Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14520) King Unique válasza Kezdő vagyok (#14519) üzenetére


King Unique
titán

Ebben a hsz-ben [link] összeszedtem pár alternatívát, tartósság terén jó alternatíva egy minőségi 2,5" alu rack + noti HDD megoldás, akár ezt is megpróbálhatod, a sok kompakt mellé. :K

(#14523) King Unique válasza Kezdő vagyok (#14521) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon nem kell, mert leválasztás (full HDD leállítás) a benne lévő vezérlőchiptől függ, WD-k leállnak amúgy is, saját progijában leválasztva szintén. De a legtöbb kompaktnál kevésbé gond ez.
Vmint számít az OS, mert pl. most egy Win7 Pro x64 és Win 8 / 8.1 Pro x64 van fent notimon, de legtöbbször leállnak fullosan a 2,5" külsők, Win7 Ultimate esetében tapasztaltam, h nem...oda ezt kellett beállítani [link].

(#14526) King Unique válasza DJ. Ru$y (#14524) üzenetére


King Unique
titán

Igazából pozicionálás tökmindegy nekik, Rapidcase-nél többség használja az állító talpat (v nemtom h nevezzem jobban), szal vinyó vertikálisan van és emiatt még nem halt be egyik se.
Windows-ban biztonságos leválasztás, utána mehet a kikapcs kapcsolójával (meg előtte akár kihúzás USB portból), ez így ok :K , de arra figyelni kell, h vinyót leválasztáskor nem minden firmware-rel állítja le rendesen [link]

(#14525) hoffman_: legolcsóbb megoldásokat próbáltam összeszedni itt [link], de 1 TB 2,5" inkább 20k+os. Szerintem azon a pár ezresen már ne múljon, inkább akkor várjál még és pótold ki.
My Passportok régebbiek, vinyó is benne (WD10TPVT), az Elements és Ultra belsőt tekintve uaz (WD10TPVT), viszont előbbi szoftver és titkosítás mentes, utóbbihoz ezek járnak, vmint 2 helyett 3 év garis, amit nem mhol (kisker lenyeli), de jobb helyeken megadják. Ultra mostanság a favorit :K , új Elements-nél panaszoltak itt páran fura működést, új cuccnál tönkremenetelt, vsz selejtet fogtak ki, ami az alsóbb kategóriáknál inkább benne van a pakliban.

[ Szerkesztve ]

(#14531) King Unique válasza demars (#14528) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom hol olvastad ezt, de ha A héten fektetve, B héten állítva, attól még nem fog tönkremenni :N , a fontosabb az, hogy ne érje rázkódás, ütődés.

(#14530) Rx: TV-k, set-top boxok, médialejátszók menüjében is szokott lenni USB eszköz leválasztásra opció, (v ha ne adj isten nincs, akkor készüléket full kikapcsolva) célszerű azt használni, nem csak úgy kikapni a csatlakozót.
Másrészről, akkor fontos különösen a leválasztás, h adatot írtál külső vinyóra (felvétel), hogy azok ne sérüljenek utána sem, csak lejátszás - olvasás - esetén kevésbé okozhat kárt a nem szakszerű leválasztás ilyen szinten, más téren viszont magának a HDD-nek nem tesz jót, mert hirtelen árammegvonás hatására kattogni fog, ami soha nem a legjobb és sokx eljátszva előbb-utóbb tönkremenetel lesz belőle.

(#14535) King Unique válasza troland26 (#14533) üzenetére


King Unique
titán

Részben, de fordulatszámon kívül (de 5400-asról beszélünk zömmel, ami ok ilyen téren), áramfelvétel HDD típusától függ, azon belül pl. adattányérok számától, mert a régi 2,5"-os 1 TB-osok 3 tányérral szereltek voltak és picit több kraft kellett nekik felpörgéshez, a mostani újak 2 tányérosak, ahogy a legtöbb 500-as is. Sőt van, h pl. a Seagate 500-asok se mindig mennek 1 db USB portból, de eléggé változó a dolog...
Tapasztalat szerint mostani legtöbb 2,5" 1 TB elmegy 1 TV USB portból, az a jó, ha direkt külső vinyós "HDD" feliratú a port, mert akkor fix.

(#14534) Kezdő vagyok: amit dobtam linket nemrég, abban benne van a manuális beállítás registry-ben, az is uaz, csak anno Teejay kreált egy auto batch fájlt, belemásolva a paramétereket jegyzettömbbe, majd .reg kiterjesztést adva neki, amit akár te is meg tudnál csinálni.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\usbhub\hubg]
"EnableDiagnosticMode"=dword:00000000
"DisableOnSoftRemove"=dword:00000001

De mint mondtam, külső merevlemez vezérlőchiptől függ elsődlegesen, h leállítja.e rendesen, szal előtte próbáld rá, aztán, ha nem áll le, utána jöhet a buhera.

