Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3873) Klara_ válasza King Unique (#3871) üzenetére


Klara_
őstag

A Sharkoon amirol beszeltunk jott egy a csaladba, a DeLock C-s rack ara horror, annyit nem adunk erte. Ha meg tudok valni az itthoni folos 42486-aimtol jon hozzam is belole. Akinek kell 42486 szoljon!

(#4046) Klara_ válasza King Unique (#3874) üzenetére


Klara_
őstag

Kicsit megkesve:
A HDS szerint:
Sharkoon
Interfész,USB Attached SCSI (UASP) SAT Standard USB/ATA
Gyártó információ,"VID: 174C, PID: 1351"

DeLock 42486 2016
Interfész,SAT Standard USB/ATA
Gyártó információ,"VID: 1F75, PID: 0888"
Itt megint varialtak, Genreic USB 3.0 to SATA Bridge-nek irja a Windows.

Ha USB A kabellel mennek ugyanarrol a portrol, ugyanarra a HDD-re, ugyanazt masolva, a DeLock a 7K1000-re 125.000-135.000-el masol TC alatt, Sharkoon 1000-2000-el lemarad, igaz nem a gyari kabelevel, mert USB C-re a DeLockot dugni nem tudom, ha A-C kinai kabellel.
A Sharkoon levalasztasnal egybol lelovi a HDD-t, DeLocknak kell 5-10 sec, hogy lealljon.
A Sharkoon fenekebol ki kell szedni a szivacsot, kulonben nem fer bele a 7K1000, de igy is necces. Rendesen a fem hazba mennek a kozel centis csavarok amik osszefogjak, nem pattinotos es muanyagba 3mm-es csavarokkal rogzitos megoldas mint a DeLock. Kivitelre sokkal massivabbnak is tunik, a nyak is szellosebb. Van tartalek szeles szivacs a 7mm eszkozok ala (hogy a rack odalara azt ki es hogyan ragasztja belolrol fogalmam nincs, eszkozre ragasztani szerintem hulyeseg, nem tudom...).
Ha mas kivansag van sorold, hetvegen megnezem, ha tudom!

[ Szerkesztve ]

(#4048) Klara_ válasza King Unique (#4047) üzenetére


Klara_
őstag

Mint irtam HDS szerint, tehat latja es kezeli is a DeLockok, a VID PID az amit a Sentinel irt ki.. Iden teli vasarlas 2016-os matrica van a racken, nem tudom miert kell folyamatosan mokolniuk rajta, de teny, hogy gyakran hozza nyulnak.

Sharkoon, ha ezt kerted, gondolom:

[ Szerkesztve ]

(#4169) Klara_ válasza Klara_ (#4046) üzenetére


Klara_
őstag

Sharkoon Rapid-Case 2.5'' USB 3.1 Type C tapasztalatok par honap utan: A hozza adott szivacsbol ugy kozdabarbot kellett vagni a HDD moge, az eredti vastag eltavolitasa utan. HGST 7K1000-et amit hasznaltam benne, le kellett valtanom egy WD10JPLX-re. E6440-en csak a huto feloli USB port (kulon nyak) hajotta meg ha a 7K1000 volt benne, az oldalsok amik raadasul az alaplapra forraszottak nem mindig, pomntosabban csak veletleszeruen. Hol ment, hol nem. Ennek kovetkezteben lett egy teljes adatvesztesem is - lenullazta a HDD-t, particios tabalazattol kezdve, minden eltunt.. Igy jott a kepbe a Black-re csere, evvel minden port meg tudja hajtani a Dell-en. Viszont ha a fenti HGST HDD-t a DeLock 42486-ban, vagy az Iocrest SI-ADA20155-el hajtom akkor minden porton mukodik ugyanazen a gepen. DeLock 83870 kabellel van a laptopra csatlakoztatva, gondolm nem ez a hiba oka. Masik E6440-en is ugyanezt produkalja igy gondolom nem a gep az oka, maximum a konstrukcio. Aki ilyenben gondlkodik a Blacket ajanlanam bele. Sebessegre kicsit lassabb mint a HGST es zajosabb is, cserebe elindul ott is ahol a 7K1000 nem.

(#4323) Klara_ válasza notafa3 (#4319) üzenetére


Klara_
őstag

Nekem most ez van a Sharkoonban. Hat, a HGST 7k1000 gyorsabb es halkabb is volt es kevesbbet parkolt. Kedves ex Latitude laptopomnak hala volt egy adatvesztesem, akkor kerult a black a rackbe de felesleges volt (miota Elitebookon log semmi gond). Egyedul az 5 ev garancia a +, a 7k1000-hez kepest.
Ugy passzol "jol" ha a szivacsot csereled a hatuljaban, adjak melle. Igy is kicsit lotyog benne (fel-le, papirt hajtottam a hatso elere, igy turheto). A DeLock 42486-ban soha nem lotyogott semmi...

