Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Banki kamatok

Hozzászólások

(#201) Side_


Side_
aktív tag

Hát...akkor mindegy.
Azért kössz! ( Max kiadom a Zs-t uzsorakamatra;] :D )

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#202) fokukac


fokukac
nagyúr

kezd a tököm tele lenni. még mindig azt nézem, hgoy hol nyissak devizaszámlát, és kezdem föladni. böngészem a kondíciókat, és vagy itt, vagy ott, de mindig le akarnak nyúlni. ahol olcsón vehetnél ki pénzt, ott szemét árfolyamot alkalmaznak; ahol jó az árfolyam, ott meg konverziós jutalékot számolnak fel... grrr. :((
lehet, hogy nem is nyitok devizaszámlát. basszák meg... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#203) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all!

Valaki megmondaná 6,3 milliót, melyik bankba érdemes berakni, esetleg lekötném is, ha van valami jó kamatozási lehetőség?!

köszi!

3njoy the Lif3

(#204) R válasza Sn00k (#203) üzenetére


R
aktív tag

melyik bankba?
akkor a CIB 3hónapra (évi 9%)

(#205) Sn00k válasza R (#204) üzenetére


Sn00k
veterán

hát ez a kérdésem, hogy melyik bankba...
A CIB-et, most hasra ütés után mondtad...? :U

3njoy the Lif3

(#206) R válasza Sn00k (#205) üzenetére


R
aktív tag

lakossági szolgáltatásban tudom h erős, tehát nem, de van ilyen oldal ahol össze vannak hasonlítva az adatok
mennyi időre kötnéd le?

(#207) -Nemtom- válasza Sn00k (#203) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

(#208) R válasza -Nemtom- (#207) üzenetére


R
aktív tag

megerősítetted az ajánlatomat :R

(#209) Sn00k válasza -Nemtom- (#207) üzenetére


Sn00k
veterán

Bank/betét link alatt megnéztem
Inter-Európa Bank Rt. Forint betét magánszemélyeknek 9 % (éves kamat mértéke)

Ez azt jelenti 1 évben a 6,3 millió közel 630 000et fial ? azt havi szintre lebontva olyan 52 000.

Na most ebből levonnának még kamat adót is ?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#210) R válasza Sn00k (#209) üzenetére


R
aktív tag

IEB az =CIB
453,6e ha egy évig csücsülne a pénz ilyen feltételekkel.

(#211) Sn00k


Sn00k
veterán

oké, köszi mindenkinek...
pacseeee!!

3njoy the Lif3

(#212) greatchaos válasza Sn00k (#209) üzenetére


greatchaos
addikt

azt tudni kell, hogy manapság nincs !!! - 9%-os kamat 1 évre

12 hónap 6,50%-os kamatot fizet - és ebből még természetesen a kamatadó lejön

cibnél akciós 9% az újonnan odavitt és 3 hónapos lekötsre vonatkozik, NEM az 1 éve lekötésre

(#213) Ariadne


Ariadne
őstag

Ötmillió alatti, gyorsan hozzáférhető, mégis valamennyire kamatozó pénzgyűjtésre nekem a CIB megtakarítási számla jött be, nálam a "családi" változat a nyerő link. Ha legalább havonta 10k-t utalsz rá és nem veszel fel róla, akkor az 50k-5 millió közti rész 8%-kal kamatozik, lekötés nélkül, nincs számlavezetési díja és ingyen kártyát kapsz hozzá (bár ezzel a fizetés is pénzbe kerül, ezzel is ösztönöz, hogy ott tartsd inkább :) ). Ez arra nagyon jó, ha gyűjt az ember valamire, 5 milla felett meg úgysem éri meg már számlán tartani, ahhoz már befektetés dukál. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#214) luciferk válasza Ariadne (#213) üzenetére


luciferk
senior tag

Vajon akkor is igényelhetem a cibnél az általad emlitett csmegtakaritás számlát ha más banknál van a lakossági folyószámlám? ;)