[ Szerkesztve ]

(#14538) King Unique válasza CHIPman (#14537) üzenetére


King Unique
titán

Ezt már tavaly kérdezted: [link] és válasz is ment rá: [link] :D
25M3 , HD650, SPA80 nincsenek horror áron, utóbbi kicsit drágább többihez képest, de még belefér szerintem.
Gariztatás kérdését, boltokat meg talán nem itt kéne megvitatni, passz...

[ Szerkesztve ]

(#14542) King Unique válasza silboy (#14539) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom milyen kiszerelést fogtál ki, de elvileg jár hozzá [link]. Biztos, h Ultra, hol vetted?
Amúgy meg, ha netán ilyet is fogtál ki - + lehet WD variál már vmit, mert a sima Passportokat kisöpörték - szűtyővel nélkül se vesztettél sokat, mert az max por ellen jó. Vannak sokkal komolyabb védelmet adó gyári tokok hozzá [link], amik itthon is kaphatóak. De megteszi egy Case Logic tok is akár [link].

Át :K , használatok, csak opcionális, vmint ugyanúgy letölthetőek WD honlapjáról is.

Partíciók száma szintén opcionális, általában külső adattáron 1-et szokás használni, de ha többfelé osztod, az se baj. Jól jöhet, ha így el akarsz különíteni tartalmakat, v épp több OS.en használod és különféle fájlrendszerek kellenek. Csak akkor pl., ha használod WD titkosítását, nem tudom ilyenkor külön, v egybe kezeli azokat is, mert azt még nem próbáltam.

(#14544) King Unique válasza silboy (#14543) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lehet kispórolták belőle, ha ottani piacra készült nem lenne meglepő :D
De amúgy is jobban jársz, ha rendelsz hozzá egy fentebb említett rendes tokot.

(#14547) King Unique válasza kroland20 (#14545) üzenetére


King Unique
titán

A benne vezérlőchiptől, illetve annak firmware-rétől [link]

(#14546) silboy: jó ez a kis tok, még hordozó pánt is van rajta. :K
Nem rossz a gondolatmenet, használhat vmit ez a fajta kímélés, de igazából azért bírják a vinyók a sokxori írást-törlést, inkább elöregedéstől (sok üzemidő, mechanikus műveletek, mint indulás-leállás, fejparkolás), magas hőmérséklettől nyekkenek ki, ami ha csak egyik partíciót használod, akkor is jelen van, + manapság eleve gyengébben sikerült, selejtes db-okat is sajna piacra dobnak és amiatt.

(#14549) King Unique válasza Kobe (#14548) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván egy 2,5"-os se szereti ha rárabolnak az áramára :D , ha csak úgy kihúzod kattan is egyet, ami nem a legjobb...pont nemrég volt róla szó, h TV-ken is van a menüjében USB eszköz eltávolítás, h hasonló menüpont, általában a távirányítón a SOURCE / v USB gombbal lehet előhívni, érdemes használni. :K

(#14551) King Unique válasza Zola007 (#14550) üzenetére


King Unique
titán

(#14554) King Unique válasza zoli03 (#14553) üzenetére


King Unique
titán

Vinyó nem rossz benne, manapság legtöbben Toshiba szokott lenni, háza is alu talán, az megint +.Ezeknek vezérlő réste szokott néha gyenge lenni, milyen chipes ?
Ha ráérsz egy ilyen tetszt féleséget összedobhatnál róla, meg, h HD Sentinel kezeli-e :R

(#14558) King Unique válasza zoli03 (#14555) üzenetére


King Unique
titán

Értem, USB2 annyira nem érdekes, szal azt hagyhatod.
ASMedia vezérlő elég gyakori, legtöbben 1051-es szokott lenni, 1053 újabb, de jó természetesen az is. :K
Gondolom HDS kezeli, csak annyi érdekel , h amikor biztonságosan leválasztod, akkor full leáll-e (HDD nem pörög), mert egyes vézérlők és OS-ek alatt nem mindig állnak le rendesen 2,5"-osok :F

(#14557) stefyY: célnak megfelel, nem mondom azt, h nem ajánlott, de nem is különösen, inkább 2 között, pl.kevésbé. Azért mert semmi extra, semmi mellékelt program, csak maga a vinyó egy puritán műanyag házban, ennyi erővel aluház és 3 év gari miatt, még a fenti Aldis is jobb választás.
Kompaktokat pont a körítés miatt érdemes megvenni, ha ez nem kell, jobb megoldás külön venni egy minőségi alu külső házat + hozzá vinyót [link]

(#14560) King Unique válasza checkold (#14559) üzenetére


King Unique
titán

Milyen tokot adtak hozzá, ilyet , csak feketében ?
Az, h ott, hogy csomagolják, meg mit mellé, az egy dolog, Mo-n nem ját mellé külön tok.

