Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3219) tomp


tomp
félisten

Ma vettem egy ugyan olyan Ewent 3.0-s hubot. Nem volt táp nélküli így megvettem ugyan úgy táppal.
A régi hubra ment az Elements az újra pedig az Icy Box.
Amióta megvan a Samsung-Seagate vinyóm most indult el 2. leggyorsabban. Eddig 2,91mp alatt indult el. Utóbbi napokban már 2,93mp volt. Eddig ez a legmagasabb érték. Most 2,814mp. Eddig a leggyorsabb indulás 2,812mp volt.
1osztóval ha terhelve volt a vinyó akkor hub másik portján a fesz 4,81V volt. Na de ott volt még a WD is. Ha az is épp akkor teker akkor gondolom még jobban esik. Már többször másoltam WD->Icy Box között. Lehet hatalmas mákom volt, hogy nem indult újra a vinyó feje(alacsony fesz)? Most terhelésnél is 5,07V van a szabad porton.
Így néz ki a konfiguráció:
Első Hub 4 portja: WD Elements, Sharkoon rack külső táppal, másik hub, 4. szabad
Második hub: Icy Box

Remélem a kevés táp volt a gond.

(#3222) tomp válasza King Unique (#3221) üzenetére


tomp
félisten

Az első azaz a régi hub csatlakozik a laptop egyetlen 1db 3.0-s portjához. Azon van WD, Sharkoon, 2. hub.
Jobb a békesség. Jó a tápos hub.
Miközben az első azaz a régi hub Realtek chipes, a ma vett új hub már VIA-s.
A sebesség érdekes! Gyorsabb mint a régi hubon! Ott max 114-117MB/s-et értem el. 117MB/s-et csak 1x egy nagyon rövid ideig. Most 127MB/s!! Soha nem mértem meg a régin egyedül(azaz nincs más fogyasztó) csak a WD-vel rákötve. Most az eltérő chipset vagy a magasabb(normál) feszültség "gyorsította"?
Ha a hubra 3eszköz van csatlakoztatva de csak az egyik vesz fel áramot akkor a 4. porton a fesz értéket befolyásolja a 2eszköz? Azaz ha lehúzom a 2nem fogyasztó eszközt(0,00A) akkor változik a fesz? Mert a régi hub utolsó szabad portján 5,01V van miközben az új hubon 5,13V! Természetesen mind2-n készenlétben van a fogyasztó merevlemez azaz pörög de nem dolgozik.

(#3227) tomp válasza King Unique (#3223) üzenetére


tomp
félisten

Az Elements ehhez képest csiga. Azzal eddig max 98MB/s-et sikerült kipréselnem. :DDD
ST2000LM003-al mértem a régin max 117-et de inkább max 114MB/s-et. Az új hubon rögtön 127MB/s.
Többféle teszt programmal megmértem.
Majd megnézem a 2hubot üresen amikor semmi sincs rájuk kötve csak a mérő. Egyforma e a 2 hub fesz értéke.

Habár a chipset nem lehet az oka mert az új gyorsabb sebessége is átmegy a régi hubon. :DDD
Akkor marad a normális fesz.

[ Szerkesztve ]

(#3230) tomp válasza King Unique (#3223) üzenetére


tomp
félisten

Megmértem a 2 hubot. Az új 5,19V-ot ad üresen, a régi 5,17V-ot. Jelentéktelen eltérés.
Habár lehet ezzel a minimális eltéréssel az új hub biztonságosabban meghajtaná a 2 vinyót? :DDD

(#3238) tomp


tomp
félisten

Érdekesség:
Az ICY Boxos Seagate-Samsung vinyóm a régi hubon a leggyorsabb indulása 2,812mp volt. Amikor már 2,93mp volt az indulás akkor sípolt munka közben. Most az új hubon már 2,77mp alatt pörög fel. Lehet a régi hub tápja a folyamatos nagy terhelés(2vinyó) miatt elkezdett gyengülni? :F

(#3249) tomp


tomp
félisten

Úgy látszik nem a hub miatt volt az ICY Boxos Seagate-Samsung vinyóm sípolása. Tegnap este épp film ment róla amikor sípolt, kivágta a fejet(kattant) majd folytatta a munkát. SMART-ban a 223-as érték újra ugrott 1-et. Az olvasási sebesség nem esett le. Na most a racknél vagy a vinyónál lehet a hiba? Rövid öntesztet csináltam utána. Semmi hibát nem ír.

