Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9170) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#9169) üzenetére


King Unique
titán

Ja,h ilyen logika mentén,értem...mivel usb3 hubom nincs így konkrétan nem tudom alátámasztani. :N
Amúgy gépeden gondolom van usb3 csati (gyári alaplapi,v bőv. kártyás?),azért olyan a hubba gondolkodsz nyilván, 2.0-án mindegy lenne. Én sima usb2-es hubnál még azt tapasztaltam,h 3-4 pendrive is elment benne,de (2,5") külső hdd nem,csak,ha hub +tápot is kapott,3.0-s nyilván 2x annyi áram miatt jobb ilyen téren. Usb3-nál elvileg azt "reklámozzák",h nem oszlik meg sávszél,gyakorlatban ott is azért,de nem annyira,mint usb2-nél,ill. teljesítmény gépfüggő,proci erőssége is számít.120 MB-nál tud az többet is,ill amennyi kell neked azt tudja,30 MB egy eszköznél lehet több/kevesebb is,hdd-től is függ.
Szal szerintem usb3-ba usb3 hub nagyjából tudni fogja,amit elvársz,de ki kell próbálni. :K Amúgy a xdb külső még nincs meg (írásod alapján),v csak pár usb2-es van,de akkor újnakmért nem 3.0-ásat veszel/építesz manapság :F

[ Szerkesztve ]

(#9172) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#9171) üzenetére


King Unique
titán

Ez így már összetetebb...akkor egyértelműen dobozon belül is 3.0-ába (v vmi sata.esata-ba) érdemesebb gondolkodni,de 10-12 db esetén már gondolom RAID-be fűzöd őket és nem mindegyiket "külön-külön" használod átalakítóval?
Jól hangzik,ha árak lemennek,majd eldől...sok sikert előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#9177) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#9173) üzenetére


King Unique
titán

De a sebességek is a megfelelő raid módban,meg nem muszály mindet. Amúgy azt nem írtad gépen van usb3,mert ha nincs,minek 3.0-ás hub,10 vinyót egy hubra tolni,2.0-án,a teljesítmény nem lesz az igazi,bár abban is van logika,amit írsz.

(#9174) blau24: ha csak sima filmezésre kell,akkor elmegy G2 is,oda elég usb2. (amúgy samu 2,5"-be inkább S2,M2 a jobb,megbízhatóbb,de azok drágábbak picit,bár nem feltétlen,meg kell nézni átgépen)

(#9175) Sztrego: mér ne lehetne :F ,akár sajátgépben is,v WD saját progijával,(v amit külső hdd-ihez ad). Neked van 1,5 TB usb3-as WD belsős Tevion,v keverlek vkivel :F

[ Szerkesztve ]

(#9179) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#9178) üzenetére


King Unique
titán

Jó, értem én,láttam már hasonlót (Racknig),a másik érdekes,energiatakarékos,végülis meg lehet játszani.Usb3-nál akkor nem figyeltem,elnézést...csak az volt fura,akkor mért sima sata-usb2 átlakítót teszel mindre,ha elég annyi,akkor jó,v usb3 port-hub miatt,ott talán kisebb lesz a veszteség,megoszlás 2.0-án.
Szekrényen,hogy,csak natúrba kikapod,azt fel a polcra,gondolom vmi dobozba? Ha még vissza akarod tenni gépbe,olyankor jön jól egy dokkoló,ha nem akkor mobilrack.

[ Szerkesztve ]

(#9181) King Unique válasza DeFranco (#9180) üzenetére


King Unique
titán

Nekem friss tapasztalatom nincs,de nyilván számít milyen hdd-ről van szó és mi a konkrét baj vele (kondi 0%,v mi).Általában mostanság elhúzódik a gari ügyintézés,ennyit hallottam,de ha nem tudják beszerezni,akkor helye is válogatja,v pénz vissza,v árát levásárolhatod. (ha nem akarsz hónapokat várni) Ilyenkor adnak/veszel ott egy hasonlót,azt nem tudod,h a "régi" árakat nézik,v az újhoz igazodva ki kell fizetni a különbözetet.

[ Szerkesztve ]

(#9185) King Unique válasza DeFranco (#9182) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha olyan helyen vetted...javítgatni nem nagyon szoktak ilyeneket,de garinál elvileg kompletten újat kéne adniuk (gyári bontatlan dobozban),de igaz előfordul,h a régi dobozába adnak adnak egy "újat",azt ki tudja azt honnan szerzik,meg milyen :U (emlékszem samsung külső optikai meghajtót gariztattam 2 éve,annál is nem zsír újat adtak dobozzal együtt,hanem egy újnak mondottat hoztak,még a dobozát is összekeverték,mert más fajta volt,de működik hibátlanul,kicsit fura...)
A 2,5" M2-t akarod visszavinni,nem okés a ez a fajta tárolás,inkább gépbe vennél +1 hdd-t :F Amúgy maga a cucc meghibásodott,nem használható és amiatt gariztatnád,ill. az előrelátható csere elhúzódása miatt kérnéd vissza a pénzt,v csak önkényesen "nem kell és kész",mert szerintem se így,se úgy nem adják már vissza a pénzt. :N ,v persze helye is válogatja,hogy intézik...

