Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok! Segítségeteket kérném. Nekem egy AsRock K7S8X alaplapom van. Az a baj, hogy Minden indíásnál szinte eljut a csikokik a gép és 1 mpre bemutatja a kék képernyőt és ujraindul. Kb 3-dszorra dugogatom ki-be az IDE csatlakozót mire egyszercsak jó lett. De a winyom is vagy beindul(felismeri) vagy nem. Most itt az IDE vezérlő vagy a tápegység a hibás:F Előre is nagyon köszi!

(#2) Gorneck válasza Vadászmenyét (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Kaptál egy jó kis kékhalált van ilyen! Próbáld az oprendszert újrahúzni, de előtte futtas egy scandisk-et! Lehet a vinyó sz@rakodik!

Gorneck#1239

(#3) TitiRii válasza Vadászmenyét (#1) üzenetére


TitiRii
senior tag

vagy gyenge a táp
szegy ki valamit a gépből(cd rom pci karik ventik) minden ami nélkül ugyan ugy müködik
és proba ugy is
vagy a vinyo haldokil
vagy tul gyorsan akarja az alaplap a vinyot feliserni(biosban van rá mod hogy késleltesd)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#4) Furky


Furky
őstag

Sziasztok! Itt az én problémém: Adott a konfigom a leírásban. Nos az a problémám, hogy a a vinyóm 4 részre van osztva, és a D partíciónál folyamatosan vezérlési hiba lép fel, és emiatt kilép mindig a játékokból. Formáztam már, rendszervisszaállítást, és a lomtárat is kikapcsoltam, Biost frissítettem már, nforce2 drivert is cserélgettem, felrakosgattam mindig új XP-t is, de semmi sem oldotta meg a problémát. Vincsi lehet gányos, vagy esetleg a satavezérlő, vagy valami más?? Eseménynaplóban a DISK-re panaszkodik mindig. Van, hogy 1 perc alatt 2-3szor is hibázik. Segítsetek please...

(#5) TitiRii válasza Furky (#4) üzenetére


TitiRii
senior tag

ha csak az egyik particio vacakol nem hiszem hogy a vinyo a ludas
nézd meg valami disk progival
kutass rajta bad sectort
ha másnem probáld meg ujra particionálni 1 be vagy 2 fele és ugy is letesztelni

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#6) Gorneck válasza Furky (#4) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem csinálj belőle 3 particiót!

Gorneck#1239

(#7) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Amugy el kéne birnia hisz jelenleg csak 1 cd-rom és egy 20 gigás maxtor van benn. Egyépként a windowst nem lehet ujrarakni csak másik hasonló gépen mert az enyémen kékalált kap. És nem tom mért. De már régóta sajnos. Ötlet?

(#8) erdoke válasza Vadászmenyét (#1) üzenetére


erdoke
titán

Többet tudnál (tudnánk), ha letiltanád a Win automatikus újraindulását, és megnéznéd, milyen hibát mond a kék képernyőn.
Memóriát teszteltél?

A legjobb aláírás a héten

(#9) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Az nem hiszem, hogy a baj mert nemrég lett memóm (512 mb noname) tök uj és a régivel (1x128 mb 333 1x256 333) is ugyanezt csinálta.

(#10) Vadászmenyét válasza erdoke (#8) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Amugy amint tudom beirom mit ir ki a kék képernyő, csak most egyszer végre elindul akkor már nem szívesen indítom ujra. Ja? És még egy fontos info, lehet ez már közelebb visz titeket a probléma megoldásáhpz: Picit meglököm a winyot a gépbe (nincs becsavarozva) máris hallom, hogy leáll és utána 10 mp mulva lefagy a gép és kampó. Esetleg valami érintkezési probléma:F

(#11) mr_ricsi válasza Vadászmenyét (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán


IDEkábel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Azzal mi a probléma pontosan? Lehet ha kicserélném akkor mindent felismerne? MErt képtelen pl a 2cd-romm + a 2 winyom egyszerre felismerni. Lehet egyszerű IDE kábel probléma?

