Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Lássunk tisztán videokártya-ügyben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Herr Vida


Herr Vida
tag

Tisztelt Hölgyek & Urak!

Azért vetem fel ezt a témát, mert az elmúlt időszakban 1653242173634 topic indult a ''milyen kártyát vegyek?'', ''melyik a legjobb kártya?'', ''ATI vs. nVidia'', ''Számít-e a márka?'' stb. címekkel; úgyhogy talán segíthetnénk egymásnak a tisztánlátásban.

Amennyiben egyetértetek, kéne csinálni egy olyan összefoglaló-szerűséget, amelyben mindenki megírja, hogy szerinte melyik kártya a ''best buy'' az adott kategóriákban. Ezek a ketgóriák lehetnének pl. ''low end, középkategória, high end''; vagy ''VGA kártya 30e HUF alatt, 30-50 e HUF között, 50e HUF felett'', és ezekben tennénk javasklatokat MÁRKA és PONTOS TÍPUS megjelöléssel.
Arról is lehet szó -már csak a flame elkerülése miatt is-, hogy mindegyik kategóriába egy-egy ATI és nVidia kártyát megjelölni (pl. high end: nVidia-Asus Gf FX 5900 ultra; ATI-Powercolor Radeon 9800XT). Csak mindig azt tartsuk szem előtt, hogy itt nem azt kell bizonyítani a másiknak hogy kinek van jobb kártyája, vagy hogy most az ATI vs. nVidia háború, 3452. fejezet stb., hanem a cél az iránymutatás és segítség másoknak! :C

Nu, ha úgy gondoljátok, mindenki írja meg a saját javaslatait, ill. a véleményét a felvetéssel kapcs.!

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#2) Loha


Loha
veterán

Gyártó szemponjából szinte tök mind1, hogy mit veszel...
Akinek minőség kell az ASUS, Leadtek, stb... akinek meg tuning meg jó ár az Abit Inno3D stb...
A gyanusan olcsó kártyáknál mindig van vmi trükk, a drágák meg a garancia miatt azok...
Ati fronton kicsit más a helyzet, de a lényeg ugyan ez.

(#3) vicces válasza Herr Vida (#1) üzenetére


vicces
addikt

az 1653242173634 tpoic után ez lesz a 653242173635-dik ilyen topic.
a best buy nagyon gyorsan fog változni, mert szinte egyfolytában jönnek ki a kártyák. tehát, ha veszel egy éppen aktuálsi best buy-t, ne lepődj meg, ha 1 hónap múlva már más lesz a hiper-kártya.

:)

(#4) vicces válasza vicces (#3) üzenetére


vicces
addikt

1653242173635

:)

(#5) gerlaip


gerlaip
addikt

Ennek a topicnak nincs értelme. olvasgass bele az előszőekbe, minden kiderül.

lámavakond

(#6) Herr Vida válasza Loha (#2) üzenetére


Herr Vida
tag

Szerintem annyira nem mindegy a gyártó... pl. nekem most egy Leadtek GF3 Ti200 128 MB kártyám van (ezt akarom lecserélni), de soha az életbe' nem tennék be valami dzsunka noname fost.
Egyébként, ha már itt tartunk, tud nekem vki tanácsot adni, hogy az ATI kártyák közül melyik számít ''jó'' márkának (úgy mint az ASUS és a Leadtek az nVidiánál)?

Előre is THX!

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#7) Herr Vida válasza gerlaip (#5) üzenetére


Herr Vida
tag

Na, ez az amit megtettem, és bár 1 megatonna infot elolvastam azokban, okosabb nem lettem sokkal (bár lehet, hogy ez az én hibám :D), de legalábbis tisztán nem látok még!

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#8) Szőrös  válasza Herr Vida (#6) üzenetére


Szőrös 
veterán

pl.: saphire.

üdv.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#9) Herr Vida válasza vicces (#3) üzenetére


Herr Vida
tag

Bár egyetértek azzal, hogy ez a topic nem az örökkévalóságnak született :DD, mert tényleg nagyon gyorsan változik a piac, de azért talán pár hétig (3-4) kiindulási alapnak jó lehet ez a téma... persze nem erőszak, ha a T. csapat nem látja értelmét a topicnak, úgyis hamar hamvába hol... :U

Csak így talán egy ideig lenne ezt az 1 ilyen tárgyú tpoicot megnézni a többi hűdesok helyett.

