Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Banki kamatok

Hozzászólások

(#51) Flashback


Flashback
addikt

Egyébként ÉN devizabelföldi természetes személynek számítok?? :B

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#52) dabadab válasza Flashback (#48) üzenetére


dabadab
titán

Ranezesre jonak tunik, azt leszamitva, hogy OTP.

DRM is theft

(#53) Flashback válasza #00809728 (#49) üzenetére


Flashback
addikt

4 Ft/db a Budapest (I.) Állampapír Befektetési Alap? Ez mennyit hoz?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#54) Flashback válasza dabadab (#52) üzenetére


Flashback
addikt

Akkor melyik az a Bank ahol érdemes letelepedni? :F

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#55) fokukac válasza kapcs-ford (#46) üzenetére


fokukac
nagyúr

olvasgass... :)

itt a cikk :
Bővebben: link

és itt a statisztikai adatsor, 12 évre visszamenőleg :
Bővebben: link

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#56) BosX válasza Flashback (#53) üzenetére


BosX
aktív tag

Azt pontosan nem lehet előre megmondani max következtetni.
És devizabelföldi vagy:)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#57) Flashback válasza BosX (#56) üzenetére


Flashback
addikt

De mégis saccra? Honnan következtessek, olvassak sok gazdasági hírt? :F

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#58) #00809728


#00809728
törölt tag


2005 03 04 vettem.-4.2837

2005 03 22 most - 4.2936
Hát nem sok de tőbb mint 1 hónapra eső kamat lenne bárhol.


(#59) BosX válasza Flashback (#57) üzenetére


BosX
aktív tag

Megkeresd az alap teljesítményét visszamenőleg,hogy hogy teljesített. Az állampapírba fektető alapok olyan 10%körül hozhatnak, de majd elmondja az aki már rakott pénzt bele:)

Bővebben: link

[Szerkesztve]

mentality, tradition, history. these things never change.

(#60) #00809728


#00809728
törölt tag

Hát én beszéltem egy befektetési tanácsadoval és ő mondta kb 3-4 hónapig érdemes bent tartani.Van erről egy grafikon is a tavaji kamat kb 12.7% volt de lehet rosszul tudom.

(#61) fokukac válasza #00809728 (#58) üzenetére


fokukac
nagyúr

ahelyett, hogy vettél volna mol-részvényt januárban, és most másfélszereséért eladtad volna... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#62) kapcs-ford válasza BosX (#47) üzenetére


kapcs-ford
őstag

2004 szept:

''Számos kritika fogalmazódott meg az elmúlt években a Magyar Nemzeti Bank kamatpolitikáját illetően. Sokan, sokféleképpen kifogásolták, hogy miért olyan magas a kamat ma Magyarországon. Való igaz, hogy a 11%-os jegybanki alapkamat a nemzetközi környezethez képest magasnak nevezhető. Sajnos, azt kell hogy mondjam azonban, hogy az Európai Unió 25 tagállama közül ma Magyarországon az egyik legmagasabb az infláció, és a magas kamat tükrözi azt a piaci bizonytalanságot és bizalmatlanságot, amely a magyar gazdaságpolitikával szemben fennáll. Valamennyien örülnénk annak, ha a gyors ütemben növekvő magyar államadósságot a külföldi és hazai befektetők alacsonyabb kamat mellett is hajlandóak lennének finanszírozni. Ehhez azonban elsősorban az államháztartás bizonytalan helyzetének stabilizálása, a magas hiány csökkentése és a gazdaságpolitikával szembeni bizalom helyreállítása lenne szükséges.''

''Magyarországon lényegesen közelebb kerültünk az árstabilitás eléréséhez, az áremelkedések az 1990-es évtized végének 10% körüli értéken beragadt üteméről 4-5% körülire csökkentek. Az átlagos infláció az idén ugyan ezt kb. 2%-kal meghaladja, ez azonban szinte kizárólag az év elején bekövetkezett adóemelések miatt van, 2005-ben - elemzésünk szerint - az infláció újra évi 4-5%-os szintre csökken majd.''
Bővebben: link

Nem igen volt az 4% alatt de még jó hogy nem 9% :D De ha a bérek emelkedéséhez viszonyítunk akkor felfogható annak is sajnos. :(((

Aláírás

(#63) #00809728 válasza Flashback (#54) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nekem pld a Bp nagyon bejőtt.Most ,hogy náluk van az Államkötvényem is.
Igy adtak egy kártyát azt igaz még nem használtam külföldön megéri használni.
+ nem tudom,hogy máshol ,hogy megy de ha vásárolok és kártyámmal fizetek nem kell után fizetnem semmit sem.Lehet,hogy ez nem nagy kunszt de nekem bejőtt.