(#13) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ja, és a CDmeghajtó ugye nem egy IDEdróton van a vinyóval?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Ugy van, hogy az egyik winyo az egyik CD-rommal a másik winyo meg a DVD-rommal lenne 1 dróton de nem megy:( Nem ismeri fel őket.

(#15) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Szóval ugy mondom, hogy a 4 dologból 2-t ha szerencsém van akkor 3-at felismer.

(#16) mr_ricsi válasza Vadászmenyét (#14) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Minek van akkor az alaplapodon az IDEvezérlő mellett nagy fehér betűkkel, hogy HDD-ket az IDE1-re, optikai meghajtókat az IDE2-re?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) Vadászmenyét válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Ez most komoly? Mert ezt eddig nem tudtam. Nagyon kösz megpróbálom az 1. IDE-re a winyokat a 2. IDE-ra a cd,dvd meghajtókat. De nekem ezért nem ismert fel 2-t belőle? (minden ágon 1-et) Ez volt a hiba?

(#18) <Adamsky> válasza Vadászmenyét (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Egyépként a windowst nem lehet ujrarakni csak másik hasonló gépen mert az enyémen kékalált kap...''

Ezt nem teljesen értem. Már a Win install-nál elszáll a gép?

Egyébként én a következőket próbálnám ki:
0. lépésként becsavaroznám a HDD-t mert azért csak jobb az, ha fixen van.
- másik tápcsatit dugnék a vinyóba
- az összes IDE-s eszközt lehúznám a gépről, és csak a vinyót hagynám fenn.
- kicserélném a két IDE kábelt, esetleg egy kölcsön IDE kábelt is kipróbálnék
...
- új oprendszer telepítése

Ja, igen! Mióta is csinálja ezt a géped? Próbálj meg visszaemlékezni, hogy összefüggésben volt-e valamivel a hibajelenség kialakulása.

(#19) Vadászmenyét válasza <Adamsky> (#18) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

1: Ugy értem, hogy az én gépem nem képes felrakni a windowst mert kékhalál, csak akkor tudom, ha a winyom másik gépbe rakom át és ott telepítem fel (a konfiguráció nagyábol megegyezik az én és az ő gépe között)

2: Hát emléxem arra az esetre, mikor még 266 mhz-es volt a ramom és felhúztam a procit 2800+-ig (2500+-ról csak fsb emelésével), de mikro tovább próbáltam volna leállt a gép. És ki dugtam a falból meg vissza a dugót aszt visszaállt a bios. Egyszóval túlhajtottam. Nem tudom, hogy ez jelent-e valamit, vagy tönkretehetett e esetleg valamit.:F

(#20) Vadászmenyét válasza Vadászmenyét (#19) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Léccike segítsetek nagyon fontos!

(#21) <Adamsky> válasza Vadászmenyét (#19) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Ugy értem, hogy az én gépem nem képes felrakni a windowst mert kékhalál...''

Az gáz! A többiből, amit írtál nagyon úgy néz ki, hogy sikerült túlhajtanod a géped.
Ja azt el is felejtettem írni, hogy vissza kéne állítani a procit alapra, amennyiben még mindig tuningolva van.

''...felhúztam a procit 2800+-ig...''

Most akkor mennyire is húztad fel a procid? Azért kérdezem, mert az aláírásodban 3200+ -t írsz.

Régebben két gépet is raktam össze ilyen alaplappal. A gond az, (ha jól emlékszem) hogy ez az alap (vagy inkább chipset) nem támogatja a fix AGP/PCI szorzót, így tuningra csak mérsékelten alkalmas. Ilyen esetbe ugyanis ha emeled az FSB-t, akkor ezzel együtt nő a PCI és AGP frekije is. Könnyen lehet, hogy vm. PCI-os eszközöd nem bírta ezt a túlhajtást.

A VGA-n kívül ki kéne venned mindent a gépből, valamint -- ahogy már azt korábban is írtam -- a procit visszaállítani alapra.

