Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4517) King Unique válasza Imre87 (#4515) üzenetére


King Unique
titán

Én ,amikor először rádugtam a My Passportomat (usb 3.0) automatikusan felinstallálta a WD SES drivert így. Ha ez fennt van akkor müxik jól a cucc azt hiszem. Innen tudod letölteni,a kék WD SES Driver hivatkozásra kattintva. A SmartWare letölthető külön is innen,igaz updater,de ugyanúgy feltelepül simán,meg ami a MyBook-on van úgy se a legfrissebb,úgyis kell updateolni. Ezt a kettőt próbáld meg!
Ha ezekkel se megy nincs ötletem,valszeg oprendszer szarakodik valamit.

[ Szerkesztve ]

(#4520) King Unique


King Unique
titán

Silicon Power Stream S10 vkinek tapasztalata,gyorsabb 3.0-án A80-nál?
Adatsűrűség-gyorsaság összefüggésével kapcsolatban,az láttam,hogy pl.A80-nál a 640-es gyorsabb az 500-asnál.A 750-es gyorsabb 640-esnél? Csak,azért mert nem vágom,hogy ennél most hány tányér van stb.(2x500-as talán).

(#4523) King Unique válasza dannyl (#4522) üzenetére


King Unique
titán

Rózsaszínben? Én nem láttam még,max esetleg WD Store-nál lehet venni spéci mintázatokkal,de pinkbe nem láttam még...
Ha neki LG tetszik,vedd azt,úgyse neked lesz.Az a +,amit a WD tud,valszeg úgyse fontos számára. Csajoknál inkább a külsőségek...

[ Szerkesztve ]

(#4525) King Unique válasza Vanilia (#4524) üzenetére


King Unique
titán

Inkább a 2.,a Lacie-nél én az extra dizájnon kívül más említésre méltót nem látok,meg csak usb 2.0,illetve 3,5". Ez a Hitachi nem rossz, nekem is felkeltette érdeklődésemet,bár engem kicsit zavar,hogy csak usb 2.0 meg 500 GB és ahhoz képest ára...de,ha kimondottan fontos ez a szinkronizáció,web navigátor stb,meg elég 2.0 usb-500 GB,akkor vedd ezt,rosszul nem jársz vele. Konkrét tapasztalata szerintem ezzel nem nagyon van senkinek.
A Seagate se rossz,ahhoz is jár komplett szoftvercsomag,amivel lehet szinkronizálni,igaz nem ilyen egyedi módon,viszont sebesség,tárhely kérdésében übereli a Hitachi-t,meg íróasztalon dokkolóban az se mutat rosszul...

[ Szerkesztve ]

(#4533) King Unique válasza dannyl (#4526) üzenetére


King Unique
titán

Az a régebbi Passport széria,az valóban több színben volt elérhető,de ma már nemigen kapható.Az újabb szériás Passportok-ban tudtommal nincs rózsaszín...Akkor marad az LG,a célnak megfelel az is,meg,ha tetszik,akkor OK-s. :)

[ Szerkesztve ]

(#4534) King Unique válasza bugizozi (#4532) üzenetére


King Unique
titán

És a Samu Strory Station,ezekért? Igaz drágább,de,ha elég G3 sebessége,akkor vedd!

(#4536) King Unique válasza Attici (#4535) üzenetére


King Unique
titán

Igen,csatlakozni tudok az előttem szólóhoz a WD az cool,gyors,hardwares titkosítás stb.Bár a samu Story Station se szar,igaz 5400 RPM,szoftwares titkosítás,de nem melegszik az se.
A új MyBook Essential 3.0-án van telítettség kijelző,mert a WD honlapján máshogy látom? Csak érdekelne,mert kéne majd egy nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#4540) King Unique


King Unique
titán

# 4520-ra valaki?
Köszi!

(#4544) King Unique válasza Attici (#4542) üzenetére


King Unique
titán

Akkor webshopba,még arra se képesek,hogy normális képet pakoljanak fel...
Passportba Elite-ed van,ha kijelős,kijelző+dokkoló kivételével nem tud többet a sima essentialnal. Smartware is ugyanaz nem,mint az essentialnál?

