Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19311) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Gyors segítségre lenne szükségem: Maxtor M3 Portable 2.5'' 1TB USB3, STSHX-M101TCBM külső HDD-ről vélemény? Xbox-hoz lenne kötve, ez lehet fontos. Tehát nem PC-hez, állandó adatforgalomra, hanem csak és kizárólag játékok tárolása a cél. Azt elvileg tudom, hogy tulajdonképpen Samsung belsős. Ez igaz? És a lényeg: megbízhatóság, élettartam?
Előre is köszönöm a segítséget!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19407) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A Maxtor M3-am csak ennyit tud, miután újratelepítettem a Windowst. Előtte mintha 110 lett volna az olvasási és írási sebesség (ha jól rémlik, de nem vagyok már teljesen biztos benne).

Azt megjegyzem, hogy nem telepítettem, sem Intel chipset drivert, sem Rapid Storage Technology drivert az SSD-m miatt. Mert az SSD topikban azt szokták írni, hogy a Win alap driverével a leggyorsabb az SSD. Ami igaz is, mert azzal tényleg maxon megy, de a My Passport külső winchesterem is maxon megy, csak a Maxtor nem.

A Maxtornak mi lehet a gondja? A driver lehet vajon?

(#19419) Petyus87 válasza King Unique (#19418) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Köszönöm, hogy összefoglaltad!
Úgy érzem a gyenge láncszem az LCD tv-m lesz, ugyanis nem egy mai darab(3-4 éves), egy Telefunken (Samsung paneles) LED TV, amin ugyan 2 USB bemenet van, de nem olyan speciális, amilyet az egyik linkedben láttam(HDD USB). A jelenlegi külső merevlemezemen ha filmet nézek, mintha kicsit "döcögne" a videó. Ezt szeretném elkerülni most, de ha a tv nem partner ebbe, akkor gyakorlatilag tök mindegy, hogy milyet veszek. Egyébként egy Maxtor M3 Portable 2.5" 2TB-os külső merevlemezt néztem ki. Első sorban azért akarom cserélni a jelenlegit, mert az nem USB 3.0 képes, de ha már újat veszek, akkor szeretném ha filmeket is nézhetnék rajta problémamentesen.

(#19442) Hunork válasza King Unique (#19441) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm részletes és kimerítő válaszodat! :R
Tudom, többször felmerült már. Csak közben az ember olvas mindenféle tesztet, más oldalakon is. A többség esetében a WD Elements jön ki minden szempontot figyelembe véve jobbnak, utána a Maxtor M3 (ami ugye Samsung volt). Engem főleg az érdekelt, hogy megbízhatóság, sebesség, élettartam tekintetében milyenek a tapasztalatok. Tudvalevőleg, hogy sok boltos, szervizes is aktív tag a PH-n.
Ezért már csak ez a két versenyző maradt.
Tudom, nehéz jót mondani, sőt 100%-osan lehetetlen. de hát ezért vagyunk itt, hogy megosszuk a tapasztalatokat.
Ma este le szeretném adni a rendelést. Én a WD Elements mellett voksolok, de ha valaki, akár Te azt mondod, hogy a Maxtor jobb választás, akkor azt rendelem. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19520) Sztrapacsek válasza King Unique (#19519) üzenetére


Sztrapacsek
csendes tag

2011 februári Samsung PS63c7700 a tv-m.
A Maxtor M3 és a WD Elements is NTFS fájlrendszerű.
Ugyanazon az USB bemeneten próbáltam őket, azonos tápellátást feltételezek. A Maxtor szépen fut, a WD nem.
Az USB chipjük különbözne?
Köszönöm a segítséget, próbálkozom egy frissítéssel.

(#19595) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy ezt a kérdést ide kellene feltennem, deee...
Megjött a Maxtor M3, amiről múltkor tanácsot kértem tőletek, és van egy kis gondom vele.
Csináltam egy secure zone partíciót, lejelszavaztam, telemásoltam. Viszont akárhányszor le akarom választani, úgy is, hogy a jelszavas partíciót is leválasztom előtte, nem engedi leválasztani, csak 3-4re,mert azt írja, hogy használatban van...pedig nem!
Van valami ötletetek?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#19868) GBRDVD


GBRDVD
tag

Sziasztok!

Szerintetek egy ilyen Maxtor M3 Portable 4TB jó vétel lenne? Nem láttam még 4 TB-osat ezelőtt 2,5-ös méretben, de ezek szerint már vannak, ráadásul elérhető áron.