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#10) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Best buy: Connect 3d Radeon 9600Pro

Romani ite domum.

(#11) WN31RD válasza Herr Vida (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

A fórum átlagos olvasó (író) közönsége nem elég elfogulatlan ahhoz, hogy egy ilyen topicnak értelme legyen. Ha elég objektív véleményt lennének (lennénk) képesek adni, akkor pedig eleve nem is kellett volna ilyen topicot indítani.

Amit én el tudnék képzelni, mint hasznos kezdeményezést a témában:
Valamelyik házigazda (házigazdák) illetve az általuk kiválasztott megbízható és hozzáértő személy(ek) rendszeresen, pl. két havonta csinálnának egy összesítést a magyar piacon levő kártyák közül a best buy-okról, rövid indoklással.
Ez azonban sok munka lenne, és kérdéses, hogy megérné-e a belefektetett energiát. Továbbá a számtalan ''Milyen kártyát vegyek? - ATi-t, mert az király! - Nem is, inkább nVidia!'' jellegű topicot ez a lépés sem fékezné meg, mert itt hitbeli kérdésekről van szó. Viszont a csak technikai tanácsot keresőknek jól jönne.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) rudi válasza WN31RD (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Pontosan ilyenek 2-3 hónapos roundup-ok vannak a nagyobb amcsi oldalakon de szerintem veszettnehéz ilyet csinálni, ehhez a PH! kicsi mert 1-2ember jó pár hetes melója kell hozzá.

Nézni kell a nagykereket és tesztelni a kiszereléseket szóval kemény, főleg egy ilyen drivertalálgatásos időben.

ATI:
Szerintem most az a biztos hogy Radeon 9600pro 45.000 körül és 9800 60-80.000 között. Ebben az a jó hogy sim 9800 szinte teljesen eltűnt, 9600pro meg gyakra SE és lehet hogy a 9600XT végleg eltörli azt is.
Alvégen 9100, de nem lehet kapni, a 9200ak jórésze meg SE

NV:
5200at mindenki szidja
5600 egyenlőre gyengébb mint az ati konkurens, de lehet hogy tényleg csodát hoz a driver
5900... ki tudja ezt megvenni?

gyártók:
midenki ugyanazokat a hynix, samsung, ET rakomat használja, mindenki referencia nyákot gyárt, gyári coolerből akár a Hercules is lehet szar.

Egy a biztos, semmi sem biztos.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) $JD$


$JD$
csendes tag

Nem könnyű ez a best buy. Bár ha valahol lehetne kapni még átalakítható R9500-asokat, én még mindig azt tenném meg, persze ez csak én vagyok. Az NVidiáról meg... háát nagyon bátor az, aki mostanság komolyabb NV chipes kártyát vesz. Nem tudni mi lesz a vége. Az Ati biztosabb választásnak tűnik, szerintem nagyot nem lehet vele bukni (még kicsit sem).
Egy kicsit
OFF
Nem ide tartozik, de még március elején vettem egy Club3D R9700 nonprot (128MB) 55+fáért, most néztem a Bluefish netes árlistáján lehet rendelni (hogy fizikálisan van-e nekik, azt nem tudom) ugyanilyet 49+fáért. Ez most jó vagy rossz :F . Passz
ON
Bocs az off-ért, én igazából arra lennék kíváncsi, hogy miért van az, hogy mindenki csak update-eli a kártyáit. Mitől ez a recesszió a fejlődésben...

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#14) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Alsó és középkategória csak 1 jöhet szóba: TI4200 64MB- noném.
Elvakult ATI-soknak : r9100

Felső kategória: ilyen kártyája az nvidiának ma nincs... :t
Radeon9800 np.

I am having fun staying poor.

(#15) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ja, szerintem a R9600\pro\xt rossz vétel, nem gyorsabb a ti4200-nál, dx9 módra meg nagyon határeset, de inkább kevés.

I am having fun staying poor.