Erre vmit?

(#4546) King Unique válasza vasii (#4545) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

SH02,NH92 pink-be igazán csajos darab,különbség sok nincs,max dizájn,mind2 usb 2.0,ugyanolyan progi hozzá stb.
Én NH01 vennék,ami usb 3.0=gyors,de nem igazán bnődnek valo,szerintem...
SH93 ütés-por-rázkódás-vízálló,de talán ez is inkább fiús,vagy ki tugja...
De szerintem SH02 pinkben bnődnek jó lesz,amiket felsoroltam,mind kapható nálunk,csak körül kell nézni.
Amúgy milyen árba dobolják az általad nézetteket,mert egy 500-ast ma 20 ezer alatt (ált. 15-20 közt) simán megvesz az ember,par ezres kölönbség van köztük max,WD 500-as Passport usb 3.0 is kb 18500 FT? De jó Samsung S2 is,3.0 val elég gyors is,Silicon Power Armor A80 (inkább fiús) is. LG csinál még dizájnos csajos cuccokat, pl.XD5 vagy XD6 is,csak az XD6 drága kicsit,az 500-as kb 25 ezer..

[ Szerkesztve ]

(#4549) King Unique válasza vasii (#4547) üzenetére


King Unique
titán

Ha megbízhatóság a fontos,abban a WD ajánlott,meg ok,hogy nincs 3.0 a gépben,de addig simán használható 2.0-ban és később majd jól jöhet a nagyobb sebesség.
Adata-nál leírtam "melyik mire való",hogy mi fontos, aszerint kell választani.Pl.ütés-víz álló legyen stb=CH94.
Visszatérve a megbízhatóságra, alapjában mindegy akármelyiket veszed,a célnak (adattárolás) megfelel mindegyik és nyilván bírják a strapát,de hogy melyik meddig azt ki tudja.Innen nézve nyilván a WD (My Passport),Samsung (S2) ajánlott inkább,mivel van múltjuk ilyen téren,nem úgy mint a többi noname,útóbbi pár évben (divatból) felbukkant gyártó. Silicon Power Armor A80 is ajánlott,megbízható.Mivel árban nincs nagy különbség,én pár ezresen nem szaroznék és inkább nívósabb gyártó cuccát venném... :K

[ Szerkesztve ]

(#4550) King Unique válasza King Unique (#4549) üzenetére


King Unique
titán

Pontosítok bocsi,ütésálló Adata=SH93 :U ,nem rossz vétel. SP Armor A80 is ilyen strapabíró,de előbbivel ellentétben ez usb 3.0-s ami azért... Meg most mennyivel drágább egy 3.0-s a 2.0-snál,1-2k,vagy annyi se.? Annyit talán megér,ha most még nem is tudja rádugni a user. :D Meg asztali pc-be,notiba egy 3.0 PCI Express v. Express Card bővítőkártya,hát az se überdrága,nekem lazán megérte a plussz tempoért. :K

[ Szerkesztve ]

(#4553) King Unique válasza Attici (#4551) üzenetére


King Unique
titán

Ja,jó a WD nagyon :K !
Azt nem tudod érdemes-e regisztrálni a drive-ot a wd honlapján,jár rá plusz gari v. hasonló?

