Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) eastsider válasza 1010 (#47) üzenetére


eastsider
nagyúr

nézegettem az árkádban és nagyon bejön! mindenképpen meg kell vennem :R
nagyon hasznos dolgok vannak benne, ábrák miegymás...

ill. egy Scott Kelby könyvet néztem... az se volt rossz :)

[ Módosította: philoxenia ]

(#53) máyköl


máyköl
veterán

Üdv! Most vettem ki egy könyvtárból ezt a könyvet, de már bánom... :((( Legalábbis teljesen ok a könyv, de kár, hogy nem a haladó-t vettem ki, azt hittem az magas lesz nekem. Most lapozgatok benne, hogy legyen valami normális info, mert nagyon-nagyon alapokat ír le. :D Na, inkább visszaviszem egyik nap és kiveszem a haladót. :)

(#54) 1010


1010
őstag

ha valakit erdekel van ettol a sevcsiktol egy par konyvem akit midneki annyira istenit

en ott feladtam hogy,olyanokat ir a fotografia yorsabban fejlodik mint a tobbi muszaki tudomany ezert nme celunk bemutatni az ujdonsagokat,csak atfogo kepet adni a fenykepeszet fajtairol

ennel szebb oltast reg olvastam arra vonatkozoan hogy nem erdekli ha valamit kihagy konyvbol amit o leir az szerinte mindenkinek eleg

persze annak idejen orultek az emberek ha egy ien konyv is megjelent
csak ne lenne neki kb 500egyforma konyve mas cimmel

(#55) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Sziasztok,
Fotós könyvet szeretnék venni, amiből meg lehet tanulni fotózni manuálisan, emberi nyelven van leírva és egy kezdő is lelkesen olvassa, sajátítja el a trükköket belőle.
Mikor milyen záridő/blende beállítást kell használni, mélységélesség, ISO, vakuzás stb...
Jelenleg bridge gépem van, de DSLR-t akarnék majd venni, ehhez meg kellene némi tudás és nem szeretnék csak Auto/P módban kattingatni...
Néztem Libri/Alexandra kínálatát, hát van választék:
Scott Kelby féle Digitális fotós könyv I-II-III? [link]
[link]
Tükrös? [link]

Köszi a válaszokat, ötleteket, ajánlásokat :))
Patent

Majd én tudom...

(#56) philoxenia válasza Patentcsávó (#55) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57) FixY67 válasza Patentcsávó (#55) üzenetére


FixY67
senior tag

A legelső hozzászólásban felsoroltak közül tudom ajánlani a Sevcsik-Hefelle könyvet és a National Geographic Tippek és trükkök c. könyvét. Utóbbiból talán még van a Librinek is elfekvő darabja, előbbiből csak antikváriumokban találhatsz (néha Budapesten az V.ker. József Attila utcában, Soóséknál is elő-előfordul egy-egy példány)

...

(#58) philoxenia válasza FixY67 (#57) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Sevcsik-Hefelle nagyon jó fotóskönyv, de a digitális gépekhez már nem való igazán, az NG könyvek inkább a komponálásban és egyéb trükkökben jók, ezeket érdemes elolvasni, de megvenni komplexebbet érdemes, ha egy könyvet vesz valaki. A többit mondjuk könyvtárból kivinni és elolvasni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59) FixY67 válasza philoxenia (#58) üzenetére


FixY67
senior tag

"Fotós könyvet szeretnék venni, amiből meg lehet tanulni fotózni manuálisan, emberi nyelven van leírva és egy kezdő is lelkesen olvassa, sajátítja el a trükköket belőle.
Mikor milyen záridő/blende beállítást kell használni, mélységélesség, ISO, vakuzás stb..."

E célra kevés jobb könyvet találsz. Pl. hogy mi is valójában a mélységélesség, azt először egy (másik) Sevcsik könyvből sikerült megtudnom. A fizika (optika) törvényei, de még a kompozíciós és egyéb szabályok sem változnak. Az egyetlen terület, amire nem jók a régi könyvek, az a képfeldolgozás, az utómunkák. Arra viszont a nat.geo sem jó.

...

(#60) Doom válasza FixY67 (#59) üzenetére


Doom
aktív tag

Az egyetlen terület, amire nem jók a régi könyvek, az a képfeldolgozás, az utómunkák. Arra viszont a nat.geo sem jó.

Erre melyik könyv jó? Mármint olyan kellene, ami nem csak a Photoshop-on keresztül mutatja be, mit mikor hogyan, hanem kicsit általánosabban - milyen típusú képeknél milyen trükköket érdemes alkalmazni. Van ilyen?

(#61) FixY67 válasza Doom (#60) üzenetére


FixY67
senior tag

Sajnos nem tudom, utómunkával nem nagyon szoktam foglalkozni. Amit a képeimmel csinálok, azt tapasztalati úton szedtem össze, nem könyvekből tanultam.

...

