Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

helloka...

egyre tobb proci van, amirol lekerul a kupak..
van mar nehany kep ezekrol a procikrol, de eleg gyerek.. nem ertem, hogy az emberek miert nem tudnak minosegi munakt vegezni :U

a linken talahato ''listat'' egy japan srac csinalta, de nem valami nagyok a kepek
(a ottani toledo kep az enyem ;) )
[link]

en is csinaltam mar nehany fotot, azokat is kozzetesztem

E6 Venice
[kép]
E6 Manchester
[kép]

erdekes, hogy az uj e6-os manchesterek valoszinuleg butitott toedok, mivel a magjuk ugyanakora.. az e4-es manchesterek magja kicsit vekonyabb volt
a cpuid progik nemelyike eleve toled-512kb-nak nevezik el

(ha uj kepeket kesziktek, akkor majd megkerem valamelyik mod-ot, hogy rakja ebbe a hozzaszolasba)



[Szerkesztve]

Play nice!

(#2) erdey_a válasza westlake (#1) üzenetére


erdey_a
őstag

Én butus vagyok, és nem tudom, hogy miért jó, ha leveszik a kupakot.
Miért jó ha levesszük a kupakot?
Vagy ez csak egy passzió, hogy lásuk a magot?
Vissza lehet tenni a sapkát valahogy?

Vérboci

(#3) Bubu79 válasza erdey_a (#2) üzenetére


Bubu79
addikt

Talán mert így jobban tuningolható a proci - valahol olvastam, hogy akár 8 :F fok mínuszt is jelenthet, hogyha a hűtő közvetlenül a magra kerül, és nem a kupakra.
De lehet, hogy tényleg csak egy passzió - minden esetre érdekes látni így ''kicsomagolva'' a procit :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#4) Mania válasza erdey_a (#2) üzenetére


Mania
senior tag

Mivel igy a hutoborda es a mag kozott kozvetlen a kontakt ezert hatekonyabb
(kupak nelkul)a hutese.Ez tuningnal nagy elony.Szerintem... :D

(#5) westlake válasza erdey_a (#2) üzenetére


westlake
félisten

azert jo, mert ''mi'' ilyen barkacsolos generacio vagyunk.. kivancsisagbol..
azert jo, mert gyarilag gyakran elrontjak a pasztazast..
igen, ez passzio is, hogy lassuk a magot.. mint mondtam, kivancsiak vagyuk..es igy elegitjuk ki, hogy levesszuk a kupakot..
ha a ''vissza lehet tenni a sapkat'' kerdes alatt azt erted, hogy latszatra ugyanugy visszatenni, akkor a valaszom nem.. ha ugy erted a kerdest, hogy hatasfok szempontjabol vissza lehet-e tenni, akkor meg igen a valaszom.. az esetek tobbsegeben a kupak leszedese, a mag ujrapasztazasa es a kupak visszahelyezese utan csokken a proci hutesi hatasfoka..
5-10fokig

Play nice!

(#6) robisz válasza Mania (#4) üzenetére


robisz
senior tag

És megmérte már valaki, hogy ez a nagy előny celsiusban mennyit jelent???

(#7) westlake válasza Bubu79 (#3) üzenetére


westlake
félisten

mar attol javulhat 8 foknyit a dolog, ha csak ujrapasztazod a magot es visszateszed a kupakot!

Play nice!

(#8) Achill3uS válasza robisz (#6) üzenetére


Achill3uS
veterán

5. hsz :)

Azért azt kiemelném hogy a dolog GARIVESZTÉSSEL jár :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9) SLYM válasza westlake (#5) üzenetére


SLYM
veterán

károsodás érheti a magot? Mármint mennyire veszélyes így szabadon a procc? Még nem is hallottam, hogy valaki csak úgy passzióból levegye! :D

(#10) g4dg3t válasza westlake (#1) üzenetére


g4dg3t
senior tag

nade west

''ALAPLAPOK, CHIPKÉSZLETEK, MEMÓRIÁK'' ;]