(#9184) TESCO-Zsömle: hát ja,az ár mindig fontos tényező :K ,de usb2 lassú,bár,ha nem komoly adatmozgatás,videoszerkeztés stb. dolgokra kell,akkor netes letöltéshez,filmnézéshez elég az is,ill.csak egyszer kell rámásolni adatokat,az "kínszenvedés"...utána már nem akkora.

[ Szerkesztve ]

(#9187) King Unique válasza DeFranco (#9186) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan mi az új,h az is xarakodik,máshogy...gépen,dvd-n?

(#9189) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#9188) üzenetére


King Unique
titán

Igen,nem rossz az,ált. sokmindenhez elég,de egy hubra 10 hdd-t kötve vsz nem lesz annyi,ill 3.0-án (v. esata) egy 3,5" tudna 3-4x annyit is.

(#9191) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#9190) üzenetére


King Unique
titán

Már válaszoltam korábban,nem nagyon de kicsit megoszlik majd 3.0-án is,ha mind megy,bár ha a 10-ből csak 1-2 használsz alkalmanként,ahogy írtad kiépítését,akkor kevésbé,de mivel nincs ilyen extrém 2x6-os hubom,konkrét értékek passz..

(#9193) King Unique válasza TESCO-Zsömle (#9192) üzenetére


King Unique
titán

Ja,h ilyen "agyafúrt",akkor benne van a pakliban...amúgy vmi ilyesmiről van szó (v tégla)? Teszteket se nagyon találni róluk,ahol látszana mit tudnak több eszköznél.

(#9196) King Unique válasza Styleboy (#9195) üzenetére


King Unique
titán

Van a belsejében egy sata-usb átalakító (ilyesmi) ,az szállt el,v a hdd a rossz,mármint kivetted és rákötötted direkte sata-n a gépre és nem ment :F Mert hdd-t kiveszed belőle,azt átteszed egy 2,5" mobilrackbe (sima usb2-es olcsó,kb. 2k,de esata,usb3 se sokkal drágább) ,ha az jó.
Még kábel szokott tönkremenni,megtörni,csere megoldja,v usb2 portba kevés a nafta néha és Y tápkábel kellhet.

[ Szerkesztve ]

(#9198) King Unique válasza rezesbalu (#9197) üzenetére


King Unique
titán

Létezik,2,5" külső hdd-k elmennek 1 usb portról,ált. TV-be dugva is (usb3-asok is) :K Bár olyan előfordulhat,h bizonyos márkákat,v noname cuccokat a TV nem ismer fel,de jobbaknál ez nem szokott gond lenni.
30k környékén jó ilyen téren pl.Samsung S2 v M2, ADATA CH11,ADATA NH13, meg picit drágábbak pl. WD My Passport, Toshiba: Store Alu2S,Steele stb...
Ált. nevesebb gyártók cuccai TV-kkel is kompatibilisek (ilyen téren WD elég jó,Samsung is,bár előfordult,h samu TV nem ismerte fel M2-t...)
Másik lehetőség külön veszel hdd-t,pl. samu M8 (v WD SB,de az drágább) és hozzá mobilracket,sima usb2 elég olcsó,usb3 vmivel drágább. Viszont rack is érdemesebb minőségit (picit drágábbat) venni,mert a noname-nél előfordulhat inkompatibilitás TV-vel,v lehet 1 usb2 port nem elég nem elég neki és 2 végű usb Y tápkábel kell,amit TV-be akkor nem tudsz bedugni. Ilyen előfordulhat - h nem elég usb2-be 1 port,gyári külsőknél is.pl.samu M2,de ált. elég szokott lenni. Vmint a 2,5"-ekhez ált nem túl hosszú 30-40 cm-es kábeleket adnak,ezt nem árt figyelembe venni,TV-re való csatlakozás,elhelyezésnél,mert lehet hosszabító kábelt használni,de ha túl hosszú,akkor elveszik az áram és nem felpörögni a vinyó!
Szal ilyen "TV-s téren",talán gyári külsők jobban be vannak lőve,kompatibilisebbek,persze minőségi mobilrack-el se szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#9200) King Unique válasza rezesbalu (#9199) üzenetére