(#4554) King Unique válasza Attici (#4552) üzenetére


King Unique
titán

PCI Express-be mi ajánlott,az előbb belinkeltem kívül? Én az enyémet notebookon használom,az ok-s :C . Két régi asztali masináról szeretnék költöztetni cuccokat (2x 160 GB Pata vinyó), usb 2.0 van rajtuk,csak hát kb.135+105 GB-hoz kicsit lassú lesz... Alaplap vmi Sis 940 FX őskövület,van rajta szabad PCI foglalat. Elég lesz erre egy alap 3.0 PCI,átpakolom egyikből-másikba azt kész,csak ne keljen 2.0.-n döcögni. Megoldható ez így,illetve milyen bővítőkártyát vegyek szerinted?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4556) King Unique válasza Attici (#4555) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infókat!
A PCI-E régebbi gépekbe belepakolva,ha van olyan foglalata műxik simán gondolom.? :F

[ Szerkesztve ]

(#4559) King Unique válasza xmad (#4558) üzenetére


King Unique
titán

Toshiba vagy Samsung,pl A80-nál mind2-vel lehet találkozni,de h melyikbe pontosan melyik :F A50 jobban néz ki,de én A80 vennék,mert összeségében többet tud. Legújabb Stream S10-et nézted már?
Vagy végülis meg ugyanmindegy nem,3.0 nem úgyse kell,spec igényeket nem írtál,vedd amit elédtesznek azt kész,csak SP legyen ;]

[ Szerkesztve ]

(#4561) King Unique válasza xmad (#4560) üzenetére


King Unique
titán

Akkor csak A80 maradt SP-éknél,azt veheted nyugodtan,rosszul nem jársz vele. :) Toshiba azt mondják nem rossz 2,5"-be,jónak mondható. Másik topicba írtak erről pont.pl.ezt

(#4594) King Unique válasza szimcsi (#4593) üzenetére


King Unique
titán

Először is döntsd el 2,5" v 3,5" kell,meg ? GB!
WD Elements fapados,szoftver nélküli ( wd smartware - backup,hardveres titkosítás),a Desktop melegszik és nem kapcsol ki üresjáratban. Inkább Essentialt vegyél,2,5"-be My Passport,3,5"-be My Book.
Samsungok jók,S2 és G2 szinte csak külsőleg különbőzik,amelyik jobban tetszik azt kell venni.
Én manapság különösen 3,5"-be 1 TB alatt nem vennék,2,5" meg 500 GB alatt,ami pl.WD-nél kb 16-17k.(My passport).
Meg ugye elég-e a 2.0 usb? Ha határozottan elég és későbbiekben sem kell gyorsabb interfész,akkor nem téma,ha viszont kéne majd,de jelenleg nincs a gépbe,akkor érdemes megfontolni,mert 2.0-ba is megy,illetve alig drágább így ezzel a vinyó..Pl. WD-nél alig van árkülönbözet,Samsungnál S2-be +2-3k a 3.0-ás.
Silicon Power Armor A80 jó darab még,ütés-por-vízálló és a 320-as usb 3.0-ás 15,3k, A70 ugyanez csak 2.0-val,az 320-ba 14,5k.
Tizenpárért manapság simán veszel 320 GB-okat,de majdnem 500-ast is és nem szabad beérni az alap, lassú,fapados modellekkel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4598) King Unique válasza szimcsi (#4595) üzenetére


King Unique
titán

Ár pl.,3,5" olcsóbb;illetve gyorsabb a nagyobb adatsűrűségű tányérok,esetenként nagyobb (5400 helyett 7200 RPM) fordulatszám miatt stb.,de főleg 3.0-n és eSATA-n,2.0-n elhanyagolható.Továbbá a nagyobbak manapság ugye passzív hűtés esetén külsőbe jobban melegednek vmennyivel.Meg talán ami esetleg még,hogy 3,5" nagyobb tárhellyel bír.

[ Szerkesztve ]

(#4600) King Unique válasza szimcsi (#4596) üzenetére


King Unique
titán

Nincs,ha jobban megnézed,3,5"-eken szokott lenni,vagy max külön veszel vinyó+mobilrack,azokon láttam már.Amire gondolsz az az S3 (3,5 Story Station),de az S2 is x perc üresjáráat után leállítja a forgást és takarékra teszi magát.