(#64) #00809728 válasza fokukac (#61) üzenetére


#00809728
törölt tag

Januárban még nem volt 3millám:P;]

(#65) dabadab válasza #00809728 (#49) üzenetére


dabadab
titán

Az elmult harom honapban 2,268 %-ot hozott, azert ez nem olyan hihetetlen, pl a Raiffeisen kotveny alap 4,85 %-ot produkalt (bar ott vmivel nagyobb a kockazat).

DRM is theft

(#66) #00809728 válasza dabadab (#65) üzenetére


#00809728
törölt tag

Kockázat meg légyszi kérdezd meg le kell kőtnőm vagy nem?-sajnos le.
-ha kiveszem akkor kb mennyi veszik el.-2500ft


Erről ennyit.

(#67) BosX válasza #00809728 (#66) üzenetére


BosX
aktív tag

Egyik befektetési alapnál sem kell lekötni semmit:F

mentality, tradition, history. these things never change.

(#68) dabadab válasza #00809728 (#66) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudnal egy kicsit jobban figyelni arra, hogy hogyan irsz? Igy egy kicsit nehez kovetni (es komolyan venni) a gondolataidat.

DRM is theft

(#69) kapcs-ford válasza fokukac (#61) üzenetére


kapcs-ford
őstag

érdemes még MOL-ba fektetni?

Aláírás

(#70) #00809728 válasza dabadab (#68) üzenetére


#00809728
törölt tag

NEM.



Az elmult harom honapban 2,268 %-ot hozott, azert ez nem olyan hihetetlen

Ezt meg én nem értettem.Ki kérdőjelezte meg!!Ne felejtsétek el nem egymás kioktatására vagyunk itt hanem a srác topiknyító feltett egy kérdést és ő neki kéne segiteni.

Köcce.

[Szerkesztve]

(#71) #00809728 válasza BosX (#67) üzenetére


#00809728
törölt tag

Akkor engem félre informáltak.Bocsi

Egyébként kb 2 hónappal ezelőtt körbejártam a bankokat és kb 17 féle versiot kaptam.Sok ellentmondás volt és sok új banki alkalmazott is volt aki mindig az ''őreghez'' futkosot.
De ez lehet ,hogy nálunk csak ilyen idelent SZFVÁRON.

(#72) dabadab válasza #00809728 (#70) üzenetére


dabadab
titán

''Az elmult harom honapban 2,268 %-ot hozott, azert ez nem olyan hihetetlen''

Ezt meg én nem értettem - ki állította, hogy az?
Ne felejtsétek el, hogy nem egymás kioktatására vagyunk itt, hanem azért, mert a topiknyitó feltett egy kérdést, és neki kellene segíteni.

DRM is theft

(#73) #00809728 válasza dabadab (#72) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nem baj ''hoszú''.

Én javaslom a Bp bank által nyujtott államikötvényt.
De biztosan van jobb nála.


Ezzel végeztem...

(#74) viharhozo válasza dabadab (#65) üzenetére


viharhozo
addikt

A K&H kotvenyalapja tavaly 72%-os hozamot generalt, megse rohan oda mindenki.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#75) viharhozo válasza fokukac (#61) üzenetére


viharhozo
addikt

Ilyen maganszemely sztem baromi keves volt. En mind2 Mol-jegyzesben benne voltam, 5800-ert ill. 6500-ert vettem a papirt, de 9800 utan elkezdtem kiszallni, es 11000 kornyeken eladtam az egeszet. A kutya se gondolta, h ennyire elszabadulnak az arak.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#76) luciferc


luciferc
őstag

szerintem likvid pénz tartására bármelyik bank jó lehet, amelyiknek alacsonyak a költségei. folyószámlán lekötött pénzre kb egyforma kamatot adnak.

