Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Mivel már szinte mindenkinek van valamilyen előfizetése a célcsoportokban, törvényszerű, hogy a növekedés üteme lassul.
Nekünk is van 4 előfizetésünk (Netflix, Sky, HBO, Disney+), ennél több nem lesz. Marhára zavar, hogy eszembe jut egy film, és persze hogy csak az Apple TV-n van fent, de ettől még nem növeljük mi se itthon az előfizetések számát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2) devil-k


devil-k
nagyúr

Jó dolog a streaming, de ez is kicsit olyan, mint a régi mondás, miszerint jóból is megárt a sok(k). Követhetetlen már, hogy melyik film, sorozat éppen hol van fent. Nyilván vannak oldalak amikkel lehet ezt csekkolni, de akkor is körülményes.

Szerintem, a saját, minőségi (!) blockbuster sorozatokkal és filmekkel lehet nagyon durrantani. Inkább jelenne meg 50 helyett 20 anyag, de az pöpec legyen.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3) miqlas válasza Dilikutya (#1) üzenetére


miqlas
őstag

... én kettõvel is beérem. :R
Elõször volt a Netflix 4 képernyõs csomagja, majd elõfizettem a Prime-ra. Amikor a Netflix bevezette a háztartáson kívüli megosztás tiltását (amúgy csak a két fiam kapott belõle), akkor elbúcsúztam az amúgy számomra értéktelen Netflix-tõl. Most SkyShowtime van helyette.
Ezek meg is maradnak, ha nem kezdik el a Netflix-féle szivatást ... :D

[ Szerkesztve ]

42

(#4) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

A streaming ma pontosan ugyanabban szenved, mint 20+ éve a televíziózás - túl sok a "csatorna", a tartalom a mennyiség felé tolódott el, már tele van reklámokkal és ugyanúgy szinte mindenre elő kell fizetned, ha tényleg azt szeretnéd kapni, amiről ez az egész szólna (on demand videó, ahol bármikor megnézhetsz bármit).

(#5) DaVE-1


DaVE-1
tag

Szerencsére mifelénk a netflix féle tiltás nem volt így ki tudjuk használni a csomagot..mind a négyen teljesen már városokban használjuk. Se egy email se egy felugro figyelmeztetés nem jött.

Én nem értek hozzá ,de sok helyen olvastam ezt csak akkor kapja az ember ha tv-n netflixezik..

(#6) User64476


User64476
őstag

Szerintem árat kéne emelni, az minden problémát megold.

(#7) kis.zsolt válasza miqlas (#3) üzenetére


kis.zsolt
tag

A SkyShowTime belengette, hogy áprilisban árat emel, és reklámot is kapunk majd a legolcsóbb csomagba --> úgyhogy kuka nálam ez is.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#8) nutfile válasza kis.zsolt (#7) üzenetére


nutfile
aktív tag

utóbbi hónapok negatív tapasztalatai:
A Disneytől értesítés sem jött, mégis emelt.
(Ha jól emlékszem, akkor nem is kicsit: 2.490 Ft => 3.090 Ft)

Az Amazon Prime pedig fél év után úgy döntött, hogy most már nem jó neki a pénzem, ha Revolutról és nem magyar bank kártyájával fizetem... Revolutról nem vonta le, de nem is küldött értesítést, hogy állítsak be új kártyát, ezért egyszer csak azt vettem észre, hogy nem tudok rajta nézni semmit, mert megszűnt az előfizetésem...

[ Szerkesztve ]

(#9) strogov válasza nutfile (#8) üzenetére


strogov
senior tag

Nálam disney-nél rezeg a léc. Nyáron jár le az éves, akkor eldöntöm mi lesz. Sky meg ha változtat akkor kuka. 990 HUF-ért reklám nélkül rendben van. 2k-ért kizárt, reklámokkal meg még jobban. Azért van streaming, hogy ne legyen reklám. HBO meg nekiállt kiszervezni a sorozatait. Így szerintem maga alatt vágja a fát. De engem nem zavar ha pár év múlva a fél tucat helyett csak 1-2 marad fenn.