[ Szerkesztve ]

(#4602) King Unique válasza szimcsi (#4601) üzenetére


King Unique
titán

Az jó,nekem is van 1,meg vagyok vele elégedve :) ,csak a hardveres titkosítást hiányolom,mintami WD-nél van. :( Mert a Secret Zona mire külön létrehoz egy új titkosított meghajtót (pl.1TB-ost),hát az eltartana egy ideig,bár még nem próbáltam...

(#4608) King Unique válasza ruti (#4603) üzenetére


King Unique
titán

Persze, értem mit mondasz,én is agyaltam már ezen :))Tényleg nem ez a fő szempont,de nem is az utolsó. Csak azért fontos nekem,mert pl.rokonok jöttek vendégségbe,azt a hülye kölkük gépezni akart,leült,rádugva hagytam a vinyót,ő meg beleturkált,s "véletlenül" formázta :((( :W WD-nél legalább abszolút hozzá se tud férni,igaz,ha beüt a krach lehet h én se. Ezért kell több helyre menteni,akár 2 v több hdd-re. :K

[ Szerkesztve ]

(#4610) King Unique válasza dylan69 (#4609) üzenetére


King Unique
titán

Tartós,tartósabb...Most belsejét nézve,ha normálisan,rendeltetésszerűen használja az ember,nem hiszem, h WD előbb tönkremegy,meg vesz hozzá egy tokot és külső hatások ellen is védve lesz vmelyest. Azonban tény, h az A80 strapabíróbb és gyorsabb is (3.0-án),csak hát dizájz,support,color kavalkád,szoftver nem olyan pazar mint WD-nél,ilyenekbe egzotikus SP nyilván nem márka WD-hez képest,de hát kinek ez - kinek az.Amúgy ennek ellenére nagyon ajánlott vétel. :K

[ Szerkesztve ]

(#4612) King Unique válasza mexel (#4611) üzenetére


King Unique
titán

Nem én vok itt a szaki ilyenekbe,de,ha nincs esata kivezetés,lehet kéne egy PCI-E.bővítőkártya,bár asztali PC-nél lehet turkálni,kábelezni a belsejében,de nem próbáltam még.
3.0 usb kényelmesebb,felkapottabb manapság,esata problémásabb picit - bios AHCI állítás,bizonyos lapok nem kezelik hot-swap,emiatt macerás a menet közbeni csatlakoztatás,leválasztás,de megoldható vhogy. Itt van,meg itt pár hasonló hsz

[ Szerkesztve ]

(#4614) King Unique válasza dylan69 (#4613) üzenetére


King Unique
titán

Most az a + 1-2 ezer,nem tudok mit mondani erre,vedd az SP-t,azt kész.

[ Szerkesztve ]

(#4635) King Unique válasza vlevi (#4632) üzenetére


King Unique
titán

A Story-nak van kikapcs "tekerője",meg amúgy is leállitja a forgást kb. 5 perc üresjárat után. :D WD esetében,hogy nem telepítesz semmit,úgy müxik-e,hát... a Smartware-t nem kell,anélkül is használható,de a drivert azért nem árt,bár nekem a 3.0-áshoz feltelepült automatikusan a Sys driver (kifejezetten usb 3.0-hoz kellett),aztán lehet anélkül is ment volna. :F Sima 2.0-nál talán nem is kell semmi,natúrba is megy. Kompatibilitás terén a WD elég jó,az egyik legjobb supporttal rendelkeznek, TV-re kötve mennie kell,a Sony cuccaival kompatibilis,de hogy más márkákból melyikkel igen,illetve nem, azt nem vágom. De ha visszaolvasnál,látnád h másoknál működik Még annyi, h gyárilag NTFS-re formázott,ami külső media playerhez kötve (fűzve) nem gond már,de h a TV felismeri-e direktbe rákötve - az újabbak már igen,úgy tudom (fenti hsz alapján is),csak pl. asztali DVD lejátszók nem,azok csak a FAT32-t kezelik.