megtakarítás tartására a befektetési alapokat ajánlom, én a Budapest alapokban tartom a pénzem, elégedett vagyok, csak akkor kell bemennem, ha kell a pénz (de azt is csak azért, mert a folyószámlám máshol van), egyébként mindent gép elől intézhetek.

bankkártyákkal kapcsolatosan pedig az ultimate független forrás szerintem a Bankkártya Netinfo Bővebben: link

(#77) Flashback válasza dabadab (#72) üzenetére


Flashback
addikt

CSak nyugodtan!! 1. is mert érdekel! 2. mert up!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#78) Flashback


Flashback
addikt

up. Na hol a legjobb a kamat? :D

Szóval melyik bankot javasoljátok? Ahol kevesek a levont összegek. Pénzkivevés, berakás, utalás. Ja és külföldön is lehessen használni, és gyors legyen az átutalás oda.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#79) Flashback


Flashback
addikt

ápp

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#80) concret_hp válasza Flashback (#11) üzenetére


concret_hp
addikt

a Közép Európai régió sajátossága az aránylag magas kamatláb. Nyugaton 1-2% a az általános. És ha beleveszed hogy pl.: az Euró azért messze nem inflálódik annyira mint a HUF akkor már lehet h jobb az az 1% mint a magyar 6%...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#81) fokukac válasza concret_hp (#80) üzenetére


fokukac
nagyúr

az eurozónában 1,5-2,5% között volt az elmúlt 5 évben az infláció. ehhez 3,75% és 1,5% közötti kamat társult.

A kelet-európai régióban pedig csak nálunk magas a kamat,
a környékünkön máshol nem annyira (5-6% a max.)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#82) Flashback


Flashback
addikt

Eddig egy ember mondta hogy a BP egy korrekt bank. Másvalaki? Senkinek sincs véleménye?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#83) Flashback


Flashback
addikt

up!!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#84) luciferc válasza Flashback (#83) üzenetére


luciferc
őstag

Igazából az érdekelne, hogy mit vársz? azt, hogy megmondja valaki, hogy melyik bankhoz menj? neked kell eldönteni, erre pedig a legegyszerűbb mód, ha elmész a bankok honlapjára, vagy az általam említett www.bankkartya.hu oldalra, és utánamész a dolgoknak. Senki nem tudja neked megmondani, hogy a 30-40 bank közül melyik a neked megfelelő, a Hirdetményeket és üzletszabályzatokat meg szvsz fölösleges ide bemásolni.

ha az utánajárás után van kérdésed, szerintem mindenki készséggel válaszol, ha tud.

(#85) Flashback válasza luciferc (#84) üzenetére


Flashback
addikt

Az érdekelne hogy mennyire korrekt az adott bank!!! Nem azt várom hogy megmondják hova menjek, hanem hogy leírják hogy mi a tapasztalatuk...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#86) luciferc válasza Flashback (#85) üzenetére


luciferc
őstag

mit értesz korrektségen?

(#87) Flashback


Flashback
addikt

Az EURONET ATM hálózat a legnagyobb MO-n?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#88) luciferc válasza Flashback (#87) üzenetére


luciferc
őstag

szerintem az OTP a legnagyobb

(#89) Flashback válasza luciferc (#88) üzenetére


Flashback
addikt

ATM-eket üzemeltetõ céggel, nevezetesen a magyar piacon gyakorlatilag monopolhelyzetben lévõ Euronettel. - Bővebben: link

Gondolom az OTPs az Euronetes.

MOD: ÉS NEM! Bővebben: link

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#90) luciferc válasza Flashback (#89) üzenetére


luciferc
őstag

tipikus szövegkörnyezetből kiragadás amit tettél

A bankok – idén januárban is korrigált és jellemzõen legalább az inflációval megemelt – tarifáit böngészve látható, hogy lényeges eltérés van az úgynevezett saját (a bank logóját viselõ) és az idegen bankautomatákban felszámított díjak között, és az is látszik, hogy a nagy lakossági ügyfélkörrel kapcsolatban álló és relatíve nagy saját ATM-hálózatot mûködtetõ kereskedelmi bankok ceruzája a kisebbeknél jóval vastagabban fog, ha idegen masináról van szó. Az õ érdekük ugyanis az, hogy ha már kiépítették, és önállóan üzemeltetik is a saját hálózatukat, akkor erre a csatornára irányítsák az ügyfeleket, míg a kis bankok igyekeznek minél kedvezõbb díjakat kialkudni az ATM-eket üzemeltetõ céggel, nevezetesen a magyar piacon gyakorlatilag monopolhelyzetben lévõ Euronettel.

