Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kt600 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) barzo


barzo
csendes tag

Sziasztok!Gépvásárlás előtt állok,és a tanácsotokat kérném!
nforce2-ben gondolkodom,de lenne 1 kérdésem.
nem lehet a kt600-al megetetni,hogy az 1700+ 200-as fsb-vel ketyegjen?
Ilyenkor is megemelkedik az AGP és a PCI rendszersebessége!

(#2) hobizoli válasza barzo (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

-De, meglehet.
-Nem.


hobizoli

több drón kell ;P

(#3) Szeke válasza barzo (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Nem, mert le lehet vele osztatni a 200mhz-t úgy, hogy 66/33 legyenek az értékek. Csak FIXÁLNI nem lehet a 66/33-at, de elérni el lehet....

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#4) barzo


barzo
csendes tag

Ez esetben,ha nem akarok 200-as fsb-nél magasabbat,és 400-as ramokat rakok bele,akkor jobban járok mintha nforce2-t.vennék?

(#5) hobizoli válasza barzo (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mondjuk...szinte ugyanaz lesz



hobizoli

több drón kell ;P

(#6) erdoke válasza barzo (#4) üzenetére


erdoke
titán

Tényleg, miért nem olvasod el a cikket? :O
Csak akkor éri meg KT600-ast venni, ha legalább annyival olcsóbb, mint amennyivel gyengébb az nForce2 Ultra400-nál.

A legjobb aláírás a héten

(#7) barzo


barzo
csendes tag

a kt600-is oldja az xp-k szorzózárját?
az 1700+ xp 100% hogy elketyeg 200-as fsb-n?

(#8) hobizoli válasza barzo (#7) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ezt nem chip oldja, hanem gyarto csinaljak meg ugy a deszkat, hogy az tudja...



hobizoli

több drón kell ;P

(#9) barzo


barzo
csendes tag

Köszönöm,hogy segítettél hobizoli !

(#10) ZoCso válasza barzo (#7) üzenetére


ZoCso
senior tag

Az XP szorzólockját - ha van - sem azNForce2 sem a KT600 nem oldja.
De a mai XP-kben NINCS szorzólock, így alkalmas KT266, KT333, KT400-s alaplapokban is túl lehet húzni.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#11) barzo


barzo
csendes tag

Kössz!

(#12) hobizoli válasza ZoCso (#10) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azert paran egyes MSI lapokkal mast tapsztaltak, meg par regebbi chipsetre epulo Asus-l is:U...



hobizoli

több drón kell ;P

(#13) Esmein


Esmein
nagyúr

De meglehet, de ne vegyél kt600-at, mert az nf2-ben nem kell az alaplapot rajzolgatni. Amugy postoltam egy ilyen topicot hogy ga 7vt600 wire trick, ott van egy link ahol le van irva mit kell hova forrasztani ( vagy grafitozni).

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) Alvin_ti4200 válasza Esmein (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Attól még nyugodtan vehet KT600-as lapot, csak ne Gigabyte-ot (ha tuningolni akar).

(#15) Deadexpert válasza Alvin_ti4200 (#14) üzenetére


Deadexpert
tag

Nem az volt a cikkben, hogy az összes KT600-as lapnál marad az 5-ös osztó 6 helyett és így túl nagy terhelést kapnak az AGP és PCI bus eszközök?

(#16) Esmein


Esmein
nagyúr

Az én ga lapomban nem lehet manuálisan váltani az osztót, azaz ezt tuningra nem javaslom, nf7 pedig 22-23e ftba kerül 2-3 ezerrel drágább vagy ugyanannyi mint egy más márkájú kt600. Ha nincs az árban egetrengető különbség akkor mindenképpen az nforce chipsetet javasolnám.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) Esmein