(#22) Vadászmenyét válasza <Adamsky> (#21) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Nyahh szia! Az most bejött végre, hogy 1 kábelre kötöttem a winyokat és 1-re a Cd-t és DVD-t nahh már csak a kékhalál a probléma. Szóval most azért megy 3200+-on mert vettem 400 Mhz-es ramot. Szóval tovább tudtam tunningolni. És nincsen VGA-n kívül PCI eszközöm. De az AGP az fix ezen a lpon ha jól tudom, vagy nem:F Nyahh szóval álltalában mikor reggel beindítom a gépet a windóws csikozása közben kékhalál,majd másodszor is néha és harmadszorra elindul a rendszert, mellesleg közbe ki- be dugogadtam az IDE kábelt. És boot közben mind a 2 winyomat felpörgeti, meg leállítja de ezt legalább 2x. Szóval lehet a winyom rossz már? Milyen programmal tudom leellenőrizni, hogy van-e hibás szektor benne? Köszike előre is!

(#23) Vadászmenyét válasza mr_ricsi (#13) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

mr_ricsi nagyon sokat segítettél mert ez bejött. Most mindent felismer, csak ugye a kék halál továbbra is probléma. Amugy azért nem ismert fel 2 dolgot a gép mert találtam az IDE kábelen egy szakadást:).

(#24) Vadászmenyét válasza Vadászmenyét (#23) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Előre emberek előre! Ébresztő - ébresztő! Nem alszunk még addig míg menyusbácsinak meg nem oldódik a problémája:)).

[Szerkesztve]

(#25) <Adamsky> válasza Vadászmenyét (#22) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...már csak a kékhalál a probléma...''

Vedd már vissza a kedvemért 2500+ -ra a procit, hátha akkor elindul rendesen.
Egyébként nem törvényszerű, hogy egy 2500+ -os Barton, bármilyen alaplapban stabilan megy 3200+ -nak.

''...mellesleg közbe ki- be dugogadtam az IDE kábelt...''

Úgy, hogy közben nem áramtalnítod a gépet? Nem lesz ez így jó... :(

''...2 winyomat felpörgeti, meg leállítja de ezt legalább 2x...''

Ez tuti, hogy nem tesz jót a vincsesztereknek.

''Milyen programmal tudom leellenőrizni, hogy van-e hibás szektor benne?''

WinXP alatt: chkdsk /R -kapcsolóval

(#26) hokuszpk válasza Vadászmenyét (#24) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

probald csak meg szepen visszavenni a procit alapra. arra nem gondoltal meg,hogy a 2500+ nem feltetlenul 3200+ ?
mi meg alszunk.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27) TitiRii válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


TitiRii
senior tag

ezt a baromságot honann szülitek?
mindegy hogy mi hol van
csak jol egyen bejumperolva
bootoltam én már sec slavről is
nincs ilyen megkötés hogy optika secundary ide hdd primary ide,
még az se hogy a vinyonak masternek kell lennie
a bekötés feleljen meg a jumperelésnek és a biosban beálitotaknak
ennyi


[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#28) naga válasza TitiRii (#27) üzenetére


naga
senior tag

Jah, csak az optikai meghajtó jól visszafogja a vinyót is. Amúgy ha helyesen vannak jumperolva, akkor elvileg bármit tehetsz bárhova, de mindig vannak kivételek. :)
Topiknyitó: Jó lenne ha megnéznéd végre, hogy mi okozza a kékhalált, azaz mit ír ki.
Memória időzítéseket is nézd meg, ha van ilyen opció a biosban, akkor tedd by spd-re, és a procit is tedd vissza alapra. Az nem normális, ha nem tudsz a saját gépeden Xp-t telepíteni, főleg ha a windows gazda gépnek más a chipsetje, mint a tied, az is be tud kavarni rendesen.

(#29) Vadászmenyét válasza naga (#28) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

1: A másik gépnek ahol felraktam, ugyanez a chipszete (AsRock k7s8xe).
2: Amugy meg visszavettem 2500+-ra és ugy is kékhalál.:(
3: Már ment a prime95 is minimum 6 órát és nem hibázott mikor fel volt húzva a CPU 3200+-ra.

[Szerkesztve]

(#30) Vadászmenyét válasza naga (#28) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Amugy meg nem minden kékhalálnál ugyanazt irja ki? ''Hardverhiba miatt a rendszer a windos károsodását megelőzően leállt. Elenőrizze a memókat stb.''

