Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #65675776 #6395 üzenetére

    Mivel csak egy magot használ (mégha több szálon is), így ha teljesen leterheli a cpu-t akkor úgy tűnik nem marad elég erő, hogy a átvegye a a hangot a bufferekből a pvr2. Hiába ott van másik 3 mag, de nem használja őket.

    msconfig-gal lekorlátozva a ramot 2GB-ra majd 4GB-ra (utóbbinál 3.25GB-ot lát a win7 64bit), 5% alatti a processzor használat.

    Érdekes, hogy aero mellett csökken le a procihasználat, ha piszkálom az ablakot. Aero nélkül még feljebb megy (talán az ablakkeret rajzolás másik procimagon fut, mint a tv rész).

    A tv-cards fórumon Jimmy írt valamit ami szerinte cáfolja a végtelen ciklusos elméletemet, de annak nem sok köze van ehhez a jelenséghez :)

    Simán el tudom képzelni, hogy valahol egy ciklusban egy változó túlcsordul, ha 4G feletti cím kerül bele és emiatt nem teljesül a kilépő feltétel, s benn ragad. Akár amiatt is lehet, hogy 32bites változótípust használnak benne és csak azt kellene átírniuk majd újra lefordítaniuk. Tudom banálisnak tűnik az ilyesminek még a gondolata is, de láttam már cifrább dolgokat is :D

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés