Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14357) King Unique válasza ggg666 (#14356) üzenetére


King Unique
titán

A simához tényleg nem, de neked Ultra van, valamint előbbit WD már kivette a kínálatból.
Nem hinném, h megzavarodna :N , a Pro kezeli még a nem WD külső vinyókat is backup szintjén.

(#14360) King Unique válasza kroland20 (#14359) üzenetére


King Unique
titán

Az attól függ, hogy ha pl. egy szektorhiba, a lemez melyik részén helyezkedik el, attól függően érintheti jó esetben csak egyik, v másik partíciót , ha komolyabb mechanikai, vagy sok felületi hiba szétszórtan, esetleg MBR / GPT sérül, akkor nyilván egésznek annyi.
Azért RED megbízható db és új, reméljük ilyenre nem kerül sor. De adatbiztonság terén ezért jobb nyilván a fizikálisan 2 külön partíció, mint a virtuálisan 2 egy lemezen.

[ Szerkesztve ]

(#14365) King Unique válasza DVlad (#14362) üzenetére


King Unique
titán

Bozonyos kompakt NAS-okba szokott RED lenni, de ha megveszed külön RED-et, + hozzá külső HDD házat, az is külső vinyó lesz: 3 TB RED + Sharkoon Rapidcase U3.
WD Elementsben Green van, de amúgy se a legjobb külső WD széria :N , megbízhatóbb a MyBook, v a fentebbi külső mobil rackes összeállítás. :K

(#14369) King Unique válasza bajnokpityu (#14366) üzenetére


King Unique
titán

Itt inkább gyári (kompakt) külső merevlemezekkel, merevlemez házakkal van tapasztalat, a dokkoló kicsit más kategória, kevesebben használják, tapasztalat is kevesebb vele.
Egyébként Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja volt róla szó felületesen nemrég [hsz1], [hsz2], leállítás vezérlőchiptől, annak firmware-rétől függ

(#14368) ggg666: gondolom vmi kompakt V-A mérő kütyövel, de ezt inkább Hobby elektronika (kiemelt téma) topikban kérdezd, mert én eddig csak autó akksin próbáltam , illetve korábban szórakoztam egy ehhez hasonlóval USB portok áramának mérésekor. :D

[ Szerkesztve ]

(#14373) King Unique válasza DJ. Ru$y (#14370) üzenetére


King Unique
titán

Jó igazából mind2 megoldás, kompakt WD, ha kellenek a szoftverei (backup, titkosítás stb.), külső mobil rack, ha műszaki-mérnöki szemmel nézve jobb (szerelhetőség, hővezető alauház) megoldást akarsz, utóbbiban az említett WD RED + Sharkoon Rapidcase ütős páros. :K

(#14371) ggg666 : meg lehet persze, mérési tartományon belül esnek annak az értékei is, de neked vsz volt "bolti" feszültségmérőre lesz szükséged, jó lehet akár az autó akksikhoz használt is.

[ Szerkesztve ]

(#14375) King Unique válasza bajnokpityu (#14374) üzenetére


King Unique
titán

ott is csak 2-3 ember - velem együtt - szokott válaszolgatni, szerintem inkább a hsz-ben szereplő tagot kérdezd elsősorban, mert mint mondtam, dokkolókkal kevés a tapasztalat. A leállítást mind2 említett vezérlő chip-nek tudnia kell elvileg.

(#14379) King Unique válasza peugeotmate (#14378) üzenetére


King Unique
titán

Szóval 2,5" USB tápos kellene, azt szerintem boltban, v webshopból vedd, mert 2-3 év garival ott se sokkal drágább [link]

(#14381) King Unique válasza colker (#14380) üzenetére


King Unique
titán

Először is milyen Elementsről van szó, gondolom a 2,5" Portable (régebbi, újabb) :F
Másrészt 3901 parkolás, 550 indulás-leállás szinte semmi, ha előbbi érték néhány 10.000, v 100.000-es, utóbbi néhány 1000, v több 10.000-es nagyságrendű, akkor kell aggódni, korlátozni, tiltani. Persze el lehet kezdeni az élettartam ciklus elején is. :)