(#16) rudi válasza Drizzt (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem gyorsabb? Aniso?
Miért kell a 20.000alatti 9100at 30.000körül gf4el hasonlítain?
9800np? Lehet valahol kapni?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) MUŁĐER válasza rudi (#16) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Magicomp árlistáján láttam 68 bruttóért (!) 9800 np-t! De lehet hogy már nincs.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#18) bdav válasza rudi (#16) üzenetére


bdav
őstag

ráadásul az a 9100 még csakcsak annak a 8500-nak a leszármazottja, ami nem épp a gf4-ek idejéböl való.

amuugy középkat.ban ha lenne most annyi pizem, 9600/pro-t vennék. 9x00 (x<5 :) ) -t nem, akkor inkább a már emlitett ti4200 (inkább gyüjtenék még rá egy keveset)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#19) Flashcash válasza Herr Vida (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem is Leadtek cuccom van. Gef4Ti4200
Valóban nagyon jó minőségű cuccról van szó. Még egy Matrox G400 után is nagyon elégedett vagyok vele.

(#20) udvari válasza Drizzt (#15) üzenetére


udvari
tag

Hm.......
Nos tudsz játszani ama gf4-el 4xfsaa ill 16x ansióval mongyuk unreal2 ill bármilyen mostani gámát mondjuk 1024/768-ban

a válasz nem !

Nos épeszű ember 2003 október végén csak dx9-es kártát vesz abból meg csak két féle ajánható jó szívvel r9600pro 35-Áfa ill r9800 sima 50-52 +Áfa !

szerintem tudom mit beszélek van ilyenem is meg olyanom meg volt nvidiam is de az Fx szeriát egyszerűen bűn megvenni !!!!

(#21) rudi


rudi
nagyúr

Annyian emlegetitek a sima 9800at, tényleg lehet kapni mostanában (az hogy fenn van a listán nekem sokat nem jelent). Magicomp listájában csak pro és SE szerepel, simát jó régen nem láttak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) Drizzt válasza rudi (#16) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Persze, anisoban gyorsabb, de azért én nem adnék ki 10-20-szal többet.

15'' monitoron nálam az antialiasing nem túl fontos 1024*768*85hz-en. Viszont nagyon, de nagyon recés a képe a r9800-nak 1024-ben, AA nélkül irtó csúnya, gf4-gyel szebb volt, bár most kiderült, hogy hibás a kari, lehet, csak amiatt volt...

A múltkor amikor még néztem, akkor a gf4ti4200 is 20k volt újonnan, aztán tegnap lepődtem meg, hogy hoppá, már 26. A r9800-np a mycomnál eredetileg még 54600 volt, amikor vettem, most valami 67, a pro meg 70 valamennyi.

R9600 szerintem nem éri meg, ez a véleményem, bár csak egy erősen húzott r9500 volt nálam, az alapján ítéltem, anisoban igen, de több pénzt nem adnék ki rá egy fillérrel se, mint ti4200-ra!

I am having fun staying poor.

(#23) _Volkovy_ válasza udvari (#20) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Épeszűkém :) Mindenki tudja hogy megvannak a geforce4 korlátai,fsaa-ra csak a 2x-es módban alkalmas igazán,de azért nem olyan rossz.És ne felejtsd el hogy egy éves múlt.Ahhoz képest nem semmi :) És ha így nézzük,az általad emlegetett Unreal2 egy f**.:D

(#24) boygo


boygo
aktív tag

Mit kell ezen annyit rágódni. Mindenki eltudja dönteni, hogy milyen beállítások mellett szeretne játszani és erre mennyi pénze van. :(

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#25) Terminátor


Terminátor
csendes tag

Hali all.....az egyik haverom ajánlotta nekem ezt a fórumot, itt állítólag normális emberek vannak....lenne rögtön egy kérdésem is, mégpedig az, hogy szerintetek Abit Siluro GeForce FX5600-at vegyek, vagy GF4 Ti4200-8X-t? Ha lehet, egy csipetnyi indoklást is kérnék, hogy eldönthessem nekem melyik lenne jobb :-) Előre is köszi mindnekinek! :U