(#62) philoxenia válasza FixY67 (#59) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A mondott könyv kezdőnek elég nehezen emészthető, inkább az akkori fényképész szakembereknek íródott. Az alapfogalmakért viszont nem kell kilépned a Fototrendről: [link][link] a többi cikket is érdemes elolvasni természetesen.... :) A fotózásra használt készülékeknél már egyszerűen nem aktuális a könyv, a filmekről írott rész egy digitálisan fotózónak felesleges, nagyjából a könyv fele már egyszerűen túl régi egy kezdőnek, csak belezavar szvsz. a megértésbe. :)
Az általam linkelt könyv például a mai /amennyire lehetséges/ szemmel mutatja be a dolgokat, de nem véletlenül dolgozták át már kétszer is, ez a terület is folyton változik.
Azonban tudtommal ez a jelenleg elérhető legaktuálisabb, kezdőknek is alkalmas könyv, a többi még régebbi kiadás....nem célom reklámozni egyébként a könyvet, nem is linkeltem újra...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#63) 1010 válasza FixY67 (#59) üzenetére


1010
őstag

sevcsik vacak iro
8 konyvet irt ugyanarrol amit 10-15evente kiadott regebben.

Ma magyarorszagon nincsenek jo fotos konyvek amik megtanitanak fotozni,az osszes jobb konyv kulfoldi forditas.Ha valaki normalis fotos konyvet akar olvasni akkor vegyen az amazon.com rol neves amerikai iroktol.Nem 20eves kiadasok es normalisan kozerthetoen leirja a dolgokat,nem terhel felesleges fenytani ismeretekkl mint a sevcsik,mert az mennyire jo mar.Digitalis gepre magyaraz mindent.Persze angolul.

(#64) runner 125 válasza Doom (#60) üzenetére


runner 125
nagyúr

A DIGITÁLIS FOTÓZÁS MŰHELYTITKAI 2009-2010 c. könyv egész jól taglal mindent, a könyves boltok 99%-ban lehet kapni. A végén szó esik az utómunkáról is, kezdésnek jó alternatíva lehet. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65) FixY67 válasza 1010 (#63) üzenetére


FixY67
senior tag

Hogy te nem érted amit Sevcsikék leírtak, az még nem jelent semmit. :U

...

(#66) 1010 válasza FixY67 (#65) üzenetére


1010
őstag

Erteni ertem,csak nem erdekel,mert attol lesz valaki jo fotos hogy tudja a feny osszes fizikai tulajdonsagat,vizben,meg magneses terben.

(#67) KTTech válasza 1010 (#66) üzenetére


KTTech
veterán

Szerintem ez is hozzátartozik a dologhoz. Ugyanis a fényképezés mégiscsak a FÉNY-ről és annak módosításáról, irányításáról szól...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#68) runner 125 válasza 1010 (#63) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akit komolyabban érdekel igenis olvassa el!
..példa; az autószerelő sem onnan kezdi, h van a motor és ez mozgatja...
Hanem, h a motor ebből és ebből épül fel, s ez mozgatja..
Érted noh..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Fogadjátok szeretettel: [link]

(#70) Darkness1 válasza Szten Márs (#69) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Ami eszembe jutott az írásod kapcsán: múltkorában az Alexandrában nézelődtem a fotós könyvek melletti polcon (kutyadivat könyvet kerestem...) és látom, hogy egy ember nézegeti a fotós könyveket, majd látva érdeklődésemet, megkérdezett, hogy ismerem e a kezében tartott könyvet és mit gondolok róla (nem emlékszem mi volt az). Beszélgettünk, aztán arra kért, hogy ajánljak neki vmi jót. Én megmutattam neki a Prakel könyveket (Kompozíció, Világosítás). Azt a választ kaptam, hogy 6e Ft az sok egy (szak)könyvért (a kezében tartott könyv ára 3500 Ft volt).

Azt már meg se említettem neki, hogy nekem mire fáj a fogam, de annak tényleg húzós az ára.

No stress, no work Today!

(#71) Szten Márs válasza Darkness1 (#70) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na, ez jóféle könyvnek tűnik, amit linkeltél :K

Amúgy aki a fotózásról akar olcsón jót, menjen be egy antikváriumba, és vegye meg a Dr Sevcsik - Hefelle féle "Fényképészet" című könyvét, ami az első hsz-ben is szerepel.

(#72) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#71) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Asszem máskor, máshol is linkeltem már, de itt is megteszem: [link]

Elég terjedelmes "ízelítők" vannak beszkennelve kedvcsinálónak (A Sevcsik-Hefelle szvsz konkréten fullos...)

Holnap majd jól beletépünk...

(#73) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Megvettem A fotográfia alapjai sorozat újabb darabját.

David Präkel: Expozíció (A fotográfia alapjai)

Expozíció címlap

Még nem értem a végére. A címe alapján látható, hogy az expozíció kérdéskörével foglalkozik. Analóg és digitális szemszögből egyaránt vizsgálja a dolgot. Sok-sok illusztráció van a könyvben, mindegyikhez expozíciós adatok is vannak, nem kell az olvasónak kitalálni ezeket. Sok dolgot kifejt benne részletesen, amit naponta emlegetnek a fórumokban, de a tényleges fotográfiai tartalmát sokan nem ismerik (pl. kontraszt, zónarendszer, hiperfokális távolság).

