Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kutyaharapás

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Mit lehet tenni, ha valaki nem hajlandó kerítést csináltatni (rendeset) a kertje köré, így a kutyája szabadon mászkál és harapdálja az embereket? Melyik szerv illetékes a kutya kilövésében? Önkormányzat? A probléma valós, jó sok ideje fennál. Most lett elég belőle, a barátom Édesannyát harapta meg. Orvosi papír van róla. A kerület önkormányzatát, vagy kit hívjunk fel?

Köszi a tippeket!

A faszi egyébként teljesen őrült, neki is olcsóbb lenne egy rendes kerítést csiáltatnia, mint az orvosi számlákat fizetnie (mert már többször kifizette szó nélkül a különböző közeli lakosok (vagy a kutyájuk) egészségügyi költségét!)

[Szerkesztve]

(#2) Motion_Blur válasza Zoltán (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A jegyzőt kéne.
Nálunk is volt hasonló eset.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3) Zoltán válasza Motion_Blur (#2) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi!

Beírom google-be, hogy ''12.kerület jegyző''

(#5) Motion_Blur válasza Zoltán (#3) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vagy telefonálsz a kerületi rendőrőrsre, amikor épp szabadon van a ''dög'';)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

Vagy lelövöd és azt mondod véletlen volt.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Gambit válasza Zoltán (#3) üzenetére


Gambit
őstag

Szintén 12. kerület, Csillagvölgyi út alja. Baromi nagy lyuk a kerítésen, és azon mászkál ki egy baromi nagy kutya. Már többször majdnem nekemugrott, amikor arra motoroztam. Ha megtudtál valamit, vagy sikerült valamit intézni, légyszi írd meg ide!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#8) EEdem_Dtx


EEdem_Dtx
csendes tag

Az én 92 éves szomszédom ''szelíd kutyája'' még csak a tesómat harapta meg, meg engem kergetett föl a kerítésre, annyi szerencséje van a kutyának, h apám nem talált megfelelő lövési szöget a légpuskával.
Szval nem egyedi eset

[Szerkesztve]

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#9) Esmein válasza EEdem_Dtx (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

Meg kell simogatni az ilyen ebeket.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) EEdem_Dtx válasza Esmein (#9) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

De ez egy hegylakó, 92 éves és semmi baja, csak nem lát.
Anyám átküldött minket, hogy kicsit tegyük már rendbe az udvarát...
Tesómmal átmegyünk, ikrek vagyunk, dettó ugyanúgy néz ki mint én, 30 perc múlva (odasunnyog, halkan) megkérdezi az öreglány, h ki az a másik fiú.
De a többit inkább a '' Szomszéd átka '' c. topikba ;)

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#11) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Egyébként soha NE a kutyát bántsátok, hanem a gazdáját!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12) Agostino


Agostino
addikt

Megértelek titeket, nem is ebbe akarok belekötni. Amikor egy kutya megtámad az valóban borzalmas dolog, elhiszem.

Ugyanakkor mélyen elítélem azt, hogy a kutyán kell elverni a port. Nyilván: ha a nevelése hiányos, és megtámadja az embereket, akik között kisgyerekek is lehetnek, lépni kell. Én mégis azt mondom, hogy kapjon még egy esélyt. Bizonyos korig meglehet nevelni a kutyákat, sőt én az mondom: kellő türelemmel még egy idős, makacs ebet is meg lehet tanítani dolgokra, pl hogy ne ugorjon neki valakinek. Szerintem először is a kutyát el kell eltávolítani, de nem ugy, hogy lelövik. Miután el lett távoltva a kutya, elő lehet venni a töltényeket, és kezelésbe lehet venni a gazdát. A kutya jellemének kialakulásában legfontosabb szerepet a gazda tölti be. Azok a felelőtlen emberek, akiknek köszönhetően a kutya elvadul, veszélyesebbek mint a kutya maga. Szerencsétlen négylábut meg lehet ölni, de a ipse amig él, sok kutyát ''vadíthat'' el, akiknek a sorsa egyértelmű.

