Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15615) King Unique válasza karesz1978 (#15614) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez így vajmi kevés infó... milyen külső vinyó pontosan, gép felismeri-e, eszköz, lemezkezelőben ok-e, milyen oprendszer stb. :F
NTFS gondolom a fájlrendszer, és amúgy mi van vele, nem kezeli az adott OS, v mi?? Tudja olvasni Linux és Mac is.

(#15618) King Unique válasza Gedeon31 (#15616) üzenetére


King Unique
titán

Laptop mellé praktikusabb lenne a 2,5", de 3,5" is jó, ha nem zavar a nagyobb méret és kevésbé mobilizált használat. Tehát arra nyilván megfelelne, persze egy jó külső házban, mint mondjuk a Sharkoon Rapid-Case U3.
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja

(#15617) werszomjas: attól függ mekkora méretben, mert 2,5" 2 TB méretben, inkább a kompakt, 3,5" meg alapból inkább rack + vinyó megoldás a jobb. [link1], [link2], [link3].

[ Szerkesztve ]

(#15623) King Unique válasza Hunork (#15620) üzenetére


King Unique
titán

Samsung M3 Portable 500 GB ---> HN-M500MBB/ ST500LM012 specifikáció, HDS1 / HDS2
Hitachi Touro Mobile 500 GB ---> Travelstar Z5K500 aszem* specifikáció, HDS
* lehet a régebbi 9,5 mm-es van benne, de annak is uilyenek az áramigényei
Gigabyte Pure Classic 500GB ---> passz, nem ismerem....de fentiekhez hasonló ilyen téren.

Tehát optimális áramigény 500 - 1000 mA között van, indításnál a legmagasabb, tehát kb. olyan 700-900 mA körüli az optimális, ennyi van megadva legtöbb gyártónál is, illetve lemezekre címkézve. 5 V meg adott, de mint a leírás is mutatja némi ingadozás belefér.
Szervizes véleményekkel kapcsolatban azt, azért hozzáfűzném, h ez nem feltétlenül igaz minden egyes Samsung TV-re, valamint amelyiken direkt megnövelt áramú HDD IN 1 A port van, annál nem nagyon szokott gond lenni ilyen téren. :N Ha tieden csak sima USB IN 0,5 A van, illetve csak 1 db (tehát Y kábel kizárva), az a necces eset, a vagy/ vagy kategória.
Ha utóbbi, akkor valóban egy 3,5" külső tápos megoldás célszerűbb ilyen téren.

..

[ Szerkesztve ]

(#15625) King Unique válasza Hunork (#15624) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja, ez van sajna...
Pedig ezeknél áraminfó terén még könnyű volt a helyzet, mert mind2 a saját gyártású HDD-it pakolja bele, illetve HDS tárolóinfó és gyártói oldalak, specifikációk is adottak. Ilyen a WD is.
TV-hez bár praktikusabb egy 2,5", de 3,5" is bőven jó. Lehet gyári kompakt megoldás is, mint a My Book, de ebben a méretben talán jobb egy Sharkoon Rapid-Case + WD Red/ Purple kombó.
Tárhelyből meg sosem elég, hamar ki lehet nőni az 500 GB-osat is, főleg Full HD filmekkel megpakolva.... ;)

(#15627) King Unique válasza Kiskokó (#15626) üzenetére


King Unique
titán

Ez melyik My Book volt, a korábbi USB 3.0-ás Essential sorozat??

Jó választás lenne az Adata NH03, igaz régebbi cucc az már, de elég jól felszerelt, még USB turbo drivert is adnak hozzá. Még anno Hitachi vinyókkal voltak szerelve, újabban nem tudom.
WD My Book most sem rossz, bár, h az ez új kocka kinézetű mennyire megbízható, azt tudom, de Elments-et nem vegyél, mert azoknál eleve nagyobb a selejt lehetősége. Rendes My Book-ot vegyél, ha WD mellett döntesz [link]
Lacie prémium kategóra, aluház, híres dizájner tervezései (Neil Pulton) [link], de attól még nem feltétlen megbízhatóbbak.

VISZONT, ha nem kell semmi szoftveres csicsa, spec dizájn, akkor szerintem legjobb, legmegbízhatóbb megoldás egy jó 3,5" alu rack + abban tenni egy strapabíró vinyót: Sharkoon Rapid-Case [link] + WD Red/ Purple.

Sharkoon Rapi-Case USB 3.0 + WD Red 2 TB teszt

[ Szerkesztve ]

(#15629) King Unique válasza Kiskokó (#15628) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Szerintem valamit összekeversz....én külső mobil rack gondolok, nem belsőre.
Külső mobil rack + HDD = külső merevlemez
Külső (kompakt) merevlemez = külső mobil rack + HDD

Gondolom pár csavar összeillesztése, a merevlemez partcionálása meg nem okoz akkor gondot a rackes megoldás esetében. Megvan 5 perc alatt, max 10 perc.

Szerintem láthatod mi a különbség [link], Elements-hez nincsenek szoftveres extrák, hardveres titkosítás ---> fapados. Illetve azért nem érdemes ezt választani, mert alsó kategóriás sorozatoknál eleve nagyobb a selejt és meghibásodás esélye.
Valamint külső kompakt vinyót mindig főleg a gyári extrák miatt is érdemes venni, Elements esetében ez nulla és csak sima műanyag ház....tehát ilyen téren eleve jobb választás egy szintén extra nélküli, de alumínium házas megoldás, amibe te határozhatod meg, milyen HDD kerüljön bele, v nem?

Külső winchesternek mind2 méretkategóriában (2,5", 3,5") az 5400 RPM-es ajánlott általánosan. 7200-as jobbal melegszik, mképp vmi jó aluház kell neki, illetve 5400-as általában kicsit tartósabb.