(#14564) King Unique válasza gebro (#14561) üzenetére


King Unique
titán

Ha eSATA van a gépeden, akkor érdemes annál maradni és azt kihasználni, ha csak nem akarsz USB 3.0 bővítőkártyára + pénzt kiadni .[link], [link]
Komapktba manapság ritka az eSATA, USB3 a sláger, inkább a drágább több interfészes külsőkön szokott lenni, de azok ára tényleg húzós...2,5"-osba is van 2 TB-os HDD, de sok rackbe 9-12,5 mm HDD fér bele, ezek a vinyók meg vagy vastagabbak, vagy még még idehaza nem igazán kaphatóbbak a vékonyabb fajták (Samsung M9T széria), szal marad a 3,5"-os. Abba már akad bőven ilyen csatlakozóval szerelt külső mobil rack. :K

(#14562) checkold: az nem baj, ha mindig megy, bár nyilván élettartam hosszútávon üzemidővel is összefüggésben van. Viszont, ha folyamatosan használod, akkor használd intenzíven, mert ha csak rá van dugva potyára, akkor a sok, akár géppel együtt való indulás-leállás, inaktív állapotból sokxori felébresztés, fejparkolás hosszútávon szintén kedvezőtlen lehet.

(#14563) zoli03 : bár elsődlegesen leállításért USB vezérlőchip a felelős, de ezt az is okozzza, h Windows nem veszi el portokról az áramot és leválasztás után is tovább megy a HDD. Ezen egy registry beállítást módosítva lehet segíteni. [link] Persze ez csak opcionális!

(#14567) King Unique válasza turbobusa (#14566) üzenetére


King Unique
titán

Lehetséges, ha olyan a ház, h ad 5 V-ot is a megfelelő csatlakozó lábon [link]

(#14570) King Unique válasza silboy (#14569) üzenetére


King Unique
titán

Azért még Win7 alap esetben nem veszi el a portról az áramot biztonságos leválasztáskor, mint az XP és úgy kihúzva van, h ok, van h .kattan egyet, ami nem a legjobb.
WD saját progijaiban (Smartware, Quick View) tálcán viszont "fullosan" kikapcsolja, azt használd inkább, v lehetőség van Win7-nél is beállítani [link] második HubG módszer.

(#14573) King Unique válasza Rx (#14572) üzenetére


King Unique
titán

Az említett WD szoftverek Passportokkal kompatibilisek, Elements esetén vsz nem fog működni :N , esetleg ahhoz a Smartware Pro 30 napos próbaverzióját érdemes megpróbálni, de az csak 30 nap ugye...
Tehát, ha nem áll le nálad rendesen, pedig Windows kiírja, h eltávolítható biztonságosan, akkor fenti link alapján registry módosítást lehet megpróbálni.

(#14575) King Unique válasza Bandit21 (#14574) üzenetére


King Unique
titán

Adattárnak másodlagos szempont a cache, inkább rendszer alá használva fontos, v ha külső vinyóról pl. programokat akarnál futtatni, 5400 RPM elég, sebesség meg HDD adatsűrűségtől és csatlakozótól is függ.
Ez a Seagate Expansion elég xar széria, többeknél meghibásodott, inkább WD, v külön megvenni HDD-t és hozzá külső házat.
Ajánlás: hsz1, hsz2.

[ Szerkesztve ]

(#14577) King Unique válasza Moonwolf (#14576) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon nincs, mivel zsír új széria, a korábbi HD710 továbbfejlesztett változat, vsz nem lest rossz.
Más alternatívák: [link]

(#14582) King Unique válasza Moonwolf (#14579) üzenetére


King Unique
titán

Amik linkben vannak azok többet bírnak, mint egy külön ütésálló rack [link] + HDD megoldás, 25M3-nak 3 rétegű védőburkolata van, de A80 az egyik legstrapabíróbb [link] ;]
Másik dolog, ha egy akármilyen 2,5"külső HDD-t tokba teszel [link], az még talán jobban is védi, de csak abban tároláskor...a WD Nomad-ból viszont nem is kell kivenni a Passprtokat és belül elég jól ki van béleve, rezgéscsillapítás gumi elemekkel stb.Egy hátránya van csak, h nyáron kicsit melegszik benne a vinyó...

(#14580) silboy: mondjuk azt írhattad volna, h milyen USB-port, külső vinyő milyen :F
De gépeken rendszerint type A (female), 2,5" külsőkön Mini-B / A / Micro-B, 3,5"-osokon B szokott lenni, tehát:

- USB 2.0 A-Mini-B
- USB 3.0 A - Micro-B
- USB 2.0 A-B ("nyomtató" kábel)
- USB 3.0 A-B
- hosszabító : USB 3.0 A male - A female ; USB 2.0 A male -A female
- toldó: USB 2.0 A male - A male , USB 3.0 A male -A male

(#14581) ÁdiBá: szekvenciális sebessége ennyi a 2 TB-osnak [link], de akár PC-n, akár Blu-ray, v más lejátszón használnád, HD filmekhez elég USB2 sávszélessége is. Az ilyen extrém bitrátájó filmek, v 3D felól meg multimédia topikokban érdeklődj.
Alap, h adnak hozzá tartozékokat, DC adapter, kábelek. :K

[ Szerkesztve ]

(#14584) King Unique válasza silboy (#14583) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz adnak, csak ezek szerint rövid neked, hosszabbításra. Ha ki akarod használni USB3 sebességét, akkor veszel szépen egy USB3 A-Micro-B, vagy USB3 A-A hosszabbító kábelt. Ha nem, elég egy USB2 A-A hosszabbító is.