Lehet valami hátulütője a nagy adatsűrűségnek kis területen? Nem fog baromira melegedni abban a zárt (csúnya) műanyag házban? Szétszedhető? Van-e valami hátránya ennek a konstrukciónak, a kikapcsológomb hiányát leszámítva? Érdemes-e ilyet venni, vagy inkább a drágább WD-t? Ha esetleg van valakinek hasonlója (akár kisebb) az M3 Portable családból és megosztja a tapasztalatait, azt megköszönöm, ígérem, ha megveszem, én is beszámolok a tapasztalatokról.

[ Szerkesztve ]

(#19898) Redneck


Redneck
veterán

Vettem egy Maxtor M3 USB 3.0 1TB-os külső HDD-t. Mennyivel kéne ennek másolnia? Most másolok egy 7GB-os fájlt. A végére már csak 66 MB/s sebességgel másolta.

Szerk:
Ennyit állítottam rajta, így 75 MB/s sebességet tud egy 9GB-os fájl esetén.

Egyébként Seagatet ír rá a HD Sentinel.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19918) #70516736 válasza junior11 (#19917) üzenetére


#70516736
törölt tag

most értem haza átnézegettem van infó bőven :DDD

egy ilyen Lg tv-re lenne rákötve
2,5" külsőt szeretnék kb 20k körüli kategóriában
Hitachi Touro Mobile MX3 ;
Maxtor M3 Portable ;
Samsung M3 Portable ;
Seagate Expansion Portable ;
Toshiba Canvio Basics ;
Verbatim Store 'n' Go,
WD Elements Portable

ezek közül bármelyiket választhatom?

(#19933) junior11 válasza TayRol (#19932) üzenetére


junior11
veterán

Hát 2,5" 1TB esetén nézd meg a WD My passport ultra-t esetleg ott van még a Seagate Backup plus, Maxtor M3 portable, Toshiba Canvio egyes modelljei stb. Vagy ha ismét ütésálló kell, akkor ott van a Transcend StoreJet 25M3, Adata egyes modelljei (HD710, 720...).

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20064) kevinium


kevinium
aktív tag

Üdvözletem! Vettem egy Maxtor M3-as külső merevlemezt. A cél az volt, hogy erre a lemezre készíteném a biztonsági mentéseket 2-3db számítógépről. Használatba vettem a lemezt és 2-3 napja használom, tesztelgetem, aztán megnéztem a smart adatokat...

Itt megtekinthető

Ennek szerintem nem így kéne kinéznie. De valaki szóljon, hogyha tévednék. Azért ilyen mert külső merevlemez, vagy azért ilyen mert esetleg gyári hibás? És ha mégsem így kéne kinéznie egy új lemez smart-adatainak, akkor erre hivatkozva tudom kérni a garanciális cserét? Köszönöm mindenki válaszát!

Igazából a "pre-fail" és az "old-age" sorok nagyon zavarnak. Pláne, hogy 21 óra üzemidő van eddig a lemezben... :/

(#20127) junior11 válasza kirusz1 (#20126) üzenetére


junior11
veterán

Maxtor M3 portable, WD elements, my passport ultra 1TB-os méretben pl. Fontos adatokat több helyen ajánlott tartani.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20239) kezdonokia


kezdonokia
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Maxtor M3 1TB-os külső merevlemezt amire a számítógépről átmásoltam filmeket.A TV-hez csatlakoztatva, nem minden film jelenik meg illetve amikre rákattintok szinte mindegyik azt nem játssza le.van hogy próbálkozik de semmi.Mi a hiba?Lehet hogy elrontottam valamit?

(#20327) Stirbi


Stirbi
addikt

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok az alábbi linken található külső hdd-vel? Maxtor M3 Portable 2.5'' 4TB, USB3

Köszönöm!

(#20338) duti No1


duti No1
tag

Sziasztok! :)
Vásároltam egy Maxtor M3 Portable 2.5" 1TB USB 3.0 külső merevlemezt.
A problémám a következő, ha az usb3 ba dugom akkor nem ismeri fel a gép.
Ég a led rajta, de ezen kívül semmi. Viszont ha usb2 dugom akkor minden okés.
Az eszközkezelőbe erre a hibára akadtam, de nem tudom mit kezdjek vele..