[ Szerkesztve ]

(#10) Busterftw


Busterftw
veterán

Nalunk Netflix/Prime van, utobbit amugy is fizettuk, szoval nekem a Prime Video csak bonusz. Disney is van, de azt tesom osztja nekem en meg a Netflixet.
O Becsben lakik, mi meg Valenciaban, de valamiert egyik sem szolt meg :D

(#11) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Túl sok a szereplő, borzalmasan szét van tagolva az egész.
+ ugye a szinkron itthon még mindig szerintem elég kusza...

(#12) net84 válasza strogov (#9) üzenetére


net84
őstag

Egy kis vérfrissítés és gatyába rázás nem ártana a piacnak. Elkényelmesednek a szereplők (szolgáltatók) és utána csodálkoznak. Maguknak gerjesztik a folyamatot, aminek a végén néhányan mennek majd a levesbe.

A Sky-nál a 999.- Ft-os, Havi "féláron örökre" előfizetés emelkedik 1.399.- Ft-ra.
Ez lesz a Standard Plusz (most ez listában ~2.599.- Ft, hacsak nem drágább már). Reklám pedig az új, Standard elnevezésű csomagban lesz.
Elvileg minden előfizetőnek megküldték az értesítést a változásról...

Read only...

(#13) Dilikutya válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szinkronnál engem csak az zavar, ha nem a klasszikus mozis, VHS stb. szinkronnal van fent valami, egyébként angolul, felirattal is nézhető. Na de amikor megtaláltam az HBO-n A pusztítót Stallone-val feliratosan, azt nem voltam hajlandó bevállalni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) Akelaus válasza devil-k (#2) üzenetére


Akelaus
senior tag

JustWach a megoldás, van app és weboldal is.

(az a legjobb mikor nem találja meg az adott filmet egyik szolgáltatónál sem, de a Google kereső feldobja, hogy a Videa a barátom. :D )

(#15) ubbconfig válasza kis.zsolt (#7) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Nem csak belengette, meg is küldte a hivatalos tájékoztatót emailben. Nekem a 999Ft-os havidíjam 1399-re módosul (a reklámmentes verzió).
Nálunk két streaming van (Sky és Netflix), de a havi fogyasztásunk már nem több 8-10 filmnél, mert a választék egyre gyatrább. Szégyen, nem szégyen, visszatértem a szürkezónába is (t.rrent), mert vannak filmek, amiket csak ott lehet elérni.

(#16) miqlas válasza DaVE-1 (#5) üzenetére


miqlas
őstag

... igen, mi tv-n használtuk :)

42

(#17) Apollyon válasza DaVE-1 (#5) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bár nem vagyok híve az ilyesminek, pár éve a tv-nkre beállítottuk ismerős fiókját , és ugyanúgy működik. Ő Magyarországon, mi UK-ben lakunk. Bár nem nagyon használjuk, tegnap még működött.)))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) miqlas válasza kis.zsolt (#7) üzenetére


miqlas
őstag

Azt a levelet én is megkaptam tegnap! :)
Nekem belefér az extra 800 HUF! :R

42

(#19) DaVE-1 válasza Apollyon (#17) üzenetére


DaVE-1
tag

Ezért írtam. Nem tudom hogy a netflix hogyan szelektált ebben az esetben

(#20) himpike


himpike
aktív tag

Nálam egyszerre egy előfizetés fut, épp a szkájcsótány. Ha elfogy a tartalom akkor megyek másikra, HBO vagy Prime... A Netflix rég kiesett, a Disney/AppleTV meg szóba sem jött soha.

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

Nalam mar 3 evvel ezelott kidurrant. :)

(#22) Janika--1982 válasza hemaka (#21) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Nálam,nem is volt,nem tévézek,van bőven más dolog is az életben! :))

Nagy János

(#23) kilua


kilua
senior tag

Nálam még be sem indult. Pedig elég sok régi általában keleti sorozatot nézek TVn.