Wdidle3-al SATA-ra kötött WD HDD-ket lehet állítani, de a 2,5" gyárilag összeszerelt Elementsből nem érdemes kibányászni a HDD-t, már csak NYÁK-ra integrált USB csati miatt sem, ha az újabb USB3-as szériák valamelyike :N Viszont a korábbi szériákhoz kiadta WD a WDIdleDisable Tool [link] progit, ami gondolom működhet újabbaknál, talán még Passportoknál is.
TV használatot illetően, utána meg kéne nézni PC-n HDS-ben, h mennyire dobja meg esetleg az értékeket és utána ,ha túl intenzíven csinálja, akkor állítgatni a fejparkolást.

[ Szerkesztve ]

(#14384) King Unique válasza kroland20 (#14383) üzenetére


King Unique
titán

hát az tényleg nem ide tartozik, hagyd is...
aztán vizsga sikeres volt, gratulálhatok, hol tanultál és mit, ha nem titok ?

(#14382) xangyal : akkor lehet csak az USB3-as WD Elements SE Portabale-hez jó...

[ Szerkesztve ]

(#14387) King Unique válasza peugeotmate (#14386) üzenetére


King Unique
titán

Link nálam nem jön be (aqua többi oldala se...), de Expansion nem egy jó modell :N , többeknél ment tönkre...7200 RPM-nek meg nem árt az aluház, de adattárnak elég 5400-as, illetve jobb ebben a méretben az összerakos: HDD + külső mobil rack megoldás.
2 TB-os 2,5"-osban is van ám [link], persze drágább az igaz.

(#14385) kroland20 : gratulálok :K

(#14389) King Unique válasza ggg666 (#14388) üzenetére


King Unique
titán

Le tudod tölteni [link], meg aszem képfile-ba is fent van vhol WD oldalán, ugyaninnen magyar nyelvű felhasználói útmutatókat is hozzá, de ha már rajta van Passporton, akkor a legegyszerűbb, ha előtte átmásolod gépre.
Nem tudom érdemes-e a több órás HDS tesztekkel szórakozni új vinyó esetén (+melegedni is fog vsz), elég a sima HDS, v gyári WD progis önteszt is első körben, de ha ráérsz, persze eljátszhatsz vele.
2 x 2 TB, az szép vétel , jól betáraztál, de ugye tárhelyből sosem elég, lassan nekem is kell vennem még1 2,5"-ost... :D

[ Szerkesztve ]

(#14392) King Unique válasza ggg666 (#14390) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván a brossórák, programok nem foglalnak 2,47 GB ot , illetve nekem ugyan sima Passportjaim vannak, de egyiken sincsenek ilyen (rejtett) mappák :N , ez szerintem vmi vírus lesz. [link] Engedj rá egy MBAM-ot, az letakarítja, ha mégsem ez a okozza, akkor passz... :F
Korábbi my Passportoknál voltak hasonló mappák, azoknál gyárilag be volt kapcsolva a virtuális meghajtó (VCD), sokan bosszankodtak is miatt, de az újabbaknál elvileg már csak külön a WD Smartware /-Security programban aktiválva jelenik meg.
vírusírtó milyen van fent, csak nem MSE ?

Ha majd később ráérsz, egy ehhez hasonló tesztet csinálnál [link], illetve ha már 2 TB van, dobnál egy intéző, v TC screenshotot , h 2 db használatakor (másolsá Passport--->Passport) mennyire oszlik meg USB3-on a sávszél, mert notin, ha több van rádugva, akkor lassabbak vmivel.

(#14391) peugeotmate :

Pro:

- elmegy csak USB tápról, nem kell neki külön hálózati adapter
- halkabb
- mobilisabb, könnyebb cipelni ide-oda

Kontra:

- drágább vmivel
- lassabb (nem vészes annyira)
- hordozás által jobban ki van téve sérülésnek (leesés)

[ Szerkesztve ]

(#14395) King Unique válasza peugeotmate (#14393) üzenetére


King Unique
titán

Jó lesz nagyjából , korábban uez M3 Station néven futott, azzal vegyes volt a tapasztalat,a mostani D3 széria nem tudom milyen, jó is lehet. Hasonló árban van WD MyBook [link], illetve van újabb is [WDBFJK0020HBK].