Segítséget előre is köszönöm :R

****************AGP FOREVER****************

(#20516) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

4TB-os külső HDD-t szeretnék venni, ezért érdeklődnék, hogy mostanában melyikek az ajánlottak? Néztem, hogy 4TB felett már ár/érték arányban nagy ugrás van, ezért néztem ki a 4TB-os kategóriát.

Legjobb lenne ha nem kellene külön áramforrás, ezért a Maxtor M3 Portable 4TB USB 3.0 STSHX-M401TCBM típust néztem ki.
Igazából csak biztonsági mentésekre kellene és nagyon ritkán lenne használva (évente párszor), ezért a sebesség számomra teljesen mindegy, egyedüli szempont a tartósság lenne.

[ Szerkesztve ]

(#20530) Daywalkerke válasza King Unique (#20529) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ.
Ezek szerint érdemes 2-3 havonta még akkor is bekapcsolni ezen külső HDD-ket, hogy ne oxidálódjon és korrodálódjon, még akkor is ha nem is másolunk rájuk semmit.

Egyébként két HDD-re csökkent azon 4TB-os termékek száma amik szóba jöhetnek nálam (elvárások: nem kell külön áramellátás és 2,5" méretű), ezek:

Maxtor M3 Portable 4TB USB 3.0 STSHX-M401TCBM

Western Digital My Passport Ultra 4TB USB 3.0 WDBYFT0040B

Ahogy látható kb. 6e Ft-al drágább a WD és elvileg mindegyikre 2 év garancia van, tehát nagy különbség ilyen szempontból nincs közöttük, ezért nem igazán tudom, hogy melyiket lenne érdemes megvenni.

(#20563) Daywalkerke válasza junior11 (#20558) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi az infót, így név alapján már megtaláltam két helyen is, bár ahogy King Unique írja valóban Magyarországon nehéz beszerezni, árukeresőn is csak egy eladót találtam, akinél bár van magyar átvételi cím, de valójában cseh cég, ez:

Seagate Backup Plus Portable 5TB fekete

Ezen kívül német amazon-nál találtam még meg:

Seagate Backup Plus 5TB, schwarz

Német amazonnál magyar címre szállítva cca. 58e Ft, míg a másik félig magyar félig cseh verzió ahogy a weboldalán is látható 69e Ft.
Árban tehát a 2,5"-os Maxtor M3 Portable 4TB külső HDD-től kb. +13e Ft-tal lenne drágább a német amazon árhoz képest, illetve az, hogy bevállalja-e az ember azt a rizikót, hogy megrendeli a német amazon-tól és utána garancia időn belül megy tönkre, vagy ráfizet +11e Ft-ot és akkor a félig cseh félig magyar cégnél veszi meg, de ahogy néztem náluk 2 év garancia van mindenre és nem kell postázással bajlódni mint amazon-nál mert van budapesti személyes átvételi pontjuk ahol le lehet adni a garanciális hibás terméket ami szintén ebben a reklamációs kódexükben van, de mondjuk a cég értékeléseinél már elég vegyes a kép magáról a cégről, az egyik 1 csillagos értékelésnél pl. azt írják, hogy idézem: "bár a honlapja (alza. hu) azt sugallja, hogy Magyarországon bejegyzett vállalkozás (leányvállalat) , hivatalos, Andrási úti bolttal, a valóságban ez egy cseh bejegyzésű cég, így az állítólagos üzletük jogilag nem is üzlet, csak egy átvételi pont, ahol az áru mellé se magyar hivatalos nyugtát/számlát, se magyar használati utasítást - de ami a legrosszabb - még magyarországi márkaszervizben érvényesíthető jótállási jegyet se adnak"
Ezért nagyon gondolkodom, hogy melyik verziót válasszam, mert minél nagyobb tárhely jobb lenne, de ahogy szintén King Unique írja ezek az 5TB-os 2,5" méretű HDD-k még nem igazán kiforrottak, plusz ugye a hivatalos magyar garancia sem a cseh sem a német amazon oldalról rendelve nem az igazi, úgyhogy még nagyon át kell gondolnom mi legyen, de köszi mindenkitől a segítséget és az információkat.

