olvastam külföldi forumokon,hogy a gyarilag ezen 4.2 es jb fut"na".
Ha valami info lesz èrdekel engem is

(#17) creation válasza reedigabi (#16) üzenetére


creation
senior tag

Szervusz

Igen, az enyém is JB-vel jött és lett KK.

Hogy a kollega hogyan kapott KK-t az rejtély. Hacsak nem egy szervízben járt jószágot kapott, amit az előző tulaj már KK-ra frissített. Hmmm? ;]

Ma telefonálgatok :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#18) Csáky7 válasza creation (#17) üzenetére


Csáky7
tag

Nem,így lett fóliázott dobozból kicsomagolva,de végül is mindegy a dolog mert ha lenne hozzá JB rom akkor ugy is kipróbálnám azzal is bár szerintem ennél is örök érvényű az hogy az új oprendszerrel többet lehet kihozni belőle,legalábbis általában.Amugy pár napja kellett rajta csinálnom egy resetet tehát a factoryba lett törölve a cache meg a vipe cuccos, ujra inditás és csak úgy mellesleg megsúgom hogy kb 1 órán keresztűl semmije akadással nem találkoztam,frankón meg is voltam lepődve,persze utána ismét jött a 2,5 mp-es akadás illetve kihagyás,de a leges leg érdekesebb az hogy fele annyiszor jön elő mint reset elött.Pedig nyúztam rendesen. Na mindegy is, a lényeg hogy mindenképpen kell egy javítás hozzá az biztos ! Remélem sikerrel jársz és mondanak valami értelmeset is,jó lenne tudni hogy 4.4.4.-et vagy 5.0 kap e vajon? mondjuk 18 hónapig illene támogatniuk,csak nem tudom hogy ez a készülék pontosan mikor is jelent meg !

(#19) reedigabi


reedigabi
csendes tag

Èn okosam ,magam frissítettem mikor feldobta. Ès a hiba az érintövel frissítés után jött elő.

(#20) reedigabi


reedigabi
csendes tag

Nekem igazából nem is az érintő a gond hanem, hogy root nélkül nem másolhatsz sd kártyára.

(#21) creation válasza reedigabi (#20) üzenetére


creation
senior tag

Igen, ez nagy közös gondunk lett...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#22) reedigabi


reedigabi
csendes tag

az sd kártyás dolog nem egy bonyolult ügy, viszont ha már rootolnám akkor romot is cserélnék.

(#23) reedigabi


reedigabi
csendes tag

de először valami hivatalos megoldás lenne jó

(#24) reedigabi


reedigabi
csendes tag

Én amúgy tescoban vettem, vissza i küldtem szevizbe,de visszaadták ugyanúgy, tech-es gyerek azt mondta 3 szerviz után cserélik, de szerintem felesleges kicseréltetnem

(#25) creation


creation
senior tag

Nos az a helyzet, hogy az ED simán leráz azzal, hogy a 3 nap után irány a gyártó szervíz.

Tehát a lenovo vonalát lehet hívni, ahol 0623801729-en akár egy fél napot is várakoztatnak, de akkor se veszik fel... (2-es menüpont) De cserébe milliószor füledbe súgják, hogy küldj nekik mailt és majd azon válaszolnak. Bizalmatlan vagyok ebből a szempontból, mert ha telefont nem veszik fel, miért válaszolnának a levélre... Hiszen ED se válaszolt még a szép levelemre :DDD

De Ha Bele Döglök Is Felhívom Őket ;] ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#26) Csáky7 válasza reedigabi (#24) üzenetére


Csáky7
tag

Mondjuk pont az sd része nem lett volna nagy hátránya, jó kicsit zavar de annyira működésbe még nem is. Csak plusz ez a frissítési progi is egy jó nagy nulla ha csak azt veszem hogy alapból nem lehet vele újra húzni? Én legalábbis ilyet nem találtam benne sehol sem.

[ Szerkesztve ]

(#27) reedigabi


reedigabi
csendes tag

aZ fix már hogy a frissités az oka a tapifagysnak, az sd kártyán csak a root segit, ez az amit leszűrtem a külföldi fórumokból

(#28) creation válasza reedigabi (#27) üzenetére


creation
senior tag

Igen, sajnos az SD probléma csak root után fixálható, de akkor ha már rootolom, akkor ROM-ot is cserélek, hogy menjen a voice is.

De előbb a tapi problémát paszírozom ki a Lenovo szervíztől. A többit csak az után rontom el :DDD ;] ;] ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#29) reedigabi


reedigabi
csendes tag

akkor hasonló terveink vannak

(#30) creation


creation
senior tag

Eddig 32 perce beszélgetek az automatával...

[link]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#31) reedigabi


reedigabi
csendes tag

Parádés

(#32) reedigabi


reedigabi
csendes tag

tmx.hu n már nincs is feltüntetve a lenovo

(#33) creation válasza reedigabi (#32) üzenetére


creation
senior tag

Azért, mert ez az új cím: [link]

De a lenovo magyar oldalán is azt írják: [link]

Mi több, egyszer már beszélgettem velük az A8 táblagépünk miatt... Csak akkor még nem volt ennyire érett bennem a gondolat.