Ami azt jelenti, hogy a nem bank űltal működtetett ATM-ek terén van monopolhelyzetben az euronet.

Ugyanis ugyanebben a cikkben:

A magas költségek miatt az ATM-biznisz szinte minden banknál veszteséges – mondták el kérdésünkre a hazai bankok illetékesei –, ami magyarázatul szolgál arra, hogy miért csak néhányuknak van országos saját hálózata. A legnagyobb, jelenleg több mint 1300 gépbõl álló saját hálózatot az OTP építette ki, õt követi a Kereskedelmi és Hitelbank 600-700, illetve az Erste több mint 330 gépes hálózatával, majd a Budapest Bank 85, a többiek pedig – inkább csak presztízsokokból – legfeljebb néhány tucat ATM-mel. A kibocsátott kártyák száma is befolyásolja a stratégiai döntést, bizonyos kártyaszám alatt ugyanis jobban megéri az ATM-ek üzemeltetési jogát kiadni. Az így kiadott mintegy 500 ATM zömét az Euronet, néhányukat pedig a Giro Rt. üzemelteti, a tranzakciós díjakat ugyanakkor a bankok egymástól függetlenül, saját üzletpolitikájuknak megfelelõen állapítják meg – a piacszerzõ motivációk és a veszteségek között egyensúlyozva.

(#91) Flashback válasza luciferc (#90) üzenetére


Flashback
addikt

Igen a második részt elolvasva már értem. De akkor is elég furán van megfogalmazva az első rész.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#92) tildy


tildy
nagyúr

2 hónapra érdemes lekötögetni. Pl az otp januárban csinált iylen akciót, 2 hónapos lekötésre 7.5% kamat(/év).

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#93) Flashback válasza tildy (#92) üzenetére


Flashback
addikt

/év ?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#94) Flashback


Flashback
addikt

Az OPT-t miért nem ajálnjátok?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#95) luciferc válasza Flashback (#94) üzenetére


luciferc
őstag

mert drága (a legdrágábbak egyike) és a legkevesebb kamatot adja. szerinted miből olyan nyereséges?

(#96) Flashback válasza luciferc (#95) üzenetére


Flashback
addikt

OK, és akkor melyiket ajánljátok?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#97) tildy válasza luciferc (#95) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszont mindenütt van atmje, és én utánanéztem a többinek is:egyik sem olcsóbb, ráadásul caplathatok atm után is.... Ráadásul a junior számla nagyon jó szerintem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#98) luciferc válasza tildy (#97) üzenetére


luciferc
őstag

hát az erste elektronikus csomagja havi 99-ért (nincs kártyadíj sem) elég jó... és atm is van elég sok.

(#99) dabadab válasza Flashback (#94) üzenetére


dabadab
titán

Mert szemet ceg, atlathatatlan mukodessel (kedvesemnek rendszeresen kuldozgetnek olyan bankkartyakat, amikrol nem tud a rendszeruk; a szamlamat elvileg '99-ben atvaltottak Juniorrol rendesre - ennek ellenere par evvel egy ugyintezo meglepve konstatalta, hogy ''nahat, ez egy Junior szamla''; minden indoklas es ertesites nelkul megszuntettek a B majd az A hitelemet; ezek utan, amikor lakashitelt vettunk fel, szivoztak, mert emiatt allitolag feketelistara kerultem (megneztem, nem vagyok rajta); stb).

DRM is theft

(#100) tildy válasza luciferc (#98) üzenetére


tildy
nagyúr

erste khm..
+ havi 50 forint zarlati dij+ az smsek ara, ha kuld.. atm erre az albi fele egy sincs erstes. Ja es + 1000ft eves dij, mindez diakszamlaval.
OTP junior kartyanal (felteve ha azt vesszuk hogy a forum olvasoi jelentos reszenek a kora 24 ev alatt van) semmi ilyet nem szamol fel.

Egyebkent meg nagyon nam vagyok elegedett az erstevel:( csak azert van emg meg a kartyam, mert kulfoldrol is lehet ra utalni jol...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Banki kamatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.