Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4Me


L4Me
csendes tag

Hali,

nem tudjátok véletlenül, hol lehet LCD kijelzőt kapni?
kb. 2x20 karakteres, háttérvilágított érdekelne.. (kék)
..de más is szóba jöhet.. ;p

szóval? ;)

thx

(#2) telcom


telcom
tag

Pontosan mihez kellene.

telcom

(#3) pojakcs válasza L4Me (#1) üzenetére


pojakcs
senior tag

www.lomex.hu

Üdv: Csaba

(#4) hogyishívnak? válasza L4Me (#1) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

www.chipcad.hu

Tibi

(#5) L4Me válasza telcom (#2) üzenetére


L4Me
csendes tag

Bocsi, talán pont a legfontosabbat hagytam ki.. ;)
Gép elejére szeretnék egyet, kék világítással, ami befér egy 5.25'' helyre (valami keretet majd vágok neki...)

Köszi a címeket, megnézem...

(#6) szutsg


szutsg
csendes tag

ilyenre gondolsz, mint az enyém? :-)
http://kep.tar.hu/szuts/index.phtml?aid=27542423

Amúgy a kék marha drága, nézd meg a http://www.matrixorbital.com-on az árakat.

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#7) szutsg válasza szutsg (#6) üzenetére


szutsg
csendes tag

Ja, itt van videó is a működő LCDmről:
http://www.tar.hu/szuts/lcd.zip
(1.6 mega)

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#8) L4Me válasza szutsg (#6) üzenetére


L4Me
csendes tag

hmm.. ha megengeded először is gratulálnék a ''mod''jaidhoz.. ;)
az alsó glowot hogy is csináltad? ;) csak nem ccfl csővel? (honnan szereztél olyan rövidet?;)
arra is kíváncsi lennék, hogy a hangszigetelés számít-e valamit/érezhető-e a hatása (hangban és hőmérsékletben)?
floppy ledje nem rossz, kár, hogy én már nem használok ;) cdíróban/dvdben pedig azért drága lenne ilyen miatt elveszíteni a garanciát..
amd logo is bejön, arról is írhatnál 1-2 szót, ha nagyon ráérsz... ;)
témába-vágva annyit, hogy szerinted mekkora az a max. kijelző, ami befér egy 5.25''-ös helyre, és még egy kisebb keret is el kéne, hogy férjen? (4 sor gondolom még befér? 40 karakter már hosszúnak tűnik nekem ránézésre, szerinted?)
sorry, ha unalmas, hosszú és kíváncsi voltam ;)
üdv,

L4Me

(#9) L4Me válasza L4Me (#8) üzenetére


L4Me
csendes tag

hmm.. így majd' 2 nap után kezd úgy tűnni, hogy télleg az voltam ;| ezesetben sorry ;)
..de még mindig reménykedem, hátha kapok választ.. ;)

köszi

(#10) localhost


localhost
Közösségépítő

javaslom, nézz körül az alábbi két lcd-s topicban.
http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=7629
http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=6318

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) khalox válasza L4Me (#9) üzenetére


khalox
őstag

Lehet, hogy azóta ő sem volt itt, vagy itt volt, de a topicod nagyon elsüllyedt és elfeledkezett róla. Szerintem írjál neki e-mailt.

(#12) L4Me válasza khalox (#11) üzenetére


L4Me
csendes tag

köszi, megmondom őszíntén, pont azért írtam, hogy feljöjjön a téma ;)

localhost: köszi, átnézem..!

(#13) L4Me válasza szutsg (#6) üzenetére


L4Me
csendes tag

lehet, hogy nagyon lamer vagyok, de.. szóval nem smd ledek világítanak a kicsikéken? mert akkor szerintem ugyanúgy, mint a mobilokban ezt ki is lehetne cserélni.. nemde?

(#14) L4Me


L4Me
csendes tag

Felmerült még 1-2 kérdés:
Matrix Orbitalnak nincs magyarországi importőre?


Grafikus LCD http://www.matrixorbital.com/graphic-lcd.htm
Karakteres LCD http://www.matrixorbital.com/serial-lcd.htm
Karakteres VFD http://www.matrixorbital.com/serial-vfd.htm

előnyök, hátrányok? (ár/teljesítmény...)

köszi,

L4Me

(#15) tomcsi válasza L4Me (#14) üzenetére


tomcsi
senior tag

Hali. Nézz szét a [L]http://www.overclock.hu[L] oldalon. Ott láttam lcd kijelzös cuccost amin volt két höérzékelö és mérhetted a höt vele....:) Na ezt aztán jó meg aszondtam...:DD

(#16) tomcsi válasza tomcsi (#15) üzenetére


tomcsi
senior tag

Áhhh..ezt még gyakorolnom kell mert most sem jött össze...:O

(#17) L4Me válasza tomcsi (#15) üzenetére


L4Me
csendes tag

köszi, már végignéztem az oc-t ;)
sajnos az ''csak'' hőérzékelő, és nekem nem csak arra kéne..
volt már régebben egy ilyen lcdm, de elpasszoltam, mert nem volt világítás... és most próbálom pótolni ;)

(#18) szutsg válasza L4Me (#13) üzenetére


szutsg
csendes tag

de, igen, persze, hogy smd ledek vannak a kék lcd-ben, de ha már láttál lcd-t belül, akkor láthattad azt is, hogy némelyikben 24 sőt 32 darab smd led is van, azt meg szorozd meg a ledek árával, és máris leteszel róla. kb 300-350 ft nálunk vidéken (szfehérvár) egy ilyen sima kék led, az smd-t nem tudom mennyi, gyanítom, hogy nem olcsóbb.