(#14394) Plehboj: inkább My Passport , v más [link]
Router ad neki majd elég tápot USB-n ?

(#14403) King Unique válasza ggg666 (#14396) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezek rejtett rendszermappák, amiket nem szabadna birizgálni, de attól még lehetne vírus is (Autorun), ha indokolatlanul csökken a tárhely, ha nem az, akkor passz...

(#14397) Plehboj: [link]

(#14398) Imo89: Maxell terén kevés a tapasztalat, a fönti linkben szereplő gyártók az igazán bejáratottak.
Ha TV-s célra lesz, felismerni fel fogja, inkább esetleg USB áramellátással lehet gond, jobb TV-ken megnövelt áramú "HDD in" port van külső vinyóknak, amelyiken sima van, azon nem garantált, h megtáplálja rendesen, bár egy 5400-as 500 GB talán nem lesz gond.

(#14401) kroland20: :K

[ Szerkesztve ]

(#14406) King Unique válasza HUAFBANDITA (#14405) üzenetére


King Unique
titán

Előző hsz-ben fejtettem ki [link], ilyen célra akár MM-es Maxell is elmegy [link]
Fizikális méretet tekintve mekkora kell, 2,5"-os ? Annál TV USB portja is fontos, ahogy fentebb volt róla szó, ha fix külső tápos 3,5"-ost vennél, abban meg 1 TB-tól kezdődnek, 500 GB-osat max összerakni tudsz, külön megvéve HDD-t + hozzá külső házat.
7200 RPM amúgy sem ajánlott, USB3 viszont igen, egyrészt alig drágább, v egyazon áron van USB2-vel, másrészt gyárilag összerakott kompaktban hülyeség csak utóbbit venni, max külön külső mobil rackes megoldásnál lehet célszerű, később is lehet gyorsabb interfészes házba átteni a HDD-t.

(#14404) ggg666 : nem tudok rá nagyon mit mondani :N , én előző generációs Passportoknál nem tapasztaltam ezt, ill ha MBAM sem jelzett vírust, akkor lövésem sincs. Ezekbe a mappákba oprendszer ír, jegyez fel dolgokat, WD titkosítása talán ettől független. Új, hibátlan terméknél felület újrainicializálás sem indokolt, de ezt szerintem topikjában érdeklődd meg, mennyire érintheti.

[ Szerkesztve ]

(#14409) King Unique válasza Plehboj (#14407) üzenetére


King Unique
titán

Akkor érdemes ilyet venni, ha intenzív használatra lesz, v olyan eszközre lesz csatlakoztatva (TV, médialejátszó), ami feleslegesen nyekeregtetheti. Ezek jobban bírják a melegedést, kevésbé parkolják a fejet, vmivel jobb minőségűek az átlagnál., de örök életre nincs garancia, arra se, h pl. + 5 évet bír másikhoz képest... :N

(#14408) HUAFBANDITA: ha direkt külső HDD-s USB port, akkor nem lesz gond.

(#14411) King Unique válasza Primary92 (#14410) üzenetére


King Unique
titán

Van 2,5"-osba is 2 TB, pl.My Pasport Ultra [link], de ha 3 TB kell, akkor 3,5" méretben kell gondolkodni, előbbi 3,5" változata MyBook: 2 TB, 3 TB
Másik megoldás külön megvenni a házat - Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja - és hozzá egy 3,5" HDD-t.

Összeállítás példa 2 TB-ta:
Sharkoon Rapidcase U3 + Western Digital Red 2TB (WD20EFRX). Aluház, szétszerelhetőség miatt ezen megoldás talán jobb is, ill starpabíró 24/7-es RED NAS vinyó miatt.