(#215) Ariadne válasza luciferk (#214) üzenetére


Ariadne
őstag

Persze, annyi bankszámlád lehet annyit banknál, amennyit nem szégyellsz. Ehhez ráadásul nem kell "rendes" folyószámlát nyitnod, hanem lehet egyszerűen csak és kizárólag egy ilyet. :) Ja, és a számlán kívül semmi közöm a bankhoz. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#216) luciferk válasza Ariadne (#215) üzenetére


luciferk
senior tag

Azt tudom,hogy annyi banknál nyithatok folyószámlát amennyinél csak akarok (csak utána győzzem fizetni a számlavezetési díjjakat ;) ) de végeredményképen megadtad a választ a kérdésemre a "lehet egyszerűen csak egy ilyet"-el, thx,amúgy nem vagy tényleg rejtett cib-es marketinges? ;) :DDD

(#217) Ariadne válasza luciferk (#216) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm, pár napja rtam nekik dühös panaszlevelet, hogy legközelebb talán egyértelműstsék a kondíciós feltételeket a folyószámlahitellel kapcsolatban, mert nem mindegy, hogy egyszer 2500 Ft a díja vagy évente 2500... :(((

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#218) luciferk válasza Ariadne (#217) üzenetére


luciferk
senior tag

Válasz volt a panaszlevélre?

(#219) Ariadne válasza luciferk (#218) üzenetére


Ariadne
őstag

Először telefonon kérdeztem, hogy ugyan mondják meg, a folyószámlahitelnél honnan kellene tudnom a 2500 Ft "hitelbírálati díj keretemeléskor, megújításkor" szövegből itt, hogy ez évi 2500-at jelent, pláne hogy megkötéskor azt mondták kifejezett kérdésemre, hogy a hitelbírálaton túl nincs további költsége... Telefonos csaj nem tudott válaszolni, de mailre egy-két nap múlva válaszoltak, és addigra meg is találtam az ászfjükben, valóban benne van, ott egyértelmű, hogy évente ennyi. Szerintem GVH azért rácuppanna arra a kondíciós listára, mert szvsz megtévesztő. De ez volt az első gondom velük. (kopp-kopp)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#220) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni pénz gyűjtögetni. Egyelőre még csak 100000ft környékén tartok és érdeklődni szeretnék, hogy ilyen kissebb összeget hova lenne érdemes berakni kezdésnek? esetleg befektetném vagy iylesmi hüm? :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#221) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hát nem tudom elhinni, hogy egy ilyen topic hogy-hogy nem pörög? O_o
Na mindegy, azért én is írnék ide vmit, hátha idekuksol vki (ha esetleg van másik, népszerűbb bankos topic, pls vki szóljon).

Lassan benő a fejem lágya és most egyelőre én kezelem a családi kasszát. Nagyobb összeget szeretnék 3 hónapra lekötni, de jó lenne némi információ ezekben a dolgokban. Több kérdésem is lenne, kezdve azzal, hogy Mit jelent az EBKM azon túl, hogy Egységes Banki Kamatmutató vagy Egységesített betéti kamatlábmutató. pl van ahol 14 % a kamat EBKM 14.97% Ez a gyakorlatban mit jelent egy bizonyos összegnél?

Meg aztán van olyan, hogy 3 hónapra lekötés x% éves kamat. Namármost, ha csak 3 hónapra kötöm le, akkor miért emleget éves kamatot?

Remélem valaki idetéved és tudnánk beszélgetni kicsit ezekről a komoly dolgokról, lennének még kérdéseim. :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#222) pH érték válasza Dyingsoul (#221) üzenetére


pH érték
aktív tag

Mindig arányosítva kapod meg az éves kamatot a lekötött hónapokra.

(#223) Dyingsoul válasza pH érték (#222) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Esetleg valami konkrét példával tudnád szemléltetni? nem muszáj valós adatokkal

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#224) Ariadne válasza Dyingsoul (#223) üzenetére


Ariadne
őstag

100.000 Ft-ra 10% éves kamatot ígérnek, lekötöd 3 hónapra, vagyis egy negyedévre, akkor a 10% negyedét, vagyis 2,5%-ot gyarapodik a 100.000 Ft-od, vagyis 2500 Ft-ot. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#225) nyunyu válasza Ariadne (#224) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebbol vond le a 20% kamatadot, amit termeszetesen azonnal levon a bank, igy marad 2000Ft...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#226) Dyingsoul válasza Ariadne (#224) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Húha értem köszi.