Na mármost...te eleve olyat kerestél, ami bírja a napi 8-10 órás strapát. Én direkt ezért ajánlottam a WD Red/ Purple HDD-ket, mivel előbbi speciális 24/7-es üzemre tervezett NAS vinyó, utóbbi meg videórendszerekbe szánt, szintén folyamatos igénybevételre tervezett. Nyilván egy külső vinyónál, maga a ház, elektronika stb. kivitelezésén, minőségén túl, nagyon fontos a benne lévő HDD is.
A My Book-ban a hírhedt WD Green sorozat van, bár az se rossz annyira, és külső adattárként nem szokott vele különösebb gond lenni, de azt hiszem nem kell ecsetelnem, h egy olyannal, mint a Red, összehasonlítva, melyik vinyó a tartósabb és jobb. Az Adatákban lévő Hitachik megint nem rosszak, de, h pontosan most jelenleg mivel szerelik, azt nem tudom, lehet épp a gyengébb átcímkézett Toshibák, v vmi általános Hitachi kerül bele, de egy Red-nél vsz ezek se jobbak.
Milyen winchestert vegyek? topikba is rákérdezhetsz, ha nekem nem hiszel.

Ezek alapján szerintem már el tudod dönteni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15631) King Unique válasza Kiskokó (#15630) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy furán került be a köznyelvbe ez a "külső vinyó" elnevezés, mert a másik is lényegében uaz.
Viszont leírtam mért lehet jobb tartósság terén egy spec strapabíró NAS vinyó és egy minőségi alu rack, a döntés a tied. Írtam mindegyikre alternatívákat is aszem.

(#15633) King Unique válasza Kiskokó (#15632) üzenetére


King Unique
titán

Ugyanúgy és nem okoz, ilyen célra bőven megfelelnek. :K
Azért ajánlgatják mostanában ezeket, mert a HDD-k minősége egyre inkább kezd egy szint alá menni, főleg a normál kategóriában és ezek a felsőbb kategóriás, spec HDD-k sokx egyszerűen jobban össze vannak rakva.

(#15636) King Unique válasza JackFeryll (#15634) üzenetére


King Unique
titán

Én csak azt tudom mondani, javasolni, amit korábban is, [link], [link]

(#15635) Kiskokó: én elmondtam feljebb, h ha igazán biztosra akarsz menni megbízhatóság, élettartam terén, akkor mi a jó megoldás.
Ezek szerint Rapid-Case nem jön be, esetleg egy LC-Power, Raidsonic, Thermaltake, illetve egy kicsit drágább InXtron :F
De, ha nem, hát nem. A többi felsorolt felsorolt gyári kompaktból szerintem Toshiba megint kizárható, nem nagy szám és a benne lévő HDD minősége is kérdéses. Összességében és szoftveres felszereltség tekintetében Adata és WD My Book kiemelkedő, a Lacie-nél csak maga a prémium aluház az extra, igaz pár kis progi jár hozzá. Viszont a belseje (korábban) Seagate szokott lenni...

[ Szerkesztve ]

(#15638) King Unique válasza TeeJay (#15637) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom rá én se sok okosságok mondani...
Ha külső vinyó hibája kizárható, más gépen megy még előlapi 2.0-án is, akkor vsz új géped előlapi portja lesz a bűnös. Hátlapin megy gondolom, v ott se?
Én USB 3.0-án használtam eddig sokféle 2,5" külső HDD-t, főleg notebook-on, de PC-n is egyaránt, viszont nem nagyon volt olyan, h ne ment volna rajta, már csak a nagyobb, 0,9 A-es áram miatt is. Én PC-n leginkább csak előlapi 2.0 portoknál tapasztaltam ilyen elégtelen táp miatti kattogást, hátlapin már ment simán, még hosszabbító kábellel is.
Azt viszont tudni kell, h előlapi portok USB 3.0 esetében is sokx gyatrábbak, van, h lassúbb is rajtuk az adott eszköz vmivel, mint a hátlapin. Aztán lehet épp áramellátására is kihathat...
Tápolt 3.0 előlapi kivezetést még nem láttam, szal ehhez a részhez nem tudok mit hozzáfűzni. :N

Garancia?

[ Szerkesztve ]

(#15642) King Unique válasza ariel96 (#15640) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Napokban fentebb pont a 3,5" gyári kompakt és külön rack + HDD-s külső winchester megoldásokról volt szó, 2 TB méretben. A 3 TB-nál is értelemszerűen ugyanazok gyártók, rackek, merevlemezek jöhetnek szóba.
Tehát fenti néhány hsz, linkek böngészését javaslom. :K

(#15641) Kezdő vagyok: örülök, h meg vagy elégedve a cuccaiddal. :)
2,5" külső vinyó terén akkora változások nem történtek a kínálatban, talán megjelent 1-2 új modell xy gyártónál, kiemelkedő talán a WD új My Passport Ultra Metal fémházas sorozata lehet [link] Hoppá, látom a napokban már meg is szüntették a My Passport Slim, szintén aluházas vonalat...[link]

(#15647) King Unique válasza Kiskokó (#15643) üzenetére


King Unique
titán

Enermax "elvileg" nem rossz minőség terén, akadtak korábban jobb rackjei, de lehet utóllérte ezt is a tervezett elavulás...webshopban is szidták, ahogy látom.
Fantec viszont már nem rossz, apróbb kis hiányosságok vannak annál is, de nem vészes, illetve nemrég volt 3,5" rack topikba is egy teszt róla:
FANTEC DB-AluSky U3e teszt
Láthatod tesztből is, h ez dual interfészes, USB 3.0 + eSATA, tehát akkor érdemes ilyen racket venni, ha valamely gépeden tudod használni a másik csatlakozót, mert amúgy a sláger Sharkoon Rapid-Case az ajánlott.
Sharkoon Rapid-Case U3 teszt

(#15645) tisvol: 2 dolog lehet:
- kábelhiba, amit mondott kollega is
- USB vezérlő hiba, ház elektronikája hibásodott meg

Maga a HDD belsejében ép, HDS abszolút nem mutat rá semmit??

[ Szerkesztve ]

(#15649) King Unique válasza ZoltanD (#15648) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Az XP-ben vezérlőpult --->teljesítmény és karbantartás ---> felügyeleti eszközök ---> eszközkezelő és lemezkezelés részeket kellene megnézni, ott mit mutat, ha rá van dugva, akár screenshot is jöhet???
Illetve, ha fent van HD Sentinel program, azzal is meg kéne nézni, magával a külső meghajtóval nincs-e vmi probléma?