[ Szerkesztve ]

(#4637) King Unique válasza vlevi (#4636) üzenetére


King Unique
titán

Nem akartam én itt rizsázni,kimerítő kérdésre,kímerítő válasz sikeredett. Ha tudod,akkor meg minek kérded? Az a lényeg most már megvan az info,lehet menni vásárolni! :D

(#4640) King Unique válasza stimea (#4639) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nem tudom árban mennyi a különbség 2 közt,de inkább a Samsung. Bevált,jó széria a Story Station,meg jobb a szoftveres körítése,mint a Verbának (Nero).Igaz a Verba belseje is Samsung,de inkább a samu.
Más:elsőre talán a WD MyBook-t mondanám,de abban nincs csak eSATA-s,a quad interface-es meg drágább,továbbá Freecom Hard Drive Quattro 1TB is cool,de abból az 1 TB is 38 K,szóval... Illetve külön veszel eSATA házát+ bele pl.egy 2 TB samsung vinyót,de nem jössz ki nagyon olcsóbban,meg progit se kapsz,ha ez számít.
Storyt veheted,nem jársz rosszul vele,nekem is ilyen van. :)

[ Szerkesztve ]

(#4644) King Unique válasza stimea (#4642) üzenetére


King Unique
titán

Nincs mit,nagyon szívesen! :) Usb 2.0 is van rajta külön,de ezt gondolom tudtad eddig is. A ház az ezüst színű,szálcsiszolt aluminium,feketébe én még nem láttam.

(#4645) King Unique válasza Attici (#4643) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen nem ártana már egy 3.0 Passport Elite,elvégre az a prémium kategóriás cucc,ahhoz képest némi lemaradással... :U Először azt akartam venni én is,dokkoló,meg kevésbé kényes felület stb,de nem volt 3.0,ezért vettem SE-t (meg persze az 1 TB miatt is).Az Elite fémházás,vagy csak műanyag az is?

[ Szerkesztve ]

(#4648) King Unique válasza vlevi (#4647) üzenetére


King Unique
titán

Ja már egy ideje és nem is rossz,íme :K

[ Szerkesztve ]

(#4654) King Unique válasza Attici (#4652) üzenetére


King Unique
titán

Az jó,meg talán nem annyira korcsolyapálya,mint a sima essential :)
Illetve én még Seagate Goflex pro-n gondolkozom már egy ideje.7200 RPM,cool design,jó programok,hw-es titkosítás,usb 2.0 v 3.0-ás dokkoló,cserélhető interface-ek(2.0,3.0,eSata,Firewire800),ami azért így egybe nem rossz.Nem,mint WD-nél, h várogassak mikor lesz 3.0 dokk,stb. :(( :((( A Sima verzió meg már 1,5 TB. :Y Hezitálásom 2 oka egyelőre: megbízható ilyenbe a Seagate,fondolok itt a badsectorodásra,illetve a picit magas ár+ kiegészítők külön (ez kevésbé).Szerinted/szerintetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#4655) King Unique válasza pinnacle (#4653) üzenetére


King Unique
titán

Ha már nem válaszol senki...Így általánosan:egyszerre 1-et usb 2.0-n, az nyilván nem gond,de hogy mind a 3-at egyszerre :Y hát nem tudom (Elements-en ugye 1 db usb csati van),gondolom valami + egység,v "elosztó" közbeiktatásával,de a pontos paramétereket nem vágom. NAS-oknál ez menne,azt hiszem,csak az meg drágább,illetve nem olyanod van.