[ Szerkesztve ]

(#24) mindhunter


mindhunter
csendes tag

Nekem egy streaminges előfizum sincs :D Ez a láz sose kapott el. Annyit úgyse tévézek, meg amit meg akarok nézni, azt úgyis megoldom máshogy ingyen.

(#25) TomMusic válasza Janika--1982 (#22) üzenetére


TomMusic
őstag

+1
Én talán olyan tizenpár éve elégeltem meg a TV-t.
Emlékszem rá, hogy egyre későbbre rakták a Dr. House-t (kedvenc sorozatom volt), és egyre több volt a reklámblokk. Aztán egyszer elszakadt a cérna. Mondom akkor én többet nem fogok tévézni. Felvittem a TV-t a padlásra, és azóta se nézem. Amikor vagyok valahol ahol megy, látom mik mennek benne... hát életem egyik legjobb döntése volt anno hogy száműztem!
Az meg hogy az összes sztrímingnél ha előfizetnék se tudnék úgy böngészni a filmek közt, ahogy én akarok, 2024-ben, az még szánalmasabb.
Persze értemén, hogy szerzői jogok miatt nem tudnak megegyezni a társaságok, de ez is az emberi gyarlóság. És további szégyen hogy még így is végtelenre keresik magukat.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#26) btprg


btprg
senior tag

Hűha, a növekedés x-edik deriváltja csökken, mindjárt csődbe mennek :D

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#27) kis.zsolt válasza ubbconfig (#15) üzenetére


kis.zsolt
tag

Hasonlóan gondolkozunk.
Egyébként én a SkyShowTime-os emailre értettem, hogy belengették az emelést... ki is akadtam rá, ezért írtam azt, amit.
Úgy érzem, hogy a lélektani határt elérte mindegyik streaming szolgáltató gyatra kínálata, a komoly pénzekért nyújtott igénytelen kontent, a lassan bővülő tartalom, a régi filmek szinkronjának a hiánya, félkész szinkronok (a Covid idején voltak sorozatok, ahol az első pár rész szinkron nélkül futott, azóta nem tudom pótolták-e), a kötelező érzékenyítés, a hiteltelen képi világ (gondolok itt a Netflix agymosó sorozataira, ahol az 1600-1700-as években fekete bőrű nemesek a főszereplők).

Nekem is a t*rent és a Plex a barátom, nem is értem, így jobban átgondolva, hogy mi a fenét vacakolok itt bármilyen streaming platformmal, mikor pár nap-hét múlva már enyém akár a legújabb film is, nulla forintért, és azt töltök le, amit akarok, a szennyet pedig meghagyom azoknak, akiknek igénye van rá).

Azon gondolkozom, megveszem a PlexPASS Lifetime verziót 42 gurigáért (ez kicsit több, mint két év havi előfizetésben számolva), és elengedem a streaming szolgáltatókat. Háttérzajnak meg ott van a MindigTV - ingyen.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#28) VIC20 válasza kis.zsolt (#27) üzenetére


VIC20
őstag

,, t*rent"

Ez az írásmód valami ovis ,,mágikus rítus"...? :)

(#29) niof válasza VIC20 (#28) üzenetére


niof
addikt

Nem akarja teljes nyilvánosság elé tárni, hogy warezol... :DDD ;]
Mint mondjuk kb. minden második ember az országban...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30) neopeti


neopeti
tag

Netflix, Sky, HBO, Disney+, Aki erre a szennycsatornákra egy forintot is költ, az meg is érdemli, Agymosás sikeres élő példája...

Már rég lemondtam minden TV előfizetést, Ilyen Netflix féle szennyek sose voltak.

(#31) niof válasza neopeti (#30) üzenetére


niof
addikt

Azért van 1-1 értelmes film/sorozat mindegyiken, százból egy, de azért rohadtul nem éri meg előfizetni egyikre sem...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#32) neopeti válasza niof (#31) üzenetére


neopeti
tag

Pontosan! Egy ruppót nem adok ezért .Nagyritkán ha meg akarok nézni valamit,- letöltöm. Nézem 20 percig és rádöbbenek, hogy mekkora fos. . :D

(#33) neopeti


neopeti
tag

(#34) azbest


azbest
félisten

Azt gondolná az ember, hogy a brókereknél és elemzőcégeknél nem általános iskolából kibukott idióták dolgoznak.