Lehet maga az oprendszer, az XP szarakodik, nem lenne meglepő, ha vmi vírus stb., de az is lehet, h ebből az új D3 Station-ból fogtál ki épp egy selejtes modellt.

(#15652) King Unique válasza ZoltanD (#15651) üzenetére


King Unique
titán

Már maga a hiba leírása eleve gyanús volt...ez nem más, mint, h hibás modellt fogtál ki...ja olcsó húsnak.. :U
Mondtam, leírtam nektek itt a topikban is számtalanszor, h 3,5" kompaktban, pl. WD My Book ami jó és megbízható is egyben, de legjobb megoldás külön venni egy strapabíró vinyót (pl. WD Red/Purple) + egy jó racket (pl. Sharkoon Rapid-Case)
Tehát marad a garancia, de az az adatmentést nem foglalja magában, csak szimplán kicserélik a meghajtót egy ugyanolyanra. Nem tudom pénzt visszaadják-e ilyenkor, ha netes rendelés volt, akkor elvileg 15 napig lehet kérni, főleg, h kiderült, h selejtes a termék. Még ez lenne a legjobb, hozzátenni pár ezrest és venni belőle egy normálisat.
Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez és HDD probléma (nem adatmentés) topikokat tudom ajánlani, illetve ottani szakit, liksoftot, aki talán tud mondani pár dolgot, de adatmentés az nagyon drága.
Tanulópénznek jó volt, sajnálom... :(

[ Szerkesztve ]

(#15664) King Unique válasza tisvol (#15653) üzenetére


King Unique
titán

Neked van Toshiba Stor.E Basics talán... HDS ezek szerint nem ismeri fel, gondolom SMART se látszik.
Javasoltuk korábban, h próbáld ki másik, új kábellel, ezek szerint az se vált be??
Ha nem, nem tudok mit mondani, vsz megadta magát a Basics, aztán, h most USB vezérlője száll el, v merevlemez krepált be, azt nem tudom. Partíció nem lett RAW, amikor néha megjeleníti?
Esetleg meg lehet próbálni gariztatni, vagy szétszedni és a HDD-t SATA-n rápróbálni a gépre, v áttenni egy másik 2,5" rackbe, hátha valamelyik megoldással életre lehet kelteni.

(#15655) whatnot: ilyen használatra jó elgondolás lehet a 2,5" Wi-Fi külső vinyó, de ilyenekkel még nem volt dolgom, tehát passz, h melyiket.... Adata, Samsung, Silicon Power, WD amik leginkább szóba jöhetnek, van ilyenbe szimpla rack, pl. Fantech, de dokkoló is létezik. Lenovo átvette a korábbi Iomegát, most milyen, mennyire megbízható cuccokat gyártanak, azt nem tudom...?

Azt tudni kell, h ezek a Wi-Fi-s külső vinyók elég drágák, illetve ezekben van beépített akkumulátor. TV-nél az az ideális 2,5" külsőkhöz, amiken 1 A-es "HDD..." jelölésű USB-portok vannak, az fix elég neki. A sima 0,5 A-es már nem biztos, illetve az ilyen akksis megoldásoknál, ha USB 3.0-án rá van dugva egy másik eszközre, akkor vsz akksija kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#15665) King Unique válasza ZoltanD (#15663) üzenetére


King Unique
titán

XP azért már amúgy is eleve kérdéses és rizikós, de vsz igen. :K
2 TB-ig kezeli az is a vinyókat, bár Sharkoont is többség Win7-en és újabb Windows-okon használgatja, de természetesen kompatibilis szokott lenni XP-vel is.
És amúgy persze, ez a Red+Sharkoon kombó mképpen egy jó 3,5" megoldás, szinte az egyik legjobb.

(#15657) csubuka: ezek a notebook caddy-k azért kicsit más tészta, mint egy külső vinyó, nem teljesen uaz működés szempontjából. De, ha más ugyanilyen notin leáll, akkor egyértelműen azon a gépen nem ok vmi, driver stb.
Külső HDD-knél a biztonságos leválasztás utáni merevlemez forgás leállítása USB vezérlőchip és firmware, valamint részben oprendszer függő is. Gyári külső vinyók általában leállnak, külső rackeknél szokott ilyen gond lenni, h vagy be van állítva, v nem. A legtöbben ASmedia chip van, aminek a firmware-rébe bele lehet flashelni ezt a funkciót, v egy firmware frissítés alkalmával bejelölni, ha nem lenne gyárilag. De JMicron chipeseknél is meg lehet oldani.
Illetve Windows esetén XP elveszi USB-portokról az áramot, Win7 vegyes, mert nálam a Professional igen az Ultimate már nem vette el korábban, Win8 és 8.1 általában elveszi. De, ha mégse venné el xy ok miatt, akkor registry-ben egy értéket módosítva beállítható Global settings [link]

(#15654) kmarci25: folyamatos üzem kedvezőbb sok merevlemeznek (Red is 0-24-es használatra lett tervezve),mint a (túl) gyakori leállítás és felpörgés. Leválasztani le kell, ha nem használod, az nem kérdés, illetve, ha sokáig nem nincs használva, akkor természetesen kikapcsolni is célszerű.

[ Szerkesztve ]

(#15670) King Unique válasza kenny123 (#15668) üzenetére


King Unique
titán

HD Sentinel felismeri-e az adott külső merevlemezt, az USB chip és firmware függő [link], [link].
Ennél a régi Fujitsu-nál nem is csodálkozom, h nem kezeli, illetve nagy kérdés, h érdemes volt-e megvenni, állapota rendben van-e... :F
CrystalDiskInfo is alkalmas állapot felmérése, de van csomó más program is, ami merevlemez állapotát, SMART adatokat kijelzi [link].

(#15667) whatnot: legtöbb 2,5" USB 3.0 külső vinyón Micro-B csatlakozó szokott lenni, elvétve Type A, v Mini-B típusú. Tehát microUSB csatis hosszab(bító) kábel kell. Megtoldani is meg lehet egy sima A-A hosszabbító kábellel, mivel a másik vége ennek is "A típusú apa".