3 TB+ HDD kezeléshez meg GPT partíció kell (mobil rackes megoldás), gyári kompaktoknál, mint a MyBook a SATA-USB Bridge vezérlő kezeli a HDD-t, ott csak simán gépre digva is látni fogja vsz, aztán ajánlott 64 bites W7+ és EFI/ UEFI alaplap.
Előnyösebb a kevesebb adattányér, olvasófej=halkabb, kevésbé melegszik Értelemszerűen a 3-4 TB-osban több van, de azért emiatt nem mennek csak úgy tönkre és ha kell a + tárhely, akkor muszáj nagyobbakban gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#14413) King Unique válasza Primary92 (#14412) üzenetére


King Unique
titán

Passz...nem ismerem az új D3-makat :N , ez a korábbi M3 Station átcímkézve, azzal vegyes volt a tapasztalat.
Ha nem lesz nagy igénybevétel megfelelhet a célnak, de egy WD, v a fentebb említett külső mobil rackes megoldás, főleg minőségi összetevőkkel jobb megoldás lehet.

(#14417) King Unique válasza Gabe123 (#14416) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vinni fogja, a My Passport Ultrára meg 3 év gari van, de figyelni kell, h megfelelő helyen vegyed, mert van ahol csak 2 évet adnak rá.

(#14419) King Unique válasza Gabe123 (#14418) üzenetére


King Unique
titán

Adatákra és Silicon Power külsőkre is 3 év gari van, de hivatalosan a WD Ultrára is.
Viszont pofátlan módon sok kisker "lenyeli a garit", v éppen össze-vissza írogatják oda,pl. iponban uaz az Ultra fekete 2 év [link], titánium színben már 3 év garis [link], holott színtől függetlenül egyforma garanciális feltételek vonatkoznak rájuk... :U
Ehhez most nincs türelmem, h keresgéljek neked, de volt több bolt is, ahol megadták.

[ Szerkesztve ]

(#14422) King Unique válasza bbalazs84 (#14421) üzenetére


King Unique
titán

Milyet ? Jóformán akármelyik megbízhatóbb típus megteszi, azért kicsit jobban konkretizálni kellett volna igényeket...ebben hsz-ben találsz alternatívát.

(#14424) King Unique válasza bbalazs84 (#14423) üzenetére


King Unique
titán

100 %-osan megbízható nincsen, mai költséghatékony gyártástechnológiát, gyártási selejteket és tervezett elavulást belekalkulálva 10 év sem feltétlenül reális időtartam, főleg gyakori használat esetén . :N
Legbiztosabb a redundáns, többszintű (több külső HDD, RAID házak, optikai lemezek, online tárhely) adattárolás. :K

Általad nézettek közül inkább Samsung, mert 3,5" Expansionoknál voltak meghibásodások, WD My Book megbízhatónak mondható, v a fentebb linkekkel hivatkozott alu külső HDD házas megoldás jobb szerintem, mert jó hőelvezetés is fontos élettartamot nézve és ezen előbb említett kompaktok mind műanyagok...Továbbá strapabíró HDD, az említett WD RED 24/7-es üzemre tervezett spec NAS vinyó, átlagnál többet bír, adattárnak ideális, vinyó topikba is előszeretettel ajánlgatják.

[ Szerkesztve ]

(#14427) King Unique válasza Gergőke88 (#14425) üzenetére


King Unique
titán

# 14411

(#14426) ginola: ha erről van szó, akkor nem éppen olcsó, mert a nevesebb gyártóké is hasonló áron van [link]
Korábban uez Tevion márkanév alatt futott Aldiban, akkor az 1 TB-osban WD10TPVT vinyó volt és ASMedia ASM1051 rack vezérlő, h most mik vannak benne, azt nem tudom. :N van egy olyan tippem, h Aldiban sem fogják tudni megmondani... :D
Amúgy annyira nem rosszak ezek se, ház alu, ami jól hűt, rack vezérlő lehet a kérdéses, mert a 750 GB-os Tevinokban lévő szar volt, eldobta USB-n a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#14429) King Unique válasza ginola (#14428) üzenetére


King Unique
titán

Melyik az :F
Úgy meg pláne, egyrészt 3,5".osban manapság 1,5 - 2 TB alatt nem érdemes venni :N , egy 2 TB-os se olyan sokkal drágább.
Amúgy korábban volt Aldis 3,5" Chilli Green, abban WD Caviar Green HDD volt. Magával a rackel sem volt különösebb baj, de szerintem találni jobbat is.

