Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3797) King Unique


King Unique
titán

Egy korábbi "nem lehet eltávolítani" az usb eszközt problémára megoldás unlocker program [link] Unlock és utána már engedi az eltávolítást.
Amúgy,ha veszek egy 2,5" külső (usb 3.0) Fat 32-re formázott vinyót csak adattárolásra,elég NTFS-re a gyorsformázás is,vagy teljessel menjen? Verbatim vagy Maxell? WD 2,5" usb 3.0-t nem találtam.

(#4080) King Unique


King Unique
titán

Nem tud vki olyan progit,amivel a külső hdd-t lehet zárolni,Lock-Unlock-olni,mint a WD Smartware esetében?
Csak mert usb 3.0 WD My Passport és Silicon Power Armor A80 között vacilálok,az SP gyorsabb 3.0-án,de a Widget programja nem egy nagy szám. 3.0 WD my Passport van már valakinek,egy sebességtesztet tudna feldobni?
Köszi!

(#4084) King Unique válasza mokas_gizi (#4082) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon köszönöm az infókat,most már erősen a WD felé hajlok. :K
Gyárilag FAT32-re van formázva,mert mintha azt olvastam volna ennél már NTFS van?
Amit nem értek: "Amit elbasztak,hogy a rövid USB kábel amit a házba tettek szerintem full felesleges és a kábel miatt nagyobb a winchester jobb lett volna ha a rövid kábelt nem adják a csomagba, mert nem igazán lehet használni és kisebb marad a winchester..."

Mi az,hogy a házba tettek,nem a dobozba,csomagolásba? Ahogy én láttam a neten egy közepes,na jó viszonylag rövid A-B típusú 3.0 kábel jár hozzá,de maga a My Passport kicsi,a korábbinál nem nagyobb.
Nem is tudtam,hogy ez is víz és ütésálló,az cool :C Kösz a progi tippet,bár,ha WD-t veszek,akkor ugyanerre tökéletesen jó a SmartWare, remélem nem akasztja túlságosan a gépet.

Már csak a sebességére lennék kíváncsi,ha tudnál feldobni egy 2.0-ás tesztet megköszönném,3.0 meg írtad még nincs.Neten nézegettem,de nem találtam erre vonatkozó teszteket.

Itt vagy priviben elküldheted hol vetted,mert én itt néztem [link] , de csak 2 év gari van rá.
Kicsit zizi vagyok hozzá,de az élettartam garancia pontosan mit is jelent,meddig hány évig...

Üdv
King Unique

(#4086) King Unique


King Unique
titán

Az igaz nem,hogy minél nagyobb kapacitású,lemezenként nagyobb adatsűrűségű egy vinyó az kedvezően hat a sebességére is,gyorsabb lesz? Pl.WD My Passport 500 GB-nál a 750 GB vagy 1 TB gyorsabb valamelyest?
Silicon Powernél,ami nagyon gyors főleg 3.0-n, is az Armor A80-nál a 640-es gyorsabb valamennyivel az 500-asnál.

[ Szerkesztve ]

(#4087) King Unique válasza nexus6 (#4085) üzenetére


King Unique
titán

Nem is tudtam A10-ben is van 3.0.
Komolyabbra fordítva szót,volt ehhez is user CD,azon volt hozzá driver,azzal frissítetted? Weblapjukun [link] én Armorhoz csak firmware update drivert találtam. Energia,bios? Talán esetleg utóbbi,de szerintem inkább driver gond lehet.Pl. a WD nél is előtte vmi drvert kell telepíteni,hogy felismerje.
A többit nem vágom,várd meg míg délután-estefelé csatlakoznak az agytrösztök is.

(#4091) King Unique válasza _ak_ (#4090) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen a teljes formázás eltart egy ideig,főleg usb 2.0-n,mert gondolom azon ment (ha csak nem 3.0),meg mégis csak 500 GB és nem mondjuk egy 2 GB pendrive...Aztán,hogy a közel 4 óra után csak a felénél tart nem tudom mennyire reális,de usb miatt is megy ilyen lassan gondolom én.
Én is venni akarok My Passport 3.0-t,ami gyárilag FAT 32 gondolom (vagy lehet NTFS),de tapasztalatod alapján akkor kihagyom a teljes formázást,szűz vinyónál,ha nem oprendszert pakol rá az ember elég a gyors is.