[ Szerkesztve ]

(#20569) Daywalkerke válasza King Unique (#20568) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ, de úgy néz ki, hogy maradok a Maxtor M3 Portable 4TB USB 3.0 STSHX-M401TCBM HDD-nél, mert ahogy írtad az ennél nagyobb külső HDD-k még nem igazán kiforrottak, illetve kiszámoltam és az 1TB-os ára is jobb ennek a 4TB-os Maxtor külső HDD-nek ami kb. 11e Ft/TB, míg a Western Digital My Book 6TB-nál ez kb. 12e Ft, de ez utóbbi ugye 3,5"(tehát még több helyet is foglal) és kell neki külön áramforrás is, míg Maxtor-nak elég az USB kábel.
Köszönöm mégegyszer mindenkinek aki információkkal és/vagy tanácsokkal látott el, remélem jó sokáig hiba nélkül használhatom ezt a 4TB-os Maxtor HDD-t.

(#20613) Kornel


Kornel
veterán

Maxtor M3 portable-t nézegettem 1 TB méretben, Sony w807 TV-hez kéne 30-50 GB-os méretű filmeket lejátszani.
Van jobb ennyiért?

(#20630) raider21


raider21
aktív tag

Maxtor M3 Portable 1TB USB 3.0 HDD - HD Sentinel:

Lemez Modellszáma: ST1000LM035-1RK172
Lemez revízió: SBM3

[ Szerkesztve ]

raider21

(#20657) Kenny1323


Kenny1323
csendes tag

Helo van egy Maxtor m3 2tb-os külső vinyóm és az a problémám h folyton leáll a másolás, de a gép érzékeli h be van dugva a kábelje is jó csak egyszerűen másolás közben le megy 0-ra az íráási sebesség, másik géppel is kipróbáltam de ott se jó, esetleg valaki tudna segíteni ?

(#20658) albiosz válasza albiosz (#20650) üzenetére


albiosz
őstag

No ma átvettem. Maxtor M3 Portable 2TB.

Sosem volt még külső merevlemezem, kisebb és könnyebb, mint gondoltam. :) Szerencsére gond nélkül megy a 7 éves notebookommal és a 3 éves mezei (nem okos) tévémmel.

Kérdés: sok minden van rajta alapból:

Ezek kellenek nekem? User manualt természetesen lementettem. A többi nekem nem sokat mond.

- Drive manager gondolom a saját programja lenne, de nekem elég a win intézője. Törölhető?
- A 2 maces cucc gondolom törölhető, ha csak win alól használom, ugye?
- Az alsó 4 ikon (Autorun, Drive_manager, Portable SecretZone, Start_Here_Win) végképp nem mond semmit. Kellenek ezek a működéshez intéző esetén?

(#20713) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Emagtól vásároltam egy Maxtor M3 Portable 1TB-s külső merevlemezt. Kibontottam és rákötöttem a gépre, de azt írja, hogy nem lehet az eszközt felismerni. Egy másik érdekes dolog, hogy amint rádugom a gépre furcsa csipogó hangot kell kiadni magából. Olyan mintha valami hibakód lenne. Kb 1 másodperces beep kód.

Mi lehet a probléma?

Köszönöm

(#20731) GBRDVD


GBRDVD
tag

Ha mindenképpen 4TB kell 2,5-ös méretben (ha már kövér a lúd, legyen a legkövérebb), akkor szerintetek melyiket érdemes megvenni a 3 közül?

Maxtor M3 Portable 4TB 2,5"
Western Digital My Passport 4TB 2,5"
Seagate Expansion 4TB 2,5"

Viszonylag jó árban vannak már, nagy különbséget nem látok köztük, a tesztek is gyakorlatilag azt írják, hogy amelyik szimpatikus. De mivel ez azért még mindig egy elég nagy beruházás, ilyet szerintem min. egy évtizedre vesz az ember, ezért fontos, hogy mi fog ketyegni a dobozban. Nekem pl. az eSATA-s Maxell 500GB 8 éve tökéletesen működik, hiba nélkül, ezt várnám el most valamelyik 4TB-ostól is.

A Segate Expansionról pl. alig találok valamit, nincs rajta a TechPowerUp oldalán sem. Súlyra viszont az a legkönnyebb, lehet, hogy az nem hátrány.