[ Szerkesztve ]

(#14587) King Unique válasza ÁdiBá (#14581) üzenetére


King Unique
titán

Ja tényleg, amit Zola007 is említ, TV / médialejátszón gond lehet a 4 TB, mert sok csak 2 TB-ig kezeli. Vannak olyanok is, amik fölötte, v ha több részre osztod HDD-t, de inkább multimédia topikokban is kérdezz rá ez ügyben.
Amúgy gyári külsők elő vannak particionálva és formázva, legtöbbjénél, mivel nem OS, hanem a rack USB-SATA vezérlője kezeli le a HDD-t elsőflegesen, annak kell támogatni a nagy kapacitást és a PC-n az OS sok esetben MBR-nek jelzi, látja, tehát nem egészen ugyanúgy van ezeknél, mintha egy szűz vinyót inicializálnál GPT-re.

(#14592) King Unique válasza aTom_DJ (#14591) üzenetére


King Unique
titán

PC ugye HDS-el lehet tiltani leállást, de más eszközre nem jegyzi meg :N Bizonyos külsőkhöz, mint a WD, adnak programot, amivel az üresjárati kikapcsolási időt lehet állítani, ha Toshibához ha nem adtak, akkor sajna ez van ,TV-n problémás...

(#14590) silboy: fentebb már ajánlottam bőven altetnatívákat, vannak azok a kábelek különféle hosszakban, egy 0.5 m-es elég lesz, de ha egy pont ugyanolyan kell (sok értelme nincs, mert többi is jó lesz), akkor rendelj a WD oldaláról, v ebay, v mittomén.

(#14594) King Unique válasza Fr3eWar (#14593) üzenetére


King Unique
titán

Max annyit lehet hozzáfűzni, alap fapados széria extrák nélkül, sokx a fentebb említett Samsung-Seagate notivinyó belsővel. Gyári külsőket pont extrák miatt érdemes megvenni, ha nem kell, jobb megoldás az alu külső mobil rack + bele vinyót venni.
De ha nincs gondod vele, az jó :K , 3,5"-os Expansionok Seagate belső miatt meg általában döglenek...

(#14598) King Unique válasza LaMotta (#14597) üzenetére


King Unique
titán

Az nem baj, ha pár éves széria, ezeknél, ahogy fentebb mondtam sokx HDD, vezérlőchip is egy kaptafa, ráadásul előbbinél többségben az újabb 500 GB/ tányéros vinyók vannak, szal a téren sincsenek lemaradásban. :N
Nem rossz az M3 se, adnak hozzá ügyes kis programot, amivel lehet titkosítani, állítgatni egyéb paramétereit [link]. Teszteket azért találni róla [link].
Ultrákra 3 év gari van, az más kérdés, h a sok kis piti webáruház mennyit ad rá, v épp mit ír ki hibásan [link]

(#14596) Astrasattila: konkrét ajánláshoz, azért nem ártana letisztázni pl. fizikális méret dolgot, laptophoz nyilván ideálisabb lenne egy 2,5"-os; aztán milyen csatlakozóval kéne, mennyi rá amax keret, meg ilyenek.
Általánosan meg nagyjából ezt lehet: 2,5": [link] ; 3,5": [link]

(#14601) King Unique válasza Sonja (#14600) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz tudni kéne, pontosan milyen lejátszó, milyen és hány db USB-port stb. :F
Általánosságban PC / notebook USB 2.0 portjában elmennek ezek, de a TV, lejátszó az mindig kicsit más...előbbieken szokott lenni direkt ilyen célra HDD feliratú, megnövelt áramerősségű USB-port, lejátszóknál ez nem tudom pontosan hogyan van, lehet annak topikjában kéne megérdeklődni, specifikációjában megnézni. Azokon általánosan több csatlakozó aljzat szokott lenni, ha esetleg nem menne el, akkor ott van az USB Y kábel használatának lehetősége is.

(#14598) King Unique : 2,5": [link] helyesbítve.