(#14432) King Unique válasza ginola (#14430) üzenetére


King Unique
titán

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja, a Sharkoon Rapidcase ajánlott nagyon.

(#14431) Otisz: valóban a Samsung gyárt ilyeneket, az M9T széria [link], de nálunk még nem kapni, pedig én is nézegettem már. Ebben 3 x 667 GB-os tányérok vannak és ki van lapítva 9,5 mm-re, míg pl. a WD20NPVT 4 x 500 GB tányéros és 15 mm vastag.
1,5 TB 9,5 mm-es megvehető már Hitachiba, Toshibába is, de fenti M9T nemtom mikor lesz kapható.. :F

(#14444) King Unique válasza demars (#14436) üzenetére


King Unique
titán

Ezt akár WD oldalán is le tudtad volna csekkolni, az egyik a sima Passport Essential (kifutó széria), a másik a Passport Ultra, uróbbit érdemes venni. Belsejük is más, előbbiben WD10TPVT és 5200 RPM, utóbbiban WD10JPVT vinyó van és 5400 RPM és 3 év gari jár hozzá.

(#14441) bbalazs84: nemrég kaptál már választ: [link], [link] , ez továbbra is érvényes.
Samsungoknál szerintem egyértelmű a méretbeli (2.5" vs. 3,5") különbség [link], ráadásul 2,5" P3 idehaza nem is nagyon kapható.
My Booknál is előfordultak néha meghibásodások, v épp kevésbé jót fogott ki vki, de jóval kevesebb, mint az Elements, v más kommersz gyártók terén. Ráadásul megújult, már nem My Book Essential, hanem csak simán My Book , vsz stabilabb az új széria.

[ Szerkesztve ]

(#14446) King Unique válasza bbalazs84 (#14445) üzenetére


King Unique
titán

Az csak maga a belseje, a vinyó, ami 3 tányéros=vastagabb, lassabb, ellenben az új JPVT=vékonyabb, gyorsabb.
Régi My Book is jó, csak azt mondtam, h az új termékeken tovább javítanak, finomítanak, ahhoz tovább lesznek firmware frissítések, azért érheti meg az újabbat venni, de az Essentiallal is jól jársz.

(#14450) King Unique válasza bbalazs84 (#14448) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak maga a HDD, ahhoz hogy külsőt csinálj belőle és USB-n használd, bele kell tenni egy 3,5" külső HDD házba [link]. De ha notihoz lesz, egy 2,5" megoldás talán jobb lenne, van 2,5" RED HDD is, hasonló megoldással lehet külsővé varázsolni, mint előbbinél, vayg veszel a fentebb ajánlott 2,5" kompaktok közül.

(#14449) troland26: a célnak megfelel, de más is akad [link].

(#14452) King Unique válasza belo.tomi (#14451) üzenetére


King Unique
titán

Mind2-be vannak jók, előtted lévo hsz-ben vannak alternatívák.

(#14455) King Unique válasza troland26 (#14454) üzenetére


King Unique
titán

A Passport Ultrára és Slimre 3 év van, csak fentebb volt róla, ki kell keresni a megfelelő boltot, ahol megadják.

(#14457) King Unique válasza felhasználó1 (#14456) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetően mind3 jó :K , Sharkoon + RED tartósabb lehet, mert a rack aluminium=jól hút (igaz My Book szellőzőnyílásos, de műanyag), RED pedig 24/7 üzemre tervezett.
Kérdés, h kellenek e backup programok, titkosítás stb., mert ezt My Book tudja, ha nem jobb a külső mobil rackes megoldás. :K

(#14459) King Unique válasza Primary92 (#14458) üzenetére


King Unique
titán

:F - pontos típusok ?

(#14463) King Unique válasza Primary92 (#14461) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi erővel megnézhetnéd WD oldalán is [link]
A sima My Book az újabb széria, s Studio a Mac-es aluházas, az AV meg DVD felvevő funkciós...az elsőnek említett megteszi, v a külső mobil-rackes megoldás,a amit alattad fórumtárs is írt.