King Unique: Te pl. melyiket vennéd? :)

[ Szerkesztve ]

(#20733) GBRDVD válasza GBRDVD (#20731) üzenetére


GBRDVD
tag

Kigyűjtöttem a Data Sheet-eket, ha valaki esetleg hozzám hasonlóan 1-4TB vásárlás előtt állna és nehéz lenne a döntés:

Maxtor M3 Portable 2,5"
Western Digital My Passport 2,5"
Western Digital My Passport Ultra 2,5"
Western Digital My Passport Ultra Metal 2,5"
Seagate Expansion 2,5"

Súlyra, méretre egyformák ezek, minimális a differencia, csak egyes magyar viszonteladók (pl. Edigital) jelzik az adatokat hibásan. Szóval szerintem itt csak az ízlés dönt, meg az ár. Esetleg a garancia, ugyanis érdekes módon a Seagate 2 év, a Maxtor (ami szintén Seagate) 3 év, a színes WD-k 2 év, a WD Ultrák 3 év.

Ha van tippetek, melyik 4TB-t vegyem, vagy esetleg valaki használ ilyet, megírhatja a tapasztalatokat.

(#20778) Daywalkerke válasza Rely04 (#20777) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Hi!

1TB-os HDD-ből én személy szerint ezt tudnám ajánlani:

Maxtor M3 Portable 2.5" 1TB USB 3.0

Nekem ebből egy 4TB-os verzióm van és nagyon meg vagyok vele elégedve és itthon 2 év garanciát adnak rá, de ha regisztrálod a Seagate oldalon akkor kapsz rá +1 év garanciát, de pl. ipon-nál ők maguk megadják a 3 év garanciát, illetve német amazon-nál már 50€ körüli áron meg lehet venni és mivel már tavaly óta 39€ rendelés felett ingyen szállítanak Magyarországra így még szállítási költség sincsen.
Az 1TB-os verzióban elvileg még a Samsung HDD van amit megvett a Seagate, így ez egy nagyon jó minőségű HDD. Egy ismerősömnek van is ilyen 1TB-os verziójú HDD-je ami idén lesz 3 éves és ami ugyanígy néz ki mint ez a Maxtor, de azon még Samsung felirat van, de gondolom a belső HDD az talán még ma is ugyanaz ha a "címke" vagy a márkanév más is.
Ehhez tudsz pár száz Ft-ért egy ilyen tokot venni:

Carry Case Cover Pouch for 2.5 Inch USB External HDD

Én is ilyet vettem a Maxtor HDD-mhez és nagyon jól megvédi + még az USB kábel is belefér.

1TB-os ADATA HDD-t nem ajánlom, 2,5 éve vettem egy ilyet és 1,5 év után már csak 70%-os volt a HD Sentinel szerint a kondíciója, pedig szinte alig volt használva.

[ Szerkesztve ]

(#20836) junior11


junior11
veterán

Ahogy látom, a Maxtor M3 portable sem integrált usb csatis, jó tudni [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20855) Kercsi17


Kercsi17
tag

Sziasztok!

Melyik verziót ajánlanátok filmnézésre, adattárolásra, minimális adathordozásra? Maxtor M3 1TB (3 év gari) vagy LC-Power Becrux + WD10JPVX 1TB (2év gari) Árban ugyanaz a kettő.. Esetleg C tervnek (elegendő lehet 500gb is) Becrux+WD5000LPLX (5 év garancia) Előre is köszönöm. :))

(#20916) fortnight8


fortnight8
újonc

Sziasztok!
Vettem egy külső merevlemezt. Maxtor M3 Portable 2.5" 2TB USB 3.0 STSHX-M201TCBM
https://kulso-merevlemez.arukereso.hu/maxtor/m3-portable-2-5-2tb-usb-3-0-stshx-m201tcbm-p333000435/

A max. adatátviteli sebesség 5 Gbit/s. Tudom, hogy ezt csak "ideális" körülmények között lehet elérni, de gyanúsan alacsony az én frissen megvásárolt kütyümé: max. 50-60 MB/s. 1-20-40 GB adatoknál (filmeknél) teszteltem és ez tényleg a max, de sokáig nem is tartja, álltalában 30-40 MB/s közt tolja át rá számítógép.
Mit gondoltok, hibás a készülék? Visszaküldjem?

Köszi előre is minden választ.