(#26) Terminátor


Terminátor
csendes tag

Jahh itt egy kis infót, mind a kettőről
GF4 Ti4200-8X :NVIDIA GeForce4 Ti4200 GPU - AGP 8X !!!
Grafikus mag órajel: 250 MHz
128 MB DDR RAM
NVIDIA nFiniteFX II Engine hihetelten 3D vizuális effektekkel
NVIDIA Lightspeed Memory Architecture II
NVIDIA Accuview Antialiasing verhetetlen minőséget és képfrissítést biztosít
API támogatás Microsoft OpenGL 1.3 és DirectX 8.X
HDTV / DVD playback támogatás
Integrált TV kimenet 1024 x 768 felbontás
Integrált DVI támogatás 1280 x 1024 felbontásig
Multiple-display támogatás
AGP 8×/4×/2x/1x, AGP texturing és Fast Writes támogatás

Abit Siluro GeForce FX5600 :
NVIDIA GeForce FX 5600 256-bit 3D Graphics Accelerator
256 MB DDR
NVIDIA Lightspeed Memory Architecture III (LMA) Technology
NVIDIA nView 2.0 Multiple Display Technology
AGP 8X
TV-out támogatás S-Video/Composite
DVI-I interfész LCD Monitor-hoz
HDTV/DVD playback támogatás

Ennek tudatában várom a tippeket :-)

(#27) WN31RD válasza Terminátor (#26) üzenetére


WN31RD
addikt

Ezeket az adatokat mi is kinézhetjük a neten levő táblázatokból, de igazából nem is különösebben érdekesek.
Azt közöld inkább, hogy mennyiért tudnád megvenni ezeket a kártyákat. Az áruk nélkül nem lehet eldönteni, hogy melyik érné meg jobban.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#28) Terminátor


Terminátor
csendes tag

az fx bruttó 40000Huf
a Ti bruttó 35000huf

(#29) _Volkovy_ válasza Terminátor (#28) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

így az fx.

(#30) _Volkovy_ válasza _Volkovy_ (#29) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

dx9-es,elfogadhatóan megy dx9 alatt:)(nem úgy mint az fx5200),és gyorsabb is mint a Ti.

(#31) Terminátor válasza _Volkovy_ (#29) üzenetére


Terminátor
csendes tag

okéj, köszi :)...Azért még meggondolom, bár én is az FX-re voksoltam.

(#32) MUŁĐER válasza Terminátor (#31) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Valahol (most nem tudom hol pontosan, talán magicomp) lehet venni 44 bruttóért 9600 pro-t. Csak gondoltam megemlítem... :U

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#33) yossarian


yossarian
aktív tag

basszus, olyan kártyákról mennek itt a dolgok, amik 30-40-50... ezer forintokba kerülnek. Itt mindenki ilyen gazdag, hogy ilyen cuccokat tud venni? Kíváncsi vagyok....
Minek kellenek ilyen kártyák? volt egy hozzászólás, azt hiszem a topicindítóé, eg y gef3ti200-as kártyáját akarja lecserélni. basszus, szerintem az még most is nagyon jó, sokkal jobb, mint ami nekem van és valszínű egy jó darabig lesz is.
no mind1, csak nekem rohadtul furcsa, hogy valakik évente félévenete kártyákat cserélnek. ezek szerint mégiscsak sok gazdag emebr van itt magyarországon....

(#34) odogejkan


odogejkan
csendes tag

Mint mar emlitettek Anandtech.com-on van ilyen osszegzes, meg sok egyeb site-on is. Azokat megnezve, kicsit atgondolva, hogy lehet magyar viszonyokra alkalmazni, mindenki ki tudja sutni maganak mi kell neki.
Egyebkent szerintuk a 9700pro a legjobb vetel meg mindig, a high end kartyak kozul. :DD, vagy ha lejjebb megy a 9800pro-nak az ara.
Jah, ha ra tudsz szanni kicsit tobb penzt, en is csak megemlitem a 9600pro-t :U

[I]van e kulonbseg a 2.6os es a 2.4es kozott orajel szempontjabol?[/I]