Remélem egy újonctól nem veszed okoskodásnak a fentieket,mégiscsak egy őstagnak próbáltam némi használhatót leírni.. :U

Esetleg az előző 2 hozzászólásomhoz vmi tapasztalat?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4096) King Unique válasza ruti (#4092) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a felvilágosítást,de tényleg!
Nekem csak azért fontos a gyorsaság,hogy nagyobb mennyiségű adatot minél gördülékenyebben tudjak mozgatni, felmásolni rá. Mert azért nem teljesen mindegy,hogy 25-30 MB/sec vagy 70-80 egynéhány MB/sec-en vánszorognak az adatok. Jó lenne egy teszt 3.0 WD-ről,mert nem találtam neten. 500-as WD MP is akkor ezek szerint azt tudja sebességre mint at 1 TB,akkor lenne gyorsabb az 1 TB.ha nem 2,hanem 1 tányéros lenne.A 640-es Silicon Power,akkor azért gyosabb az 500-asnál,mert ott 1 tányéron van 640 GB,nagyobb adatsűrűség.?
Az elérési idők stb. sima adattárolásnál tényleg nem annyira fontosak nekem,úgyse oprendszert pakolok rá,arrra inkább már az SSD,meg az SSD-HDD kombó a legideálisabb.

(#4103) King Unique válasza ruti (#4102) üzenetére


King Unique
titán

Nincs 500-as tányér,akkor az 500-as WD-ben azt írtad 1 db tányér van, 2x250 GB,teteje-alja?
640-es meg 2x315,vagy hogy?

WD My passport usb 3.0 tesztet nem tudsz vhonnan?

(#4107) King Unique válasza mokas_gizi (#4082) üzenetére


King Unique
titán

Ha tudsz légyszi válaszolj, meg írd meg hol vetted,mert pont WD My Passport vásárlás előtt állok.

Üdv.

(#4118) King Unique válasza TeeJay (#4115) üzenetére


King Unique
titán

A megoldás talán ez az Unlocker progi lehet innen [link] , vagy rákerestek Google-ban,ami "kioldja a beragadt folyamatokat" XP és Vista alatt nekem tökéletesen működött,Win7 alatt még nem próbáltam,de gondolom ott is megy.

Fentebb említett WD 3.0 My Passport-tal kapcsolatban vmi sebességteszt vkinek,meg hol lehet élettartam garisat venni,mert ált 2év garit adnak mindenhol.A mókás_gizi meg nem válaszol.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4131) King Unique válasza mokas_gizi (#4128) üzenetére


King Unique
titán

Jó semmi gond,még nem vettem meg úgyse. Kösz,hogy válaszoltam! Először én is Silicon Powert akartam venni,mert teszteken láttam milyen gyors,de írják XP alatt nem működik...
WD leginkább a 750 GB-1 TB és Smartware progi,annak is a drive lock funkciója miatt kellett volna,SP-nél PC lock van csak,meg 640 GB a max. Korábban láttam az A10-nél vmi Button manager progit azzal is lehet elvileg zárolni a drive-ot.?.

Mégegyszer kösz szépen!

(#4165) King Unique válasza #46372352 (#4162) üzenetére


King Unique
titán

Backup,Drive lock-meghajtó zárolása jelszóval,fájl titkosítás,Drive Management-benne hdd diagnosztika (meghajtó visszalévő élettertama,alvó üzemmód beállítása stb.) vagy mit tudom én.WD honlápján pdf-ben fent van,igaz csak angolul [link] Amúgy szerintem elég jó kis progi én is ezért hajlok a WD felé.
Nem tudnál vmi írás-olvasás tesztet feldobni usb 2.0-án,meg,ha van 3.0-át is,mert én is pont most készülök ilyet venni,de még vacilálok ez meg SP A80 640 GB usb 3.0 között. Kiváncsi vagyok mennyire vagy megelégedve vele. Meg,ha nem titok,hol vetted,mennyiért,mert én 34.120-ért láttam korábban,most 36.120.

Kösz szépen!