[ Szerkesztve ]

(#4658) King Unique válasza Attici (#4656) üzenetére


King Unique
titán

A 750 GB-os (Pro-ba a max) kb 27-28k+ kb 5-6k az upgrade (esata,3.0,..) kábel hozzá. De PCland-ba csak 1 év garit adnák rá 3 év helyett,azért ez kicsit... :((( ...így nem veszem meg tuti. Viszont a funkcionális felhozatala elég ütős,ezért bejövős nagyon.Seagate-ről mostanában én is sok -at halottam.Akkor végül is nem ajánlod,hagyjam a pi***ba :F

[ Szerkesztve ]

(#4660) King Unique válasza Attici (#4659) üzenetére


King Unique
titán

Közben utánakérdeztem és mondták, hogy elírás volt az 1 év,3 év jár rá, így már OK-s. :K
Na meg persze jó lenne,ha vki,akinek ilyen van tudna pár jó szót mondani róla.Megköszönném! :N

[ Szerkesztve ]

(#4665) King Unique válasza Alex91 (#4661) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a hsz.-t! Ha nem is konkrétan az említett cuccra,de ez is számomra értékes infó és megkönnyíti a döntést! :R

Arról meg én nem tehetek,h más gyártók nem képesek összereakni egy normális drive-ot,olyan felszereltséggel-funkciókkal mint a Seagate,ami talán a többihez se ártana már. :U :(( A WD is itt kivár a továbbfejlesztéssel a nagy Elite szériájánál és 2,5" ill. 3,5"-be is sima 2.0-val dobálják.

Aztán meg most, h megbízható vagy sem,tönkremegy - nem megy,benne van a pakliban a többinél is,WD,Samsung ugyanúgy. A Seagate meg elvégre egy elit hdd gyártó,a legnagyobb a világon (ha jól tudom) és a tavalyi év eladásait tekintve 2. helyen zártak (1.WD),árbevételben viszont továbbra is elsők. Szóval vmit csak jól csinálnak,ha már sokan veszik a cuccaikat.

(Akinek van konkrét tapasztalata Goflex Pro-val,kérem ossza meg velem! Köszönöm!)

[ Szerkesztve ]

(#4680) King Unique válasza Attici (#4666) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a bíztatást! Még picit várok,hátha vkinek talán van konkrét...azt megveszem.Rosszul meg csak nem járok vele,prémium kategóriás cucc,kimagaslóan jó felszereltséggel,3 év garival. :K

(#4681) King Unique válasza dudi6 (#4670) üzenetére


King Unique
titán

Szoftverek hdd-re vannak feltöltve,ha letörölted v mit tum én a Samsung oldaláról is ugyanúgy letölthető (Autobackup,Secretzone,ESwin stb) a használati útmutatókkal karöltve.
Leállításnál pár perc üresjárat után leállítja a forgást alapból,de kikapcsolás előtt mindíííííg távolítsd el biztonságosan szoftveresen (csak 2 katt),azt utána tekerd le,ha rám hallgatsz. :K (Pendriveok gyors eltávolításra vannak optimalizálva,ott nem olyan nagy gáz csak úgy kihúzni,külső vinyóknál gyorsítótárazás van,ott cikisebb a helyzet.)

[ Szerkesztve ]

(#4684) King Unique válasza Attici (#4683) üzenetére


King Unique
titán

Igen,épp nemrég nézegettem.A80-nál összességében nem gyorsabb és jó lett volna,ha örökli az előd strapabíróságát.Kétségkívül mutatósabb+tok stb,de nálam SP-ből A80 a nyerő,inkább azt venném.:D
De azért mégis hol van ez az S10 szoftveresen,funkcionálisan egy Goflex pro-hoz lépest...? Meg aztán kinek mi tetszik,mi a fontos,milyen + funkciók kellenek stb. :F

(#4688) King Unique válasza nfsu17 (#4686) üzenetére


King Unique
titán

Megy 2,5"-el is szerintem,ez a media box hálózatról kap-lead annyi feszt,h stabilan kiszolgáljon usb 2.0-n egy ilyen hdd-t.(pl.notebook-nál akksiról nyomatva lehet dilemma) Illetve csak 1 kábel kell,azt kész,+tápkábel dugdodás itt macerás lenne.Mások TV-re kötve használják "lejátszáshoz",felvételt is bírnia kell. Melegedés:ezek a mai külső cuccok passzív hűtéssel bírnak ugye,hosszabb hajtás után azért felmegy 30 egynéhány-40 pár fokig,viszont ez még belefér.3,5"-es is melegszik ugyanúgy,2,5"-es elvileg hűsebb. :K

(#4690) King Unique válasza puru (#4687) üzenetére


King Unique
titán

Már kapható egy-néhány helyen,számtech boltokban stb. A-A kell,abból is kettő féle van:male-male;male-female kell gondolom. Árgép - azt válassz!

