Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A PVC meg a környezettudatosság nem értem hogyan jön össze. Még ma sem teljesen megoldott az újrahasznosítása. Láthatóan tele vannak festve ezek a holmik. Éppen ilyen festékeket fejlesztünk. Semmiképpen nem a környezettudatosság ugrik be nekem a műanyag festékekről, nem beszélve a hozzájuk felhasznált anyagokról. Körülbelül 3-4 évente kerül tiltásra egy-egy összetevő a veszélyessége miatt.
Mintha az autógyártók az Ad-Blue bevezetését reklámozták volna a környezettudatosság jelszóval.

Más: környezettudatos körülbelül én lehetek, nekem van hozzá processzor katedrám ergo tudatom, de mondjuk a karórámnak nincs, akár mennyire is "smart". Az óra pántjának meg pláne nem. De lehetnének ezek mondjuk környezettudatosoknak való tartozékok. Aztán, hogy aki ilyen használ mennyire környezet tudatos az más kérdés. Főleg, ha csak divatból veszi és eldobja ha megunja vagy mert már nem divatos, és veszi a következőt. Akkor környezettudatos valaki, ha akkor dobja el, ha elhasználódott. És csak egy-egy ilyen tartozékot birtokol mondjuk funkcionálisan (egyet edzéshez (szilikon), egyet kényelmes mindennapi használatra (szövet) és mondjuk egy elegánsat (bőr).

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2) xsjado93 válasza Fritz Teufel (#1) üzenetére


xsjado93
senior tag

Ez nekem is fura, hogy dobnak még egy kis (legalább részben) újrahasznosított műanyag szart a piacra a környezettudatosság jegyében :U de legalább vegán :C (amit szintén nem értek, mert fosszilis eredetű kőolajszármazékból készül).

Your life is a lie.

(#3) prolad


prolad
őstag

Mi lenne ha a környezettudatosság jegyében adnának töltőt a telefonhoz? Akkor nem kellett volna vennem egy külön csomagolt és utaztatott terméket, csak azért hogy a telefont használni tudjam.

(#4) adamklark válasza prolad (#3) üzenetére


adamklark
senior tag

Nincs nálad otthon 300db a fiókba? ;]
Viccen kívül nem értem miért nem opció rendelésnél hogy kell-e neked töltő vagy sem (mint étteremeknél a pálcika) a nagy környezetvédelem jegyében.. Így nem kellene külön 3 rétegnyi műanyagba csomagolt dolgot rendelni

[ Szerkesztve ]

(#5) Noukoum válasza prolad (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

A következőhöz legalább már nem kell megvenned. :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) prolad válasza adamklark (#4) üzenetére


prolad
őstag

Nincs, honnan lenne? Egy telefonhoz egy töltő jár, ha megy a telefon, megy a töltő is.

Noukoum
Valóban nem, de akkor is adtak egy pofont a környezettudatosságnak a környezettudatosságra hivatkozva. Visszajönnek a cserélhető akksik, azt se adnak a telefonhoz, mert hát biztos abból is van otthon egy csomó. Ha le akarnak húzni, akkor legalább ismerjék be.

(#7) janeszgol válasza Noukoum (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Attól függ, hogy most mekkora töltőt vett és a következő telefonja mekkora töltést fog támogatni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) Silεncε


Silεncε
őstag

Egyszer jutnánk el oda, hogy fossá büntetik a greenwashingot...

(#9) Noukoum válasza prolad (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Dehogy adtak, ma érkezett meg egy termék amit vettem. Töltőadapter nem volt benne, töltőkábel igen. Az valószínűleg marad a dobozban, majd odaadom, eladom, felgyújtom... Ja és nem telefon volt.

Ha lesz itthon egy tucat aksim, ne is adjanak majd hozzá... Kell a fenének.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) doooo válasza adamklark (#4) üzenetére


doooo
veterán

Bármikor bezsákolhatsz rendeléskor egy töltőt. Semmivel nagyobb csomagot nem fogsz kapni, mintha eleve vele adták volna (hisz az is nagyobb csomagot igényelne).

(#11) adamklark válasza doooo (#10) üzenetére


adamklark
senior tag

Eddig ha eladtam bármit adtam hozzá a töltő "brick-et" ha kérték. Például új telefonhoz kellett újat vennem hiszen két oldalról USB C a kábel , USB A brick meg nem jó hozzá, hozzá vágták plusz csomagban ami elég erősen pazarlás (egyszerre lett rendelve) . Régen ugye magában a csomagban volt az a tartozék.

Ezért is írtam ironikusan hogy mi az hogy nincs 300db a fiókban.

(#12) Noukoum válasza adamklark (#11) üzenetére


Noukoum
veterán

És nincs otthon 1 darab eszközöd sem, nem romlott még el soha egy eszközöd sem?

De mint elmondtam már sokszor, az se baj ha valaki most született és tényleg nincs otthon egy darab töltője sem, mert vesz egyet és le van tudva 5-10 évre. :K

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) adamklark válasza Noukoum (#12) üzenetére


adamklark
senior tag

Van. Csak nem az új fajta (USB C), kemény 2db USB A (egy telefon egy órához). Bár most van C is ugye . Meg úgy általában nem romlott el még nekem semmi (legutóbb active 2 halt meg Balatonban, de töltő /telefon /számítógép stb köszöni megvan, vigyázok a dolgaimra).