(#4213) King Unique válasza @matthew@ (#4212) üzenetére


King Unique
titán

Egyértelműen a Samsung a sukárabb,+tok,3 év gari. Az LG szép,belseje Hitachi azt hiszem,nincs tok,meg 2év gari. SAMSUNG megbízható meg ajánlott [link],nálam ez a nyerő...
De én azért meggondolnám,mert ugye mind a kettő csak 2.0 usb,ami filmek,játékok hordozásához elég,de egy 3.0-ás se sokkal drágább és nagymenny. adatmozgatásnál azért nem mindegy,meg később talán lesz gépedbe 3.0 is...
WD (több színben,Smartware progival,3.0usb,2 év gari),Silicon Power A80 (ütés-rezgés-vízálló, gyors,3év gari vagy akár élettartam gari is,"különösen ajánlott" [link] ) esetleg? Igaz nem 16.000,hanem + 2000 pár-néhány száz kb,de mindkettőt azért 20 alatt megkapod 500 GB-ban.

De Te döntesz,ha elég bőven 2.0,meg tényleg max 16 ezer,akkor inkább a Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#4221) King Unique válasza @matthew@ (#4215) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Bocs,hogy csak most válaszolok,de hétvégén nem értem rá. Igen használható nyugodtan 2.0 portban is simán,sőt a Silicon Powernek nem "micro B" 3.0 csatija van a vinyó oldalán mint a többi 3.0 külső vinyónak általában,hanem a normál "A" ,így akár még talán sima 2.0 kábellel is lehet használni,de ez nem biztos.
Aztán én nem akarlak erővel erre rábeszélni,jó a Samsung S2 is,csak az ugye a tavalyi modell ás csak usb 2.0. Mostanság meg talán mégéri inkább a 3.0-ásakat megvenni,mert én pl.nem akarok fél év múlva csak azért újra külső vinyót venni,mert azon 3.0 van,inkább letudom most. A Light Peek (10 Gbit/s vagy akár 100) meg még odébb van,meg inkább SSD-nél lesz értelme,sima hdd-nél a mozgó alkatrészek miatt vagy mi a franc amúgy is van egy sebességlimit,aminél már nemigen gyorsul tovább és ennek kihasználására elég az usb 3.0. Meg az SP-vel mindenképp jól jársz,sokan dicsérik. :C Én is ilyet akartam venni először,csak nekem nagyobb kapacitású kellet volna,min 640-es vagy nagyobb,ezért vettem végül WD My Passport 1 TB-ot.

Meg talán olvass vissza picit, még akad ezekkel kapcsolatban pár hasznos infó.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4223) King Unique


King Unique
titán

Szerintetek WD My Passport 1 TB SE-t melyik színben éri megvenni:fekete,fehér,ezüst,piros,kék?
Én első 3 között vacilálok,nem Mac-hez kell ,mert ahhoz ugye az ezüst lenne a nyerő. Feketében se néz ki rosszul,vagy az túl átlagos?

(#4231) King Unique


King Unique
titán

Azért köszönöm a "nagy gondomra" a válaszokat,fekete vagy ezüst lesz még megálmodom.

Ámbár lehet ilyen is érdekelne:Iomega eGo 2,5" usb 3.0. Erről az új sorozatról vkinek tapasztalata? Amerikai ez is, mint a WD és árba se rossz,jól tele van pakolva hasznos programokkal,ellenben lehet "dobálni" is-ütésálló,belsejében mi ketyeg azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#4325) King Unique válasza Integrator (#4313) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit későn írok,nem tudom megvetted.e már vmelyiket. Az Elements a fapados progi nélkül,csak 2.0 USB-vel,max kap. 2 TB. Az My Book Essential-hoz adják a WD Smartware progit,amivel többek közt tudod hardweresen jelszóval titkosítani,ami nagyon jó és még pár hasznos funkció+USB 3.0 & USB 2.0 dual interface,2.0-ba bedugva is simán megy,max kap. 3 TB. Telítettség kijelző nincs egyiken se ,legalábbis a WD honlapján nézve,mintha az Essentialon korábban lett volna,vagy az lehet az Elit korábbi szériája volt.A mostani szériáknál, az Eliten van kijelző,E-label vagy mi,de abba még nincs 3.0 USB,meg drágább...