(#11) pschio válasza westlake (#5) üzenetére


pschio
őstag

es hogy raksz ra igy hutot? merthat azert nem elhanyagolhato am a kupak vastagsaga. nem lotyog a huto?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#12) Achill3uS válasza SLYM (#9) üzenetére


Achill3uS
veterán

AthlonXP-ken se volt kupak, ha nem ejtesz rá semmit, mi baja lenne? :)
ja és amikor leszeded nem ölsz meg pár smd kondit nem veszélyes..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#13) Solad válasza pschio (#11) üzenetére


Solad
őstag

''''mi'' ilyen barkacsolos generacio vagyunk''

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#14) SLYM válasza Achill3uS (#12) üzenetére


SLYM
veterán

én még a hűtőt se szedtem le! :DDD

(#15) marcee válasza westlake (#5) üzenetére


marcee
addikt

''a kupak leszedese, a mag ujrapasztazasa es a kupak visszahelyezese utan csokken a proci hutesi hatasfoka..''

Ha másért nem is, ezért mindenképpen érdemes elveszíteni a garanciát! ;] :DDD

\m/

(#16) westlake válasza Achill3uS (#8) üzenetére


westlake
félisten

en azert nem tettem, mert a topikot nem azzal a szandekkal nyitottam, hogy az embereket a kupaktalanitasra buzditsam.. (nem veletlenul nem irtam folyamatot)
de azert koszonom a kiegeszitest ;)

gad: isten bizony a procikba nyitottam.. koszi.. atrakatom

[Szerkesztve]

Play nice!

(#17) Solad válasza westlake (#16) üzenetére


Solad
őstag

priviben le tudnad esetleg irni a folyamatot? :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#18) Achill3uS válasza westlake (#16) üzenetére


Achill3uS
veterán

tudom, de téged megóvó a ''vazze west miattad elbúrtam a procim és a boltos elküldött a brinyóba!!'' tipusu hsz-ek miatt emeltem ki :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#19) marcee válasza Achill3uS (#12) üzenetére


marcee
addikt

Nem a lesarkazás a fő gond, a hűtőket a kupakos procira gyárják. Kupak nélkül minimum a leszorítóelemet meg kellene változtatni, különben nem passzolna, de talán még a borda ''mag''-jának a kialkítása sem biztos, hogy kedvező lenne.

\m/

(#20) Achill3uS válasza SLYM (#14) üzenetére


Achill3uS
veterán

naigen akkor ajánlatos békénhagyni :D

marcee: ezért szokták csak vizesek teljesen eltávolítani, léggel vissza kell tenni utána :)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#21) westlake válasza Achill3uS (#18) üzenetére


westlake
félisten

ha en kozzeteszem egy fegyverbolt cimet, akkor en leszek a hibas, mert valaki megol valakit? :U na neeee :D

Play nice!

(#22) eXodus válasza westlake (#1) üzenetére


eXodus
őstag

Nincsen nagyobb kép a procikról?

(#23) erdey_a válasza westlake (#21) üzenetére


erdey_a
őstag

Ki vele, hogyan kell leszedni. Egyáltalán mi tartja a helyén?

Vákuum? :DDD

Vérboci

(#24) westlake válasza pschio (#11) üzenetére


westlake
félisten

nem is irtam, hogy rakok ra barmilyen hutot ;)
a gyari hutot nem tudod rapplikalni, csak ugy, ha kicsit modositot.. termeszetesen a kieso kupakvastagsagot valahogy kompenzalni kell.. aki nem teszi vissz a procira a kupakot, az nagy valoszinuseggel blokkot teszt ra.. azt meg altalaban csavarral rogzitik az alaplaphoz...

Play nice!

(#25) westlake válasza eXodus (#22) üzenetére


westlake
félisten

a linken szereplo kis kepekbol nincs sajnos nagyobb..
sajnos meg nem vettem magamnak minosegi fenykepezot, igy csak egy minosegtelen hp geppel tudtam dolgozni..
a manchaster-toledorol itt egy nagyobb kep
[link]

Play nice!