(#3252) tomp válasza King Unique (#3251) üzenetére


tomp
félisten

Azért a szívbaj kerülget amikor egyszercsak sípol/fütyül a vinyó. Amit olvastam a szerint elveszti a fej a pozíciót és nem tudja hol van a lemez felett. Ilyenkor a merevlemez egy vészkihúzást végez és a nulláról újból beáll a legutóbbi helyére így már tudja, hogy hol van.
Kérdés mi okozza? Fejerősítő hiba? Olyat is olvastam, hogy egy fájlrendszer ellenőrzés megszüntette a jelenséget mert a fájlrendszerrel volt valami amibe a vinyó feje is beletörte a bicskáját.

(#3254) tomp válasza King Unique (#3253) üzenetére


tomp
félisten

A sípolás+fejkivágáson kívül nálam sincs semmi gond. HDS alapján 100/100. Rövid önteszt hibátlan. Sebesség is okés. Habár most már csak kb 55MB/s de már csak a lemez végén van szabad hely ott meg ugye jelentősen lassabb a vinyó. A jelenség közben sem csökken az átviteli sebesség. Sebességben nem is lehet látni, hogy esetleg sípolt és kicsapta a fejet.
Holnap ráeresztek egy fájlrendszer vizsgálatot. Lehet valahol megvan kavarva az ntfs de még a vinyó saját javító algoritmusa megoldja a gondot de a fejet megbolondítja.
Egy esetleges fájlrendszer hibát amit még képes javítani magától a vinyó, egy fájl crc ellenőrzése felderíthet? Vagy mivel javítja a merevlemez így a program hibátlan crc-t kap?

(#3257) tomp válasza King Unique (#3256) üzenetére


tomp
félisten

Először természetesen csak nézze át. Semmi piszkálást ne csináljon.
Torrent program erre a vinyóra nem dolgozik. Semmi töredezettség nincs. Minden fájl másolás után megnézem Defragglerrel. Mivel összefüggő a szabad hely így töredezés nélkül kerül rá másolás során az adat.
Lehetséges, hogy a pár hónapja történt laza micro usb miatti 39crc hiba következménye? Azaz összekuszált valamit a lemezen? Habár érdekes amikor másoltam rá a fájlt nem volt semmi. Lejátszásnál meg síp+katt.

(#3261) tomp válasza King Unique (#3258) üzenetére


tomp
félisten

Igen amikor laza volt az icy box kàbele akkor szaporodott a crc hiba. Délután megnézem a fájlrendszert van e rajta hiba. Ha nincs akkor esetleg megcserélem a hubot. Az új legyen rákötve a gépre és az újra legyen a régi. Èn még arra is gondolok, hogy mivel a régi hubra van kötve az új így a régi kihatással van rá. Ki tudja. A régire dugott WD is parkolt 1-et amikor sípolt a Samsung. Ha hub csere után is sípol akkor azért veszek egy tartalék rack+vinyót.

(#3262) tomp válasza King Unique (#3258) üzenetére


tomp
félisten

Chkdsk nem talált semmit. HDS felület teszt sikeresen végig ment.
Szétszedtem a racket és 1-2mm-rel szét volt csúszva a csatlakozás. Habár szerintem ennek semmi köze a jelenséghez. Habár mitől csúszott szét? :F
Hubot megcseréltem. Most a régiről megy ami közvetlenül rá van kötve a gépre.

(#3264) tomp válasza King Unique (#3263) üzenetére


tomp
félisten

Na igen magától nem csúszhatott szét. Lehet eleve így szereltem össze. :F
Remélem nem fogja sűrűn csinálni vagy igazából az lenne a legjobb ha nem csinálná többet. Mert azért csúnya az 1-2mp-es sípolás és a fej csattanása miközben dolgozik a merevlemez. Az tuti ha folytatja akkor nézek új vinyót e mellé. Az már BH15-be menne.
Véletlen elérési idő teszt még jó lenne de nem akarom annyira terhelni a vinyót.