- USB 2.0 A-Mini-B
- USB 3.0 A - Micro-B
- USB 2.0 A-B ("nyomtató" kábel)
- USB 3.0 A-B
- hosszabbító : USB 3.0 A male - A female ; USB 2.0 A male -A female
- toldó: USB 2.0 A male - A male , USB 3.0 A male - A male

A gond másik oldalról az, amire Gedeon31 is célzott, h ha túl hosszú a kábel ---> nagyobb ellenállás ---> áramerősség és feszültségesés ---> nem kap elég áramot a 2,5" külső vinyó... direkt ezért adnak gyárilag is rövid kábelt a 2,5" külsőkhöz. 3,5"saját, külső tápja van, annál nem gond.
Illetve esetedben, nagyban függ TV-től is, ha 1 A-es port van rajta, akkor hosszabb kábellel is talán elmegy, de 0,5 A-es portnál alapban is kérdéses, hosszabbal meg pláne...

[ Szerkesztve ]

(#15672) King Unique válasza Tufa_ (#15671) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Itt alapvetően 2 megoldás van:

a.) notebookba, ha van optikai meghajtó, akkor a helyére betenni egy HDD caddy-ben egy plusz merevlemezt, így "rögzítesz" bele egy + adattárat tulajdonképpen [link]

b.) vagy venni a notebookhoz egy 2,5" USB-s külső merevlemezt. Számtalan hsz, link stb. van feljebb, nézegesd! Elöljáróban itt van néhány teszt különféle 2,5" megoldásokról sebességadatokkal:

kompakt: [link], [link], [link]
külső mobil rack + HDD: [link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#15674) King Unique válasza Tufa_ (#15673) üzenetére


King Unique
titán

Igen, sejtettem, mert ezeket már ODD nélkül szerelik...akkor marad b megoldás.
Amúgy azok a linkek csak a jéghegy csúcsa, van egy csomó más mind2 kategóriában, de általánosságban ezek mindenképp ajánlott modellek. Kompakt külső WD-ben, ha olyat vennél, egyértelműen a My Passport Ultra, v az új, fémházas Metal sorozat, ami jó választás [link]

(#15678) King Unique válasza tisvol (#15676) üzenetére


King Unique
titán

A képek alapján ennek PCB-re (NYÁK) integrált USB csatlakozója van....tehát ennél sehogy... :(
Pedig több 2,5" Toshiba modell és sok más gyártó terméke is általában sima SATA csatlakozós szokott lenni és ahhoz van a külön SATA-USB átalakító egység [link]. Integrált csatlakozója leginkább a WD-knek és Samsungoknak van, de úgy látszik Toshibánál is átálltak erre a költséghatékonyabb megoldásra...

(#15677) Kiskokó: attól függ milyen USB vezérlőchip van benne??? Ha ASMedia ASM1051, akkor sima ügy, mert van hozzá firmware, amiben flasheléssel (MP Tool), v teljes frissítéssel be lehet állítani [link].
Ha 2105 chip van benne, mint a kollegának [link], az a 1051-esnek egy A1-es revíziója, meg lehet próbálni, de nem biztos, h működik ennél is.
Viszont, ha 1053, ahhoz abszolút nincs firmware, annál marad ez a megoldás [link].

[ Szerkesztve ]

(#15680) King Unique válasza Kiskokó (#15679) üzenetére


King Unique
titán

1053E-ről már hallottam, 1153E-ről viszont még nem...biztos ilyen??
Mást nem tudok mondani, mint a fentiek végigpróbálgatását. Mármint firmware flashelés és frissítés, ha nem megy, nem engedi, akkor a HD Sentinel módszere, minden eszközzel működő megoldás. Illetve van, az a módosított firmware, az "elvileg" jó a 1x53 chipesekhez is, volt akinek sikerült vele. Ezt csak le kell futtatni és gyárilag beállítja az alvó módot 10 percre, illetve leválasztás utáni HDD leállítást és egyebeket.

(#15684) King Unique válasza Kleroo (#15682) üzenetére


King Unique
titán

Azt el kéne dönteni, h mobil 2,5", v asztali 3,5" kéne, mert pl. 2 TB van mind2 méretkategóriában és ráadásul nincs is közte akkor árkülönbség :F
2,5": WD My Passport Ultra, Samsung M3 Portable, Transcend 25M3 /-25H3 stb....
3,5": WD My Book / Sharkoon Rapid-Case + WD Red/ Purple stb...

Ezek jók, de van még egy rakás más is, mind2 méretkategórában. nagyon olcsót meg nem érdemes venni, mert minőség, megbízhatóság is sokszor árával egyenesen arányos....olcsó húsnak...

(#15683) Ferenczi Áko: mivel zsír újan, normális helyen megvéve sem sokkal drágább [link] és ott megadják rá a 3 év garit, szerintem felejtős erről az oldalról megvenni, még bináris prefixumokkal sincs tisztában az eladója.... :D Ráadásul akadnak jobbak Adata kínálatában is, de a fentebb említett 4 db 2,5" is jobb nála szerintem.
Sima 0,5 A-es USB-port TV-n meg mindig, vagy/ vagy kategória megfelelő áramellátás terén..
.

[ Szerkesztve ]

(#15685) King Unique válasza Kiskokó (#15681) üzenetére


King Unique
titán

Először meg lehet próbálni az MP Tool-al a flashelést, beállítva az adott értékeket, vagy a linkelt oldalról a legfrissebb firmware-t letöltve, ugyanígy beállítva a dolgokat, egy firmware frissítést lehetne megpróbálni. DE, ezek 1051-es chipekhez jók, 1053-asnál vsz nem fog működni, hibaüzenetet fog adni...
A módosított firmware amolyan "félmegoldás", mert ezt csak elindítod, lefuttatod, de nagyon nem lehet benne állítgatni az értékeket. Viszont ez is, volt akinél lefutott, volt akinél nem, vagy/ vagy kategória....az új 1x53 chip miatt van a szívás, mert ahhoz nincs még firmware.