King Unique
titán

Jók az S2-k,több tesztben is sokat dícsérték őket,ár-érték atányuk is ok-s :K ,bár annyi pici negatívum van,h a samsung hdd-be, mint márka megszűnik,mert a Seagate felvásárolta (gari elhúzodhat esetleg),de ez azért nem olyan nagy gond,3 év van rá,meg S2-vel nem nagyon szokott gond lenni,ajánlott cuccok.
Az előbb kihagytam,h van 2,5"-be LG is,XD7 (U3 az usb3-as),ha már TV,akkor külső vinyó is,ráadásul jó áron...bár én külső hdd-be nem vagyok annyira odáig LG-ért,nem éppen a leg-leg,de azért végülis nem rosszak.
TV-nél még azt kihagytam,h ezek a külsők,a gyáriak alapból FAT32,v NTFS-re formázottak,ennek megfelelően TV-nél is nézd meg melyiket tudja kezelni (újabbak már NTFS-t is),bár egyik-ről másikra sima gyorsformáz. megoldható,v akár úgy is,h 2 ilyen filerendszerű partíciót hozol létre külső hdd-n. +a kábelre figyelj,h otthon elég legyen,mert járt már itt vki úgy,h megvette a 2,5"-t,azt LCD a falon volt és gyári kábel nem ért el az alatta lévő asztalig,hosszú 2m-esel meg vinyó nem pörgött fel...de ált. szokott működni a dolog,volt aki zokniba téve,"felakasztva lógatta le" :D
Ha nem akarod hordozni,csak otthoni filmezésre kell,akkor még 3,5" asztali,külön tápadapterrel célszerűbb,annak hosszú kábel se gond,a fentebb ajánlottaknak van 3,5" megfelelője is.

[ Szerkesztve ]

(#9202) King Unique válasza #16695808 (#9201) üzenetére


King Unique
titán

Vannak átalakítók is,de ha nem tudod hova kötni/gépbe tenni,akkor talán legjobb megoldás egy mobilrack,ami uez,csak "bedobozolva" kompletten.Azt nem írtad mekkora a vinyó,3,5" asztali (v noti 2,5") ?
Pl. mobilrack,van sima IDE,v combo SATA+IDE is (célszerűbb ez,akkor mind2-t tudja), v más alternatíva a dokkoló,abba csak beleállítod a vinyót azt kész.
De pontos,konkrét javaslatokért,keresd fel a 3,5" mobilrack topicot ! :K
Dokkolóba csak beleállítod a hdd-t,mobilrackbe belerakod-csatikat összilleszted átalakító elektronikával,becsavarozod azt kész,gépre usb rádug,azt onnantól hasonló,minr egy pendrive...+esetleges driverek telepítése,formázás,ha kell stb.

[ Szerkesztve ]

(#9204) King Unique válasza beiz (#9203) üzenetére


King Unique
titán

Netről letöltögetett Full HD filmekből (videókból) is többféle minőségű van,van aminél a képkocka másodpercenkénti megjelenítése picit kisebb,ezért "jobban elmegy",a nagyobb számúnál meg akár akadozhat.Nem pont ilyen "filmes-TV-s" célokra valók a külső hdd-k :N ,van arra hdd-s médialejátszó stb.,de ált.menni szokott ezekkel is a dolog,Full HD-hoz ált.usb2 elég,de fenti ok,vmint usb2 karcsú sávszélessége+maga a hdd gyorsasága (5400/7200 rpm) is befolyásolhatja ezt negatívan...Illetve használat közben a vinyó melegszik és bizonyos hőmérsékleten,v a fölött veszíthet teljesítményéből+ még lehet TV usb portján energiellátás is ingadozhat.
V maga a külső hdd nem igazán stabil ilyen célra,egy firmware frissítés (ha van hozzá),lehet vmit lendíthet a dolgon.TV-re dugva,ha van +1 szabad usb port,egy Y kábel stabilizálhatja,ha az a baja...( v nem lehet eredeti kábel tört meg vhol,érintkezési hiba?) Innen távolról csak tippelni tudok...
Vannak olyan médialejátszók,amelyekhez esata portján keresztül,ilyen csatis külső hdd köthető,az stabilabb lehet ilyen célra.
Azt nem írtad pontosan milyen 2,5",nem is tudtam Kingston külső hdd-et is gyárt (ssd az igen) :F ,én Kingmax-ról hallottam,de ilyenről még nem :N

[ Szerkesztve ]

(#9206) King Unique válasza Styleboy (#9205) üzenetére


King Unique
titán

Mit ír ki :F
Annyit tudok mondani,(1.) h lehet kevés neki a nafta és meg kéne próbálni 2 végű usb Y kábellel,v ha már szétszedted,akkor (2.) a vinyót átrakod egy mobilrackbe ,ha elektronikája ment el. (egyik se olyan nagy költség)
(3.) Lehet hdd döglött meg,bár vmi diagnosztikai progi nélkül (HD Sentinel),nem lehet biztosan tudni,v oprendszerbe vmi progi,vírusirtó kavar be,blokkolja...
ahogy előbb írtad,rádugva vinyó nem pörög fel,nem rezeg finoman a háza,ilyenkor jó esetben kevés nafta miatt Y kábel megoldás lehet,rosszabb esetben mobilrack,v vinyó dead.

