Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20140) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy 3 TB-os WD RED 3.5"-os HDD-m van egy külső USB 3.0-s házban.

Szeretném redundánsan tárolni az adataimat, így vennék mellé még egyet, valószínűleg ugyanezt a típust, de ha nem is pont ilyet de méretben és kapacitásban megegyezőt.

Milyen megoldás lenne a számomra legideálisabb, hogy biztonsági mentésem állandóan kettőzve legyenek?

Nagyjából 2 hetente csatlakoztatnám rá a gépemet, hogy az éppen aktuális fájlokat felmásoljam rá, de az még kényelmesebb lenne, ha minden ilyen alkalommal szinkronizálná automatikusan a különbözetet.

Egyedüli elvárásom, hogy USB 3.0-s csatlakozó felülete legyen, de NAS-nak se vagyok ellene, ha nem sokkal drágább.

Minden hasznos tanácsot szívesen meghallgatok!

:R

(#20145) 1eske válasza TomMusic (#20142) üzenetére


1eske
tag

Szia!

Először is köszönöm a gyors és részletes válaszodat.

Akkor igyekszem minden részére reagálni:

Igen, hardveres meghibásodás elleni védelem érdekelne. Nekem is elsőként a RAID1 jutott eszembe.

Viszont egy olyan megoldás is játszhat, hogy 1 külső HDD házba raknám a két winyót és mindig egyszerre mind a kettőre másolnám fel az adatokat. Adatmentésre szolgálna, nem rendszere mentésre, így annyira nem fontos az, hogy 1 meghajtónak lássam.

A jelenlegi külső házammal minden rendben van, tökéletes eredményeket produkál. Talán a legolcsóbb megoldás az lenne, hogyha vennék belőle még egyet és akkor lenne 2 db. ilyenem, viszont nincs annyi USB 3 port a laptopon, de ez egy USB 3 hubbal megoldható lenne természetesen.

Egyáltalán milyen lehetőségek vannak?

NAS: LAN és USB3 port, 2 HDD pipa, RAID 1 pipa, csak nagyon drága. :\
Külső HDD dupla hellyel, USB3-mal, RAID 1 nincs ,így kicsit nehezebb a backup, de talán olcsóbb? :F
Dokkoló: annyira nem tetszik ,mert szabadon vannak a winyók, meg nem lennének cserélgetve sem, de talán ez a legolcsóbb megoldás.

Van más megoldás esetleg?

(#20147) 1eske válasza TomMusic (#20146) üzenetére


1eske
tag

A gyorsaság nem számítana. Asztali gépem nincs. Így ez a program valóban jónak tűnik, kipróbálom.

Esetleg olyan külső winyó házat ami 2 HDD-t támogat és megbízható tudnál ajánlani párat?

(#20149) 1eske válasza TomMusic (#20148) üzenetére


1eske
tag

Nézegettem ezen topikok összefoglalóit és 2 slotos külső ház nagyon ritka, ha van is meg olyan 20-tól kezdődik...

Szerintem az legolcsóbb és legkényelmesebb megoldás, ha a mostani Captiva házban tartott winyóm mellé veszek még egyet. (Igen, nekem is ilyenem van és nagyon meg vagyok vele elégedve :K 2 éve mondjuk olcsóbban vettem, kb. 5k-ért, mint mostani ára)

Egy külső HUB-ot is kell vennem emiatt, de még így is 10 alatt lesz meg, nem 20 fölött :D

Persze ez a megoldás csak akkor játszik, ha ezek a szoftverek valóban be fognak jönni.

(#20167) 1eske válasza GBRDVD (#20159) üzenetére


1eske
tag

Nekem az ESS9 vírust jelzett erre a progira, biztos ajánlott? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.