(#15691) King Unique válasza Elydan (#15687) üzenetére


King Unique
titán

Na, hát akkor vsz megfelel majd, pl. a fentebb (#15684) említettek egyike. My Passport Ultra jó választás. :K

(#15688) Kleroo: azokat, amiket fentebb linkeltem is, nem véletlenül említettem meg... és jól mondja a kollega, olcsó húsnak híg a leve... :D
Nemrég vki vett ilyen D3-at és jól meg is szívta vele...[link], [link].
Egyébként Seagate ST2000DM001 merevlemez van benne [teszt].
Arra is szintén jól hívta fel a figyelmet, h manapság nagy különbségek lehetnek minőség, megbízhatóság terén merevlemez és merevlemez között... a sok olcsó mainstream szar, általában olyan is...Milyen winchestert vegyek? topikba is nem hiába ajánlgatják a Red és Purple modelleket, egyszerűen mechanikailag is jobban össze vannak rakva.

(#15681) Kiskokó : sikerült vmit összehozni??

[ Szerkesztve ]

(#15694) King Unique válasza Attila444 (#15692) üzenetére


King Unique
titán

- jó szoftveres pakk, olcsó, ajánlott
- fapados, olcsó, nagyobb selejt ráta ---> kevésbé ajánlott és megbízható
- jó szoftveres pakk, szintén jó áron van, ajánlott és megbízható

Fenti linkeket, hsz-eket megnézve, találni egyebeket is, nem írnám most le még1x...

TV, XBox....???
- készülék felismeri-e az adott külső vinyót, annak vezérlőchipjét? ---> adott topikokban érdeklődni, ott mit használ hozzá a többség.
- USB-port ad-e neki elegendő áramot? TV-n 1 A-es HDD IN port ajánlott

(#15693) Kiskokó: próba, szerencse... :) 1153-as chippel, mint mondtam nem találkoztam még, így nem tudom mi, hogyan működik majd ennél....?

[ Szerkesztve ]

(#15696) King Unique válasza Topanka (#15695) üzenetére


King Unique
titán

Először azt kéne eldönteni fixen, h 1, v 2 TB-os kell???
Aztán, ezeket a fapados, alsó kategóriás sorozatokat, mint a Basics, Elements, olcsóbb Samsungok eleve mellőzni kéne, mert több náluk a selejt...fentebb volt, aki D3 Station miatt szívott, de akad, akinél Basic adta idő előtt meg magát...[link] :D
Van fentebb néhány hsz-el jó egy-néhány infó és link, nem írnám le ismételten. Általad felsoroltak közül legyen pl. My Passport Ultra, azok jók. De, ha épp ütésálló kéne, Transcendek is ajánlottak.

Fejparkolás az van, szinte mindnél, összes notivinyó ---> 2,5" külső vinyó csinálja. Bár, külön megvéve egy 2,5" WD Red-et az már kevésbé, de abban csak 1 TB-os van.
Azt vettem észre My Passportoknál (nálam) kevésbé, mint egy Toshiba, v Hitachi belsős. Tiltani a HD Sentinelben tudod, amit ezen hsz 2 utolsó linkje is példáz. VAGY veszel külön WD notivinyót, amit először SATA-ra dugsz és wdidle3 progival ráállítasz, majd berakod egy külső 2,5" USB 3.0 rackbe.
2 TB méretben eleve sok - 3-4 db - tányér van, de attól még működnek megfelelően.
SATA3 ezeknél sima adattárnak nem létszükséglet, hiszen maga a merevlemez tényleges teljesítménye még a SATA2 határait sem feszegeti. Persze, ettől még lehet ilyet venni, újabb rackek, gyári külső vinyók, merevlemezek már általában az új szabványra épülnek. Egyébként pl. 2 TB Passpotokban WD20NPVX szokott lenni, ami már az, de mindnél kicsit macera utánanézni, másrészt néha lutri, mert 1 TB Passport előfordul még a régi WD10JPVT, de az új szabványt támogató WD10JPVX merevlemezekkel is.
Ha annyira izgat ezen része, rackes megoldást válassz, aztán olyan SATA3 notivinyót teszel bele, amilyet akarsz... :)

[ Szerkesztve ]

(#15703) King Unique válasza ZTE_luky (#15698) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy SATA-s 3,5" HDD, tehát olyan racket vegyél hozzá, ne IDE típusút...aztán, h milyet, az már rajtad áll. Ha van/ lesz gépeden USB 3.0, akkor célszerű olyat, pl. a sokat ajánlgatott Sharkoon Rapid-Case, v mást, van külön topikja is. De amúgy is 3.0-sat érdemes venni, de, ha elég 2.0-ás, vegyél olyat, te döntésed.

(#15701) Kiskokó : pass: asmedia
Be kell jelölni az Eup enabled és HDD Standby opciókat, de akár mindegyik is bejelölhető. Utána kell megadni Idle Timer-nél a választott időtartamot, majd lefuttatni a frissítést. Ha nem megy, nem engedi, akkor vsz ennél a chipnél, mivel 1x53-as nem támogatott, illetve gondolom 1051-es firmware-t töltöttél le, az is okozhat problémát. .
Akkor marad a módosított firmware. Esetleg jöhetne pár screenshot is.

(#15706) King Unique válasza Kiskokó (#15705) üzenetére


King Unique
titán

Amit korábbi linkekben is láttál, ha ráérsz, jöhet magáról az MP Tool főablakról, More config és Device infó ablakokról, illetve hibaüzenetről.
Viszont, amit korábban is mondtam, firmware-t frissíteni a 1051-es firmware-t a 1153-asra rátolva nyilván nem lehet, flashelni elvileg lehetne, 1051-eseknél engedi, Start megnyomása után elindul, ~53-asnál szintén problémás...