(#20933) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv Urak!
Némi adat (fotók, videók, dokumentumok) és filmek (melyek időközönként változnak és amiket médialejátszóval nézek) tárolására használnám. A jelenlegi 1TB Samsung M3 HDD-t váltaná, amivel ~1 év alatt egyébként nem volt gondom, és akár TV-re csatlakoztatva akár médialejátszóval is lehet használni.
Ezeket néztem (persze lehet más, jobb alternatívát is ajánlani) de nem tudom eldönteni melyik a legjobb típus amit érdemesebb megvenni:

- WD My Passport (new) 2TB (30k, 3év gari)
- Seagate Backup Plus Slim Portable 2TB (30k, 2év gari)
- Seagate Expansion Portable 2TB (28k, 2év gari)
- Maxtor M3 2TB (27k, 3év gari)

A segítséget előre is köszönöm! :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#20958) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Szükségem lenne tárhely növelésre.
A legfontosabb szempont a megbízhatóság, amire ugye nincs garancia, de!
1-2TB-ra lenne szükségem, hordozhatóságban bőven elegendő lenne 20-30GB is. Emiatt gondolkoztam azon is, hogy veszek egy WD Purple vinyót + Corsair Voyager GT 32GB-ost, vagy egy Maxtor M3 1-2TB-os külső merevlemezt.
Szerintetek melyik lenne számomra a megfelelőbb?
A keret ~20-25k.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#20962) King Unique válasza vzsryl (#20958) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Azt neked kell tudnod, hogy számodra melyik megoldás felelne meg leginkább. Ha nem fontos a hordozhatóságnál a nagy tárolókapacitás, akkor a belső HDD + pendrive megoldás is opció lehet. De pl. egy 2 TB-os Purple + egy 32 GB-os Corsair pendrive már nem igazán férne bele a 20-25 ezres limitbe. Max. akkor, ha kisebb tárolókapacitású modellekkel oldod meg, vagy esetleg olcsó külföldi webáruházakból szerzed be őket. Ellenben pl. a 2 TB-os Maxtor M3 Portable a hazai kínálat és árak alapján már kijönne kb. 25 ezerből. Viszont akármelyik megoldást is választod, a lényeg, hogy a fontos adatokról legyen biztonsági másolat és lehetőleg több helyre, több fizikai tárolóra legyenek mentve!

(#20961) SMartin-HU:
Azért ez így elég általános megfogalmazás és nincsen sok konkrétum megadva. Ahhoz, hogy ajánlani lehessen valamit, ahhoz előtte jó lenne bizonyos dolgokat eldönteni! Illetve nemrég egy másik válaszban említve voltak további infók ezzel és a megbízhatósággal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#21008) M0RGI válasza King Unique (#21002) üzenetére


M0RGI
őstag

Szia!
A Maxtor M3 Portable 2.5" 1TB USB 3.0 ezek szerint hardveres titkosítású?
Lehet ő lesz a választottam.

(#21017) King Unique válasza 3800+ (#21013) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha nem kellenek extrák, illetve nincsen semmilyen speciális igény, akkor megfelelhet a célra akár az Elements is. Nem írtad, hogy hol akarod megvenni, de a hazai árakat elnézve a 20 ezer kb. reális érte. De ebbe mondjuk akár egy jobban felszerelt My Passport is beleférne, sőt a szintén népszerű Maxtor M3 Portable még olcsóbb. Valamint a garanciaidő sem teljesen mindegy, amiről pont nemrég volt szó ezen modellek kapcsán.

(#21014) roller0123:
A tied már Maxtor (Seagate), mert a Samsung márkanév alatt futóban pl. a HDD is más volt. Ellenben az 1-2 TB-os Maxtor modellekben már a Mobile HDD sorozat merevlemezei vannak. Egyébként, ha gyári kiszerelésű 2 TB-os külső HDD kell 2,5"-os méretben, akkor jelenleg szintén a Maxtor a(z egyik) legolcsóbb. Ez pl. az alábbi logout bejegyzés alapján is látszik. Illetve az is, hogy a külső házas megoldással sem nagyon lehetne kedvezőbb áron összehozni.

Köszönjük a visszajelzést!

[ Szerkesztve ]

(#21043) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Maxtor M3-nál gyakran előfordul, hogy nem lehet leválasztani Win10-ből?
Azt írja valami még használja, pedig semmi.
Teendő?