Én My Book Essential 3.0-át vennék,nem sima My Book 3.0-át mert ahhoz nincs Smartware,hanem Essential 3.0-át,a sima 2.0-nál nem sokkal drágább(pár ezer talán),igaz az Elements a fenti okok miatt olcsóbb az tény,de fapados,bár így is az adattárolási célnak nyilván ez is megfelel.Korábban írták páran,hogy ez nem kapcsol ki magától üresjárat után,az Essentiálnál a Smartware progiban,be lehet állítani az alvó módot.
Meg persze mennyi pénzt vagy hajlandó kifezetni érte az a döntő tényező főleg gondolom.
Remélem tudtam segíteni!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4333) King Unique válasza Antonio (#4332) üzenetére


King Unique
titán

Na akkor gyorsan: Külön veszel mobilracket+vinyót (praktikusabb talán),vagy vmely neves gyártó egybeépített cuccát(úgy is lehet)? Általában a Samsung,WD ajánlott ilyenbe,de van egy csomó ami jó és ajánlható,OLVASS VISSZA,másik HDD topikba is! Ha csak otthoni asztali használatra kell,folyamatos letöltéshez,meg nem akarod hordozni,akkor 3,5".Nekem van egy Samsung Story Station 2 TB Usb 3.0,erre a célra jó,hosszabb hajtás után se nagyon melegszik,igaz csak 5400 RPM...De WD My Book is jó,Iomega se rossz,Seagate Freeagent Desktop stb.Meg van egy 2,5" WD My Passport 3.0-ám 5 órán keresztül másoltam rá egyfolytában, 37 °C fölé nem melegedett.
Egyszóval ezek a külső cuccok alkalmasak,folyamatos letöltésekhez szerintem,legalábbis nekem még nem sült meg egyik se,de ha éjjel-nappal nyúzod egyhuzamban megállás nélkül sokáig,több napon keresztül,azért gondolom van egy határ,amikor már 40 °C - 50 °C fokig is felmegy és nem biztos,hogy hosszú távon jót tesz neki...

[ Szerkesztve ]

(#4343) King Unique válasza Antonio (#4339) üzenetére


King Unique
titán

Bocs csak most reagálok,hétvégén OFF-on voltam...Megerősíteni tudom kolléga válaszát,3,5"-hoz mindig kell külön adapter,2,5" külső vinyóhoz ált.nem.Illetve láttam egy-két 2,5" megoldást,ahol adapter ugyan nem kell,de pl.2,5" eSATA külsőnél az eSATA kábel mellé külön usb tápkábel kellett áramellátáshoz,illetve 3.0-nál pl.noname Aldiban kapható Tevion szarhoz a 3.0 kábel mellé is adnak külön tábkábelt (csak USB 2.0 interfaceben való castlakozáshoz,3.0-ba dugva nem kell),de WD my passport 3.0-nál elég 1 db 3.0 kábel mindenhova.

[ Szerkesztve ]

(#4345) King Unique válasza BenJoe80 (#4344) üzenetére


King Unique
titán

7200 gyorsabb vmivel,de jobban melegszik,de azért nem fog megsülni.A mostani külső 3,5" vinyóknál is sok már csak 5400 (Pl. Samsung Story Station),5900 (Iomega),lasabbak picivel,de nem olyan vészes,viszont kevésbé melegszenek.
De amiket Te nézel 2,5" az mind ált, 5400 RPM,illetve Seagate gyárt 2,5" freeagent goflex pro külső vinyót 7200 RPM-el,de drágábbak is a többinél.
WD és samsung is nagyon jók,mindkettőhöz adnak programokat,mindkettő USB 3.0. WD Smartware-ben egyszerőbb a titkosítás (hardwares),csak begépeled a jelszót azt kész,Samsung secret zone-ban (softwareres)virt meghajtót formáz újra,ami eltart egy darabig...+ WD gyárilag NTFS,Samsung FAT32.
-WD műanyag házás, meg különösen feketében eléggé meglátszanak rajta az ujjlenyomatok,karc,por - ezzel szívtam én is(más színben,ha van inkább,de a fekete tény megy az otthoni konfigurációdhoz),de vettem hozzá my passport tokot.Samsung ezüst az ok,jól néz ki,feketében van-e azt nem tudom.Talán fémházás?
Mindkettővel jól jársz,de,hogy melyiket,azt a fentiek alapján már Te döntsd el!

[ Szerkesztve ]

(#4351) King Unique válasza Alex91 (#4350) üzenetére


King Unique
titán

Pedig van WD (My Book 3.0) és talán Seagate (Freeagent Goflex Desktop) is :U

[ Szerkesztve ]

(#4353) King Unique válasza Alex91 (#4352) üzenetére


King Unique
titán

Persze,én se azért mondtam,hogy kötekedjek,csak megjegyeztem hogy van azt kész.De nyilván ezek is majd elterjednek jobban,bővebb lesz a választék, még az idén reméljük.