(#4693) King Unique válasza vlevi (#4689) üzenetére


King Unique
titán

Azt tudtam persze én is,de azért ált. a userek többségénél FAT32-re vannak formázva,v esetleg exFAT-ra. Azt is halottam,h pendriveoknál mégsem ajánlott annyira az NTFS. (Most arra a 4-8-16 max 32 GB-ra,amit még ált.megvesznek/kifezetnek ilyenbe,hát nem tudom, inkább akkor már nagy fileoknak külső hdd NTFS-be,nem?)
Amúgy milyen progival csináltad?

(#4695) King Unique válasza vlevi (#4691) üzenetére


King Unique
titán

Persze ez tiszta sor,ezt vágom én is (Neki címezhetted volna inkább),fixen otthon használva meg nyilván 3,5"-hez is akad elosztóba 1 szabad hely,jobb ár-érték arány stb.(bár dokkolós WD otthon is jól mutatna).Hordozni,pl.havernál nézni filmet,meg inkább nyilván 2,5" a kényelmesebb. Ő 2,5"-est kérdezte,válasz=IGEN,aztán azt már ő dönti neki mégis melyik a praktikusabb.

(#4696) King Unique válasza nfsu17 (#4694) üzenetére


King Unique
titán

Akkor elég usb 2.0 is erre,más csati(eSATA) nincs rajta gondolom. WD-k alapból NTFS-re vannak tolva,meg tán már a többi gyártó cuccai is (pl.Iomega).Samsungok 2,5" FAT32, 3,5" is,bár legújabb Story Station,lehet már NTFS. :F De ez igazából nem gond,gyorsformatálás azt kész.

(#4708) King Unique válasza TazLeacher (#4707) üzenetére


King Unique
titán

A WD My Book külső 3,5"-be nagyon jó,szinte a legjobb,meg "ilyen" használatra is tökéletes lehet,viszont egy gond adódhat: alapból,gyárilag NTFS-re formázott,amit asztali DVD lejátszó nem kezel csak FAT32-t (általában).De,ha tied kezeli,akkor nem gond,illetve persze vissza lehet erővel formázni Fat32-re. Még Samsung Story Station jó (azok Fat32-esek,bár legújabb 3.0-s usb már NTFS talán),Iomega is jó,Verbatim Desktop esetleg + talán Seagate Goflex Desktop.

(Amúgy 2,5"-nek is elég 1 db usb-ről kapott áram lejátszáshoz,pl. WD my passport,de az is NTFS)

[ Szerkesztve ]

(#4716) King Unique válasza Attici (#4714) üzenetére


King Unique
titán

Igen,de azért még (sajnos?) előfordul. Pl. SP A80,Samsung S2 (usb 2 és 3 is) is FAT32,me akad még pár 3,5"-be is.

(#4720) King Unique válasza Attici (#4717) üzenetére


King Unique
titán

Nem értem miért ez a válaszod! :F Én azt említettem meg,h előfordul még pár balf*sz gyártó (ezen oldalról),aki FAT32-re formázva dobálja ki külső hdd-it,azt úgyis át kell tolni NTFS-re nagy fileokhoz.Nyilván én se FAt32-vel szórakozok,de miért nem tudja az SP,Samsung alapból NTFS-re tolni,mint a WD? Persze,aztán gyorsform.,azt kész,de akkor is. Én erre írtam,nem NTFS ellen,miért ez a reakció? :U Annyira gyp-s nem vagyok,hogy TB-os cuccnál ne tudjak feltolni egy DVD9 isot,csak azért mert FAT-on van,ezért kell NTFS,tiszta sor.Nem ez ellen szóltam,csak a sok csíra,aki nem veszi figyelembe és sima FAT32-vel dobálózik,mer h Linux,Mac is ismeri stb. Jobb gyártók pl. Seagate külön NTFS drivert ad Mac-hez,azt nem is kell itt formázgatni.