Ha minden évben 50% növekedést várnak az előző évhez képest, akkor az olyan, mint a kamatos kamat. Az induló évhez képest 24 évvel a kezdeti 1 millió ügyfélből több, mint 11 milliárd ügyfelet kéne felmutatni.

Szóval, lehet, hogy az elemzők és brókerek csak hangulatot akarnak kelteni, hogy manipulálják a cégek részvényárfolyamát. Vagy szimplán idióták.

Mássképp szólva, most azon rémüldöznek, hogy a növekedés növekedésének növekedése nem növekszik, hanem bár nő, de nem annyira exponenciálisan, ahogy elképzelték.

[ Szerkesztve ]

(#35) Busterftw válasza azbest (#34) üzenetére


Busterftw
veterán

Mi is ezt kerdezzuk mar ket eve a cegnel, mert rekord covid evek utan visszaalltak a dolgok, tehat most tenyleg nem ment jol az ev, vagy nem ertuk el a kituzott novekedest? :U

(#36) azbest válasza Busterftw (#35) üzenetére


azbest
félisten

Temészetesen az elvárás az, hogy minden évben kétszer annyit dolgozz felannyiért. Mert egyre drágábbak a jachtok a managereknek :D Úgy egyre drágább, hogy minden évben kétszer akkorát kell venni, mert különben nem az övé lesz a legnagyobb. Az meg milyen lenne már, átmenne az asszony a másik jachtra.

On topic: mindezt ráadásul úgy, hogy kibulizták már maguknak, hogy ingyen terjesszék az appjaikat is mindenütt, ne legyen jutalékfizetés a lóvéból.

[ Szerkesztve ]

(#37) Hieronymus válasza azbest (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Szóval, lehet, hogy az elemzők és brókerek csak hangulatot akarnak kelteni, hogy manipulálják a cégek részvényárfolyamát. Vagy szimplán idióták."

Persze. csak így lehet. Az nem befolyásol semmit, hogy több szolgáltató is extra reklámot vezetett be.

Burkolt áremelések. fizess többet, ha nem akarsz reklámokat. Nyilván nem teszik az előfizetőknek. És nem is toboroz új előfizetőket.

Szóval a média és a brókerek akarnak manipulálni. Ja nem!

El kellene már felejteni az egybites, automatikus reakciókat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Az előfizetők számának növekedési ütemének a csökkenése még nagyon nem pukkanás, ez legfeljebb stagnálás. Durranásról majd akkor lehet beszélni, ha a szolgáltatók szépen elkezdik bezárni streaming platformokat, mert nem éri meg fenntartaniuk.
A Disney arányaiban "piciny" növekedése meg nem meglepő, mivel az összes Star Wars meg Marvel rajongó feliratkozott már. Bár kíváncsi leszek, hogy a Sógun most hány embert fog nekik behúzni.

#34 azbest Szerintem az elemzők ezzel tisztában vannak, inkább a marketing és sales-esek azok, akik nem ismerik a piaci telítettség fogalmát.

#20 himpike "skájcsótány" :C

#27 kis.zsolt Én azért nem hirdetném fenn hangom, hogy "lopott árut" vettem...

#30 neopeti Még mindig jobb egy vagy több ilyen előfizetés, mint a hagyományos/lineáris tévézés.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#39) Yeffy válasza mindhunter (#24) üzenetére


Yeffy
veterán

Detto

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#40) niof válasza Necroman_Mk2 (#38) üzenetére


niof
addikt

"Még mindig jobb egy vagy több ilyen előfizetés, mint a hagyományos/lineáris tévézés."
Akkor csak fizess nyugodtan tovább olyan tartalmakért, aminek 99,5%-át soha az életben nem fogod megnézni. De biztos jó érzés, hogy ott van, és megtehetnéd... ;]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#41) azbest válasza Hieronymus (#37) üzenetére


azbest
félisten

fel kéne fogni, hogy a növekedés csökkenéséről beszélnek, nem az előfizetőszám csökkenéséről.