Esmein
nagyúr

A ga lapomban pl felismeri hogy a tbredem 266 fsb-s és automatán beállitja a 4-es osztót, nem is lehet 5 re se rakni, jumper sincs switch sincs. Majd a proci foglalatot meghackolom kicsit ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) Alvin_ti4200 válasza Esmein (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az elég gáz. Nálam a Kt400-as Gigabyte-on van jumper, hogy 200-266-333. Szorzót is jumperrel lehet állítani (fokozom a cseréléshez a kedvet:DD)

(#19) Esmein


Esmein
nagyúr

Ezen átrajzolom a foglalatot azontúl az osztási távközön belül 1 mhzenként lehet neki adni az fsb-t. Kb 36-os pci frekivel még elindulgat a gép stabilan imo.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) Alvin_ti4200 válasza Esmein (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát ha ennyit akarsz vele vacakolni, akkor csak tessék:DD

(#21) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem egy mozdulat:))

(#22) Esmein


Esmein
nagyúr

Hajt a tudásvágy :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) Alvin_ti4200 válasza Esmein (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Engem meg a cserevágy:DD Na jó, abbahagyom:B

(#24) fLeSs válasza barzo (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

íme egy link, olvasd el: [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=267[/L]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) fLeSs válasza Deadexpert (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem ez volt benne, olvasd el figyelmesebben. Remélhetőleg nem mi fogalmaztunk rosszul, hanem te értelmezted félre... :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) Deadexpert válasza fLeSs (#25) üzenetére


Deadexpert
tag

Tehát akkor, ha a 2500+ -os procim FSB-jét 166-ról 200-ra emelem, az 5-ös osztó helyet a 6-os lép életbe? És ez minden KT600-as lapnál így működik?

Hogyan tudom leellenőrizni az AGP frekvencia értékét?

(#27) Alvin_ti4200 válasza Deadexpert (#26) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A Gigabyte-on kívül szvsz az összesen így műxik

(#28) Esmein


Esmein
nagyúr

Gigabyteon kivűl mindegyiken igy működik. A gigabyteon ha elég ügyes vagy 20 perces moddolással megoldható.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) Deadexpert válasza Alvin_ti4200 (#27) üzenetére


Deadexpert
tag

Valószínüleg ez kavart be nekem :B

Hol tudom leellenőrizni, hogy az MSI lapom tényleg rendesen működik, és nem szívat meg úgy, mint Esmeint a Gigabyte?

(#30) Alvin_ti4200 válasza Deadexpert (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

AIDA?

(#31) Deadexpert válasza Alvin_ti4200 (#30) üzenetére


Deadexpert
tag

Megnéztem az AIDA-t, de ott nem találtam az AGP frekvenciájára vonatkozó értéket, ellenben találtam olyat, hogy Alaplap/Lapkakészlet busz tulajdonságai/Valódi órajel 67 MHz (ODR)

Akkor ez az?

Mert, ha igen, akkor megnyugodtam.

Megnéztem, a memória olvasási és írási sebességét is, ha már felhúztam a procit.
Nekem tetszett 2904/808 :DD
Tuning nélkül 2507/766 volt.

(#32) Esmein


Esmein
nagyúr

Tölts egy Sisoft Sandrát és nézd meg abban. Ott elég sok mindent kiir amit az aidában nem. (habár sztem elég extrém az a 33 fok celsius a sandra néni szerint CPU-ra)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) Esmein


Esmein
nagyúr

70 mhz az agp-nek tűnik, de szerintem nem azt nézi meg csak az agp is ezzel van összefüggésben, mert nálam 70 mhz ami pont 2x-ese a 35-ös pci-mnek. Egyébként a ramom 422-n megy de igy is csak 2200 pontot ad mem olvasásra.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#34) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ezek a progik nem tudják biztosra megmondani az AGP és a PCI órajelét, csak tippelnek. Ahhoz, hogy tuti infót kapjál erről, vmi olyan műszer kéne, amivel ezt ki lehet mérni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) ZoCso válasza Deadexpert (#26) üzenetére


ZoCso
senior tag

Az Epox 8KRA2+ alaplapon biztosan. Nekem is így megy.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kt600 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.