[ Szerkesztve ]

(#9208) King Unique válasza Styleboy (#9207) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez alapján,lehet vmi driver hiba...eszközkezelőben nincs sárga felkiáltójel előtte :F
Én régebben XP-n,samsung külső dvd íróval voltam így,h egyszer csak nem ismerte fel (mást írt ki rá ,xy usb device),azt eszközkezelőbe eltávolítottam illesztőprogiját és restart után újra rádugva működött rendesen,nem tudom te esetedben ez használ-e,egy próbát talán megér... (e cikk alapján is vmi ilyesmiről lehet szó)
Végülis akkor jobb esetben csak ez lehet a gond,ami fenti módszerrel (v ha van hozzá vmi driver gyártótól,az felrakásával) orvosolható,ha nem ez akkor keret szállt el=átteszed máshova,pl mobilrack,v durva esetben vinyó tényleg kuka.
Majd írd meg,h alakult,kíváncsi vagyok :))

[ Szerkesztve ]

(#9211) King Unique válasza gabrielarky (#9210) üzenetére


King Unique
titán

Hát "innen" csak találgatni tudok,lehet jobb esetben tényleg a táp adapter sérült meg és cseréjével orvosolható a probléma,de lehet, - ha nem is maga a hdd - hogy a "keretben" szállt el vmi az elektronikájában,az már cinkesebb...(nálam is volt olyan,h néha szikrázott usb port,de nem volt gond belőle,bár ki tuja itt lehet az csinált vmit) Amúgy samu G széria,nem éppen a legjobb :N ,már többen panaszkodtak rá,ehhez vmelyest hasonló,v más problémák miatt,S3,M3 ajánlottabb. (amúgy mért monitorra dugtad,közvetlen filmnézésre ment,mért nem pc/notira?)
Tehát,ha még LED sem gyullad ki az elején,lehet nem kap áramot,cserélj tápadaptert (adatkábel meg gondolom jó),v rack hiba esetén,gariba ugyan kicserélnék kompletten egy újra,de akkor meg adatok ugrottak,mert régi cucc (adatokkal együtt) az övék lesz ilyenkor...(adatmentés szakinél meg drága)
Szal ezt próbáld ki,ill. G3 szétszedhető,az alján lévő gumitalpakat csavarhúzóval kiszedve,ott lévő csavarokat eltávolítva,elvileg sérülésmentesen szétkapható (gari zárjegy talán nincs benne) (youtube).Vinyót kiveszed átteszed vmi 3,5" mobilrackbe,amikhez adnak tápot,kábelt (ezt v kölcsönkéred vkitől,v veszel, + 3,5" topic),azt ott kiderül,hdd jó-e és adatok is megmaradnak jó esetben.
ha meg +1 hdd veszel natúrba,arra áttolod cuccokat,G3 hdd-je vissza eredeti helyére,cuccokat letakarítva,azt beadod gariba,adnak újat,de ez már csak hab lenne a tortán... :D
Ennyit tudtam hirtelen,de további infóért látogass el HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topicba,mert ki tudja,lehet csak vmi szoftveres beállítás,probléma kérdése és nem kell szerelni,cserélni adaptert,v mást. :K (bár szerintem kell)

[ Szerkesztve ]

(#9212) King Unique válasza beiz (#9209) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ok! :) Előfordul ez sok eszköznél,h nemcsak külső hdd,de más akár optikai meghajtó,TV,teló stb. kicsit instabilan müxik bizonyos helyzetekben és a lelke,a vezérlőszoftver (firmware) update csodákra képes.
Amúgy nem válaszoltál,h pontosan milyen cucc is ez,mert Kingston külső hdd-ről nem hallottam még,v TV-n is volt fw update :F

(#9215) King Unique válasza Burki (#9214) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak egy sima átalakító,nagy hibalehetőség nincs,max átviteli sebesség mennyi lesz (veszteség lesz-e,v sem), hdd-nek elég lesz,mert esata,usb3 elméleti sávszél bőven több.Sok tapasztalat nem kell ehhez,bár,h pontosan ezen márkájú milyen,azt nem vágom :N Mihez kéne :F
korábban vettek Delock-ot,az jó volt állítólad,de ez se néz ki rossznak,kisebb mérete miatt praktikusabb is.

[ Szerkesztve ]

(#9217) King Unique válasza Burki (#9216) üzenetére


King Unique
titán

Mihez eszközhöz kell :F ,azért kérdeztem,mert pl. külső hdd,pendive is tudja uazt a tempót esata-n,mint usb3-on,sőt apróbb fileok másolásánál gyorsabb is az esata,tehát ált.elég az is. :K

(#9219) King Unique válasza #16695808 (#9218) üzenetére


King Unique
titán

Win alatt ált.nem szokott kompatibilitási gond lenni,elvileg Linux alatt is mennie kéne,de elképzelhető...vmi +driver lehet kell neki. Hogy is próbáltad ki,egy 3,5" külső rackbe (olyant vettél,ami kell,milyen a hdd?) beletetted régi hdd-t,rádugtad linuxos gépre és nem ismerte fel,csak 1x,v mi :F (hdd windows-os gépből maradt meg,mert lehet NTFS-re van tolva és amiatt,v átfomáztad XFS,EXT..-ra?)
Ha adattárolónak akarod,akkor talán praktikusabb az 1.(mobilrack) A másodikhoz ne madnak vmi dobozt,csak ami képen van? (3,5" mobilrack ügybe,a korábban említett topicban érdeklődj)