(#31) Vadászmenyét válasza naga (#28) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Amugy a BIOS-ban nem nagyon találok olyan lehetőséget ahol ki lehet kapcsolni, hogy ujrainduljon kékhalálnál.

(#32) <Adamsky> válasza Vadászmenyét (#29) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''A másik gépnek ahol felraktam...''

Már a kezdetek kezdetén sem ment fel rá a Win, vagy csak azóta nem, hogy a boot-nál lefagy?

''Már ment a prime95 is minimum 6 órát és nem hibázott mikor fel volt húzva...''

Alapfeszen ment 3200+ -nak a proci?

Na akkor még 1szer. Szóval a gép atomstabilan ment 3200+ -nak. Ez mikor volt?
Ehhez képest mikor jelentkezett legelőször a ''kék halál''?

(#33) Red Rebcs


Red Rebcs
tag

K7S8X hivatalosan nem támogatja 400 Mhz Fsb -t és azt sem szereti ha IDE 1 optikai meghajtó van és nem baj ha bios FSB és a jumper Fsb megegyezik
remélem nem 3000 Ft - os hütővel dolgozol :Y

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#34) <Adamsky> válasza Vadászmenyét (#31) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''BIOS-ban nem nagyon találok...''

Azért, mert az a Win-ben van: System Properties -> Advanced (fül) ->
Startup an Recovery -> System faliure -> Automatically restart

(#35) Nimda


Nimda
addikt

Hát az elég nagy gáz,ha a saját konfigodra nem megy fel a winfos!Nem véletlenül!Valami hardverhiba következménye.Nem is lesz soha stabil,ameddig a tiédre nem megy fel rendesen!Én az alaplap hibájára tippelnék,ami nem is kizárt!

Én a következöket tenném,hogy kizárjak bizonyos hibaforrásokat:
1,Bios default,de mindent!
2.Van egy másik vinyód,arra tenném fel a rendszert,vagy egy harmadikra ha van.
3.Ide kábel csere.
4.Ide 1 vinyó pri.master,Ide 2 cd rom sec.master
5.A táp szerintem kizárt,bár nem ártana egy másikkal kipróbálni.
6.Nézd meg az alaplapi jumpereket(ha van),hogy minden defaulton van-e.

Elvileg ugyebár most fel kéne mennie.Vinyó cserélve,kábel cserélve,ramok pedig jónak tünnek ha a régiekkel is fenn állt a hiba.Van még valami,a Vga.Elvileg a lapodnak kezelnie kell,mert nincs nagy generációs különbség.(Ha meg fagyna,az úgyis csak a driver felrakása után,amin viszont egy bios flash segitene.)
Ha ezek után nem megy fel,egyértelmü hogy hibás a lapod!

(#36) warmaster


warmaster
aktív tag

Csak egy tipp!

Sok HDD gyártó alapból Cable Selectre jumperolja a vinyót, amokor megveszed, a tapasztalatom az, hogy ilyenkor teljesen véletlenszerü, hogy felismeri-e az összetevőket a BIOS, szóval én átnézném az összes megható jumperelését, és összeraknám, ahogyan már más is írta
2 vincsi IDE0
2 optika IDE1- A CD-író master

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#37) Vadászmenyét válasza warmaster (#36) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Warmaster kösz ia tippet, de nem rég irtam, hogy ez a felismerési dolog már megoldódott.

(#38) Vadászmenyét válasza Nimda (#35) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Szia Nimda! Köszi az ötleteke. nahh 1: Az Ide kábel csere megvolt. Továbbra is kékhalál. Asztán a winyo szerintem jó mert ha rossz lenne akkor azon a gépen is kék halál lene amin felrakom rá a windowsot. Eddig a videokártya tökéletes volt, ne mhiszem, hogy az a baj.