A glow nem fénycső, az is sima led, csak kicsit erős fénye van a sötétben.

Lcd méret: az a lényeg, hogy a nyák mekkora. a lomex-ben is lehetett kapni 2x20-asból kis karaktereset, aminek nagyobb volt a nyákja, meg ezt a nagy karaktereset, aminek meg kisebb a nyákja. meg kell nézni a leírást.

külföldi oldalakon láttam, vannak akik kivágnak két műanyagot is, hogy elférjen a nagyobb lcd, de az nekem már nem tetszik.

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#19) szutsg


szutsg
csendes tag

ja, és a lényeg, az lcd mögött zöldes fényvisszaverő fólia van, azt le kell vakarni, és még az üvegen is van valami sárgás, azt szintén. szóval drága mulatság lenne, és lehet, hogy összeszerelés után nem is működne.

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#20) ten155


ten155
csendes tag

Sracok!

Nem tudjatok hol lehetne talalni a neten olyan kapcsolasi rajzot lcd bekotesehez, aminel szoftverbol lehet ki-be kapcsolgatni a hattervilagitast??
Az LCD Smartie honlapjarol pont ez a rajz hianyzik...

(#21) LukE válasza ten155 (#20) üzenetére


LukE
veterán

hát szerintem ezt problémás lenne megcsinálni, mert a printer portból 8 adat vezeték jön ki, ezek egyenesen mennek az LCD-be. Ha valamivel szabályozni akarod, azt csak egy másik porton keresztül teheted meg.
Vagy másik vezérlő ICt forrasztasz be, de az meg túlbonyolítaná a dolgot.

Szóval nem véletlenül nincsen ott:(

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#22) tildy


tildy
nagyúr

Nekem van egy 7110-s lcdm, lehet az is jo lenne bepitve, csak nincs kapcsrajzom hozza.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) LukE válasza tildy (#22) üzenetére


LukE
veterán

mmint mobilból?
Ha igen, és nincsen környékén semmi csipp, akkor az úgy még nem OK, kell valami, ami dekódolja az infót a gépből.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#24) tildy válasza LukE (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

azthiszem megvan a panel hozza, vagy a chip.A parom akart variometert csinalni belole:)))

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) LukE válasza tildy (#24) üzenetére


LukE
veterán

nahát, Te meg sunyi módon beépítenéd a gépedbe;)
Inkább győzd meg, hogy sokkal jobb lenne az a gépbe. Vagy mégse, el tudod te olvasni azt ha a géped elejére teszed? Mert nem valami nagy szerintem.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) tildy válasza LukE (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

5.25 reszbe pont befer.Hofokot kiirni meg jolenne:)))

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) LukE válasza tildy (#26) üzenetére


LukE
veterán

cséntekhez nem jár valami hasonló kütyü? Vagy csak a Zenith-hez?
Tényleg, lapot kicserélték?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#28) tildy válasza LukE (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Heten fogjak, ha minden igaz, asus a7n8xet valasztok inkabb...Osszes chaintech 7njl1 , ami magyarorszagon van, sajnos gaz:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Nekem egy videoból va negy LCD kijelzőm! Ráforrasztótam egy nyákra. Onnan meg 4-5cm vezetékeket húztam! nah most ugyebár igy rengeteg vezeték lett! Egy ilyen is alkalmas a kiíratásra? pl. milyen procim van akor a hőmérséglette stb. Ugye bár nem olyan pici! Szóval érdemes megcsinálni?

"Later Nerd!"

(#30) LukE válasza Dr.Burn (#29) üzenetére


LukE
veterán

A legtöbb progi meg leírás a HD44780 vezérlős LCDkhez készült, ha ilyen van, akkor simán, csak össze kell kötni pár drótot egy szabad LPT portra.
De ha rengeteg vezetéked van, akkor keresd meg szerintem a videót, és nézd meg a vezérlőcsipp típusát, aztán csak találsz valami infót a neten.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#31) Dr.Burn válasza LukE (#30) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Nem lehet sajnos megcsinálni. :( Nem stimmel a vezérlő chip.

"Later Nerd!"

(#32) LukE válasza Dr.Burn (#31) üzenetére


LukE
veterán

Akkor megkeresed a leírását, összeheggeszted, és írsz hozzá egy vezérlő progit:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#33) szutsg


szutsg
csendes tag

http://home.t-online.de/home/340020127737-0001/lcd.avi

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#34) Latsza


Latsza
aktív tag

''soha ne mondd, hogy soha''
tulajdonkeppen barmilyen kijelzot ra tudsz dugni a gepre, csak az okossagatol fuggoen hogy meik dugalyra :)
L4Me, udvozollek teged :) folytatjuk a topicot?
telefonkijelzot, kasszagepLCDt, akarmit ra lehet csatlakoztatni a gepre, csak kell egy kapcsrajz meg egy vezerloprogi, es mar muxik iss:DD
tildy: en egy 3310kijelzovel probalkoztam nem reg, csak az ugyetlensegem miatt nem sikerult a projektet befejezni:(
irjatok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.