Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Lassul a gépem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Hali!
Aki tud, segítsen, plz!!
Főleg a játékokon vettem észre, hogy lassul a gép (mintha a videokártya lassulna!)
Cel 1300, 512MB SD, Radeon 8500 LE 64MB (250/476)
Egy ilyen gépen pl. a SoFII-nek simán el kéne futnia fullon (sztem), mégis sokszor belassul és szaggat. Érdekes, hogy fél éve jobban ment, bár néha mondjuk akkor is beszaggatott. 3.10-es catalyst van fenn, nemtom mi lehet. a 3D Mark 2001 az egyes felbontásokban rendre 1000 ponttal kevesebbet hoz, mint fél éve. Az elmúlt hónapban vagy 10-szer (!!!) telepítettem újra a Windowst (Me), de nem segít. CMI8738 chipes hangkártya van, nem hiszem, hogy ez annyira zabálná a CPU-t. De mi a franc van? ''Öregszik'' a VGA? Mert egyébként semmi baja. Csak mintha lassabb lenne. Az UT2003 is normalon szaggat, de a Call of Duty is, meg a Descent 3 (!!) is!!!! Mit tegyek????? (egyedül a 3dMark 2003 elfogadható: 911 pont)

(#2) arpi6k


arpi6k
addikt

Esetleg az ati driverét cseréld le valami régebbire. Más 5letem nincs.

Intel & ATI

(#4) Pala válasza arpi6k (#2) üzenetére


Pala
veterán

Hmm...Erre már én is gondoltam, de:
a 3.6-ig visszamenőleg ugyanez a helyzet
a gyárilag hozzá adott driver egy nagy rakás ****, a Direct3D-s része totál nem működik.
a többi driver meg nem túl régi?

Én már arra gondoltam, hogy bizony elavult a gép: 1300-as Celeron az már nem képvisel erőt, 512MB memória meg hiába elég, ha SD.....

(#5) Pala válasza Kalandor (#3) üzenetére


Pala
veterán

a W2k az még okés (én is úgy hallottam), de pont azért van Me, mert úgy tudom, hogy az nem fal annyi memóriát.....bár most már kezdek kételkedni

(#6) AI válasza Kalandor (#3) üzenetére


AI
tag

Én a win98se-t ajánlanám erre a konfigra, de a 2k is jó választás. Az viszont tuti hogy az me-nek mennie kell :) (szvsz)

42

(#7) Pala


Pala
veterán

Ráadásul a procit még tuningolni sem tudom ebben az alaplapban (Intel D815EEA2L)

(#8) Pala válasza AI (#6) üzenetére


Pala
veterán

Ennyire ratyi lenne az Me????

De várjál!!!!!!! Mondasz valamit. Még valamikor anno volt fenn W98 és tisztán emlékszem, hogy akkor még okés volt minden.

Csak az a baj, hogy néhány progi, ami nekem kell, nem megy W98-al.

[Szerkesztve]

(#9) F-ECT$


F-ECT$
titán

Az tény, hogy win98se sokkal nagyobb fps-t képes kihozni a játékokból, a ''régebbi'' konfigokból. Szerencsém volt a GTA4-et tesztelni se és xp alatt. Pontos fps-eket nem tudok, de az előbbin csak néha röccent, az utóbbin szagatott egy P4 1.4, GeF3-on. A 2k-ról sajnos/szerencsére nincs tapasztalatom.

Dive ever, work never.

(#10) AI válasza Pala (#8) üzenetére


AI
tag

Nálam az Me sokkal instabilabb volt ugyanazon a konfigon. Az SE alig-alig fagyott, az Me katasztrófa volt (legalábbis nálam). Játékok sebességét nem mértem...

42

(#11) Veron


Veron
őstag

Szerintem az Me a ms amugy se jo oprendszerei közül is a leges legrosszabb...
win98se fényévekkel jobb...
Szerintem cseréld le, 2k-val is és az se-vel is sokkal jobban jársz...

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12) F-ECT$


F-ECT$
titán

Hoppá! Az ME-t el is felejtettem szidni. Szerencsére ezt már más megtette :)

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Lassul a gépem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.