[ Szerkesztve ]

(#9221) King Unique válasza Razor18 (#9220) üzenetére


King Unique
titán

10 cm...a legtöbb gyárihoz 20-40 (50) cm-ereset adnak,v néha "noti méretű" rövidet,mint amit mondasz,de amúgy milyen külső hdd (gondolom 2,5",de milyen),milyen usb kábel (2.0/3.0) :F
Csak mert amit mondasz apa-apa (male-male),az usb A-A hosszabító kábel,viszont a legtöbb 2,5"-en usb2-nél A-MiniB,v A-MicroB, usb3-nál A-MicroB szokott lenni.Igaz van A-A csatis is,pl Silicon Power A70/A80-on láttam,meg Aldis Tevion 2,5"-eken.(csaknem vmi olyanod van?)
Azért nem ismeri fel,mert nem kap elég áramot a külső hdd,a hosszú kábelen "elveszik az áram",ezért ajánlott a gyári (röviddel) használni,de ált.1,8m még nem szokott akkora gond lenni,nekem WD-im is simán mennek 2m-essel usb2/3 -ba is.
Viszont erre megoldás a 2 végű "Y" tápkábel ("filléres" tétel), v van hosszabb kábel végére Y elosztó is.
A-A-ba 10 cm nem is tudom vehető -e,ált hosszabb szokott lennia választékban...sima A-Mini/Micro B-be,v Y-ba szokott rövidebb lenni.

[ Szerkesztve ]

(#9222) King Unique válasza King Unique (#9221) üzenetére


King Unique
titán

SP A80-hoz láttam,ilyen rövodet,meg aszem 1-2 gyárihoz akad még,de Y tápkábel vsz megoldás lesz problémádra. Illetve,ha sztali pc-n használod,ugye arra odafigyeltél,h külső hdd-t,mindig a hátlapi (közvetlen alaplapi) usb kivezetésre kösd,mert előlaői kivezetésen nem pörög fel? (kivétel usb3.0,v vmi prémium katagóriás,megvövelt áramerősségű usb2 ház)
Ezeket venni venni pl. számtechboltokban (célszerű) ,webshopból rendelni,elektronikai áruházakban pl. MM,Saturn,Euronisc stb. lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9224) King Unique válasza DjKoxi (#9223) üzenetére


King Unique
titán

Akkor gondolom usb2 -es M2 lehet,azért tudod fényképező nyilván usb2 Mini/MicroB kábelével használni. V netán usb3 microB-jébe erőszakoltad bele,nem azért,de volt már rá példa... :D Amúgy mért nem usb3-asat vettél :F ,ráadásul azokban új,gyorsabb samu M8 hdd-k vannak,bár annak indítóárama kicsit nagyobb lehet,mert egyeseknél usb2-be csak Y kábellel ment...

[ Szerkesztve ]

(#9227) King Unique válasza rayman2006 (#9225) üzenetére


King Unique
titán

Gyári usb3-as MyBook-od van,v külön hdd és rack? Annyira nem szokták particionálni,ha csak nem direkt nem kell más célra egy új partíció (pl. filmnézéshez egyes régebbi lejátszók,TV-k csak FAT32-t tudnak és akkor egy olyan részt külön csinálni annak,ha egészet nem akarod arra tolni,,v talán biztonsági szempontból,h több partíció esetén egy esetleges meghibásodásnál másik partíció ép marad,bár ki tudja,h és hol mennek tönkre a szektorok) Illetve érdemes figyelni rá,h jól,a a megfelelő progival csinálja az ember,mert fordult már elő,h ezután az új partíciót pl.XP kezelte,de win7 nem,v fordítva,stb...
Tehát nem muszály,meg ha MyBook,akkor több partíciót lehet nem megfelelően kezelhet a WD Smartware progija (bár nem próbáltam),de,ha akarod,lehet,csak megfelelően. Mekkora méretűre,az tetszőleges.

(#9226) DjKoxi igen,abba is akár :D ,meg 2,5" usb3 microB-jébe is bele lehet tolni a 2-es microB,volt aki így csinálta,csak megemlítettem...

[ Szerkesztve ]

(#9229) King Unique válasza rayman2006 (#9228) üzenetére


King Unique
titán

Mivel külsőknél része a gyártástechnológiának a "rendes" formázás,azért egyáltalán nem szükséges újraformázni :N Max akkor,ha fent említett xy okok közrejátszanak,v gond van vele,nem ismeri fel/kezeli rendesen az oprendszer stb.,de erről gondolom szó sincs. Jó az úgy,ahogy van,ráadásul NTFS.