[ Szerkesztve ]

(#4721) King Unique válasza vlevi (#4718) üzenetére


King Unique
titán

FAT32-nél nem 4 GB a fileméret korlát? Meg az is vicc,h elvileg 32 GB-nál (v talán 64 GB) nagyobb köteteket nem is szabadna FAT32-re formázni,de mégis csinálják.
WD inkább egy picivel,azt is lehet fektetve használni. Szoftvereket nem muszály felrakni,megy anélkül is (Passport,MyBook legalábbis),max 3.0-ásnál az ahhoz való Sys drivert,bár nekem anélkül is felismerte. Továbbá szoftveresen WD picivel jobb szerintem,hw-es titikosítás stb.,Samunál viszont a progi Backup része kidolgozottabb némileg,ill. WD gyorsabb (7200 RPM) miatt - he ez számít,szempont. 3.0-s megy 2.0-ba is ugye,most alap usb2 se sokkal olcsóbb.
Ha meg konkrétan fontos,kell a hálózatos lejátszás,vedd a Mybook Live-ot. :K
A filmek felbontása is egyre nőni fog, a mostani Full HD (1920x1080p) se a full,mert ázsiaiaknál már Quad HD (4x FHD) [a mostani legerőssebb asztali PCk se nagyon - nem viszik,tehát komoly fejlesztés,tuning v csere kell majd ilyen téren is] felbontású TV van,ill. állítólag 2017-2022 között tervezik globálisan elterjeszteni az Ultra HD(16xFHD) felbontású cuccokat. Na ezek megemésztéséhez,ill néhány új hozadék követelmény kielégytéséhez majd nyilván új cuccok kellnek (TV,lejátszó,külső hdd stb.),de úgyis egyre-egyre olcsóbbak lesznek,igazodva az kor technológiájához. Ha most kell, megveszed idén a MBLive-ot,ami megfelel még egy ideig a követelményeknek,de pár-néhány év múlva úgyis frissíteni kell az "eszközparkot".Vagy vársz inkább 2-3 évet? Az akkorit meg majd,+ x év múlva megint frisíteni,cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#4724) King Unique válasza Attici (#4723) üzenetére


King Unique
titán

Jó,semmi gond,túl van tárgyalva! Mi,meg még néhányan itt legalább próbálunk törekedni ezen a téren is a legjobbra,az a lényeg. :)
Az meg azért megemlítendő 2011-ben,h egyes gyártók még mindig FAT32-re formázott hdd-ket dobnak ki,azt siránkozik rajt a user paraszt,h nem megy rá az 1 TB-ra,a letorrentezett DVD,BD Iso,v HD film,azt darabolni kell.
Újabb TV-k,lejátszók (media box inkább) meg már kezelik simán az NTFS-t. Más OS-ekbe való átjárás is megoldott már külön NTFS driver-el.

(#4728) King Unique válasza copperhead (#4727) üzenetére


King Unique
titán

1.A MyBook-hoz van WD Smartware progi,ami tud : backup,hardveres titkosítás (jelszavas zárolás),merevlemez diagnosztika stb.
2.Jobban néz ki.
3.Elements fapados,szoftver nélküli,páran megjegyezték, h melegszik és nem kapcsol ki üresjáratban.MyBook igen,ill. progiban is külön beállítható.
Én MB-t vennék,igaz 2 év garija van,PClandos Elements meg 3 év. Biztos annyi? Kérdezz rá náluk,mert mhol 2 év ált,ill én nekem is Seagate-re először 1évet mondtak,azt utána 3 évre javították (elírás).
Ami még szóba jöhet talán:Samsung Story Station (3 év gari),Iomega. :K :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.