Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Legyen rajta lógó... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Husky


Husky
aktív tag

Néha az embert házfestés közben elkapja az alkotói görcs és festene rá valamilyen logót/képet is... (AMD, intel, ATI, Amália, you name it...) .. Nos, én is valami ilyesmiben sántikálok, a kérdés csak az, hogy hogyan kéne ezt csinálni... Egyszerű ábráknál még megteszi a minta kivágása papírból, aztán lehet fújni festékkel, de több szín esetén ez már kissé problémás...
Airbush? ... Ecset? ... Színes nyomtatás vékony papírra vagy fóliára? ... Kinek van ilyen téren tapasztalata? :)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#2) boca111


boca111
tag

Szia!
Nekem van airbrush, de az marha drága móka :))
Ecsettel egy pár hónapig gyakorolsz, aztán már lehet, hogy jó lesz :(
Fóliát még nem próbáltam nyomtatni, meg ragasztani, de az üvegtapétán (átlátszó matrica) elég jól megtapad az ecolin, vagy modellfesték, viszont azt nagyon vastagon le kell lakkozni, hogy ne kopjon.

(#3) [amne] válasza boca111 (#2) üzenetére


[amne]
senior tag

Airbrush-t ismerős csinálta? Mennyi volt?

(#4) boca111 válasza [amne] (#3) üzenetére


boca111
tag

Nem azt írtam, hogy airbrush festés van a gépemen, hanem, hogy nekem itthon van :)) De tényleg drága móka. Tudok céget is aki csinál megbízásra pl autóra, de egy kb oldallapnyi 50 rugó :o

(#5) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Lehet, hogy az is működne, hogy lematricázod, és utána fújot le (azaz letakarod azokat a részeket, ahova nem akarsz fújni...) Azt szerintem szépre meg lehet csinálni, és aránylag olcsó is.

(#6) szutsg


szutsg
csendes tag

kell venni tintasugaras nyomiba való fóliát, kinyomtatni vele a kívánt képet, azután fehér (vagy más) alapozóval bekenni a ház oldalát/elejét/stb, és még nedves állapotban rá kell rakni ezt a fóliát (festett felével - persze ehhez tükörképet kell nyomtatni), aztán jól rásimítani, utána lakkozni, és kész. vízbázisú lakkot kell venni, mert a másik oldja a fóliát.

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#7) boca111 válasza tothjozsef (#5) üzenetére


boca111
tag

Lehet, hogy sikerül, de én már nyagyon sokat próbáltam ezt a maszkolást, és nem egy egyszerű móka, ha szépet is akarsz csinálni...
A profi maszkoló matrica nagyon drága, de lehet csíkban is kapni, amivel meg nehéz dolgozni.

(#8) Husky válasza boca111 (#7) üzenetére


Husky
aktív tag

Huh, profi maszkoló matrica... :) ... Az enyém csak egy egyszerű hétvégi mod lesz, most kicsinek érzem magam... :)
Nos, most hogy nagyjából meg vagyok győzve az airbrush legnagyobb hátrányáról, azt hiszem, marad a nyomtatás... mégpedig fóliára, a papír még esetleg hullámos lesz vagy besárgul (mindenesetre máshogy reagál a lakkra)...
Most nézem, a műgyanta lakk amit régebben vettem tartalmaz ~5% acetont... Amilyen kapkodva szoktam dolgozni, szutsg, ha nem szólsz, lazán lefújom vele a fóliát, aztán szép tejszínű lesz tőle minden... :)
Tényleg jól le kell majd lakkozni, hogy ne legyen ''szintkülönbség'' a fóliánál... a CD olvasón is látszik még kicsit a ''42x MAX'' felirat, pedig lecsiszoltam, aztán 3 fekete meg 2 lakkréteget fújtam rá... Hm. Ha már fóliázok, megpróbálom majd visszavarázsolni a feliratokat a meghajtókra...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#9) boca111 válasza Husky (#8) üzenetére


boca111
tag

''ne legyen ''szintkülönbség'' a fóliánál''
De lesz :))

(#10) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Hol lehet ingyen matricákat szerezni AMD....

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#11) szutsg válasza boca111 (#9) üzenetére


szutsg
csendes tag

szintkülönbségek elfedésére jó a mestertapasz (ez a neve), bármelyik barkács boltba kapni, akkora tubusban van, mint a borotvahab (a felverős :-)), és alig kerül 400 ft-ba. jól kenhető, kicsit émelyítő szaga van, de hamar, és elég keményre szárad, utána ezt lehet csiszolni. (a gitthez hasonló, csak sokkal kenhetőbb először). gipszet is lehet nasználni, de azzal én mindig csak szívtam.

a nyomtató fóliához: ez a fólia ugyanolyan, mint a filctollas, csak az egyik felén apró pöttyökben harmat vékonyan egy ragasztós felület van felvíve, hogy a tinta ne folyjon szét, hanem ottmaradjon. Hogyha ezt a felét lakkozzátok, akkor szopacs, mert megfolyhat akár a vizes lakk is. Tehát tükörképet kell nyomtatni, és azt tenni befelé...

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#12) szutsg válasza szutsg (#11) üzenetére


szutsg
csendes tag

ja, egy példa: aki látott már régi skoda ablaktekerő kart, az képzelje el, én ezzel a mestertapasszal bevontam az egészet, és erre vittem rá a kocsival egyező színű zománcfestéket. olyan sima és fényes lett, mint a kasznin a festés. szépen lehet vele dolgozni.

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Legyen rajta lógó... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.