(#39) Vadászmenyét válasza <Adamsky> (#32) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Szoval Adamsky: Az van, hogy mikro túlhajtottam a gépet azóta nem lehet felrakni a wint rá, ha jól emléxem. De a túlhajtás után kb 2 hétre, mikor is lett az uj memóm akkor ment atomstabilan 3200+-on pedig volt 3dmark 2001, 2003 is futtatva + pcmark is. Szóval ugy atomstabil és igen alapfeszen. Csak fsb-t húztam 200-ra. (jamperral)

(#40) Il Padrone válasza Vadászmenyét (#39) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ha nem megy fel a windows, akkor ott komoly problema van.
Teszteld ki a noname memoriadat memtestel. Persze mondanom sem kell, semmi tuning.
Ha az jo, akkor vagy az alaplap, vagy a procid rossz.
Vidd el a procidat oda, ahol rarakjak a winyodra az oprendszert, es probald ki.
Fastwrite-tot ki kell kapcsolni.
Ja, a telepitolemezed legyen sp1-es az a biztos.

[Szerkesztve]

Il Padrone

(#41) Vadászmenyét válasza Il Padrone (#40) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

SP2 van a gépen és házilag rakjuk fel a windowsot. És a memók ujak ugyhogy az biztos jó.

(#42) Il Padrone válasza Vadászmenyét (#41) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Attol, hogy ujak, nem biztos hogy jok. Le kell tesztelni. Anelkul egy tapodtat nem mennek tovabb.
A sajat gepeden nem tudod felrakni az oprendszert. Ez elemi hiba. Az nem megoldas, csak tuneti kezeles, hogy mashol rakod fel.
Amikor az alaplapom xarakodott, en is csinaltam,de a vegen ki kellett cserelni.

[Szerkesztve]

Il Padrone

(#43) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Értem majd Linuxos memótesztel letesztelem.

(#44) mr_ricsi válasza TitiRii (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ezt a baromságot honann szülitek?''

Működik, nem?

Egyébként hány Sises alaplapod volt eddig?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#45) mr_ricsi válasza Vadászmenyét (#41) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az alaplapod K7s8x vagy K7s8xe? Az előbbi ugyanis hivatalosan csak 333FSB-s, és a chipset ismeretében nem is kísérleteznék a 400FSB-vel.
Vedd vissza 333-ra, a memória ''DRAM CAS Latency''-jét pedig 3-ra. Ha így tökéletesen megy, akkor megpróbálkoznék a 2,5-tel. (A biosban állítható az Advanced->Chipset Configuration fülön.)

És letesztelném a memóriát a Memtest86-tal, de a v3.0 és a v3.1 verziójával is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#46) Vadászmenyét válasza mr_ricsi (#45) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

7S8X simán amugy meg az, hogy visszaveszem 2500+-ra akkor jó lesz? Noku kékhalál? Ja? És eddig csak 1 asrockom volt még ami vias volt: k7vt2 csak ujat kellett venni mert nem támogadta a bartont.

(#47) Vadászmenyét válasza mr_ricsi (#45) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Amugy ha nem támogatja a 200-as fsb-t akkor mért lehet jamperral 200-ra állítani?

(#48) Nimda válasza Vadászmenyét (#38) üzenetére


Nimda
addikt

Logikus következtetés!:)De én akkor is az alaplapra voksolok!Esetleg még a procira!A bios mit ir?Mekkora a höfok?Esetleg nézd meg,hogy nincs-e lesarkazva.Bár azt nem tudom mikor szedted le a hütöt utoljára.
Próbáld ki amit elözöleg irtam.

(#49) Vadászmenyét válasza Nimda (#48) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Nahh az van, hogy ma délelött felraktam a windowsot. De most nem installállás közben lett kék képernyő hanem mieltt elkezdenés installálni mennek a windows csikok. Nahh akkor. Ma vettem 1 uj IDE kábelt és most hiba nélkül elindult. Ez most az IDE kábel miatt van, vagy azért mert elötte 1 fél órával már próbáltam indítgatni. Amugy nem lehet, hogy a kondik nem melegednek be hamar és ezért? Ez most lehet nagy baromság lécci ne kövezzetek meg érte:).

(#50) <Adamsky> válasza Vadászmenyét (#49) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezek szerint akkor most minden OK?

Egyébként itt a fórumon többen is mondtuk neked, hogy cserélgesd az IDE kábeleket, ill. próbálkozz egy újjal. Ezek szerint bejött. Az install közbeni kékhalál már az új IDE-vel volt? Ha nem, akkor érdemes lenne még egy Win telepítést végezni immáron az új kábellel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.