Úristen, nem 5 év alatt duplázódik meg ilyen ütemben az előfizetőszám, hanem 8 év alatt.
Sőt, itt a hírben azt írják, hogy csak a prémium előfizetőknél csökkent így a növekedés, de átlagban még mindig 4 évente duplázódik az előfizetőszám, ha a kisebb csomagokat is nézik... szerintem rengeteg cég szeretne így nyomorogni

Necroman_Mk2: meg az újságírók, akik ebből lufidurranást képzelnek

[ Szerkesztve ]

(#42) Gave válasza Necroman_Mk2 (#38) üzenetére


Gave
addikt

Komolyan nem hiszem el, hogy ezért a "marketingért" még fizetnek is amit a Netflix tol a hírleveleikkel. Van minden a kihagyhatatlan végtelen ajánlattól a szánalmas könyörgésig..

Ebből is látszik, hogy a jelenlegi munkaerő piacon minden is számít, csak a valós kompetencia nem.

(#43) Hieronymus válasza azbest (#41) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...fel kéne fogni, hogy a növekedés csökkenéséről beszélnek, nem az előfizetőszám csökkenéséről."

OK!

Sikerült felfognod.

"Azt gondolná az ember, hogy a brókereknél és elemzőcégeknél nem általános iskolából kibukott idióták dolgoznak."
"Szóval, lehet, hogy az elemzők és brókerek csak hangulatot akarnak kelteni, hogy manipulálják a cégek részvényárfolyamát. Vagy szimplán idióták."

Nekem ezzel a hozzáállással volt bajom. Nem csökkenés értelmezésével.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Tavaly megfeleződött az USA-ban a streamingszektor előfizetői táborának növekedése, "
Tehát akkor majd azok fognak megélni belőle, akik eddig is.
Ha valami nem nő, az nem azt jelenti, hogy nincs benne pénz...

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) zsoltyy


zsoltyy
tag

Nálam már kipukkadt. Maradt a YT még. A showtime is megy a kukába. Ha kell valakinek a 990-es accountom, viheti.

(#46) Necroman_Mk2 válasza Gave (#42) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Mivel a Netflixre nem a fő e-mail fiókomat használom, ezért a hírlevelek nem nagyon zavarnak. Pláne, hogy már létezik promóciós spam fiók is :)

#40 niof Pontosan emiatt nem fizetek elő hagyományos kábeltévére, mert nem nézném a csatolnák 99 %-t pár másodpercnél tovább ;] Pedig bombáznak ezerrel szórólapokkal, hogy pár ezer forintnyi többletért kapnék 100 vagy akár 200 tévécsatornát az internet előfizetés mellé.
Amúgy meg a havidíjas előfizetés nem azt jelenti, hogy mindent meg kell nézni, ami fölkerül a kínálatba. Könyvtárból se kölcsönzi ki az ember az összes könyvet, csak ami érdekli.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#47) niof válasza Necroman_Mk2 (#46) üzenetére


niof
addikt

Jogos! :R
Amúgy nekünk is már csak apám miatt van TV előfizetésünk. A sportcsatornákról nem bír, és nem is akar lemondani. Pedig 90%-ban elalszik a közvetítéseken. :U Ehh... mindegy... :B

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#48) hcl válasza niof (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem előfizetés nélkül van TV-m. Van rengeteg olyan tartalom, amit azon nézek. Nem TV, nem streaming.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) niof válasza hcl (#48) üzenetére


niof
addikt

Jó, hát végül is nekem is így van. A szolgálatónknál van ~120 csatorna, ebből az én készülékemen be van állítva 3 Viasat (History, Explore, Nature), és más semmi. Volt még ugye a Discovery Science, de azt kivonták erről a piacról. Ezeken nincs reklám, elalvás előtt szoktam nézni. Ezen kívül a tv inkább nálam is kijelzőként van használva egy Intel NUC-al.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.