(#3278) tomp válasza adika4444 (#3274) üzenetére


tomp
félisten

Lehet te is a hibás sorozatból kaptál mint ahogyan én.
Billegett. Visszavittem és pár hét után megjött az új.
Az újnál viszont olyan brutál módon meg voltak húzva az alsó csavarok, hogy azok csavarták az új darabot. Kilazírottam őket(nagy nehezen) mire egy nagyot roppant az egész ház. Azután már tökéletes lett. Azóta is billegés mentes. :)

(#3280) tomp válasza adika4444 (#3279) üzenetére


tomp
félisten

Hát igen. Sajnos nincs 2 egyforma kábel. Minimálisan de mindegyik eltér valamiben. Nálam a rack saját kábelével crc hibákat generált a vinyó mert nem illeszkedett tökéletesen. Azóta a WD Elements külső vinyó kábelével használom. Az tökéletes. A rack kábelét pedig a Samsung M3 külső vinyóhoz használom mert azzal tökéletes.
Ha összerakva nem billeg akkor akár maradhat is. Nekem összeszerelve is billegett. Egyik sarka kb 2-3mm-el magasabban volt így elég szépen billegett. Ki kellett támasztanom használat alatt.

(#3289) tomp


tomp
félisten

Nemrég újra sípolt+kattant az ICY Boxban a vinyó film nézés alatt.
Így aztán jövőhéten berendelem a BH15-ös racket és az új ST2000LM003-at. Ahogyan néztem ezen kívül csak a WD Green van 2TB-os méretben. Habár a WD Elementsel elégedett vagyok(az is green) de gondolom a Samsung-Seagate jobb már a tányérok száma miatt is.

(#3291) tomp válasza King Unique (#3290) üzenetére


tomp
félisten

Na igen nálam kb 68órákat megy egyhuzamban parkolás nélkül aztán 2 nap pihenő.
Eddig 3x néztem meg azt a filmet gond nélkül aminél tegnap előjött a hiba.
Ahogyan olvastam ezt a hibát okozhatja a fejen lévő jelerősítő hibája emiatt a fej elveszti a pozíciót. Azaz nem tudja hol van a lemez felett. Emiatt sípol(keresi a helyét) majd miután nincs meg, kicsapja a fejet parkolóba(0-s helyzet) és újra beáll az utolsó ismert helyre.
A másik okozó az a crc hiba. Na nekem volt a laza usb miatt. E miatt megsérülhet a szervó sáv a lemezen amit a gyártás során visznek a lemezre.
Utóbbi kizárható mert akkor mindig jelentkezne ugyan ott a hiba.
Maga a lemez és a fájlrendszer sértetlen. HDS felület teszt hiba nélkül végig megy.
Azaz garantálható a jelerősítő a hiba.
Még ezzel a hibával is azt mondom a következő vinyó is ugyan ez a típus lesz.

(#3292) tomp válasza King Unique (#3290) üzenetére


tomp
félisten

Esetleg okozhatja fw hiba? Vagy ilyen hibát nem tud generálni a fw? 141126a1c080-as a verzió.

(#3294) tomp válasza King Unique (#3293) üzenetére


tomp
félisten

Akkor marad a mostani fw.
Remélem az új vinyóval nem lesz gond.
Rámentem a mostaniról az adatokat aztán egyszerre használom őket tovább. :)

(#3295) tomp válasza King Unique (#3293) üzenetére


tomp
félisten

Olvasgattam én is és valóban többen jelezték, hogy sípolgat a Seagate-Samsung modell. Kíváncsi lennék a gyártási hónapra. Lehet akiknek sípol a gyártási idejük is viszonylag megegyező. Azaz egymást követő hónap.
Megtaláltam az ugyan olyan sípolást. Ugyan ilyen erővel sípol és utána kattan a fej azaz kirántja a rámpára. A videón még parkoló sávos a felépítés így oda rántja.