Át kellene gondolni a dolgokat mindenképpen. Egy állat, nem olyan mint egy auto/szgép, hogy elvan magában. Sokat kell foglalkozni velük, de meghálálják késöbb.

Én nyilván csak elfogultan tudok nyilatkozni, tekintettel arra, hogy mióta az eszemet tudom, voltak kutyáink. Ir szetter, schnauzer, bullmasztiff. Nem törpe kutyáink voltak/vannak, mégis pl a mostani kutyánk, tudja hogy a nagyanyámnak nem adhat duplapacsit ( elrugaszkodik, mellső tappancsait melledre rakja), mert a maga 70kgval agyonnyámni grószmuttit. Ha nem foglalkoznánk vele, vernénk, nem érezné hogy szeretik, biztos elvadulna.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13) LadyLorien


LadyLorien
tag

Kedves Fórumozók!

Nem tudtam, hova írhatom a problémám, remélem jó helyre került.

Tanácsra lenne szükségem, a történet a következő:
Édesapámmal élünk, párom és én is. Van a háznál két jugoszláv farkasölő-német juhász keverék kutya, mindkettő nagytestű és édesapám tulajdonában, azonban az egyikkel nagy gondok vannak, mivel többször támadt emberre.
Édesapámat két különböző alkalommal is megharapta (nem ment el orvoshoz vele, így ennek kórházban nincs nyoma), rám is rontott már morogva, vicsorogva, szerencsére megúsztam, de centiken múlott és utóbbi alkalommal páromat harapta meg annyira, hogy 8 napon túl fog gyógyulni és élete végéig meg fog maradni a nyoma.

Az alábbi módon történt az eset:
Párom este elment az éjjelnappali boltba biciklivel és mikor hazaért, a szokásos módon megsimogatta a kutyákat, tehát megismerték, leült a tornácon, mikor be akart jönni a házba, a fekete kutya rárontott és beleharapott az arcába, majd elkezdte tépni a karját. Pedig nem bántotta, előtte 2 perccel még simogatta.
Az arcán több seb is keletkezett, főleg az orrán. 6 centiméter hosszú és csontig szétnyílt. Mentővel kellett bevinni a kórházba.

Ezek után annyit szeretnék, hogy legalább a házból ki tudjunk menni, mert most mind a ketten félünk tőle, úgy kell hátrazárni a kutyákat, mikor közlekedünk, de ott nem maradhatnak felügyelet nélkül, mert a szomszéd kerítése rozoga, épp hogy áll.

A kérdésem az lenne, hogy jogilag hogy lehet édesapámat rábírni, hogy kerítse el a kutyákat, hogy legalább a házból a közelségük nélkül tudjunk ki-be járni?
A szép szóból nem ért édesapám, hiába mondja neki mindenki, hogy veszélyes a kutya, mert ok nélkül támadt több esetben is. Ráadásul érzi, hogy félünk tőle, ezért kellene jogi segítség!

Nem ragaszkodom az elaltatáshoz, nekem az is megfelelne, ha tisztes távolságban lenne tőlünk és ezt szép szavakkal nem tudom elérni nála.
Kiegészítésnek azt megemlíteném, hogy párom pár hónapja költözött ide és nem volt időnk átiratni a lakcímét, így a lakhelye még hivatalosan a régi.

Tehát összegezve a tényeket:
A kutya megharapta a páromat, aki hivatalosan nem ebben a házban lakik! Mit tudok tenni azért jogilag, hogy édesapám elkerítse a kutyákat, hogy a házból ki-be tudjunk járni és ne kelljen rettegnünk, hogy mikor támad meg minket?

Mellék kérdés: Az igaz, hogy ilyen esetben a TB a kutya tulajdonosával kifizettetheti a kezelés költségét?

*Kiegészítés: A kutya soha nem volt bántva, szerintem az a gond vele, hogy nem nevelte meg édesapám rendesen... őszintén szólva, nem ez érdekel. :R

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ha valaki kérdezne, szívesen válaszolok.

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kutyaharapás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.