[ Szerkesztve ]

(#4857) Klara_


Klara_
őstag

LC-Power LC-M2-C-NVME ezt meg merjem ven 2280-as NVMe SSD-hez? Meg emesztheto ara van es itthon is be tudom szerezni. Vagy inkabb Icy box IB-1817M-C31?
Mobil HDD-t valatna (Sharkoon Rapid Case 2,5" USB3.1 TypeC + WD10JPLX), evvel az a probleman, hogy amint toredezette valik, elgge belassul jobban mint ugyanennek a WD500LPLX-el szerelt tesoja, es elegge melegszik is (45 foktol felfele). E helyett lenne az SSD-s rack. Sok excel es pdf file-al dolgozom, ezek merete 4-5-200-300MB kozott ingadozik. Evvel kellene megbirkoznia, napi 2-12 ora folyamatos uzemben. Fontos, hogy a homanagement-je jo legyen, 512-es meretu Samsung PM951-et kellene kezelnie.
(Esetleg a fenti hazba milyen HDD-t tegyek ami 1TB, 7200 RPM, legalabb a Black szintjet hozza sebessegben, 5 ev garancias es kevesbe melegszik?)

[ Szerkesztve ]

(#4903) Klara_ válasza King Unique (#4902) üzenetére


Klara_
őstag

Mindketto egyidos Rapic Case 3.1 hazban volt, ugyaz es ugyanonnan volt rajuk irva friss formazas utan, igy tudtam megnezni a sebessegeket es a homersekleteket. Mivel ez 9.5mm-es haz nem raktam bele a 7mm HDD-t a keret nelkul. Ha barki mas hozza nyulna, es fejre forditja, nekem ne lobogjon benne a HDD, igy ra lett ragasztva az SSD-kehez szokasos muanyag keret amivel 9.5mm lett a vastagsaga - nem lotyog a hazban. Sharkoon hazban nics semmilyen tavtarto, azt is en tettem bele kulon (HDD ala, es a hatahoz is) ilyen szempontbol a regi DeLock hazaim sokkal igenyesebbek voltak, ott nem kellett ilyenekkel foglalkozni, tokeletesen passzolt bele a HDD, ezek dobozbol kiveve benne voltak.
Raidsonic-ot nem forgalmaz a kiskereskedom... DeLock van, az arat emesztenem kell, ezert probalnak valami olcsobb alternativat itthonrol (Raidsonic+posta az mar majdnem Delock ar). Kingston A2000-hez kellene a haz, ha bevalik, elfelejtem a HDD-ket. Csak egyet hagyok meg a lefontosabb adatok mentesere.

(#4907) Klara_ válasza galocza (#4904) üzenetére


Klara_
őstag

Itt DeLock 42486 volt es Sharkoon Rapid-Case 2.5'' USB 3.1 Type C van, volt benne 5000lplx is (7k1000, wd10jplx, st1000lm049 szinten) soha semmi gondja nem volt egyiknek sem, sem a gyari kabellel sem DeLock USB A - C kabellel. HP Elitebook 8x0 G3/G4 szeriakon hasznalva es LG TV-n.

(#4909) Klara_ válasza galocza (#4908) üzenetére


Klara_
őstag

Igen a Sharkoon is. Igaz a laptopokon csak USB 3.0 van, illetve USB C. A TV-n szerintem sima 2.0 de 1A jelzesuben szokott menni, viszont a "mezei" USB-n is moukodott a TV-n, amikor 2db HDD volt rajta.
Ettol meg lehet King Uniquenak igaza, hogy nalad keves delejt kap a portrol.

(#4971) Klara_


Klara_
őstag


ST1000-LM049 + Sharkoon Radpid Case 3.1 + HP EB 840G3. Lassan 5 honapja folyamatos hasznalatban rendszerkepek rotalo mentesere. Maig meglep milyen gyors. Az elozo WD10JPLX ilyen toredezettseggel es hasznalati ido utan, mar csak 70-80MB irast tudott. Ez a rack evvel a HDD-vel nagyon jo parositas. Az uresen mert ertekei 180/180 felett voltak.

(#5309) Klara_ válasza Klara_ (#5308) üzenetére


Klara_
őstag

Vagy marad a Sharkoon rack es tegyek bele 2,5" SSD-t? Ha ennek melegedes szempontjabol barmi elonye lenne (elegem van a HDD zugasabol es a belassulasokbol a toredezettseg miatt).

(#5326) Klara_ válasza King Unique (#5313) üzenetére


Klara_
őstag


Igazad volt, 300MB/s korul ir a G3 Elitebookon (IB-1817M-C31 + SA2000M8/500G ), viszont igy is koroket ver a HDD-re. HDS latja, trim, stb., mukodik. Melegszik benne az SSD, kb. 60GB iras utan 50fok, igy nem uszom meg a hovezetot es a fem lapot is bele tenni. Sok ertelmet nem latom az SSD matricajara ezeket raaplikalni, de ha igy talaltak ki, akkor biztos oka volt. Ha kerdes van, igyekszem megvalaszolni. A Sharkoon rack kapott egy 2.5" SSD-t, ott is kivancsi leszek mennyire fog melegedni a drive. Az meg nincs ossze rakva.

[ Szerkesztve ]

(#5332) Klara_ válasza King Unique (#5331) üzenetére


Klara_
őstag

Sharkoon most nincs keznel, ott mukodik a trim, aktiv volt a HDS-ben. Megnezem ha szeretned.
TC alatt masolt a fent leirt ertekekkel, lemertem neked CDM 8.0.1el, itt vannak szep szamok, de nem latom ertelmet amikor a gyakorlatban ezt nem hozza. A homerseklettel nagyon elegedett vagyok. A dataset management command - nincs tamogatva a HDS szerint, ez inkabb zavar. Bar lehet megint csak nincs joban a JMicron vezerlovel. Leriportom es kiderul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.