Ha esetleg tud vki vmi jó helyet ahová 3 hónapra megéri lekötni kicsit nagyobb tőkét, szóljatok. Eddig úgy néz ki, hogy hétfőn megyek az OTP-be és ott kötöm le 3 hónapra.

Szerk: egyébként érdekes, hogy mutterom már lekötött x összeget és mégis nagyobb a kamat, ahogy számolom, mint amennyi aszerint jön ki, ahogy te írtad, nemtom hogy lehet ez, de majd hétfőn utána járok. (miután lekötötte a pénzét jött az sms az egyenlegéről és arra már mintha rá is írták volna a kamatot)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#227) nyunyu


nyunyu
félisten

BTW, kamatado: nemelyik bank pofatlanul szamolja.

Tavasszal nem volt eleg penz a szamlamon, hogy levonjak a szamlavezetesi dijat, honap kozepen lett rateve zse, akkor elvittek, termeszetesen felszamoltak valami jo magas kulcsu kamatot a 2 het negativ egyenlegert, hogy azzal logok nekik, kijott 4Ft-re.

Ho vegi elszamolasban a maradek osszegre a latraszolo nevetsegesen alacsony kamat alapjan jovairtak kemeny 3Ft-t, ebbol azonnal levontak kerekites utan 1Ft-t kamatadot, holott a szamlaegyenlegembol szarmazo ket kamat osszege -1Ft, ennyivel "nott" a tokem, azutan nem jarna egy filler sem az allamnak.

Most nem az 1Ft-n szorozok, amivel pluszban lehuztak, hanem maga az elv a lenyeg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#228) stangli válasza nyunyu (#227) üzenetére


stangli
senior tag

-1Ft, ennyivel "nott" a tokem, azutan nem jarna egy filler sem az allamnak.

1 ft kamat után is jár az államnak kamatadó.

ha 4ft kamatot kapták akkor alapból 1 ft megy az államnak, 3 ft meg marad a számládon amit jóváírtak, nem értem az érthetetlenségedet...

(#229) Ariadne válasza Dyingsoul (#226) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért azt is számold bele, hogy ha átviszed a pénzt másik bankba egy kedvezőbb lekötés miatt, akkor az átutalásért is jelentősebb költséget kell fizetned általában, ha nagyobb összegről van szó. Több ezer forintot is bukhatsz ezzel. Az meg már más kérdés, hogy több millós összegeket csak lekötni nem igazán érdemes, hacsak nem rövid idő múlva felhasználja az ember, érdemesebb befektetni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#230) Dyingsoul válasza Ariadne (#229) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én valami olyasmire gondoltam, hogy lekötöm 3 hónapra, utána kamattal együtt újra lekötöm újabb három hónapra vagy a kamatot kiveszem három havonta és az eredeti összeget kötöm le. Miért, szerinted mibe érdemes befektetni egy családi tőkét, ami biztonságos és nem buksz vele?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#231) nyunyu válasza stangli (#228) üzenetére


nyunyu
félisten

ha 4ft kamatot kapták akkor alapból 1 ft megy az államnak, 3 ft meg marad a számládon amit jóváírtak, nem értem az érthetetlenségedet...

Te nem erted.

Egyszer levontak 4Ft kamatot a negativ egyenlegert, aztan jovairtak a rarakott love utan 3Ft-t, amibol kapasbol levontak 1Ft kamatadot.

Holott a kamatjovedelmem abban a honapban +3-4= -1Ft volt, nem 3.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#232) Ariadne válasza Dyingsoul (#230) üzenetére


Ariadne
őstag

Na erre én nem mernék válaszolni, mert nem értek hozzá, sőt tényleg nagyon óvatosnak kell lenni a mai világban, hogy mire veszik rá az embert pontosan. Nem tudom, most hogy állnak a lekötött kamatokhoz képest, de régebben voltak olyan lehetőségek banki dolgokból, ahol legalábbis tőkegarantált, sőt hozamgarantált dolgok (kötvények, alapok, stb.), tehát ahol max. a kamatot bukhatod, vagy még valamennyi hozamra is garanciát vállalnak. Azért ilyen mindenféle cégekhez én nem tenném be a pénzem (bizalmatlanság rulez), br*kernetesekkel is beszélgettem már pl., de köszönöm, abból sem kérek. Szóval tény, hogy azért ezzel nagyon vigyázni is kell, mert rámenősek tudnak lenni, akik ezzel foglalkoznak.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#233) Dyingsoul válasza Ariadne (#232) üzenetére