(#21080) Stooner


Stooner
tag

Sziasztok!
5db MAXTOR M3 PORTABLE 4TB-os lemezből 3al van gondom(1.-n a kondició 5%-1160 bad sectors,2.-on kondició 9%-1360 bad sectors,3.-on kondició 97%).
Mindegyiket máshol vettem,a legöregebb 10 hónapos és alig voltak használva.
Nekem nincs szerencsém velük vagy ezek a 4TB-osok ilyenek,az előző 2TB-os SAMSUNG-okkal semmi gond nem volt soha.
Most venni akarok a 2db rossz helyett,hogy gyorsan tudjak biztonsági mentést csinálni,nehogy a többi is bemondja az unalmast.
Mit tanácsolnátok?Van más bevált alternativa 4 TBosra,vagy térjek vissza inkább a 2 TB osokra?
A 2 TB-os MAXTOR-okkal mi a tapasztalat?

(#21082) userM válasza Stooner (#21080) üzenetére


userM
csendes tag

Szia!
HD Sentinel topikban már összefutottunk, igaz külső hdd-kel még nincs sok tapasztalatom, de az tudom, hogy egy merevlemez sem szereti az extrém meleget, amikor először teszteltem Maxtor M3 2TB hdd-t úgy voltam vele, hogy had menjen szabadon, 43C-nál elétettem egy ventit, így a teljes felülettesz alatt 33-35C-on ment.
Szerk.: Ezzel csak arra szerettem volna utalni, hogy egy nagyobb fájlmozgatás is komoly hőterhelést jelenthet a meghajtónak, ami hosszú távon káros is lehet.
Véleményem szerint célszerű valamilyen módon hűteni ezeket a merevlemezeket is. Aluházas hdd-k talán jobban elvezetik a hőt. (Még problémaforrás lehet a sérült, megtört usb kábel, ill. a használat közbeni mozgatás is.)

[ Szerkesztve ]

(#21083) Stooner válasza userM (#21082) üzenetére


Stooner
tag

Szia!

Köszönöm a tippet!

Ventit nem használtam (eggyet beszerzek) ,de 40 fok fölé nem engedem a lemezeim(ezek a maxtorok jobban melegedtek nálam is),arra figyelek,kábelcserét próbáltam,mozgatva sosincs.

Van itthon sok lemez(2,3,4,5 TB-os),de még csak a MAXTOR 4 TB-osokkal volt gond eddig,meg is lepődtem!

Kb. most bepróbálkozok még a Maxtor M3 PORTABLE 2TB-osokkal(Samsungokból van itthon pár,nincs velük gond,nem tudom mi változott amióta Maxtor van ráirva)-az még nincs itthon,ha nem lesz más ajánlás 2,5''-ösre.

(#21156) szabi__memo válasza King Unique (#21086) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szia!

Ezek szerint ha jól értem a 4TB-os Maxtor M3-ban nem integrált usb csatis hdd van?

Valaki akinek van, meg tudja mondani, hogy szét lehet szedni a házat vagy esélytelen?

Köszi szépen

Egyébként amlogic tv boxhoz venném, érdemes (2,5A-t ír az adatlap), várhatóan működni fog vagy esélytelen?

[ Szerkesztve ]

(#21187) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

külső vinyót szeretnék venni-melyik a megbízhatóbb-gyorsabb??
Maxtor M3 Portable 2,5" 2TB USB3.0 külső merevlemez, fekete (HXM201TCBM)
Toshiba Canvio for Desktop 3,5" 2TB USB3 külső merevlemez, fekete (HDWC320EK3JA)
Toshiba Canvio Ready 2,5" 2TB USB3.0 külső merevlemez, fekete (HDTP220EK3CA)
Toshiba Canvio Basics 2,5" 2TB Fekete külső merevlemez
Seagate Expansion 2,5" 2TB külső merevlemez, USB 3.0, fekete

köszi a segítséget előre is :)

(#21224) mike1334


mike1334
veterán

Vettem Emagról egy 1 tb-os WD Elements külső hdd-t. Most dugtam rá a laptopra, és eléggé rezeg a cucc, pedig nem másol/olvas, csak rá van dugva. Van egy maxtor m3 1tb-os is, de az meg se rezzen. Ez így okés, és csak azért ilyen mert kisebb a burkolat és így jobban érződik? Bocs a béna kérdésért, de nincs sok viszonyítási alapom :B

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21271) King Unique válasza artiny (#21268) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ha 2,5"-os fizikális méretben kell egy gyárilag készre szerelt 4 TB-os külső merevlemez, akkor a korábbi válaszban említett infók ezt a kategóriát is lefedik. Viszont itt a topikban a 4 TB-os modellekkel egyelőre csak kevés tapasztalat van. Példa: kérdés | válasz. De azért vettek már többen ilyeneket a fórumról és volt aki pl. egy logout cikkben osztotta meg a tapasztalatait.