Ma megrendeltem a BH15-öt. Vicces, hogy a BH 1 azaz 1Ft-al volt olcsóbb de a kerekítési szabály miatt a BH és a BH15 végül ugyan annyi. :DD

(#3297) tomp válasza King Unique (#3296) üzenetére


tomp
félisten

Nálam 10/2015. Na majd megkérdezem a többi helyen is, hogy a sípolós darabokat mikor gyártották. :)

(#3345) tomp


tomp
félisten

Megérkezett a rack+vinyó páros.
Sajnos nem BH15-öt rendeltem mert elnéztem. Sima BH lett.
1153E a lapka. A vinyón már semmi Samsung utalás. A sípolóson még Spinpoint olvasható ami ugye a régi samsung modell család. Ezen már Seagate. Februári gyártás. Este megírom a részleteket.

(#3347) tomp


tomp
félisten

No akkor!
PID: 55AA
Fw verzió: 141126a1c080 azaz ugyan az mint a másik racknél.
Lassú formázás folyamatban. 139MB/s

(#3350) tomp válasza King Unique (#3348) üzenetére


tomp
félisten

Igen a decemberi nekem is ilyen. Samsung Spinpoint. Ezek szerint 2016-tól már Seagate címkenévvel kerülnek forgalomba.
Az új racknél a SATA csatlakozás szorosabb mint az elsőnél. Érdekes.

(#3361) tomp


tomp
félisten

No megvolt az új rack+vinyó párossal a lassú formázás és a teljes adatmentés.
Mind2 rack és vinyó ugyan az a típus! De az új rack+vinyó párosnál a maximális sebesség 139MB/s! Ilyen sebességet a sípolós nem tud. Átmentettem mindent és nem volt semmi sípolás. :DDD
Még szerencse, hogy van usb-s ventilátorom. Nem volt rossz ötlet hűteni a 2 racket.

(#3386) tomp


tomp
félisten

King Unique
Megtudod nézni, hogy nálad a Samsung-Seagate vinyónál HDS-ben az Akusztika milyen állapotban van? Sípolósnál gyárilag C0h-n áll azaz a sáv közepén. Az új vinyónál viszont ki van kapcsolva azaz 00h-n áll. Érdekes. :F

(#3388) tomp válasza King Unique (#3387) üzenetére


tomp
félisten

Köszi!
Na ez is érdekes. Sípolósnál miért van gyárilag bekapcsolva az akusztika? Mert az újnál nincs ahogyan nálad sincs. Illetve az újban más motor lehet mert 3,5-3,7mp alatt pörög fel ellentétben a másikkal ami 2,3-2,6mp. Arról nem is beszélve, hogy gyorsabb. 139MB/s-et nem lehet kipréselni a sípolósból.

(#3390) tomp válasza King Unique (#3389) üzenetére


tomp
félisten

A fw ugyan az nálam is mint a sípolósnál.
Csak az energiagazdálkodás van maxra tolva, hogy ne parkolgasson. Ha hagyom a gyári értéken akkor fél óra alatt kb 15 parkolást végez. Tudod erre naaagggyon allergiás vagyok. :DD
Külföldi fórumok alapján a sípolósnál van akinek az akusztika kikapcsolásávan megszűnt a sípolás. Van akinél nem. Azaz ez is érdekes.

(#3394) tomp válasza King Unique (#3393) üzenetére


tomp
félisten

Windows alatt az akusztika az merevlemez szinten kerül fixen beállítva vagy a HDS állítja be? Mert aktív a program indítás utáni automatikus érték beállítás opció. Sípolósnál az akusztika mindig ugyan ott marad, csak az energiagazdálkodás áll vissza alapra azaz 128-ra. Pedig ott is aktív a beállítás program indítás után.

Sípolósoknál eddig úgy tűnik C0h-n van alapból az akusztika mert minden tulaj saját maga kapcsolja ki azaz 00h-ra állítja. Van akinél megszűnik a sípolás van akinél nem. Érdekes.
Az új modell S37MJ9CH203105 sorozatszámmal rendelkezik.
47órás üzemidővel jelenleg brutális 3db parkolásnál tart a vinyó. Ebből 1 az a gyártói tesztelés volt. :DDD :DD

(#3400) tomp válasza King Unique (#3391) üzenetére


tomp
félisten

Na most a sípolós sípolás helyett dobott egy lemez újrafelpörgést. Parkolást nem csinált. Az energiagazdálkodása visszaállt alapra. Érdekes...