(#14468) King Unique válasza czanga (#14465) üzenetére


King Unique
titán

Ezért mondtam, h fontos a megfelelő bolt / webshop kiválasztása, mert sok helyen lenyelik a garit, Adatákra mhol 3 évet kéne adni, ahogy WD Ultrára is.
Ezen hsz 2,5" ajánlást tartalmaz, de az Ultra 3 év garival jó választás, itteni teszt [link].

(#14464) werszomjas: javítani nem nagyon szokták az ilyeneket :N , esetleg pár helyen, ha a HDD épp és csak rack hibásodott meg, akkor átteszik egy másikba, de ugye ez nem nagy meló...Ráadásul Samsung HDD részlege megszűnt, garis csere esetén se tudom mit adnak helyette, D3 Station, v Seagate-tet talán :F

(#14467) Primary92 : Essential vettek és használtak a legtöbben, azzal többnyire pozitív volt a tapasztalat, ez az újabb széria még nagyon új, erről nem tudok én se nyilatkozni, de abból kiindulva, h új terméken ált. tovább javítanak, finomítanak, vsz nem lehet rossz ez se.

(#14471) King Unique válasza CHIPman (#14469) üzenetére


King Unique
titán

Az ajánlott Lacie jó, csak drága, SP, Transcend, Adata olcsóbb és azok se rosszak.

(#14474) King Unique válasza silboy (#14473) üzenetére


King Unique
titán

CH11:

- műanyag, vastag, bumfordi dizájn

- hozzá adott matricával felcímkézhető

- elég rövid USB kábel

- belseje ált.Toshiba

- *kifutó széria

NH13:

- alu fedlap, többi fényes műanyag, elegáns vékony dizájn

- rövid, de talán cm-rel hosszabb USB kábel

- belseje legtöbbször szintúgy Toshiba, de újabb MQ01ABD100=gyorsabb

Amúgy mind2-nél akad jobb saját gyártójánál (HE720, HD650) és más fentebb említett márkák közt is.

(#14472) CHIPman : mért A70-et mikor, elavult USB2-es vacak... :F Uaz USB3-ba az A80 és az jónak mondható, v elég masszív az A15 is.

[ Szerkesztve ]

(#14476) King Unique válasza silboy (#14475) üzenetére


King Unique
titán

HD650 ütésálló, masszív db, de picit visszapörgetsz, el van hintve sok alternatíva, pl. My Passportok stb.

(#14478) King Unique válasza szaszimi (#14477) üzenetére


King Unique
titán

Azért azt beírhattad volna pontosan milyen rack és milyen chipes...1. akkor fordul elő ilyen probléma, ha alaplapi és rack vezérlőchip inkompatibilis.

- Látom alaplapodon ASMedia chip van, ami pedig jó szokott lenni, első körben érdemes lenne rajta USB 3.drivert frissíteni, ha van hozzá újabb.

- Aztán, ha racken lehet, azon meg firmware-t frissíteni

- Végső megoldás a csere, de nyilván egyszerűbb és olcsóbb egy másik racket venni hozzá, mint alaplapot cserélni: Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja

2. Okozhat ilyent még, ha USB aljzatban lazán illeszkedik a kábel, v épp picit mozgatva van, de esetedben vsz nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#14480) King Unique válasza aquark (#14479) üzenetére


King Unique
titán

Pedig a belsejében lévő Samsung M8 / Toshiba M01ABD100 vinyó elmegy elvileg 1 db USB 2 portról is, de PC-n fontos, h hátlapi aljzatba legyen dugva és a hosszabbító kábel (ha használsz) ne legyen túl hosszú.
Aktív USB hub esetén elég a sima 2.0 is, mivel áramértékek a fontosak és azokban is van 1 A-es, v erősebb, lejátszáshoz meg 2.0 sávszél is elegendő.

Egyébként, ha rádugod a 2 eszközre és kattog, nem pörög fel rendesen, akkor biztos, h tápgond, de PC-n azért illene elmennie. Próbáld hátlapi portba, v USB3 Y kábellel, lejátszón meg marad az aktív hub.