[ Szerkesztve ]

(#9232) King Unique válasza rayman2006 (#9230) üzenetére


King Unique
titán

ok,máskor is szívesen. :)

(#9231) tomic: akkor szüntesd meg,nyilván...v ilyen xy dolgot nem enged csinálni file/mappával,v külső hdd-t nem enged leválasztani dolgokra jó az Unlocker progi. (feloldás,v igény szerint többi művelet vmelyike,azt kész) :K Amúgy milyen külső vinyó,csak úgy statisztikailag ? :))

[ Szerkesztve ]

(#9236) King Unique válasza tomic (#9233) üzenetére


King Unique
titán

Unlockerrel,ahogy korábban mondtam,linkeltem...,egy ilyen kis egyszerű progi telepítéséhez,használatáshoz meg csak nem kell mankó (klikk jobbegér--unlocker---kiválasztod a műveletet stb. leírás ) , vagy ez olyan bonyolult :F
Amúgy jónak,igényesnek néz ki a Trekstor,kösz a infót,új gyártóval bővült a "szókincsem" :))

(#9235) ordogi: van neki külön topicja ,ott vsz tudják ! :K Amúgy,ha már szétszeded/szétszedted,látszik pontosan milyen WD van benne,nem? Olyat veszel,vmi green lehet,bár abban is van 2 fajta: EARS és EARX ,utóbbi állítólag picit gyorsabb. Esetleg RAID-es cuccokba spec 24/7 tartósabb hdd-et szoktak tenni (WD RE4),de azok drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#9239) King Unique válasza tomic (#9237) üzenetére


King Unique
titán

Én is...,de tudod manapság már annyi féle-fajta van,különösen gyári külsőbe,h szinte képtelenség követni... :DDD Illetve idehaza ez a márka nem nagyon található meg a kínálatban (csak elvétve) és ezért is. Külföldön vetted,v itthon :F Amúgy abszolút jónak néz ki,tud vmi extrát is,usb3-on kívül,hdd milyen benne azt nem tudod?
Problémádra,unlocker talán megoldás lesz,reméljük. :)

(#9238) tomic : hogyhogy,kilistázta mi fogja,feloldva se,v a "semmi"-t legördítve,van "áthelyzés" is,azzal se :F

[ Szerkesztve ]

(#9241) King Unique válasza ordogi (#9235) üzenetére


King Unique
titán

Hoppá,nem figyeltem,írtad is milyen van benne... :B ,akkor olyat vegyél,az a régebbi Green lesz (35k körül árgép szerint)
Amúgy gyári WD-k "kényesek" arra,ha egy esetleges hdd cserénél más fajta vinyó kerül bele,ilyenkor elektronika letilthatja,de uazzal nyilván nem lesz gond :N (v akár új Green-el is elmegy,igaz az SATA3,de visszafelé kompatibilis,v más WD,de ezt az ajánlott topicban kérdezd pontosan).
(OFF)Milyen állapotban van,HD Seninel mit ír rá,h cserélni kéne,kondi csökkent,v gyenge/hibás szektorok :F(/OFF)

[ Szerkesztve ]

(#9242) King Unique válasza tomic (#9240) üzenetére


King Unique
titán

Milyen üzenetet dob ki,nem tudod betenni :F Sima írásvédettségre hivatkozik,akkor,ha maga az mkv file nem zárolt (másikat áttolta),akkor nem a külső hdd mappája írásvédett,ha külön helyre másoltad? (gép hdd-jén belül engedi mozgatni,v külsőn más helyre,mappába másolni?)
Esetleg még vírusírtó foghatja,milyet használsz? Azt kapcsold ki és úgy próbáld,akkor se megy,v esetleg csökkentett módban futtatva gépet :F
ha így se,unlocker se,akkor egyenlőre passz...

[ Szerkesztve ]

(#9244) King Unique válasza tomic (#9243) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ok :)
"Nagy file"-ra állítottad,cache-t tiltja,nekem is azon van. Ezt említhetted volna,korábban nekem is volt másolással gondom (nem pont ez,h nem engedte,de nagy file-nál nem volt az igazi),azért állítottam át,én is. :))

[ Szerkesztve ]

(#9246) King Unique válasza tomic (#9245) üzenetére


King Unique
titán

Máskor is! :)
előtte is külső hdd-re toltál mkv-t és akkor ment pöpecül (nagy file-on volt),most meg hirtelen,v csak "ilyen" másoláskor jött elő,de mindegy is...sokx egyszerűbb a megoldás,mint hinnénk :))
Pontosan milyen Trekstorod van,hol vetted?

[ Szerkesztve ]

(#9248) King Unique válasza tomic (#9247) üzenetére


King Unique
titán

Azért köszönöm! Ez,akkor nem is szimpla külső hdd,hanem vmi portable médialejátszó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9250) King Unique válasza kovsol (#9249) üzenetére


King Unique
titán

A gyorsulás az usb3 port gyorsabb adatkommunikációja miatt van (+jobb energiaellátás),usb2-es eszközt beledugva ált. 10-15%-os gyorsulás tapasztalható (jó esetben).
Naná,h érdemes :K ,nem nézel/láttál 2,5" usb3-as teszteket :F (pl. ezt) ,usb3-on (esata-n) egy 2,5" külső hdd szinte azt tudja (pici veszteséggel) mintha SATA 2-re lenne kötve,tehát egy ilyen 2,5" hdd olyan 60-80 MB/s körüli tempót (pl. TC másolás),v akár többet is tud,ez hdd teljesítményétől függ,nem usb3 lesz a szűk keresztmetszet. :N
Egy 2,5" usb3-as mobilrack meg azért nem nagy összeg, bőven megér annyit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9251) King Unique válasza King Unique (#9250) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja,nem egy mai hdd,kis adatsűrűségű tányérok, de olyan max 60 MB/s körüli tempót tudhat kb. ez alapján,az már nem rossz szerintem,2x gyorsulás...