(#14599) LaMotta: szívesen és örülök, ha segíthettem vmit :)
Igaz néha kicsit lefáraszt ismételni magam (ezért is bakiztam el legutóbb a linket), főleg ha néhány hsz-el feljebb, már meg lett válaszolva a dolog, de készülget egy terjedelmesebb összefoglaló ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#14603) King Unique válasza Sonja (#14602) üzenetére


King Unique
titán

Persze egy dolog a szabvány, csak a gyakorlatban multimédiás eszközöknél előfordul néha, csak gyatrábbak a névlegesnél interfész áramleadás, akár teljesítmény terén is, mint egy PC...látom ezen a Dune lejátszón csak 1 db USB port van, de specjében írnak HDD támogatást is, vsz el fog menni egy 2,5" 5400-as rajta (gyári rövid kábelével főleg), de puding próbája az evés. :K

[ Szerkesztve ]

(#14605) King Unique válasza Astrasattila (#14604) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem mindegy manapság néhány paraméter, de akkor neked megfelel 3,5"-os megoldás, USB3 (alap).
Nem tudom pontosan "mobil rack" név hallatán mire asszociálsz, de nem a gépbe betehető-kihúzható fiókszerűségről van szó :N . Lehet maga az elnevezés is kicsit kétértelmű, de külső fronton, külső HDD ház =? külső mobil rack szóhasználat divatos manapság, ami magára a külső vinyó házára utal, mert ugye a gyárilag összeszerelteké is egy külső rack+ benne a vinyó. Csak előbbinél külön veszed a kettőt és jobban tudod variálni, szétszedni stb., ennyi a különbség.

Tehát alternatívák fenti linkekben adottak, ha 1 TB elég, illetve noti mellé praktikusabb 2,5", akkor találsz rá példákat, ha nagyobb kell (2-3 TB), akkor 45k-ból kijön 3,5" megoldás is, akár kompakt (My Book), akár külső rackes megoldásnál is. Illetve 2 TB árban belefér 2,5"-osba is.

(#14607) King Unique válasza Astrasattila (#14606) üzenetére


King Unique
titán

Ok, akkor ezt sikerült tisztázni, aztán gondolom fentiek alapján most már választani is tudsz majd. :K

[ Szerkesztve ]

(#14609) King Unique válasza eastsider (#14608) üzenetére


King Unique
titán

Másik topikból: [link].

(#14612) King Unique válasza nemvagyokhip (#14611) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom, ha elmegy rajta, akkor elégtelen táp gond kilőve.
Voltak ilyen panaszok 2,5" külső vinyó és xy Samsung TV párosításánál, amely szerintem a TV számlájára írandó, nem megfelelő partíció kezelés...amit akkor javasoltunk, az az, h ha esetleg elsődleges lenne, akkor a partíciót módosítani kell logikaira, akár több részre is osztani. Ezzel sem szűnt meg teljesen a jelenség, de sokat javult.
Esetleg még meg lehet próbálni TV-n firmware-t frissíteni.

(#14614) King Unique válasza nemvagyokhip (#14613) üzenetére


King Unique
titán

Igen, de előtte lemezkezelőben nézd meg milyen a partíció rajta: elsődleges, v logikai?
Ha nincs rajt sok adat, illetve nem nyűg újra megtölteni, akkor meg lehet próbálni ezt (ha nem logikai), csak nem tudom van-e értelme, illetve esetedben mennyit javítana rajta... :F
2 fő lehetőséged van, ha belevágsz:

- vagy törlöd egész partíciót és letrehozod újból (MBR, logikai) , itt egy leírás, bár ez GPT-re van, szal 4-es lépés kihagyható [link] És értelemszerűen csak az adott WD lemezen, nehogy a többit babráld.

- több részre osztod, lecsípsz a meglévő partícióból egy xy GB-os részt, amekkora elég filmezéshez és abból csinálsz logikait [link]. Itt csak az a kérdés, h TV kezel-e normálisan több partíciót, mert van amelyik csak a legelsőt látja...Leírások: [link], [link]. Utóbbiban vannak példák külső partícionáló progikra, azokban több beállítási lehetőség van.

Ha vmi nem menne, ajánlom figyelmedbe Particionálás topikot, illetve ottani szakit, a linkből.

Akár felhívhatod Samsung ügyfélszolgálatát is, de nekem korábban csak a szokásos sablonszöveget adták le - USB2 (USB3 is jó), 5400 RPM, NTFS v FAT32, max 1 v. 2 TB - de partíciók fajtájáról gőzük sem volt...
Ezek a külső vinyók elsődlegesen adattárolásra és adathordozásra valók PC, notebook között, ugyan praktikus manapság multimédiás készülékekkel (TV, lejátszók) is használni őket, de ezekkel nem garantálható a teljes körű kompatibilitás, megfelelő működés minden esetben. Gépre rádugod, ott nyilván nincs ilyen gond, mappák tallózása közben. :N

[ Szerkesztve ]

(#14622) King Unique válasza z123456789 (#14618) üzenetére


King Unique
titán

Max, ha külön veszel ekkora notivinyót és hozzá 2,5" külső racket, mert 2,5" kompaktokba manapság 500 GB-tól indul a kapacitás, ami nem is csoda... :) Vannak kisebb 1,8" kompakt meghajtók azokba találni 250 GB-osat, de ritkák és drágák. Amúgy már 2,5"-osba 320 GB-osat se érdemes venni, mert alig pár ezerrel drágább egy 500-as, és inkább legyen több, mint kevesebb helyed.