[ Szerkesztve ]

(#4358) King Unique válasza bluobluo (#4356) üzenetére


King Unique
titán

Jók ezek az új Seagate Goflex-ek,az asztaliba 3TB még lehet nem kapható itt nálunk,majd hamarosan,de 2 TB az van.Meg az nagyon cool,hogy cserélhető interface-ek vannak hozzájuk,így lehet játszadozni eSATA,USB 2.0,USB 3.0,Fireware 800-al is,csak hát nem éppen a legolcsóbb márkák egyike a Seagate,főleg,hogy ezeket külön lehet megvenni hozzá...
Meg az se gyenge,hogy 2,5"-nál már 1,5 TB-nál tartanak.igaz 22 mm vastag... :R

[ Szerkesztve ]

(#4363) King Unique válasza mézespálinka (#4361) üzenetére


King Unique
titán

Olvass vissza, # 4080,4082 hozzászólásokhoz .Ilyenre jó pl. a DriveCrypt Plus Pack progi,csak azt hiszem fizetős.
De jó,hogy nem vettem Adata-t,mert nekem is ez volt a dilemmám,ezért vettem WD My Passport-ot.Ott a Smartware-ben a Settings fül alatt-Drive Lock,beírod a jelszót és kész.Következő usb csatlakozáskor,belépéskor már védve lesz a drive,nem látható se sajátgép,se TC alatt, formázni se engedi,a jelszó beírásáig be sem "tölti" a meghajtót.Csak vigyázni kell,mert ha 5x egymás után rosszul gépeled be,formázza a vinyót biztonsági okból,igaz ehhez a jelőlőnégyzetbe külön megerősítést kér.Ha más gépére dugod rá és nincs telepítve Smartware, el sem indul a drive,de ha van akkor is kéri a jelszót (drive unlock).Amúgy ki-be kapcsolható a funkció.Egyszóval nagyon jó. :C
Hasonló megoldás van a Seagate Freeagent Goflex Pro-nál is.
Hiába a nagyok csak jobbak ebbe is,mint erre a területre az elmúlt pár évben bepofátlankodott noname gyártók. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4367) King Unique válasza bluobluo (#4366) üzenetére


King Unique
titán

Ja,meg mire lejebb megy az ára májd talán 4 TB is lesz vagy nagyobb. :F Meg váltani kell 64 bites OS-re a 3TB,vagy annál naggyobbhoz.

(#4379) King Unique válasza Fernet (#4378) üzenetére


King Unique
titán

Én talán inkább a másodikat venném,a Story Sationt.Azért nem rossz az a plussz eSATA rajta,de a 2 TB,vagy USB 3.0 2 TB se sokkal drágább.
Nekem van egy Story Station,meg vagyok vele elégedve,a G3-ról nincsenek tapasztalataim,mindkettő 5400 RPM,de a G3 kicsit "fapadosabb" lehet,meg programot adnak-e hozzá azt nem tudom,a Story Stationhoz igen.
Ha nem sajnálod rá azt a pár ezret plusszba, (mert nem sokkal drágább,de nézd meg máshol is),meg kell/számít a plussz sebesség,akkor a Story,mert ezeknél az "egybeépített dobozoknál " utólag nem lehet hozzávarázsolni másik interfacet-t... :))

[ Szerkesztve ]

(#4380) King Unique válasza King Unique (#4379) üzenetére


King Unique
titán

Annyival kiegészítek,hogy ASUS-on usb 2.0,eSATA van,így Story 3.0 kilőve,lejátszáshoz elég a 2.0 is (HD filmekhez is),meg lehet jobban néz ki a a G3, DE...ha a külső vinyót másra,máshoz is akarod használni,kell a nagyobb sebesség,akkor jól jön az eSATA,vagy akár a 3.0 USB.

[ Szerkesztve ]

(#4382) King Unique válasza Fernet (#4381) üzenetére


King Unique
titán

OK,te döntesz. Akkor 1,5 TB Story Station 2.0? Biztos nem kell eSATA,3.0?
Gondold meg még egyszer,aztán vedd amelyik tetszik.