(#35) MUŁĐER válasza yossarian (#33) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Hát, én most vettem egy új gépet sokért, de én igazából nem akartam több pénzt elb@szni a gépre, de jött a sulinet, gondoltam ezt nem kéne kihagyni, fejjük meg az államot akció,de én tuti többet nem bővítem a gépem jópár éven belül. Tökre unom már a számcsót. Mondjuk már 98' óta nyomatom intenzíven, de egy éve már nagyon unom. Ami játékok megjelennek, egyrészt félévente tudok egyet megszerezni, másrészt meg annyi sok minőségtelen cucc jön ki, hogy komolyan mondom szégyen. Vagy csak a lelkesedésem csökkent. Meg ez a rohadt windows úgy föl tud húzni hogy csak na! Miért nem tud csak egyszer normálisan menni? ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!! I HATE MICROSOFT AND WINDOWS VERY VERY MUCH!!!!!! Na, ma is megvolt a napi kiborulás!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#36) Terminátor válasza yossarian (#33) üzenetére


Terminátor
csendes tag

Én nem vagyok gazdag, de ha most megveszek egy 50 ezres kártyát, akkor kb 2 évig nem ekll másik...szerintme megéri..ja és, lenne még egy kártya, ami számításba jöhet :) :Sapphire Atlantis Radeon 9600 256MB DDR TV-kimenet 46250,- Ft Melyik legyne a 3 közül? :) Azt mondtátok, hogy az ati jobb, szal jelenleg most ott tartok, hogy inkább ezt a kártyát veszem meg....szerintetke megéri, vagy esetleg a Gef4 TI 4200, vagy az Fx5600 jobb? :)

(#37) Bond


Bond
csendes tag

Aki a mai naptól úgy dönt hogy videokártya vásárlásra adja a fejét akkor annak a következő kártyákat tudom javasolni.

1. ATI RADEON 8500LE (250/250)
2. ATI RADEON 8500 (275/275)
3. ATI RADEON 9200 PRO (300/300)
4. ATI RADEON 9500/PRO (275/270)
5. ATI RADEON 9600 (325/200)
6. ATI RADEON 9600 PRO (400/300)

+1 titkos tipp: ATI RADEON 8500XT (300/300)

1. NVIDIA GeForce2 MX400 (200/166)
2. NVIDIA GeForce2 Titanium (250/200)
3. NVIDIA GeForce2 Ultra (250/250)
4. NVIDIA GeForce2 TI 4200 (250/250)
5. NVIDIA GeForce FX 5600 (325/550)
6. NVIDIA GeForce FX 5600 Ultra (350/350)

+1 titkos tipp: NVIDIA GeForce3 TI 500 (240/250)

A többi kártya az ár/teljesítményt figyelembevéve nem került fel a listára.

Eredményes vásárlást kívánok!

(#38) Drizzt válasza Terminátor (#36) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem ti4200, ha nem akarsz aniso filteringet hasznáni, akkor az a leggyorsabb és a legolcsóbb is, jó tuningolhatósággal.

I am having fun staying poor.

(#39) Drizzt válasza Bond (#37) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Radeon 8500 XT-t honnan az égből lehet szerezni?

Ti500 ireálisan drága, helyette ti4200.(mellesleg nem is kapható...)

GF2 TI, ultra szintén nincs már, csak mx 440/460, radeon 9500 pro sincs, sima is csak elvétve.

Szerintem csak két kari lehetséges: TI4200R9800 NP

I am having fun staying poor.

(#40) anaqer válasza Bond (#37) üzenetére


anaqer
veterán

GF2 / GF2MX felejtős kategória, KÉT teljes DirectX verzióval le vannak maradva.

Az abszolút minimum GF3Ti200 / R9100 ( ha tudsz még szerezni).
Újonnan 9200 ( 128bit ) alatt nincs élet.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#41) Bond válasza Terminátor (#25) üzenetére


Bond
csendes tag

Tudom hogy az adatok felsorolása már megtörtént de én mégis szeretném ez álltal érzékeltetni a különbséget.

1. NVIDIA GeForce FX 5600 128MB DDR TV/DVI (325/275)*

-8X AGP
-9.0 Directx támogatás
-0.13 microtechnológia
-2.0 pixel shader
-2.0 vertex shader Ár: Nettó 30000 Ft.

2. NVIDIA GeForce4 TI 4200 128MB DDR TV/DVI (250/257)*

-8X AGP
-8.1 Directx támogatás
-0.15 microtechnológia
-1.3 pixel shader
-1.1 vertex shader Ár: Nettó 35000 Ft.