(#3424) tomp válasza King Unique (#3423) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor a gyárilag kikapcsolt akusztikánál is jelentkezik.
CRC Errort nekem laza kábel okozott.
Érdekes amióta megvettem az új vinyót, azóta nem csinálja a sípolást. :DDD

(#3426) tomp válasza King Unique (#3425) üzenetére


tomp
félisten

Igen a torrent dolgoztatja a fejet. Lehet ugyan úgy elvesztette a fej a pozíciót és bepánikolt.
Eddig azt szedtem össze, hogy akinél sípol és gyárilag be van kapcsolva az akusztika annál ha kikapcsoljuk sok esetben megszűnik a hiba.
Próbáld ki, hogy a gyárilag kikapcsolt akusztika mellett maxra húzod az energiagazdálkodást, hogy ne parkoljon. Így a kikapcsolt-nincs parkolás párossal hátha nem csinálja.

Még azt is elképzeltem, hogy a nagy fejrángatástól a zuhanás érzékelő gerjed be és az csapja ki a fejet. :DDD

(#3435) tomp válasza King Unique (#3425) üzenetére


tomp
félisten

Sípoláskor nálad milyen hőfokon volt a vinyó?
Lehet csak véletlen de:
Ha 35fok alatt kezd el dolgozni és éri el a 37-38 fokot akkor sípolt. Most amióta bejött a nagy meleg és készenlétben 38fokra melegszik innen munka alatt 41-re, nem sípol. :DDD

(#3437) tomp válasza King Unique (#3436) üzenetére


tomp
félisten

SMART-ban érdemes eltolni a hőfokot +2-vel! ;)
Hát akkor ez is lehet egy hiba okozó.
Gyártás során gyengébb minőségű fej jelerősítők készülhettek amelyek egy bizonyos hőfokról történő melegédéskor munka közben eldobhatják a jelet.
Most a melegebb üzem alatt egyszer sem sípolt.

(#3439) tomp válasza King Unique (#3438) üzenetére


tomp
félisten

Sípolós vinyóm 2fokkal mutat kevesebbet. Az új vinyó szintén. Kipróbálom, hogy oda rakom mellé az usb-s ventit. Lehűtve elkezdtem dolgoztatni.

usb-s samsung m3-as 1fokkal, a wd Elements szintén 1fokkal mutat kevesebbet nálam

(#3441) tomp válasza King Unique (#3440) üzenetére


tomp
félisten

Akkor ott még jó helyre van téve a szenzor. :DDD
Most visszahűtöttem a sípolóst és megdolgoztattam de semmi. Még a véletlen elérési tesztet is rádobtam. Habár ha az nem olvas-ír adatot akkor csak szimplán dobálja a fejet üresen. Igaz az üzem közbeni visszahűtés és az áramtalanítás utáni hidegindítás nem ugyan az.
Majd megnézem hidegen indítva is a héten. Derüljön már ki mitől sípol és mitől nem. Még a végén ajánlott lesz a Seagate-Samsung vinyó fűtése, hogy ne sípoljon. :DDD
Az új vinyó ugyan olyan feltételek mellett amúgy 1fokkal hűvösebb. Nem tudom miért. Talán az eltérő motor okozza. Az új majd 1mp-el lassabban pörög fel.

(#3442) tomp válasza King Unique (#3440) üzenetére


tomp
félisten

Nagyon vicces most a vinyó. Lehűtöttem és dolgoztattam, hogy úgy melegedjen. Semmi. Visszahűtöttem. Felmelegedett készenlétben 38-39fokra és újra elkezdtem dolgoztatni. Hopp! Sípolt! No akkor, hogy is van ez kérem szépen mélységes tisztelettel? :DDD

(#3451) tomp


tomp
félisten

A sípolós merevlemez az ICY Boxban ma hajnalban furcsa dolgot művelt!
3 és reggel 8 között 279x pörgött újra 818-at parkolva. A HDS parkolást megakadályozó opció be van kapcsolva nálam. 2mp-ként hozzá nyúl. 2mp-ként kattant. Nem volt sípolás.
Ez most a rack vagy a merevlemez hülyesége?