Úgy vagyok vele, hadd tudja jobban a vásárló mire van szüksége és ne a gyártó diktálja a dolgokat.

(#14) Noukoum válasza adamklark (#13) üzenetére


Noukoum
veterán

Na látod, akkor neked is van otthon. :R

Úgy vagyok vele, hadd tudja jobban a vásárló mire van szüksége és ne a gyártó diktálja a dolgokat.

Maximálisan egyetértek. Majd ha én akarok veszek adaptert kábelt olyat amilyet akarok, ne erőltesse rám a gyártó azt amit ő kigondolt. :K

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) adamklark válasza Noukoum (#14) üzenetére


adamklark
senior tag

Igen van. Mivel kényszerítve voltam hogy vegyek pluszban az új telefonhoz amihez nem volt kompatibilis a mostani. Külön csomagolva a környezetvédelem érdekében. :C

(#16) Noukoum válasza adamklark (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Inkább legyen plusz egy csomagolás, mint évi 3 darab felesleges töltőadapter...

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) adamklark válasza Noukoum (#16) üzenetére


adamklark
senior tag

Vagy opció a vásárlónak (kiemelem hogy egy dobozban legyen minden ne pazarolva). De ez a hajó elment a profit oltárán

[ Szerkesztve ]

(#18) Noukoum válasza adamklark (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Meg azon az oltáron hogy mindenki kérné az ingyen töltőt, csak azért mert ingyen van.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) adamklark válasza Noukoum (#18) üzenetére


adamklark
senior tag

Emberi hülyeség ellen nem lehet mit tenni, csak azért nem kell büntetni mindenkit. Lásd a telefon beküldős akciót. Sokan büszkék voltak rá hogy nem postázták vissza és így is volt kedvezmény

(#20) Noukoum válasza adamklark (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Én kifejeztten örülök a döntésnek, dehogy büntettek meg... Emberi hülyeség ellen meg nyilván tenni kell, amikor másnak ártanak vele.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#21) VivienR


VivienR
tag

Akkor lenne igazán környezet tudatos a Samsung, ha pl a 9+-os tablet továbbra is kompatibilis lenne a 7+/8+-is kiegészítőkel, de lényegében úgy tervezték meg, hogy ne legyen...

(#22) doooo válasza VivienR (#21) üzenetére


doooo
veterán

Az nem volt elég, hogy a 7 meg a 8 kompatibilis volt?

(#23) csubííí válasza Noukoum (#12) üzenetére


csubííí
senior tag

...vesz egyet és le van tudva 5-10 évre

Már előttem más is leírta, ez nem egészen ilyen egyszerű. Nem tudni milyen lesz a következő készüléke, az milyen töltési sebességre lesz képes és milyen töltési szabványt fog használni.

"Meg azon az oltáron hogy mindenki kérné az ingyen töltőt, csak azért mert ingyen van."

Ennyi erővel az akkumulátort se adják a készülékhez, minek, azt is lehet venni külön.

[ Szerkesztve ]

(#24) Kevin8997


Kevin8997
tag

Olyan szinten jön a greenwashing, hogy már vagy érdektelenségbe csap át vagy vicces. Nálunk a cégnél is nyomják a marketinget de semmit változtattak, csak ezzel több terméket adnak el szerintük.

(#25) Ricardo válasza csubííí (#23) üzenetére


Ricardo
félisten

Így van. Pont a Samsung az amelyik hisztis a saját töltöre. Töltöfej kábel kombón amin a redmi note 9 pro gond nélkül feltölt pikk pakk a Az S21 28 órát ír töltési időnek. A nem samsung wireless töltőn szintén megy a hiszti hogy " Nem kompatibilis" ezért nem meg: a gyorstöltés csak a normál. De az a lényeg hogy van itthon.

(#26) MrOomen válasza csubííí (#23) üzenetére


MrOomen
tag

Valamennyire azért lehet tudni...
PD töltés van most Samsungnál is, amit 2026-tól kötelezően mindennek ismernie kell. Ergo veszel egy Xiaomit, azt is kell tudnia majd töltenie (de bármi Apple-t most is gond nélkül tölt).
Ha a teló ismeri a QC4-et, abba is bele van integrálva már a PD támogatás.

(#27) gliskard


gliskard
senior tag

T. cikkíróknak és szerkesztőknek is felelősségük van a kommunikációs panelek használatában és közvetve a Greenwashing-ban. Ezért nem ártana kicsit korrektebben fogalmazni...

Egy tárgy nehezen lehet lehet környezet tudatos (az az AI korszak még kicsit odébb van), a cég az lehet, de ezt end-to-end folyamatként kellene értelmezni. De semmiképpen nem a rövid használati idejű, erősen divat termékekre.

KICSIT KEVÉSBÉ KÖRNYEZET SZENNYEZŐ KÖRNYEZETBARÁT

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.