A másik dolog, amire figyelni kell, h ha felveszel rá, akkor TV-k olyan egyedi partíciót kreálnak rá, amit PC OS nem fog tudni kezelni, gondolom lejátszó esetén is hasonló a helyzet. Tehát vagy külön partícióra veszel fel vele, ha utána PC-n is akarod használni, vagy veszel ilyen célra egy külön külső merevlemezt.

(#14482) King Unique válasza aquark (#14481) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom, csak annyit, h macerás (google... :) eléggé)
TV-knél így van azt tudom, vsz médialejátszóknál is.

(#14486) King Unique válasza Nenősüljmeg! (#14484) üzenetére


King Unique
titán

Látom már válaszoltak TV-s topikban. Van rajta elvileg 3 db USB port, a sima "USB in" sok TV-n csak 0,5 A-t tud, ha LG-nél valóban 1 A-t, esetleg még van rajta netán "HDD in" port, akkor tuti menni fog.
Másik topikba kollégát kijavítva, áramfelvét pedig pont a mérettől is függ, mert egy 2,5" 2 TB-osban már 3-4 db adattányér van, szemben egy 2 tányéros 1 TB-ossal. Így a motornak is nagyobb terhet kell meghajtania, amihez nagyobb indítóáram kell.

[ Szerkesztve ]

(#14491) King Unique válasza bandi20 (#14488) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2,5" Hitachi Touro Mobile-ról van szó, akkor nem csoda, minden 2,5"-oshoz rövid kábelt adnak, h tápellátás stabil legyen. Ha túl hosszú kábelt használsz és főleg TV-n sima 0,5 A-es "USB in" port van, akkor nem fog elindulni, ha 1 A-es, v erősebb "HDD in" aljzat, akkor hosszabbal is elmegy.
Tehát ennek függvényében vehetsz hosszabbat, v nem tudom hogyan gondoltad a + 20 cm hozzávarázsolását.
Azt nem írtad USB3-as e a Touro (gondolom), mert akkor legjobb 1 db hosszú kábelt venni és nem a régivel toldani, egy USB 3,0 A / micro-B [link] se túl drága.

(#14489) kivulallo: jó lenne tudni HDD állapotásról vmit, pl. HDS SMART adatok :F
Olyan van, h külső 3,5"-osoknál hibás tápegység tönkrevágja ház elektronikát és / vagy HDD-t, de ha felpörög, talán nem kapott akkorát, viszont, ha natúrba gépre kötve sem megy, kifagyasztja, akkor lehet már döglődik, szektorhibák vannak rajta stb., ezért lenne jó egy HDS állapotkép.
Greeneknél van takarék módból fejparkolás, amit lehet gyári progijával állítani [link], ilyenkor ha parkol, előfordul, hogy fej parkolópályára rakása mellett motort is leállítja üresjáratban, de onnan vissza kéne jönnie, ha nem, akkor nem stimmel vmi.
HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topikot is ajánlom figyelmedbe

(#14490) bbalazs84: hsz1, hsz2

(#14493) King Unique válasza dave93 (#14492) üzenetére


King Unique
titán

Pl.ő: WDBZFP0010BBK :D
Az Essential kifutó széria, az Ultrára 3 év gari van és az újabb, vékonyabb , gyorsabb WD10JPVT HDD van benne, + SmartWare szoftver Pro verziója jár mellé egy kis hordozó szűtyő kíséretében.

(#14497) King Unique válasza robi222 (#14495) üzenetére


King Unique
titán

Tudnál vmi screeshotot mutatni hibaüzenetről, Windows ?
Ha Windows OS-t használsz, az újabbak jogosultságkezelése miatt, előfordulhat, h nem enged külső vinyóról törölni, fájlokat, mappákat módosítani.Saját tulajdonba kell venni

De ha fájl-hibaüzenet, akkor lehet hibásan került fel rá, v Elements döglődik, HS Sentinel állapot milyen?
Vannak progik, mint az Unlocker, aminek jobb klikk menübe beépülve, lögördülő menüjében lehet kényszerítetten törölni az adott fájlokat, mappákat.
Aztán olyan is van, h pl. újrapartícionálás, formázás megold rejtélyes hibákat, ha nincs rajta sok adat, végső megoldásként az is szóba jöhet.