(#3453) tomp válasza King Unique (#3452) üzenetére


tomp
félisten

HDS folyamatosan fut. Hajnalban mégis 794x kapcsolt le teljesen a merevlemez.
Reggel arra keltem fel, hogy a HDS 2másodpercenkénti aktivitásánál kattan mindig a fej.
Kinyitottam a laptopot és abba hagyta. Kábellazaság kizárva mert megmozgattam a csatlakozást de semmi.
A Win10 mostanában eléggé érdekes.
Hibrid alvásból bekapcsolva ha az összes merevlemezt rágugom a gépre és elindul a HDS akkor az usb 3.0-s porton lévő merevlemezeket piszkálja miközben a HDS lefagy. Feladatkezelő 0,6MB/s-es lemezműveletet mutat. Feladatkezelőben bezárom a HDS-t, lehúzom a 3.0-ról a hubot(amin még 1 hub van) visszadugom, elindítom a HDS-t és tökéletes.

(#3455) tomp válasza King Unique (#3454) üzenetére


tomp
félisten

Erről a merevlemezről nem megy torrent. Csak adattárolás.(film, sorozat)
Laptop úgy van beállítva, hogy lehajtáskor ne csináljon semmit. Nem megy alvóba, nem zárolja a fiókot. Nem csinál semmit a kijelző kikapcsolásán kívül.
Felpörgési bejegyzésnél is szerepel egy 1,3mp-es érték. Azaz a vezérlés elvette az áramot a motorról majd rögtön ráadta. Ezt ismételte több százszor hajnalban.

(#3457) tomp válasza King Unique (#3456) üzenetére


tomp
félisten

Tudod nehéz eset vagyok. Nálam ha bekapcsolnak a vinyók akkor be vannak kapcsolva. Több napon keresztül. :DDD
Mindenféle energiagazdálkodás ki van kapcsolva, alvó mód is.
Tegnap este leválasztásnál is volt valami. 5perc volt a leválasztási folyamat...
Addig nézhettem a kis üzenetet, hogy leválasztás a tálcán az óránál meg ment a nagyítós izé.

(#4491) tomp


tomp
félisten

Sziasztok!
Média lejátszóhoz keresek egy egyszerű racket. Ami fontos, hogy ne legyen HDD alvó mód. Azaz ha rádugom pörögjön a vinyó benne. Egy 2TB-os Toshiba L200 menne bele ami 9,5mm-es. Tudtok esetleg ajánlani egy egyszerű usb 3.0-s darabot? Akár ebay is lehet. A táblázatban nagyon elvesztem.

(#4493) tomp válasza King Unique (#4492) üzenetére


tomp
félisten

Jujj bocsi eléggé tágra hagytam a lehetőségeket. Sata3, jó rögzítés(nem kell csavaros ha jól rögzül nélküle is), HDD alvó mód mentes, 9,5mm, usb3.
Ezek alapján: RaidSonic Icy Box IB-254U3 és a Revoltec EX207 de ebből csak Alu Line III van ami a táblázatban szerepel pedig Alu Line II.
A médialejátszón már volt sok külső rack és külső vinyó is. Mindegyiket hiba nélkül használtam. De azok leálltak x idő után. Most egy Samsung SSD Starter kithez járó sata-usb 3.0 adapterrel használok egy régi 320-as vinyót. Az az adapter nem állítja le a vinyót azaz folyamatosan megy.
Egy ilyen adapter is jól jönne akár ebayről is csak hát nem tudom melyik állítja le a vinyót és melyik nem...
Találtam az összefoglalóban egy példányt de már nem kapható.

(#4501) tomp


tomp
félisten

Megérkezett az ebayről a sata-usb adapterem.
HDS támoagátás van.
VID: 152D PID:1562
Csak annyit sikerült kiderítenem, hogy JMicron. De, hogy azon belül melyik azt nem. Az összefoglalóban lévő programok nem látják az adaptert. :F

(#4504) tomp válasza King Unique (#4503) üzenetére


tomp
félisten

Amit kaptam az egy sima átlátszó kis tasakban volt. Semmi szöveg nincs ráírva. Az adaptert csak roncsolással tudnám szétszedni mert a külső műanyag egybe lent öntve.
M.P. Tool ezt dobja. A 2-es portban van az adapter.
Win10 "sobetter ext USB Device" nevet ír az eszköznek.