Ha a hazai árakat vesszük alapul, akkor a 45 ezres keretbe a Maxtor M3 Portable férne bele. Ellenben pl. a 4 TB-os My Passport már nem és a többi gyártó hasonló terméke is rendszerint magasabb árfekvésű. De, ha külföldön a WD is a 150 eurós limiten belül van, akkor nyilván az is opció lehet. Az Ultra sorozat egyébként kb. ugyanaz, mint a "normál" My Passport, max. a dizájnban és a külső burkolat anyagában van némi eltérés.

Maga a belső merevlemez rendszerint vagy WD, vagy Seagate (ST4000LM016) mindegyik 2,5"-os 4 TB-os modellnél, mivel eleve csak ez a 2 gyártó készít ekkora tárolókapacitásút. Viszont, hogy melyik minőségibb és megbízhatóbb, azt nem igazán lehet megmondani, pláne hogy hosszabb távú tapasztalat sincsen velük. Illetve erre vonatkozóan a korábbi válaszban már le volt írva a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#21288) mekker


mekker
őstag

Hülye kérdés, de van bármi előnye egy 2,5" 500GB-s vinyónak eg 1TB-ssel szemben? Gondolok itt élettartamra, zajra (pl kevesebb tányér, kisebb adatsűrűség miatt). Egy Maxtor M3-ast néztem ki TV box mellé, és most azon gondolkozom, hogy fillérb***áson (-3500Ft) kívül van-e bármi értelme 500-asat venni.

A szokásaimból kiindulva ha 500GB+ -nál tartok, akkor már rég csak a szemetet gyűjtöm, de annyira kicsi a különbség árban, hogy nehéz a döntés.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#21293) King Unique válasza mekker (#21288) üzenetére


King Unique
titán

Egy (külső) merevlemeznél a kevesebb lemeztányér és olvasófej előnyösebb lehet a működési zaj szempontjából, valamint ezeknél mechanikailag elvileg a hibalehetőség is kisebb. Aztán az más dolog, hogy 2,5"-os kivitelben egy több lemeztányért használó modell sem mondható azért különösebben zajosnak, illetve nem is feltétlen fog előbb meghibásodni. Sőt, ennyi erővel pl. egy 1-tányéros 500 GB-os modell is tönkremehet. Éppen ezért elengedhetetlen, hogy a fontos adatokról mindig legyen biztonsági másolat! Az élettartam, illetve a tartósság pedig magától a merevlemez típusától is függhet, amiről pl. ebben a hozzászólásban is volt szó.

Az 1 TB-os Maxtor M3 Portable belsejében a Mobile HDD sorozat ST1000LM035 merevlemeze szokott lenni, amit EZ a hozzászólás is szemléltet. Vagyis ennél (is) csak 1 db lemeztányér és 2 db olvasófej van. Az 500 GB-os M3 belsejéről nincs infó, de annál sem lehet kevesebb az 1/2-es felállásnál.

Az 500 GB-os modell alig kedvezőbb ára az 1 TB-oshoz viszonyítva pedig már csak hab a tortán. Ha számodra elég az előbbi, akkor jó, a te döntésed. De amúgy manapság már tényleg egyre kevésbé van értelme 1 TB alatt 2,5"-os külső merevlemezt venni, pláne ha az árakat nézzük. Illetve egyre több gyártónál jellemző az 1 TB-os minimum, vagyis annál kisebb tárolókapacitású modelleket már nem készítenek.

[ Szerkesztve ]

(#21340) zozo1982


zozo1982
csendes újonc

Sziasztok!

Külső merevlemez vásárlásán gondolkozom, de abszolút nem vagyok jártasa témában.

Csak és kizárólag fényképek tárolására használnám, mert a fotókat jelenleg dvd lemezeken tárolom. A keret max 30k HUF. Windows alatt használnám, amikor képeket másolnék rá, vagy néznénk őket. Heti egy-két alkalommal használnám.

Ahogy nézegettem a kínálatot elsőre ezt választanám:

MAXTOR M3 Portable 2TB 5400 rpm 32 MB USB 3.0 Fekete STSHX-M201TCBM

Mennyire lenne megfelelő választás?

Előre is köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.