(#26) Andie


Andie
őstag

Hamár itt barkácsolós generáció van, egy OFFbal bepofátlakondok, max kirúgtok mint macskát sz..ni.
Öcsém gépe (asrock+2800athlon) olyat csinálgat, hogy 30-40 perc mp3 vagy movie után elkezd iszonyatosan akadni. Gügyög az mp3, és akad a film. Ha leállitja, pár perc múlva megint mehet, de egy idö után megint akad. Játékok viszont gyönyörüen mennek. (thief 3).
Telefonon kértem, hogy nézze meg a proc hömérsékletét, meg a bordát, és a biost. Nincs a bioson (vagy minek hivják azt a kis procit az alaplapon) semmiféle borda, vagy hütés, de aszonta süt! Sztem itt lehet a gond. Szerintetek?
De a fö kérdés (ha igen), hogy hogyan tudnék erre bordát tenni? Mivel lehet felragasztani egy passziv bordát, hogy hövezetés megmaradjon?

Kösz, és elnézést az offért.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#27) eXodus válasza westlake (#25) üzenetére


eXodus
őstag

thx Ez már elég nagy. :)

(#28) jagada válasza erdey_a (#23) üzenetére


jagada
őstag

1. tapétavágó
2. ragacs
3. lukas

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#29) westlake válasza jagada (#28) üzenetére


westlake
félisten

nemelyik p4 kupakja volt lyukas.. ezeknel a prociknal egyszeruen csak nem ragasztjak teljesen ossze a procit es a kupakot (marad egy res)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#30) jagada válasza westlake (#29) üzenetére


jagada
őstag

vagyis lukas......
én is erre gondoltam, nem azt mondtam hogy ki van fúrva, csak a vákumos kérdést úgy gondoltam így tudom 1 szóval legegyszerűbben megválaszolni.

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#31) erdey_a válasza jagada (#30) üzenetére


erdey_a
őstag

A vákuumos dolgot nyilván nem gondoltam komolyan... :D

Hol a ragacs? A lekupakolt procikonnem látok ragacsot.

Vérboci

(#32) westlake válasza erdey_a (#31) üzenetére


westlake
félisten

mert preciz vagyok (loegalabbis annak tartom magamat) es letakaritottam a procirol a ragasztot.. a kis kepeken tisztan latszik korbe a fekete ragasztocsik

Play nice!

(#33) Csaba_20_ válasza marcee (#15) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Te is úgy értelmezed, hogy ez negatív tulajdonság? ;)

(#34) JohnnyX válasza Csaba_20_ (#33) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Nekem is ugy esett le, pedig 5szor elolvastam. :DDD
En is voltam mar ugy, hogy az ellenekezojet irtam mint amit gondoltam :))

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#35) Csaba_20_ válasza JohnnyX (#34) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mindenkivel előfordulhat. :DDD

(#36) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

mielött kialakul egy újabb hamis urban legend (mint a lassabb vizaramlas jobb mert többideje van felevenni a víznek a hőt a blokkban leadni a radiban)

A kupaktalanítással javul a proci hűtése és nem romlik!

Ettől függetlenül én senkinek se javasloma kupaktalanítást AMD64 esetén ígyis egy hűvös proci, neméri meg kockáztatni azért a 2-12Cért!
(Mondom én aki vízzel hűtök és simán megtehetném!)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) Robi_73 válasza westlake (#29) üzenetére


Robi_73
őstag

A P4 sem volt teljesen körbe ragasztva.

Robi73

(#38) Robi_73 válasza marcee (#15) üzenetére


Robi_73
őstag

Úgy vissza lehet rakni, hogy nem mondja meg senki, hogy le volt szedve.;)

Robi73

(#39) Overlocker válasza westlake (#7) üzenetére


Overlocker
veterán

Minden ilyen oldalon külföldi-n is azt írják mennyit esik a proci hőmérséklete...
De tuningba számít ez valamit,mennyit, ezeket vhogy nem írják...:F

ha vagy please go msn

(#40) tts válasza Overlocker (#39) üzenetére


tts
addikt

Naná, hogy nem - mert azonnal jönne a kérdés, hogy akkor mi értelme is van az egésznek? És tényleg mi? :D

(#41) Overlocker válasza tts (#40) üzenetére


Overlocker
veterán

erre akartam kilyukadni,ha igaz :F , mert csak azért hogy 40fok helyett -ami így is hűvös -,32fok legyen ,nem venném le.