(#14494) dave93: lehet kapni 3 év garival is, csak sok kisker lenyeli a garit, ezért megfelelő helyen kell rendelni, pl. itt, de akadnak más webshopok is.

[ Szerkesztve ]

(#14500) King Unique válasza robi222 (#14499) üzenetére


King Unique
titán

Az előfordul, h saját tulajdonba vétel nem minden esetben jön össze (remélem jól csináltad), főleg ha több OS-en volt használva a külső vinyó.
Akkor próbáld Unlockert, ez lekaparja fix. :K De amúgy nem értem, h mért csinálja ezt minden egyes felmásolt fájlnál, mert ha adott mappát, v egész meghajtót saját tulajdonba veszed, akkor simán tudnod kéne módosítani, amint ez a 4 bájtos fájlméret is fura, nem kaptál be vmi vírust, lehet vírusírtó nem engedi törölni :F
Külföldi oldalakon CHKDSK lefuttatását (is) javasolják az adott meghajtóra, ezért is kérdeztem, h HDS szerint ok-e az Elements.

(#14498) ggg666 : az meg a másik :D , a fenti általam linkelt 1 TB-osnál a feketére szintúgy csak 2 évet adnak náluk, holott a színnek és a tárhelynek elvileg semmi köze garanciához... :U

[ Szerkesztve ]

(#14502) King Unique válasza robi222 (#14501) üzenetére


King Unique
titán

Nem hallottál még róla, na mindegy? [link], [link]
De mutass már egy HDS Smart táblát decimális adatmezővel Elements-ről ! Vírusírtó mi van fent, naplója, karanténban van vmi extra?

[ Szerkesztve ]

(#14504) King Unique válasza kivulallo (#14503) üzenetére


King Unique
titán

Írjál... :K
Ha még rackbe lenne, rá lehetne fogni ház, tápegység, USB kábel hibájára, de ha direktbe SATA-n gépbe téve sem ismeri fel, az már gáz...

(#14511) King Unique válasza Ricko (#14509) üzenetére


King Unique
titán

Vsz döglődik ez a Seagate külső vinyó, de jó lenne látni egy mostani HDS SMART-ot. Ha már sok a hibás / gyenge szektor, adatátviteli hiba, akkor sok mindent nem lehet vele kezdeni :N HDD Regenerátor is társai se mindig tesznek csodát, talán egy HDS felület újrainicializálás, de az se biztos, h teljesen megoldja a problémát.

(#14510) kivulallo : passz...ha ez a magas, karcos hang a vinyőé, az nem feltétlen vmi jó, de én még szerencsére nem találkoztam ilyennel, úgyhogy a javasolt topikoban lévő vinyó szakikat kérdezd.

(#14508) Kezdő vagyok: nagyjából azok, mint korábban, Passportokból az Ultrák kelendőek manapság.
Betelt az a 3 db Passport és kellene még1, ha írsz konkrét igényeket, akkor lehetne javasolgatni ezt-azt :F

(#14515) King Unique válasza Rayyy (#14514) üzenetére


King Unique
titán

Ha Win7-tet használsz, akkor annak fel kell rakni alallapi USB driverét és célszerű frissíteni is, ha van hozzá újabb. Ha Win8-cad van, abban gyárilag benne van USB3 driver. Enélkül csak USB2 módban fog működni, a 27 MB/s arra reális, de elvileg 3-3,5 x akkora sebességet is tudna.

(#14518) King Unique válasza demars (#14517) üzenetére


King Unique
titán

Az alap próba verzió, de ha teljeset töltöd le, az is ingyenes elvileg, legalábbis vinyó adatok és SMART kijelzése, a fizetős "csak" a spec tesztekkel + pár funkcióval tud többet, de alap esetben ezekre nincs szükség.
Milyen célra kéne és mért nem topikjában kérded :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.