(#14619) menyoronc: illik leválasztani, új TV-knél ált. SOURCE / USB gomb megnyomására érhető el USB menüje. Másik megoldás TV-vel együtt kikapcsolni, fogyasztása meg ahogy kollega is mondta elenyésző.
Viszont ez a "hibernálás" dolog TV-ken nemtom hogy működik, mert rajtahagyva , minden bekapcsolásnál újra felpörgeti, majd leállítja, ha nincs használva, ami hosszútávon - sok indulás-leállás - rövidíthet kicsit élettartamán. Nyilván ilyen céllal jobb lett volna egy 3,5"-os, külön be-ki kapcsolóval a házon.
Melyik végénél? Mert a Passporton lévő micro-B aljzat igaz kevésbé strapabíró, de azért egy-néhány csatlakozástól nyilván nem megy tönkre, bár az is igaz, h a kábel másik vége, a Type A strapabíróbb.

(#14626) King Unique válasza z123456789 (#14623) üzenetére


King Unique
titán

Meg lehet oldani, mint mondtam, de ha megnézed mennyibe kerül egy 250 GB natúr notivinyó, pl. Hitachi, ami még az olcsóbb kategóriába sorolható [link], meg megnézed mennyi nem hogy a 320-as, de az 500-as [link], akkor rájössz, h nincs értelme a kisebbekkel xarozni... :N Nagyobbak ár-érték aránya sokkal jobb :500 GB; 1 TB.
Nem rossz a Touro Mobil, a célnak megfelel.

(#14624) péter28 : milyen OS-ben, mivel :F Mert alap esetben ennek simán kéne mennie, akár sajátgép, akár más külső proginál, persze nyilván teljes formázás sokáig eltart (elég a gyors is), de jó lenne vmi screenshot hibaüzenetről.

(#14625) menyoronc: előfordulhat 3,5"-osnál, h nem áll le, de jobbak TV menüjében leválasztva, v azzal együtt kikapcsolva igen. Kikapcs gomb meg megoldja ezen problémát ugye és csak ténylegesen akkor használod, amikor bekapcsolod.
Nem tudom te melyik kábelvégre gondolsz, meg toldva van hosszabítóval, v az egész 1,8 m egy hosszabbító kábel :F, de a szűkebb része [link], az a micro-B, ami kevésbé bírja a strapát. Persze heti pár lehúzás nem árt neki. :N , csak ne nagyon feszegesd aljzatban, mert akadt aki beletörte :D

[ Szerkesztve ]

(#14629) King Unique válasza menyoronc (#14627) üzenetére


King Unique
titán

Igen gondoltam, válaszoltam is rá. :)
Azért bírja micro-B is, csak a feszegetést nem szereti, a másik vége - type A - meg nyilván bírja a kiképzést.

(#14632) King Unique válasza dgabro (#14631) üzenetére


King Unique
titán

A válasz röviden: IGEN :K
Sok hülyeséget összeírnak webshopokban is, meg maga a "bővítőportos" bekezdés is félreértelmezhető. My Book-on ugyanúgy van USB 3.0 csatlakozó, kábel stb. és gyári kompakt 3,5"-osokba az egyik legjobb. Ennél max a külön összerakós, külső mobil rack + HDD megoldás jobb egy fokkal.
Van NASba is, ez a My Cloud [link], de az drágább.

(#14649) King Unique válasza dgabro (#14633) üzenetére


King Unique
titán

My Cloud-hoz jár a Smartware Pro, ami tud Dropbox-ba is menteni, + emelett van saját online kezelőfelülete a NAS-nak [teszt], de naprakész, pontos infókat topikjában kérdezz.
Kiszerelés terén, nyilván jobb egy cserélhető HDD-s ház (akár WD), viszont azok drágábbak...

(#14641) Bigemperor: arra figyelj, h az Ultrára 3 év gari jár, amit más helyeken meg is adnak.

(#14643) cocoon1986: ház ezzel, ha felvettél rá, akkor nem sok mindent lehet kezdeni, Esetleg meg lehet próbálni betűjelet hozzárendelni, v törölni a partíciót és újra inicializálni, particionizálni. Partícionálás topikban is érdeklődj, ha esetleg van vmi spec eljárás ilyen esetekre.

(#14651) King Unique válasza dgabro (#14650) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a My Cloud csak fehérben van, de majd topikjában útbaigazítanak, ára is tényleg kedvező NAS létére. :K

(#14653) King Unique válasza SUPREME7 (#14652) üzenetére


King Unique
titán

Ugye alalpban, ha boltban veszed, akkor őt intézik a garit, szállítást.
Ha fű alatt, akkor be lehet regisztrálni nemzetközi garira, ha javítani kell, RMA számot kell kérni, v mit és saját költségeden kell kiküldeni a legközelebbi hivatalos szervízbe. De, h pontosan hova, milyen feltételekkel passz...talán netes felületen megadják.
Aztán mennyivel volt olcsóbb így, mert sok helyen már bőven 25k– os, ha csak pár ezressel volt így olcsóbb, akkor nem érte meg...?