[ Szerkesztve ]

(#9253) King Unique válasza noco79 (#9252) üzenetére


King Unique
titán

Akkora nyűg az a pár 100 MB cucc a több 100 GB-os (v TB) külső hdd-n... :F
Ha annyira "zavar" pakold át vmi pendrive-ra/gép hdd-re,v írd ki CD/DVD-re,főleg mostanság,h Samsung megszűnt,mint hdd gyártó és már weboldala se érhető el,ahonnan ezeket le lehetne tölteni,ha kell... :N
A korábbi samukhoz AutoBackup (mentésre),SecretZone (titkosítás) progik voltak,az újakon már ez sincs,ill.hasonló,v más funkciókra jó a Drive Manager is gondolom?
Én megtartanám őket,ha nem ott,de máshol mképp :K

[ Szerkesztve ]

(#9256) King Unique válasza Mauzes (#9255) üzenetére


King Unique
titán

Milyen külső 2,5" pontosan ,vmi gyári megoldás,v külön noti hdd+külön mobilrack :F
Ezek gyárilag mind úgy vannak belőve,h x perc (pl. 10) után auto leállítja hdd forgást (energiatakarék stb.,viszont ikon nem szokott eltűnni),de amint újra hozzányúlsz,ráklikkelsz automat.újra felpörög. Ezért is fura ez nálad... :F ,ha külön mobilrackben van,lehet az xar ilyen téren (veszel neki másikat,olcsó amúgy),mert gyári külsőknél ez frankón be van lőve és nem szokott gond lenni vele :N ,ill egyik másikhoz adnak is progit,amivel ezt lehet állítani.
Áramot gondolom kap rendesen,nem Y kábel kell neki,kábele sincs megtörve.Vmi oprendszer beállítási dolog is lehet,esetleg vezérlőpult energiagázdálkodásnál állítani vmit,bár az külső hdd-re lehet nem használható. Más gépen,PC-n is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#9257) King Unique válasza King Unique (#9256) üzenetére


King Unique
titán

Energazdálkodásnál elvileg így lehet kikapcsolni win7-en ,de nemtom külső hdd-nél müxik,érdemes-e :F

(#9259) King Unique válasza Mauzes (#9258) üzenetére


King Unique
titán

Ha kattog,az nem igazán jó,ált. akkor szokott,ha hdd döglődik,v nem kap elég áramot. HD Sentinel mit ír rá :F,ill.ha usb2-es,akkor Y kábel kellhet neki,bár másodszorra már jó...akkor v vmi szoftveres beállítás kell,v rack xar és át kéne tenni másikba,mielőtt hdd-t tönkrevágja.
pontosan milyen Thermaltake és hdd ?,ill. ezügyben 2,5" v 3,5" mobilrack topicban is érdeklődhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#9263) King Unique válasza mpioca (#9261) üzenetére


King Unique
titán

Mivel otthoni lejátszásra kell,jó lesz a 3,5" asztali,de 20k-ból 1 TB se nagyon jön ki,az alatt meg nem nagyon érdemes venni,v némelyik gyártó nem is arül,max 2,5"-be,de abból is 500 GB-ra futná kb.Nemrég 2,5"-be ezeket ajánlgattam,van asztali megfelelőjük is. (pl. WD MyBook,samu S3, de azok is 30k körül mozognak,v külön veszel hdd-t: 1 TB.500 GB,v pl.samu F3 is hatáértéken van+még mobilrack ára, 2,5"-nél: pl.WD 500 GB + mobilrack ott is...)
Érdemes vmi fémházasat venni,mert passzív hűtés lévén azért melegszenek vmennyire,gyáriba,mobilrackbe is akad ilyen,de ahogy fentebb is látható kb.25k az alsó határ 500 GB-nál. Esetleg még kifoghatsz vmi akciós usb2-es alapmodellt webshopokba,v áruházakban (Spar,Aldi,Cora,esetleh hardverapró stb.) is érdemes néha kürülnézni.

[ Szerkesztve ]

(#9264) King Unique válasza Stitch (#9262) üzenetére


King Unique
titán

Már előttem párszor,lehet vírusírtó hiba (ESET javítás)...ha nem ez ,akkor passz.

(#9266) King Unique válasza mpioca (#9265) üzenetére


King Unique
titán

Jó,de azért ne kapkodd el,jók a Storyk (nekem is van) :K (usb3-asat vegyél,esetleg ha médialejátszón van esata csati,akkor olyan S3 is van,v mobilrack pl."extrém Full HD" filmekhez,de ált. usb2 is elég),de akad más is,mobilrack se rossz,van,aki arra esküszik.