(#4388) King Unique


King Unique
titán

Új samsung S2 portable usb 3.0 van vkinek innen? Tényleg 7200 RPM-es? Van ahol 7200,máshol 5400 RPM-et írnak. Az ár-érték aránya nagyon jó,az 1TB kb.27 ezer,meg a Samsung ilyenbe nem rossz,sőt. :K

(#4390) King Unique válasza Fernet (#4389) üzenetére


King Unique
titán

Kösz szépen,csak azért kérdeztem,mert a 3.0-nál hol 5400-at,hol 7200-at írnak,de,akkor 7200. Ami azért,jó,mert gyorsabb vmivel,mondjuk,igaz jobban melegedhet,de azért nem olyan kritikus gondolom ez se. A Seagate-nél a 2,5" goflex pro is 7200,más gyártónál talán nem is láttam. Azért az a +,amit a 7200 RPM ad (nagy menny. adatok mozgatása),talán nem mindegy...igaz melegedés stb.,de akkor is. A WD my Passport 3.0 pl. "csak" 5200 RPM-es.

[ Szerkesztve ]

(#4392) King Unique válasza Fernet (#4391) üzenetére


King Unique
titán

Jó,akkor 7200,ami talán nem ártott 3.0-hoz...
A G3 ára tényleg okés,fentebb elmondtam ez ügyben már a véleményem,megveheted,rosszul nem jársz vele.
Ezután már csak jó,eredményes,megelégedett használatot kívánok! :K
Oppá,most látom frissítettél...ezzel talán még jobban jársz. :) :K

[ Szerkesztve ]

(#4398) King Unique válasza gman88 (#4397) üzenetére


King Unique
titán

Pl. Paragon Partition Manager,én ezzel szoktam,vagy akad más is gondolom.A progi shareware,de a particionálás rész ingyenes azt hiszem,csak bizonyos funkciókhoz kell a fizetős változat.
Amúgy minek akarsz egy külső,adattárolásra szánt vinyót particionálni,mert lehet,de én mondjuk nem szoktam,kivéve talán egy titkosított részt esestleg.

Hát igen ezt majd elfelejtettem... az alább említett ingyenes megoldással nyilván még egyszerűbb,de én speciel jobban szeretem ilyenre a Paragont.

[ Szerkesztve ]

(#4402) King Unique válasza Fernet (#4401) üzenetére


King Unique
titán

Na gratulálok,ugye azért nem rossz az a + sebesség?

(#4405) King Unique válasza gman88 (#4404) üzenetére


King Unique
titán

Paragonnal azt hiszem lehet,de mit,hogyan kell állítgatni benne,arra találsz neten útmutatókat,meg próbáld ki a progit,nem olyan bonyolult.Vagy kérdezz meg itt vki okosabbat,aki mást ajánl.

[ Szerkesztve ]

(#4406) King Unique válasza gman88 (#4404) üzenetére


King Unique
titán

Meg másik topikba is nézz körül.Ott legutoljára vki az Easeus Partition Mastert ajánlotta,meg akad még pár,de a Paragon is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#4407) King Unique


King Unique
titán

Tudja vki,hogy lehet-e/van-e/ régebbi csak 2.0 külső hdd-hez usb 2.0 turbo drivert telepíteni,olyat ami nem gyártó-termék függő.? Kéne egy kis + speed.

(#4431) King Unique válasza Gerpop_27 (#4427) üzenetére


King Unique
titán

Olvass picit (nem sokat) vissza,előző hozzászólásaimhoz.Összegezve,biztos elég csak az USB 2.0? ESATA,3.0 (Samsung S3,WD MY Book) se sokkal drágább. Samsungok talán jobban néznek ki,meg jár hozzájuk progi (backup,titkosított virt. meghajtó),A WD Elements fapados,progi nélkül,bár 7200 RPM,de ez is csak 2.0 usb.Ja és samuk energiatakarékosabbak,üresjárat után magatól kikapcsol,Elements azt hiszem nem,helyette inkább már a My Book Essential (usb 3.0-val esetleg),nem olyan drága az se 1 TB-ba.