(#14655) King Unique válasza SUPREME7 (#14654) üzenetére


King Unique
titán

Így fogjuk rá, h ennyiért megérte , csak garancia cinkes ez esetben...., de hát vmit vmiért. :K

(#14657) King Unique válasza Ferink (#14656) üzenetére


King Unique
titán

M3 Portable, nem rosszak, jó kis szoftveres csomag jár mellé, átlagos felhasználásra megfelel. :K
WD My Passportokat szoktuk még itt nagyba ajánlgatni, ill. annak is Ultra változatát manapság. Továbbá akadnak spec. funkciókkal felvértezett (ütés-vízálló, prémium aluház stb.) db-ok is, ha vkinek olyanra van szüksége.
Meg ott van a legózós módszer, külön megvenni a HDD-t [link] és betenni egy 2,5" külső USB-s házba [topik], ha nem kell semmi, inkább a kompaktokra jellemző szoftveres és egyéb extra. Ezen megoldásnál sokx az aluház jó hővezető képessége miatt jobb választás, mert fémház kompaktoknak, mint az M3, csak a prémium modelleknél van. Igaz azért nem melegednek ezek annyira, h megfőljenek, max nyáron szokott lenni egy kis szauna. :D

[ Szerkesztve ]

(#14659) King Unique válasza Ferink (#14658) üzenetére


King Unique
titán

Persze, értem :K , nagy divat manapság a kicsi 2,5"-os, mert apró, könnyű, csak USB tápos stb. Viszont a rackes megoldás azoknál se rossz, de a sok extra miatt talán egy fokkal jobban ajánlott a gyári kompakt kivitel, mint akár ez az M3. Igaz, ha már extrák, vannak ennél jobb modellek is, de célnak, mint mondtam megfelel.

(#14661) King Unique válasza Vikus (#14660) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha 2,5" Toshiba, akkor kétség kívül a Stor.E Slim a csúcsmodelljük és hivatalosan vékonyabb az Alu2S-nél 2,5 mm-el. Ezekben vsz a kilapított a kilapított 7 mm-es 1 TB vinyók lehetnek, ha csak nem tuszkolták nagyon a hagyományos 9,5 mm-est a házba.
Érdemes külföldi oldalát megnézni, mert a magyar sokx hiányos adatokat tekintve...Slimnél elvileg van titkosítás, MAC HFS+ driver (alapban fizetős, tehát jól jöhet), online tárhely és dizájn is ott van, aluház is ok. Pont az ilyen extrák miatt érdemes kompakt, gyárilag összeszerelt külső vinyót venni. :K
Biztonságos leválasztásra ügyelsz, az helyes, ha leállításkor esetleg kattan, azért van, mert OS (újabb Windows) nem mindig veszi el USB-portról az áramot. Ezen, ha valóban ez van és nem másmilyen hangot ad ki, egy kis registry buherával lehet segíteni [link] Global kell.
Nyilván mindennemű durva külső mechanikai behatás árthat neki, bár kisebb ütődéseket kikapcsolt állapotban kibír, de érdemes nem feszegetni a határokat. Ez az aluház szép, hőelvezetés szempontjából ideális, viszont esésnél maga ház nem fog összetörni, de a vinyó tönkremehet. Ilyen esetekre vannak spec ütésálló szériák, ill célszerű venni hozzá egy tokot és abban utaztatni, tartani, mert a hozzá adott szűtyők is portól óvják max.
Adattárnak 5400-as elég, ha elhajtod notit, azért előbb-utóbb alvóba le szokta kapcsolni rákötött USB eszközt is, egyébként erre eszközkezelőben is van beállítás, viszont ha folyamatosan pörög, az se tragédia, mivel a sok felpörgés-leállás se tesz jót vinyóknak.
Tökéletesen biztonságos külső drive nincs :N , a legbiztosabb megoldás, ha több helyre, akár több külső HDD-re archiválsz. Továbbá állapotukat folyamatosan nyomon követed, pl. HD Sentinellel, h ne érjen meglepetésként egy esetleges meghibásodás.

Egyébként Slim elődje a Stor.E Steel S volt (acélház), kapni még pár helyütt [link], de a Slim összeségében többet tud.

kimerítő kérdésre, kimerítő válasz, remélem nem gond..? :)

[ Szerkesztve ]

(#14664) King Unique válasza Vikus (#14662) üzenetére


King Unique
titán

Én arra gondoltam, h leválasztásnál, ha nem veszi el portról az áramot - megfogod és még vibrál, pörög a vinyó - , úgy kihúzva kattan egyet az olvasófej a hirtelen árammegvonás miatt, ami nem a legjobb. :N Na erre jó ez a registry buhera, viszont ha leáll rendesen, csak van egy alap, talán kicsit fura hangja, az normális ilyenkor.
2,5" notivinyók vmivel többet bírnak a nagyoknál, pont ugye belsőként a notebookok hordozható használata miatt is, van, h alapban a HDD-ben, v külsőknél a burkolatban is van vmi rezgéscsillapítás, de előbbi inkább Toshibákra, utóbbi meg ütésálló külsőkre jellemző. Viszont használat közben nem ajánlott mozgatni, döntögetni, v durvább módon ütögetni, mert akár árthat is a mechanikájának! Jobb fixen letenni egy helyre és úgy használni. Persze, ha finoman arréb tolod picit, attól még nyilván nem fog tönkremenni, csak, ha nem muszáj, akkor nem kell erőltetni az ilyesfajta használatot. :N