[ Szerkesztve ]

(#15709) King Unique válasza proly01 (#15707) üzenetére


King Unique
titán

50 Mbps net = max 6,4 MB/s
USB 2.0 = 480 Mbps ---> ~ max. 20-3x MB/s

Tehát, mint más is mondta, bőven elbírja adatátviteli sebesség szempontjából, meg amúgy is. Ha kb. 250+ Mbps neted lenne, akkor más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#15711) King Unique válasza whatnot (#15710) üzenetére


King Unique
titán

Full HD-hoz elég.
3D Blu-ray formátumnál, ha jól tudom a maximális bitráta 64 Mbps = 8 MB/s lehet, tehát ezt az USB 2.0, mint fentebb is írtam, simán tudja.
A 4K UHD formátumnál a 50 GB ---> 82 Mbps = 10.25 MB/s ; 100 GB ---> 128 Mbps = 16 MB/s (forrás)
Tehát "elméletileg" még ezekhez is, de 2 dolog közrejátszhat:
- ha melegszik a külső merevlemez ---> teljesítményeséssel járhat ---> film akadozás
- külső eszköz (TV) hardvere, USB-portja mennyire stabilan tudja kezelni ezt a sebességet, mert ahogy sokx áramleadás terén, úgy néha előfordul, h ilyen téren is gyatrábbak...

Ha fentebb megnézed, ez a D3 Station, attól, h elég olcsó, még nem feltétlenül a legjobb választás, másnak akadt is gondja vele, olcsó húsnak... :D

[ Szerkesztve ]

(#15715) King Unique válasza whatnot (#15712) üzenetére


King Unique
titán

Jó a gyári külső is, de egy normálisabb, mint a WD My Book. A rackes megoldásnak is megvannak a maga előnyei és hátrányai, fentebb talán már leírtam párszor, de általánosan egy jó (jobb) választás . De lényeg, ami a lényeg, h ez a D3 erősen necces, mert más is nemrég befürdött vele....

(#15714) Kiskokó: módosított firmware sem? Akkor marad tényleg a kikapcs gomb.

(#15717) King Unique válasza Kiskokó (#15716) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az.
Ha semmi más nem működik, a 1x53 chip miatt, akkor az egy végső megoldásként megpróbálható.

[ Szerkesztve ]

(#15721) King Unique válasza pendre54 (#15719) üzenetére


King Unique
titán

Majd lesz összefoglalója, de jobbára úgyis mindig uazok a kérdések jönnek-mennek és a válaszok is szinte ugyanazok [link], [link] 2,5" típusok

(#15718) Kiskokó: akkor passz...lehet ennél ennél az egzotikus 1153-as chipnél semmi nem működik.
Esetleg 3,5" mobil rack topikba keresd batagy szakit, hátha ő tud segíteni!

(#15723) King Unique válasza kissdani (#15722) üzenetére


King Unique
titán

Van, ezek a multi-bay külső RAID házak, pl. Sharkoon is gyárt ilyet [link], [link].
Persze más gyártóknál is akad, rengeteg van, most nem sorolnám fel.

Viszont az ilyenek azért drágábbak szoktak lenni, 40-50k legalább [link]. Persze lehet épp más gyátónál kicsit olcsóbb, v esetleg eBay és társain.

[ Szerkesztve ]

(#15726) King Unique válasza kissdani (#15724) üzenetére


King Unique
titán

Különbség? Passz...nézd meg a gyártói oldalt!
Itt az árat, akár sima multi-bay rack, akár NAS ház, maga a több rekesz és a több interfész is jelentősen megnöveli, egy 2 rekeszes értelemszerűen jóval olcsóbb.
Nem tudom 5 rekeszesnél melyik lenne jóval olcsóbb, már ha az lenne, utána kell nézni.

(#15725) kerlac: inkább My Book, v külön rack és HDD, amit ezen hsz 3,5" részénél is részleteztem.
D3 Station "olcsó húsnak híg a leve..." kategória, másnak akadt vele gondja...[link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#15731) King Unique válasza TBone (#15730) üzenetére


King Unique
titán

Lehet sérült a mechanika, olvasófej, letapadt stb. —► vsz kuka....
Azért szőnyegre 20 cm esés nem feltétlenül kéne, h ilyet okozzon, de, ha bekapcsolt állapotban történt, akkor akár még ez is előfordulhat.
Garancia csak rendeltetésszerű használatból eredő károkra, gyárilag selejtes termékre vonatkozik "hivatalosan", de ilyen esetben, ha nincs külsérelmi nyom, simán visszaviheted egy garis cserére. Fontos, h a leejtést ne említsd meg nekik, ennyi... ;] Azért jellemezően az ilyen helyeken kevésbé hozzáértő eladók szoktak lenni, ahhoz h mindent pontosan felülvizsgáljanak, elvileg cserélniük kell, mivel így a termék használhatatlan.

(#15733) King Unique válasza steewcv65 (#15732) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg működhet, természetesen aktív hubot vegyél, de egy időben csak egyik eszközre legyen csatlakoztatva, elvileg csak egy tudja kábelen kezelni.
USB3 javasolt max kábelhossza 3 méter, USB 2.0-é 4,5 - 5 méter, mivel TV is rendszerint csak 2.0-ás USB port van, egy ilyen kábellel működhet a dolog.
A legideálisabb vmi NAS lett volna, v egyéb hálózati megosztás, h TV is hozzáférjen a tartalmához.

(#15736) King Unique válasza steewcv65 (#15734) üzenetére


King Unique
titán

Sokféle van, pontos típust ajánlani hirtelen nem tudok...esetleg vmi elektronikai topokban, de a lényeg, h aktív, külső tápos hub legyen. Illetve USB 2.0, v USB 3.0, mert van mind2 féle?? Ha fontos adatsebesség is, akkor 3.0, azoknak tápja is erősebb szokott lenni (2-3 A). Itt az a lényeg, h a hubnak meglegyen a kapcsolata a gazdaeszközzel is (PC/ TV). Ha nincs rákötve az adott eszközre, akkor max kiegészítő tápolásra használható, pl. 2,5"-os külső vinyóknál. —►vsz nem elég csak PC-re rákötni, mert akkor TV nem látja a hubra kötött eszközt, csak ha + 1 kábellel hozzákötöd a hubot TV-hez is. De ilyenkor szerintem egyszerre csak egyik eszköz lehet bekapcsolva, szal kicsit macerás mindenképpen....eleve vmi hálózati adatátvitel, NAS lenne az igazi.