[ Szerkesztve ]

(#4449) King Unique válasza xmad (#4448) üzenetére


King Unique
titán

Ezek a külső vinyók 2.0-án pendrive-hoz képest vmivel gyorsabbak,kihozzák szinte a maxot a 2.0 usb-ből.
Amúgy SP A80 talán. Azon már usb 3.0 van,ami nagyobb mennyiségű adatmozgatásnál jól jön,ha nincs 3.0 a gépedbe az se gáz,100%-ig kompatibilis 2.0-val,beledugod,azt abba használod.Belseje Samsung v. Toshiba,egyik tesztbe ezt írták,másikba azt.
Hasonló ugye az Adata is (ütés.por,vízálló),belsőre is,de abba csak 2.0 van...
Samu S2 jó,nem tudom a régebbi 2.0 usb kene,vagy újabb 3.0-ás,az se drágább sokkal,meg brutál gyors (7200 RPM)?
Szal talán SP A80,de abba az 500 GB is kb 19 ezer körül van. :K

[ Szerkesztve ]

(#4458) King Unique válasza Mian (#4457) üzenetére


King Unique
titán

Én 1 db WD My Bookot látok csak a 3 jelöltből... :U Mi lett volna a többi?
Amúgy WD-vel abszolút jól jársz,korábban már kifejtettem másnak,hogy miért,most nem írom le mégegyszer,olvass vissza egy kicsit!
Én 3.0 usb-vel venném,ami 2.0-ba dugva is simán megy,3.0-ba dugva meg akár 3-4x gyorsabb (nagy fileok másolásánál).

(#4464) King Unique válasza Mian (#4461) üzenetére


King Unique
titán

Én még mindig csak 2-nél tartok,amit linkeltél az is WD Mybook,meg a másik 2: 1 MyBook+1 Elements...WD Mybook inkább.Bővebben:link Na meg persze 1TB vagy 1,5 TB kell,ár-érték arány stb figyelembe vételével.

[ Szerkesztve ]

(#4472) King Unique válasza xmad (#4471) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit bővebben? PCI Express Card-os usb 3.0 vagy mi?
Haveromnál megy asztalin,SP Armor A80 kb 75 MB/sec másol TC-ben,tehát 2.5x gyorsabb kb,így neki megéri.
Nálad,akkor vmi nagyon nem stimmel,ezért kéne kicsit bővebb leírás,hogy képben legyünk.

[ Szerkesztve ]

(#4474) King Unique válasza Scrym (#4473) üzenetére


King Unique
titán

Ezt most komolyan kérded? Y kábel lesz valszeg,egyik vége adat,másik a táp csat. Külső 2.0-ás vinyónál ált. elég 1 db usb kábel(vég),azon megy adat+táp. Usb 3.0 nál is elég 1 db kábel(vég) 3.0 portba dugva mindenképp, 2.0 portba dugva is elvileg,de előfordulhatnak kivételek.

Mit értesz lelövés alatt?

(#4481) King Unique válasza Scrym (#4477) üzenetére


King Unique
titán

Azokhoz,amelyekhez nem elég 1 db kábel "all in one",kevés áramot kap tud leadni az eszköz (notebook aksiról megy) amire rádugod,akkor a stabilabb működés végett ajánlott talán,illetve a gyártó kifejezetten adja hozzá ilyen célra stb. Manapság külső usb vinyónál elég ált. 1 kábel.
A lelövéssel kapcsolatban,azt hittem a a bizt eltávolítással van gond, a "beragadt folymatok miatt" - arra ezt szoktam használni,de nálad nem ezzel van gond,bár egy próbát lehet megér.

(#4482) King Unique válasza themebuilder (#4480) üzenetére


King Unique
titán

Lehet,de ez függ a hardwares környezettől,milyen gyors a géped stb gondolom. Azért nem rossz érték ez,de,ha kevesled miért nem 3.0 -ásat vettel? 1-2 ezerrel drágább csak és baromi gyors(7200 RPM-es),illetve 2.0-ba is használható. Pl.

[ Szerkesztve ]

(#4488) King Unique válasza Squirrel (#4487) üzenetére


King Unique
titán

A Passport (gondolom SE az 1 TB miatt) az 2,5" vinyó (5200 RPM),a Mybook 3,5". Sebesség sempontjából usb 2.0-án minimális a különbség, USB 3.0-án a Mybook a gyorsabb,mivel 7200 RPM-es,ami konkrétan kb. My Passport SE kb.75 MB/s,My Book 100 MB/s felett.