[ Szerkesztve ]

(#9269) King Unique válasza odipapa (#9267) üzenetére


King Unique
titán

Igen a gyári külső WD-knél van tényleg vmi "letiltós" dolog ,nem lehet csak úgy hdd-t cserélni benne,a vezérlő chip csak bizonyos WD hdd-vel kompatibilis (nem is arra való),de h eredetit visszatéve nem megy,az fura :F A WD fórumán vannak hasonló esetek,ott (is) érdemes körülnézni,akár kérdezni ez ügyben.
A 3,5" Sharkon RP-vel nyilván menni fog,csak beleteszed azt kész.
egy mobilrack manapság nem olyan drága egyáltalán,mért kellett megbontani a gyári külsőt,annak 500 GB hdd-je ment volna gépbe,v hova,v akkor mért nem racket vettél anno?

(#9271) King Unique válasza odipapa (#9270) üzenetére


King Unique
titán

Előre kell gondolkodni,nem is az,h nem veszel többet külső kompakt WD-t,mert jók,de.ha hdd-t cserélgetni akarod,akkor mobilrack. De mivel mobilrack nem drága manapság,meg azért 500 GB WD is használtad gondolom,mért kellett megbontani,de már mindegy...Most akkor,h áll a dolog,nem sikerült jól összetenni.nem megy,samu-nak mobrack jó :F
Ez meg gondolom vmi régebbi MyBook lehet,mikor vetted nem volt még annyira bejáratott/elterjedt mobilrack,nem volt ennyi gyártó-túlkínálat a piacon,mint most és akkor elég praktikusak voltak.Nekem is csomó IT-s,rendszergazda haver vett anno 3-4 éve My Passportot,mert akkor jobbára az volt a boltokban,jó volt,mai napig nincs vele gondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#9274) King Unique válasza hekkerman (#9273) üzenetére


King Unique
titán

Ki tudja,lehet... :F ! Ilyen esetekben mikor annyiféle dolog felmerülhet,nehéz megoldást találni,pláne,h elmondásod alapján,csak picit megakad,de kapcsolatot nem dobja el,lehet turkálni rajt közbe,rack minőségi,tápgondok vsz nincsenek,3-5 s-re leáll vsz lejátszás közben csak nem megy energiatakarékba...
Ki kéne próbálni más gépen is,más beállításokkal,ott is produkálja-e,h ki lehessen zárni gép/oprendszer hibát,v pont megerősítse,h külső hdd-vel nem ok vmi. :K
Gondolom usb3-on használod,diver update megvolt,esetleg rackhez vmi firmware/driver update,más usb portba dugva,más lejátszóprogival próbáltad?

(#9277) King Unique válasza ddameinx (#9276) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan milyen Iomega,asztali,v hordozható (+táp alpján gondolom 3,5") :F
Hát ugye így nehéz megnézni mi a helyzet vele,ha full megnyekkent lehet belsejében hdd adta be a kulcsot,az cinkes...szerencsésebb esetben maga a rack hibásodott meg,ott ment tönkre vezérlő,elektronika. Utóbbi esetben - gari már úgy sincs rajta - kapd szért,vedd ki belőle hdd-t és rakd bele egy ahhot megfelelő külső usb-s mobilrackbe (nem drága,pár-néhány ezer) és úgy próbáld meg. :K
Első esetnél is van megoldás adatok visszanyerésére,adatmentő cégek stb.,de az igen költséges megoldás,pl.innen a PH-ról is van pár szaki,az egyik cégénél ennyi,de máshol is hasonló árak vannak sajna...

(#9275) Olyasmi: van csomó pendrive topic,mért nem azokban kérded,pl. ebben... :F
Amúgy gondolom azért mert FAT32-n van,ami a 4 GB-nál nagyobb fileokat nem támogatja,mkv-k jó-néhány GB-osak,ilyenkor átformázod NTFS-re (esetleg exFAT),ami win7 alatt gyerekjáték. persze ami fontos,először mentsd le róla.

[ Szerkesztve ]

(#9279) King Unique válasza ddameinx (#9278) üzenetére


King Unique
titán

Ok!
Csak azért kérdeztem,h pontosan milyen ( usb2 v 3 Ego,Prestige,v vmi régebbi),h ez az eset példaként szolgáljon.
asztali inkább,igaz hordozható,de azt 2,5"-re mondják jobban

(#9282) King Unique válasza prmcsk (#9280) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem lehet :N ,csak uolyan típusú WD-t,de szétszedés után lehet "resetelni" kell,v FW update,mert nem fog menni (régiek), újaknál talán már nem.De,ha visszaolvasol,nem is sokat :D ,akkor volt róla szó...( # 9267 , # 9269 ).
Amúgy,amit linkeltél,annyiért vetted :F ,mert natúrba a benne levő Caviar Green olcsóbb és akkor nem kellett volna feleslegesen szétszedni.

(#9281) ravensky13: van ám hozzá javítás,amit írtam is fentebb,ill a legújabb 5.0.95 már nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.