(#15735) ZTE_luky: szerintem itteni topikban és privátba is kaptál már sok választ, ha jól emlékszem.
Mind2 méretkategória lehet jó és tartós, csak minőségi cuccot kell venni. Jó lehet, az a 3,5" Samsung HDD is, de kérdés, mennyi ment, milyen az állapota (HD Sentinel, SMART tábla) :F
Nyilván megbízhatóbb megoldás egy vadi új winchester (pl.WD Red/ Purple), de a legbiztonságosabb a többszintű, redundáns adattárolás —► több külső HDD/ RAID tömb/ -"- + online tárhely/ DVD/ Blu-ray stb.

(#15738) King Unique válasza ZTE_luky (#15737) üzenetére


King Unique
titán

Most eleve azt nem értem mit akarsz venni, v min vacilálsz :F
Másik topikban le lett fixálva egy Rapid-Case, amibe Samsung vinyódat fogod tenni. Erre írtam, h akár az, v a 2 említett WD HDD. Ehelyett, v emelett még kéne gy másik is???
Mindet nyilván itt mi sem próbálgatjuk végig, rengeted gyártó és modell van...
2,5" kompakt: WD My Passportok Ultra/ Ultra Metal sokat ajánlottak, de Transcend 25M3/H3, Silicon Power pl. ütésálló Armor sorozat is minőségi, Adata HE720,HC500, NH13, HD710, HD650 is elmegy, valamint Samsung M3 is jó választás lehet
3,5" kompakt: WD My Book a leginkább javasolt, de ebben a méretkategóriában a rackes megoldás talán jobb, ha nem kellenek xy extrák. Illetve ebben a kategóriában 2 TB alatt nem is nagyon érdemes venni manapság...

[ Szerkesztve ]

(#15739) King Unique válasza ZTE_luky (#15737) üzenetére


King Unique
titán

Rack + HDD megoldásnál is adnak hozzá mindent, csak ott még használatbavétel előtt össze kell szerelni, merevlemezt particionálni, formázni stb., de azért az se nagy meló, kb. max.10-15 perc.
A gyári külsők meg ugye alapból készre szerelten érkeznek, meg vannak particionálva, formázva stb.—►csak rádugod a gépre, aztán használhatod is azonnal.

De lényegében külső merevlemez mind a kettő és mint írtam, adnak hozzájuk mindent a csomagolásban. Amit esetleg egy 2,5"-osnál max venni kell, az az USB-kábel, ha a gyári rövid nem lenne elég xy okok miatt, Esetleg, ha csak USB 2.0-ás géped van, akkor egy Y kábel kellhet hozzá, a stabil áramellátás érdekében, de ez is csak opcionális, ha 1 aljzatból nem indulna el.
Illetve idővel érdemes hozzá beszerezni egy megfelelő tokot, amiben lehet majd kényelmesen hordozni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#15741) King Unique válasza ZTE_luky (#15740) üzenetére


King Unique
titán

Tehát amellé kéne plusz egy külső vinyó, értem.
Mivel már 3,5"-os méretben is 2 TB+ érdemes gondolkodni, de 2,5"-osnál se nagy szám a 2 TB már, tehát, ha csak 1 TB-os kell —►2,5" külső vinyó. :K
Ezekre meg feljebb írtam épp elég alternatívát, a (ki)választás, döntés joga már a tiéd.

(#15744) King Unique válasza inkommenzurá (#15743) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz választás 2,5" 2 TB-osban a Samsung M3, illetve még, amit fentebb is említettem, kb. ezek jöhetnek szóba elsőre [link].

(#15746) King Unique válasza inkommenzurá (#15745) üzenetére


King Unique
titán

WD bejáratottabb, talán megbízhatóbb gyártó külső vinyóknál. Amúgy fizikai felépítés, szoftveres pakk tekintetében elég hasonló a kettő. Az Ultra Metal a full fémház miatt mindenképpen megérné és az is 3 év garis, de sok bolt elsumákolja 2-re, illetve így kapják már eleve a nagykerből és ezért tudják csak 2-vel adni...sima Ultra-ra is sok helyütt csak 2 évet adnak, holott 3 év garis az is...
Transcendek speciális ütésálló külső vinyók, ha számít ezen funkció, akkor éri meg azokat megvenni.

(#15749) King Unique válasza Sped (#15747) üzenetére


King Unique
titán

4 TB-os külső vinyókról itt elég kevés a tapasztalat, mivel többség ekkorát nem nagyon vesz...
De ezt nem is tárhelyre, hanem adott külső vinyó típus, adott merevlemez bejáratottságára, megbízhatóságára kell levetíteni. Egyazon sorozatból durván kb. ugyanolyan jó a 4, mint a 2 TB-os. Ha nagyon feszegetni akarja az ember a dolgot, akkor a nagyobbnál a több tányérszám miatt elméletileg nagyobb a hibalehetőség, de ez egyrészt mindegyik hasonlónál fenáll, másrészt gyakorlatban nem feltétlen nyilvánul meg.
Rack, USB vezérlő szinte uaz a nagyobbaknál is, tehát kérdés a HDD, azt meg ha annyira elemezgetni akarod, Milyen winchestert vegyek? és Winchesterek megbízhatósága / élettartama topikokban teheted meg. My Bookban WD Caviar Green van.
Jó választás a My Book, főleg, ha eddig se volt gondod velük. :K A másik - külső mobil rack + HDD - ajánlott megoldás kicsit drágábbra jön ki...
WD Red / Purple 4 TB + Sharkoon Rapid-Case U3 / LC-Power 35U3 Becrux

47k vs. 50+k —►ezt mérlegeld, illetve a 2 fajta megoldás összehasonlításánál ezt [link]

[ Szerkesztve ]

(#15751) King Unique válasza oszkarfincs (#15750) üzenetére


King Unique
titán

AV-TV speciális multimédiás eszközökhöz, TV-khez tervezett külső vinyó. Normál adattároláshoz talán felesleges, v nem kimondottan ajánlott, bár nem is ellenjavallott.
Tapasztalat szerintem nincs róla itt, mivel még szinte nem vett, nem használt ilyet... :N
24/7-es működés valóban érdekes, de nem tudom, h ez pontosan mit takar, mert egyrészt Passportokban sima Scorpio Blue szokott lenni, ami nem 24/7-es...másrészt külleméből és 18.6 mm-es vastagságából ítélve —► régebbi, 3 tányéros HDD lehet benne, de nem biztos. A 2,5" Red való 24/7-es üzemre, legalábbis a HDD maga, ami számít ilyen téren. AV-ben kétlem, h Red lenne, bár nem elképzelhetetlen.