[ Szerkesztve ]

(#4491) King Unique válasza Squirrel (#4489) üzenetére


King Unique
titán

Ha hurcolni akarod,egyértelműen a My Passport,elfér a kezedben,zsebedben stb,meg elég 1db kábel hozzá,repcsin rádugod netbbok-ra,azt használod. MyBook nagyobb,otthoni asztali használatra ajánlott,kell hozzá külön adapter (táp),így macerás csak úgy gyakran hordozni,pl repcsin. + 1 jó tanács: Passport-ot ne feltétlenül feketébe vedd meg,mert k****ra meglátszik rajta az ujjlenyomat,por,karc stb.Bár az ilyen gondog mérséklésére ajánlom,meg amúgy is hordozáshoz a wd my passport hard tokot. A másik,a puha soft tok nem kompatibilis az 1TB SE-vel,konkrétan nem fér bele a wincsi.
Erről a vámos dologról nem tudok nyilatkozni,csak azt tudom,hogy kb. 300 ezerig,vagy fölötte picivel lehet külföldről vám-illetékmentesen behozni repcsin dolgokat. Viszont ha nem szeretnéd,hogy megkukkolják a "kényesebb" cuccaidat, áttolod a Passportra őket és a hozzá adott Smartware progival tudod jelszóval zárolni az egész winyót,amit már nem lehet csak úgy megtekinteni... :)

[ Szerkesztve ]

(#4499) King Unique válasza dannyl (#4495) üzenetére


King Unique
titán

Hát talán A-Data,bár ki tudja,Verba kicsit ormótlan... :F Egyik se egy nagy szám,de hát Nekik nyilván nem fontos annyira,hogy usb3.0,hány GB,RPM stb,sokkalta inkább a dizájn,menjen a táskához,kabáthoz.. Hugom bárátnője múltkor ilyett vett magának (igaz drágább),meg Samsung S2 portable 500 GB is van pink színben. Illetve még kis 1,8" Toshibara mondta sok csaj ismerősön "milyen kis ari,kéne egy ilyen",csak hát itt se occsón mérik a GB-okat.

Nem csak Ipon létezik,máshol is érdemes körülnézni,...szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4503) King Unique válasza dannyl (#4502) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudok konkrétan rábökni1-re... Addattárolásra bőven jó mind a 3,nagy különbség nincs közöttük,max hozzáadott szoftver,minimális sebességkülönbség stb.
LG-szép,dizájnos,de azonkívül semmi extra,azért ez talán még,úgy ahogy.
Verbatimot én ilyenekbe annyira nem szeretem,de elmegy.
A-data-ból én ezt venném:ütés-rázkódás-por-vízálló (ha számít neki?),de amit néztél inkább csajnak való.
Azért szerintem ez se rossz: WD Passport. USB 3.0-ás,sima usb 2.0-ba dugva is használható,akár 2-3 gyorsabb 3.0-án,továbbá a WD Smartware (adják hozzá) progival jelszóval zárolható,az illetéktelen hozzáférés ellen,esetleg fehérbe még,vagy mit tudom én milyen színbe tetszene neki... + Lehet venni hozzá 1-2 ezresért saját tokot (soft-kék,ezüst) - és pont kijössz 20 E-ből.
Én ezt venném,de a többi is amire kell gondolom,arra bőven megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#4505) King Unique válasza dannyl (#4504) üzenetére


King Unique
titán

Akkor végül is melyik lesz a befutó,csak úgy érdekel?

(#4509) King Unique válasza Vanilia (#4508) üzenetére


King Unique
titán

Mostanság nem feltétlenül olyan megbízható a Seagate, a 3.5 " 7200.12 Barracuda-t fikázták sokan (Badsector),2,5" notebbok wincsibe se dicsérték agyon általánosan a Seagate-et, de adatmentésre ez meg nyilván jó,illetve talán vmi újabb,jobb hdd van benne.
Én is ilyet akartam venni először,csak nem volt 1 TB pro,ezért lett WD. Jók amúgy ezek a GFlex-ek, a pro,amit nézel 7200 RPM,dokkoló,hardwares titkosítás,cserélhető Interface adapterek:usb2.0,3.0,eSATA,Fireware 800... :C ,viszont ezeket külön lehet venni hozzá,az alapon kívül :DDD A sima Goflex meg most 1,5 TB :Y
Ha 3.0-val veszed,másfajta dokkoló jár hozzá,mint.ami a képen van.
Konkrétat nem tudok,de veheted szerintem,de úgy tudom a pro-ra 3 év gari van nem 2,erre kérdezz rá. Nekem is felkeltették az árak az érdeklődésemet...bár fura, hogy így leárazták őket,gondolom nem sokan vették vették,mert az egyik legdrágább,meg ki tudja mért...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.