Dyingsoul
veterán

igen-igen, éppen ezért kerestem meg ezt a topicot itt ph-n, ha nem lett volna, akkor meg nyitottam volna egyet. :DDD Parázni amúgy én is parázok, azért kérdezgetek itt, mert szeretek tanulni más hibájából vagy éppen tanulni mástól. Meg itt azért nem áll senkinek érdekében félrevezetni a másikat, nem úgy, mintha olyan emberekkel beszélgetnék, akiket te is említettél. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#234) Ariadne válasza Dyingsoul (#233) üzenetére


Ariadne
őstag

Hátha ez a topik gyorsabban pörög. :K Bár óvatosan jegyzem meg, szerintem azért ott is óvatosnak kell lenni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#235) Cyberslider válasza Dyingsoul (#233) üzenetére


Cyberslider
őstag

Jelenleg a banki kamatok folyamatosan csökkennek, ezért nem garantált, hogy 3 hónap múlva be tudod-e rakni a pénzed hasonlóan jó kamatra, sőt.

Ajánlom az Erste kamatbiztos betétét, 1 évre 11%-os hozammal, hozzá kapcsolódó online számlacsomaggal, melynek jelenleg az akciós havidíja 100 ezer Ft lekötés esetén ill. hozzá járó electron+internetkártyával 0 Ft! Itt a netban is ingyen jár hozzá, valamint az átutalások is ingyenesek. Ha 3millió fölött van az összeg, az akciós időtartam után is 0Ft a számlavezetés. Emellett havi 2x ingyen vehetsz ki saját ATM-nél pénzt. Egyetlen hátránya a magas kivételi díj, ami 0.50%, de max. 10e ft, igy 3-4 milla felett mindegy, hiszen a limit mindenhol 10e Ft, talán a bpbanknál csak 4. Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#236) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Ja igen, most látom hogy elsősorban 3 havi befektetést akarsz. Erre már kitértem előbb, ennek a hátulütője az, hogy 3 hónap múlva már nem biztos, hogy ilyen magasak lesznek a kamatok, de azért akarod 3 hónapra, hogyha véletlen kell, akkor ki tudj venni belőle, és az 1 év egyszerre sok. Ennek ellenére én akkor is az 1 évet választanám. Ilyenkor a következőképpen érdemes eljárni:
Beteszel mondjuk 2db 1 millióst, 4db 500 ezrest, meg 1db 100 ezrest, vagy ahogy akarod, ez csak példa. Ha véletlenül kell pénz, megbontod azt a lekötött betétet, ami kielégíti a szükségleted. Így csupán annak a kamata bukik, a többi viszont nem.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#237) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Nos, ma nyitástól már csak 9% a kamat. a CIB kondíciói is változnak, érdemes ránézni, akinek ott van számlája (havidíj, utalási költség nő) . . .

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#238) flash-


flash-
veterán

sziasztok

nem vagyok képben a témával,szeretnék egy kis segítséget

ha 10 millió forintot bankba teszek,akkor az lekötés nélkül mennyit kamatozna havonta?
és ha lekötöm akkor a kamathoz se lehet hozzányúlni?ha igen akkor lekötéssel ez havonta mennyit jelent?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#239) venroka


venroka
csendes tag

Találtam egy jó oldalt, ahol szuper könnyen megtalálom a nekem való legjobb kamatot:
[link]

(#240) honda 1993


honda 1993
senior tag

Heló.

Sajnos teljesen hülye vagyok a témával kapcsolatban.
Szeretném ha a bankban lévő pénzem kamatozna.
Dolgozok, es minden hónapban utalják a fizumat. Ahoz hogy kamatozzon elég az hogy egyszerűen csak nem veszem le az összes pénzt a számlámról, hanem mindíg csak a havi fizum felét veszem le, a másik felét pedig rajta hagyom?

Vagy ahoz hogy kamatozzon, be kell mennem a bankhoz és ott kell valamit megdumálnom velük?

XD alias IKSZDé

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Banki kamatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.