(#4507) tomp válasza King Unique (#4506) üzenetére


tomp
félisten

A JMicront a VID-PID alapján írtam csak. Aztán lehet, hogy valami egyéb chip van benne csak szépen átírták a 2 azonosítót...
Kíváncsiságból megnéztem az ASMedia programmal is hátha de az sem látja.
Leszedtem azt a verziót amit írtál de semmi. :)
Amúgy úton van még egy adapter. Ez már az amazonról. Sabrent EC-SSHD
Optimized For SSD azaz szerintem nem fog alvó módba menni mert hát ugye SSD-nél nincs alvó mód.
Korábbi vásárlók szerint Asmedia 1351 van benne.
Érdekesség, hogy a Samsung 850 EVO SSD Starter Kit kiadásban is ugyan ilyen usb adapter van (kép) csak nincs rajta logo. Abban ASMedia chip van és nincs alvó mód. Pontos chip típust már nem tudom.

(#4509) tomp válasza King Unique (#4508) üzenetére


tomp
félisten

Volt olyan vásárló akinél elszállt az adapter és garanciában olyan EC-SSHD modellt kapott amiben ASM1351 volt. Korábbi vásárló szerint JMicron van benne. Aztán ki tudja. A gyártó oldalán nem kapható már. Lehet az utolsó pár darabot már ASMedia chippel szerelték.
Az EC-SS31-et már valóban 1351-el szerelték. Ugyan úgy néz ki mint az EC-SSHD... :W
Na de jövőhéten kiderül mi az igazság. :)

(#4513) tomp


tomp
félisten

Megérkezett a sata-usb adapterem. Sabrent EC-SSHD-t rendeltem de hiba miatt az amazon oldala "készleten" állapotot mutatott miközben nem volt már. Így ugyan olyan árban EC-SS31-et küldtek.
Ez már USB3.1 Gen2-es. Az adapter kábel vége sima USB3 de jár hozzá USB-C átalakító is.
Az adapterben VIA VL715-ös vezérlő van.
SMART: van
leválasztásnál azonnal leáll
Alvó állapot: 10perc


Vajon be lehet állítani, hogy ne legyen alvó mód? :F

(#4515) tomp válasza King Unique (#4514) üzenetére


tomp
félisten

Igen ugyan azon az áron. Egyfajta kárpótlás. :)
Fw szinten akarnám. Próbáltam azt az opciót de semmi.
Médialejátszóra kötve 1perc elteltével leállítja a merevlemezt... :W

(#4517) tomp válasza King Unique (#4516) üzenetére


tomp
félisten

10perc az pc-n van kikapcsolt "Enable HDD Power Control" kapcsolóval. Bekapcsolva 1perc után pc-n is leállítja és az adapteren lévő LED is kialszik. Ha Hard Diskről External Flashre állítom akkor újra 10perc az alvó mód és leállt HDD mellett világít a LED.
Médialejátszón nincs energiagazdálkodási menü. Az csak akkor piszkálja USB-n a rákötött tárolót ha én magam navigálok benne. Magától nem. Ha a rákötött adapteren tiltva van az alvó mód akkor akár évekig is pörög a vinyó.
Még túrom a netet hátha találok valami hacket amivel kiiktatható az alvó mód. :DDD

(#4535) tomp


tomp
félisten

Ünnepek után hozzám került egy Sabrent EC-SSHD adapter extra jó áron.
Vezérlő: JMicron JMS561U
UASP: igen*
SMART: OK! HDSentinel tökéletesen felismeri
Alvó mód: 20perc
Leválasztás: USB 3.0-n azonnal leáll, USB 2.0-n kell neki 5mp
*Csak USB 2.0-n írja ki a windows, hogy SCSI Device, USB 3.0-n nem! Igaz csak elosztón próbáltam ami maga UASP képes(tp-link uh700).

A 20perces alvó módot kikapcsoltam egy "0"-s értékkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.