* Gyári értékek!

Szerintem mire ezt végigolvastad már döntöttél is. Jó vételt!



(#42) kvazar


kvazar
tag

én inkább azt szeretném megtudni hogy mi a sz-...ért ér meg valakinek 50-100000huffig terjedő hatalmas videovizuállis ultrahypermegazénku...anyám technológia a kis 15 jobb esetben 17 és az ilyen kártyára tellőknek ajánlott 21 colos monitoron való megjelenítésre? csak azért vok ilyen bosszús mert nem értem az ár/teljesítmény arányt értem ezen 2hónap múlva miért esik 10ezret, fél év múlva meg már a 3/4ét? fél év múlva ez a kártya nem mutatja a mostani vizuállis effekteket? és kérdés ha most egy ati 9800as kíválló minőséget mutat, ragyogó teljesítménnyel, akkor az fél év múlva már miért nem teccik? mert jön a mégszebb játék? és ahhoz meg már gyenge teljesítményű? nem létezik, 2048*1024 ben tesztelte már valaki? ja és milyen gépen?
szóval csak elszomorít hogy ilyen a trend. minnél drágább annál szebb. wow, nemtom voodoo2 után beszartam a noname gf2mx en az alien vs predatorban de elhiszitek hogy ugyanolyan király para volt játszani még a v2-n is? ja a mostani vga-mmal is király meg szép, de 50-100E-t azért nem ér meg egy ugyanolyan jó izgalom.:)))) tanx a megértést az agyamra.:))))

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#43) kvazar


kvazar
tag

célzom minden user-loser-nek aki mindig a legújabb kártyát akarja megvenni mert az olyan jó.....inkább vegyél !!király!! monitort nem 30000es lg-t, és meglátod még a régi játékok is új ruhába költöznek és a monitor azért még időtállóbb. meg sok ramot:))) üdv.

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#44) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

Aki ma videokártyát akar venni:

Ha sok pénzed van: Mindegy mit, de drága legyen és ne legyen 2 hónapnál régebben a placcon...
Ha 20-50k körül mozogsz: Csukd be a szemed és húzzál, majd olvasd el a fórumokon mekkora szart vettél...
20 alatt: örülj hogy fiatal vagy még és sok rajtad a rókabőr :)

(#45) anaqer válasza Bond (#41) üzenetére


anaqer
veterán

SENKI nem mondta, hogy újonnan vegyen GF4TI4200-t!
Megveszi használtan huszonegykétezer forintért, és jól van.

DX9 : korai még ( ezt vonatkoztasd a shaderekre is! )

0.15 / 0.13 : olyan mindegy, hogy mi a csíkszélesség, teljesítmény számít, nem?

MHz : azt felejtetted csak el, hogy GF4 :4*2 textúra per pass, FX5600 pedig csak
2*2 textúra per pass... szóval 250*8 >> 325*4, nemebár... :U

Kérdés, hogy az a gyors olvasat vajon a szebb számok vagy a valós teljesítmény melletti döntést erdményez!

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46) anaqer válasza csabicsepp (#44) üzenetére


anaqer
veterán

Ez mennyire igaz! :))

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47) Viktor77 válasza Bond (#41) üzenetére


Viktor77
titán

Te a múltból jöttél? Hol nettó 35 a ti4200????? Bruttó maximum is olyan 30!!!!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#48) engusz


engusz
veterán

Talán szolgálhat némi segítséggel ez a ''sufni'' táblázat. Igyekeztem mindent jól beírni és a valós adatokat közölni a képekkel együtt. Aki mégis talál benne hibát vagy lenen pontos(abb) adata, az kérem, hogy ne tartsa magában! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#49) engusz válasza engusz (#48) üzenetére


engusz
veterán

Jah, majdnem elfelejtettem. A táblázat. :)
[L]http://web.interware.hu/engusz/vga/index.html[/L]

Csak a középkategóriában turkáltam. Hiszen a legtöbb ember csak itt néz(het) körül. :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#50) zsoltee10 válasza engusz (#49) üzenetére


zsoltee10
addikt

:)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Lássunk tisztán videokártya-ügyben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.