(#42) Slax válasza Overlocker (#41) üzenetére


Slax
senior tag

Én levenném, mint ahogy anno az 1,4-es pIII prockómról is levettem. Csak lusta vagyok kibontani a rendszert, mert nem két nap volt így összerakni, és a tuning/hő sem indokolja.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#43) Csaba_20_ válasza Dare2Live (#36) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az urban legendeket nem ilyen elírások keltik életre, hanem a műszaki köntösbe bújtatott hazugságok. ;)

(#44) Dare2Live válasza Csaba_20_ (#43) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nézdcsak meg a TT Bigwater topicjat 10en állítóttak szentül, hogy ha lassabban halad a víz akkor több ideje van leadni a hőt a radiban és több ideje van felvenni a blokkban ergo jobb ráadásul valami oldalt is találtak mint megdönthetetlen bizonyíték onnan magyarázhattam el akárhogy a végén lehülyéztek, hogy még eztse értem és ezekután amikor az egyetemi jegyzeteket mutogattam akkor megmondták, hogy azért tart ez az ország ott ahol mert szar az oktatás és hülyeség a jegyzetem is.
szóval sokminden keltheti...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) Dare2Live válasza tts (#40) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát erre kb jó választ tudok adni, elöző hűtésemhez képest 8-10Ct csökkent a proci hömérséklete ez +30-70mhzt jelent, kb ittis ennyi a nyereség.
(Azaz 2700 helyett 2770 ergo teljesen fölösleges a kupaktalanítás, (pont mint átlagusernek tuningolásra a víz.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46) marcee válasza Dare2Live (#44) üzenetére


marcee
addikt

(Ha megnézed Csaba éppen ezt írta. Itt viszont nem ez történt, csak egy elírás. Ráadásul éppen negatív irányba, szóval nem hiszem, hogy ettől elterjedne, hogy lehet west-hez vinni a procikat, mer kis munka és garanciavesztés árán ugyan, de be tud fúteni 10-12 fokkal egy ocska gyári procinak alapórajel és feszültség mellett. Mellesleg már nagyonrég kár a szóért ebben a témában.)

\m/

(#47) Oliverda


Oliverda
félisten

Most 22 fokos a 2200MHZ-n szaladgáló Venice procim. Ha leveszem akkor 14 lesz? :DD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) Enclave válasza westlake (#1) üzenetére


Enclave
aktív tag

Eddig abban a képben voltam,hogy a dual-core procik fizikailag is 2 magból állnak... :U
Erre itt egy nagy lakik a kupak alatt... Hogy mik vannak! :DDD

Akkor az a fekete kerámia (vagy mi) tokon belül lehet a két mag?... :F

Tudja valaki mi az a 7 pár ''aranyhidacska'' :D a Manchester bal oldalán?
És mi az a másik 26 db ''8 lábú'' a mag körül szétszórva?
Hogy tanuljak is valamit :DD
Thx!


[Szerkesztve]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#49) westlake válasza Robi_73 (#37) üzenetére


westlake
félisten

igaz... viszont en shol sem allitottam ennek az ellenkezojet :B

#38: nem lehet ugy visszarakni..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#50) westlake


westlake
félisten

koszonom, hogy nem irjatok le tobbszor, hogy szerintetek semmi ertelme levenni a kupakot es azt sem, hogy ti le sem vennetek..

vagy esetleg ejjeli szabad oraitokat azzal toltitek, hogy forumrol-forumra jarkalva hangoztatjatok, hogy szerintetek minek nincs ertelme?? ez egy szakmai forum, nem pedig egy kozvelemenykutatas
kicsit gondolkozzunk mar el :U

(az a nagy szerencse, hogy nem vagyok moderator.. az ilyen jellegu hozzaszolasokat azonnal, barmilyen indoklas nelkul torolnem..)

[Szerkesztve]

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.