Viszont holnap újra próbálom.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#34) Csáky7


Csáky7
tag

Nekem csak most tünt fel hogy 2 év a garancia rá?! Bár amilyen gyatra a támogatás... Szóval nem tudom... Mindegy csak a tapit tegyék rendbe. Esetleg egy újra telepítést is tegyenek a frissítési szoftjukba. Más kívánságom nekem nincs. Egy kérdésem azért lenne. Egy jb-esről nem lehet a komplett rendszert valahogy lementeni? Hogy aztán egy másikra rá lehessen tenni?

(#35) reedigabi válasza creation (#33) üzenetére


reedigabi
csendes tag

Nos, sikerült kiszedni valamit a szervizesekből?

(#36) creation válasza reedigabi (#35) üzenetére


creation
senior tag

Kissé hasonló a tmx hozzáállása a szervizeléshez, mint az ED-é... Csesznek felvenni a telefont. De ma 9-kor az lesz a nyitó tevékenységem. Ismét!

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#37) Daisuke255


Daisuke255
csendes tag

Sziasztok. Azzal a problémával szembesültem hogy a tabom 4.4 en fut. Viszont nekem 4.2.2 re lenne szükségem hogyan lehetséges a visszaállítás?(Egyenlőrre nem vagyok nagyon otthonos tab témában)

(#38) creation válasza Daisuke255 (#37) üzenetére


creation
senior tag

Egyenlőre sajnos ha frissítettél, akkor (vagy ha így is jött) sehogy.

Jelenleg neten kutakodunk többen is 4.2.2 ROM után (mert ott nem mutatkozik állítólag az érintő befagyás és az SD-t is jól kezeli), de sajnos eddig sikertelenül.

Amink van az a 4.4.2 H és HV ROM, de az itt levők még nem tették fel egyiket sem, mert még a garanciáztatás után kutatunk az érintő kijelző okán.

Ha van valami, akkor természetesen írunk majd róla :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#39) Daisuke255 válasza creation (#38) üzenetére


Daisuke255
csendes tag

:W Ha jól emlékszem így jött x.x Mivel nincs még meg így következő kérdésem kicsit offtopic de hogyan lehetne ezt kicserélni? Mármint milyen program szükséges hozzá? Továbbá csak kiváncsiságból mi a különbség a 4.4.2 H és HV ROM között?
Köszönöm gyors válaszod :)

(#40) Daisuke255 válasza creation (#38) üzenetére


Daisuke255
csendes tag

Btw ha létezik valami régebbi verzio ami tud ezen futni nekem az is jó lenne (3.2 ig visszamenőleg)

(#41) creation válasza Daisuke255 (#39) üzenetére


creation
senior tag

A kérdéseid nagy részére a cserével kapcsolatban, meg fogod találni hamarosan a választ a cikkben. (Még én is csak gyűjtöm az infót).

Tulajdonképpen 5 féle ROM-ról tudok, a többi csak "feltételezés".

T - kínai import, 16GB tárhely, 4.4.2 KK azonos felépítés a H és HV típusokkal, de képes telefonálásra hang alapon (3G + GPS + Wifi + BT)
F - Csak adat kommunikáció, 3G (és GPS? és BT?) nélkül????
H - Ez van legtöbbünknek, ezt forgalmazzák idehaza 3G+BT+GPS+Wifi, de csak adat kommunikáció
HV - Mint a H esetén, de képes hang alapú kommunikációra, tehát tudsz vele telefonálni
GV - hardveresen eltérő típus, adat és hang kommunikációval.

Ha H ROM-van a tableteden, HV-ra cserélhető és tudsz vele telefonálni. Mi ezért szeretnénk cserélni.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#42) reedigabi


reedigabi
csendes tag

http://forum.xda-developers.com/lenovo-a3000/development/rom-lenovo-ideatab-a3000-h-call-t2441135

eZ az amit találtam eddig

lehet neki is álllok téglát gyártani

(#43) reedigabi


reedigabi
csendes tag

avagy mégsem, elnéztem, ez a3000

(#44) creation válasza reedigabi (#43) üzenetére


creation
senior tag

Pedig szép téglát csináltál volna... ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#45) reedigabi


reedigabi
csendes tag

iRoot-ot próbálta már valaki?

(#46) creation válasza reedigabi (#45) üzenetére


creation
senior tag

Nem nagyon próbálok még root-ot amíg a garanciában levő érintőt ki nem javítom/javíttatom.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#47) Daisuke255 válasza creation (#38) üzenetére


Daisuke255
csendes tag

Szia találtam egy 4.2.2 es GV set nemtudom hogy hasznotokra lesz e x.x :F
http://www.smartphonekitasemua.co.vu/2014/12/lenovo-a3300-stock-rom-jelly-bean.html

(#48) creation válasza Daisuke255 (#47) üzenetére


creation
senior tag

Sajnos a GV hardveresen tér el a H és HV és T (és F?) típusoktól.

Nem ajánlom a felhasználását! :(

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#49) Daisuke255 válasza creation (#48) üzenetére


Daisuke255
csendes tag

Értem :s HV n kívül a többi igazábol használható lenne? Hívásra nem kéne csak 3g szükséges
Értem hogy a H lenne jó és a T F?

[ Szerkesztve ]

(#50) creation


creation
senior tag

Bár angol tudásom nem túl jó, de a kérdést ott is feltettem.

[link]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.