(#14663) TheCsics: 2 közül inkább a My Book és abból is az újabb (WDBFJK0030HBK), mert az Essential már kifutó széria.
Vagy másik megoldás, külön megvenni a HDD-t (pl. WD RED) és ahhoz nézni egy külső 3,5" USB-s házat, mint pl. a Sharkoon Rapidcase. Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja

[ Szerkesztve ]

(#14667) King Unique válasza Vasinger! (#14666) üzenetére


King Unique
titán

Dokkolók terén kevés a tapasztalat...3,5" mobil rack topikba pedzegettük legutóbb a témát.
Szabadon van HDD, viszont ez hűtés szempontjából jó, más kérdés por meg ilyenek mennyire árt neki, de talán annyit kibír. Sérülékenység amúgy is necces mindig, mert rackbe téve is, ha leejted, főleg egy 3,5"-ost, akkor sokx mechnikai sérülés, v kuka lesz a végeredmény...
Másik dolog, h dokkolóknál sokx maga a belső SATA csatlakozó gyenge anyagú és ugyan átlag rakosgatást kibírja, de ha túl sokx van benne cserélve a vinyó, akkor egy idő után elöregedik, mivel a SATA-t nem gyakori csatlakozásra tervezték, mint az USB-t. :N
Használat terén kb.uaz a dokkoló, mint a külső HDD ház, v a kompakt gyári külső vinyó, de néha panaszkodtak olyan dolgokra, h ledobálta vinyót, nem állította le stb., ami utóbbiak esetében kevésbé fordult elő.

[ Szerkesztve ]

(#14669) King Unique válasza Vasinger! (#14668) üzenetére


King Unique
titán

Linkelt topikba, ott a táblázat, pl. a Sharkoon Rapidcase.
Nem akartalak lebeszélni dokkolóról, de ha fixen, ritkán cserélgetve lesz tárolva egy házban, akkor szerintem kiforrottabb a külső mobil rack.

(#14671) King Unique válasza Vasinger! (#14670) üzenetére


King Unique
titán

Igen, valóban kicsit kétértelmű a dolog, de topikok is így lettek elnevezve, persze előtagként a külső jelzőt kihangsúlyozva. Sőt külföldi site-ton a külső HDD ház--->external HDD enclosure megjelölést használják inkább.
Pedig az egyik legjobb a Sharkoon és 3,5" USB3-as rackbe mind 6-8k körül van, v drágább, talán LC-Power, ami olcsóbb (5-6k) pár ezressel, v ebay.
Ezek (külső rack+ HDD) is rendes külső vinyók, csak furán ivódott be a köztudatba az elnevezés, én inkább gyári kompakt jelzőt szeretem használni. Ilyen téren továbbra is WD My Book az egyik fő ajánlott kategória, ami még jó árban van.

[ Szerkesztve ]

(#14673) King Unique válasza Attas (#14672) üzenetére


King Unique
titán

Én még nem... :N , tápgond se nagyon lehet, mivel gépen van USB 3.0 port. Ha megfelelően volt inicializálva (MBR)---->particionálva (elsődleges v logikai), formázva lemezkezelésben (NTFS), akkor márpedig látnia kéne a rendszernek.
Így távolról passz...ahhoz a problémás gépen látni kéne lemezkezelőről egy screenshotot, mert lehet csak meghajtó betűjelet kell hozzárendelni, v ott lemezen kattintva "online" kell tenni. [link]

(#14676) King Unique válasza Vikus (#14674) üzenetére


King Unique
titán

Azt mondtam, akkor érdemes megcsinálni, ha valóban nem áll le teljesen, de elmondásod alapján alapból nem.
Ez csak egy opcionális beállítási lehetőség, azt vettem észre, h Windows-ok között is van eltérés, pl. Win7 Ultimate alatt kellett ez, Prof alatt már nem, vmint újabban 8-casokon se babráltam vele. De mint mondtam nagyon sok függ maga a külső HDD vezérlőjétől, úgy látszik Toshibák nem állítják le rendesen.
Pedig, ha jól csináltad (lépések leírása is jónak tűnik), akkor ennek működnie kéne, max töröld HubG és próbáld újra egy jegyzettömbbe bemásolva a paramétereket [link] auto hozzáadni a registry-hez
win7-re itt van az auto batch file [link], 8-ra inkább abban hozd létre újra, ha ott is szükséges lenne a használata!

(#14675) szasanyi: nem ismerem annyira Captiva házakat, elvileg nem rossz, meg olcsó, de 2,5" rack topikba összeszedtünk más fajtákat is , igaz azok mind drágábbak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.