Megbízhatóság —►akár lehet a.) My Passport AV is, de szerintem sima b.) My Passport Ultrák is azok, v az új fémházas (jobb hőelvezetésű) Metal Edition sorozat, ami még jó választás lehet.
c.) 2,5" WD Red + 2,5" külső rack
d.) több külső HDD/ RAID tömb + online tárhely/ DVD/ Blu-ray —► legbiztonságosabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#15754) King Unique válasza pászka (#15753) üzenetére


King Unique
titán

Pár alap kérdés:

1. Rá lett másolva rendesen, ott látszódtak,megnyithatóak voltak a fájlok utána?
2. Megfelelően lett leválasztva a gépről?
3. Külső merevlemez jogosultsága hogyan áll, jobb klikkes saját tulajdonba vétel?
4. Külső merevlemez állapota ok, HD Sentinel?
5. Fájlkezelő, TC, sehol sem látszanak, illetve, ha bekapcsolod Windows vezérlőpult —► mappa beállításoknál rejtett fájlok mutatását, akkor sem?

[ Szerkesztve ]

(#15759) King Unique válasza pászka (#15755) üzenetére


King Unique
titán

Passz...akkor nem tudom, ilyen hibát, h a kérdezett paraméterek mind stimmelnek, még nem tapasztaltam.
Ha idő közben sikerült megoldani, akkor okolásképpen beírhatnád ide is.

(#15756) oszkarfincs: az se rossz választás, bár leírtam, melyiket miért lenne érdemes. AV-TV-ről sok infó nincs, de nyilván nem TV-s használatra felesleges egy ilyen.

(#15757) Garsza: Windows lemezkezelőt kéne megnézni, ott stimmelnek-e a partíciók (látható, nem-e RAW?), aztán meg jobb klikkek rákattintva meghajtó betűjelent adni neki. Ext3-at Windows meg alapból nem is képes kezelni, ahhoz külső driver kell neki [link]

(#15760) King Unique válasza bok92 (#15758) üzenetére


King Unique
titán

2,5" Wireless külső vinyók terén szerintem nem sok tapasztalat van...ez a Maxell, akár lehet jó is, bár szimpla külső vinyóban se éppen a legajánlottabb márka. Ami még szóba jöhetne: Adata, Samsung, Silicon-Power, WD.

(#15763) King Unique válasza tpeter77 (#15761) üzenetére


King Unique
titán

Először is gratula, mert általánosan elég jó ez a rack. :K
Gyakorlatilag akármilyen 2,5" 9,5 mm-es 5400 RPM-es HDD megteszi bele, wincheter topikban újabban a 2,5" Red-et (WD10JFCX) favorizálják, de akár az olcsóbb WD10JPVX is megteszi. Toshiba MQ01ABD100 se rossz, de elég intenzíven parkolja az olvasófejet, ahogy a Hitachi is.

OPlay-en szerintem sima USB 2.0-ra épülő eSATAp/ Hibrid eSATA port van —►általában elég a fenti paraméteres notivinyóknak, de kicsit vagy/vagy kategória... Ha 3.0-ra épülő multiport lenne, az biztos, h elég, v ha TV HDD IN 1A USB-portja.
A külön a.) USB DC kábel hasznos lehet, elégtelen táp esetén, de akkor, ha van rajta + 1 USB-port, ezen meg pont van is, ha jól nézem. Ha külső tápot akarsz venni hozzá, akkor b.) aktív USB hub ajánlott, amit bedugsz a másik portba, h meg legyen eszközzel a kapcsolatban és hubra lehet kötni a Delockot. Az olyan megoldásokat, amikor különálló "töltő szerű" megoldásokat kószán rádug az ember DC-re, v Y kábel másik végére, kerülni kell, mert "feszültségkavarodás" léphet fel. Illetve, mivel nincs meg a gazdaeszközzel az adatkapcsolat, lehet, h lekorlátozza a vezérlő a kiegészítő port áramerősséget 100 mA-re...és ezeknél feszültség mellett pont az áramerősség is fontos, 500-1000 mA közötti az optimális.
Tehát, a + 1 USB miatt pont szerencsés a helyzet, ha nem indulna el 1 db aljzat áramától, akkor ott az a/b lehetőségek valamelyike. :K

(#15762) Garsza : örülök, h összejött, erre tippeltem elsőre én is.

[ Szerkesztve ]

(#15767) King Unique válasza bok92 (#15765) üzenetére


King Unique
titán

A WD az valóban drága drága, de SP H10 is kapható [link], illetve pl. Pqi Air Bank egész olcsó [link]. iOS támogatása szinte mindegyiknek van gyártói adatok alapján.

(#15766) rokafiu77: értem... :) Azért ezeknek a 2,5"-oknak akkora hangja nem szokott lenni, h bárkit is felébresszen. Parkolni, szinte az összes notivinyó parkol. Egyedül WD-knél állítható a wdidle3 programal, illetve a 2,5" Red már kevésbé, volt aki olyat fogott ki, ami abszolút nem, de volt akinél még igen. Ilyen téren Toshiba és Hitachi kilőve, mert azok elég intenzíven, a Seagate-Samsung ST1000LM024 jöhetnek még szóba, mert azok talán a legkevésbé.
Aktív USb hub is rengeted féle van...illetve kérdés 2.0/ 3.0 kéne-e?? 2.0-ba pl. ez a típus nem rossz [link], 3.0 hubok drágábbak [link], de akár eBay-ről is vehető, pl. ez [link], v más hasonló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.