Nem csalódtam benne.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#74) kricsi81 válasza Darkness1 (#70) üzenetére


kricsi81
senior tag

Szerintem is sok 6000 forint egy (fotós) könyvért. :) (20+ fotós könyvem van, tehát azért van pár, de 6000-ret én sem adnék ki egy darabért. Bár az első néhány könyv után már nem sok újdonságot mondanak a könyvek, de jó szórakozás is (ha nem 3 óra alatt olvasod el, esetleg többször is átmész rajta) :) )

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#75) Throme válasza Darkness1 (#73) üzenetére


Throme
veterán

Ma én is voltam könyvet venni. David Präkel könyvek közül a "Kompozíció" érdekelt volna, de elég borsos áron "mérik" az úriember műveit. Hajszálnyival 6k alatt.

A digitális fotózás műhelytitkai pedig kisebb, mint számítottam :) . Alig nagyobb az A5 formátumnál és kb 10mm vastag, viszont tetszetős, így elsőre. Persze a tartalom a fontos...

(#76) Darkness1 válasza kricsi81 (#74) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nekem csak ez a sorozat van (3 kötet) + még egy (zoom-in).

Ha vki sokat fotózik egy témában (pl. én makrót) akkor valóban nem talál magyar nyelven abban a konkrét témában jó könyvet magának. Az alap/haladó fogalmakat viszont tartalmazzák ezen sorozat darabjai + sok példafotót.

Egy szó, mint száz: mindenki maga dönti el, hogy mennyit ér meg neki ez. Garantálom, h ez a három kötet olcsóbb, mint 20+ (legyenek bármilyen olcsók is) kiadvány.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#77) ballington válasza Throme (#75) üzenetére


ballington
addikt

a scolar.hu-n netes vásárláskor 4800.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#78) csakb


csakb
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni a zasszonynak egy magyar nyelvű, de használható könyvet a fotózás alapjairól.

Sokan emlegetik a Scott Kelby-féle sorozatot, de a hsz-ekből és az ismertetőjéből nekem valami kípszmájling amerikai gügyeség képe bontakozik ki ezekről a művekről.

Ezzel kezdődik az ismertetője:

"A digitális fotós könyv nem egy szokványos száraz, elméleti könyv."

Van egyáltalán szokványos száraz, elméleti könyv a fotográfiáról? Olyasmi, mint a Sevcsik-Hefelle biblia, csak modernebb kiadásban? Ilyesmi érdekelne a leginkább.

Beszereztem egy angol nyelvű Brian Peterson könyvet (legalább az angolt is gyakorolja), az elég jónak tűnik, de jó lenne egy olyan könyv, amiben a technikai hátteret is elmagyarázzák, de minél kevesebb pontatlansággal, és nem óvodás szinten.

A leírása és a példaoldalak alapján a Dékán-féle Digitális fényképezés biztatónak tűnik. Ismeri ezt valaki, vagy tudtok jobbat?

A Präkel könyvek mennyire mennek bele a technikai ismertetésbe is? Azok sem tűnnek rossznak, de nem járt még a kezemben egyik sem. Jelenleg külföldön tartózkodom, így nehéz is lenne a sarki Libriben megnézni. :)

(#79) csakb válasza csakb (#78) üzenetére


csakb
őstag

Megvolt a Natgeo fotóiskolájának pár része régen, de két költözés közben eltűntek. A Tippek és trükkök emlékeim szerint egész remekül összefoglalta (a filmes korszak alkonyán) az alapokat. Valami ilyesmi könyvet keresek most én. Ha van jobb, az sem baj. :)

Sőt, ha angol nyelvűt tud valaki, az is érdekelne.

(#80) Szten Márs válasza csakb (#78) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Dékán Istvánnak pár írását már olvastam. Nem voltak mentesek a konkrét tárgyi tévedésektől, pedig úgy gondolom ennek alapnak kéne lennie, szóval nem tudom ajánlani.
A Präkel könyveket mindenki dicsérni szokta, én személyesen egyiket sem olvastam, így nem túl sokat tudok mondani róluk, de rengeteg jót hallottam róluk, az biztos.
A Sevcsik - Hefelle egy remek könyv. Olyan jó, jól összeszedett fotós könyvet azóta sem olvastam.
Az első hsz első ajánlott könyve talán kimeríti a száraz elméleti könyv fogalmát, de erről bővebben majd azok meséljenek, akiknek megvan :)

(#81) csakb válasza Szten Márs (#80) üzenetére


csakb
őstag

Köszi a gyors választ! :)

"Dékán Istvánnak pár írását már olvastam. Nem voltak mentesek a konkrét tárgyi tévedésektől, pedig úgy gondolom ennek alapnak kéne lennie, szóval nem tudom ajánlani."

Aha. Kár. Szomcsi vagyok. Hüpp. :]

"A Sevcsik - Hefelle egy remek könyv. Olyan jó, jól összeszedett fotós könyvet azóta sem olvastam."

Én is így vagyok vele, itt is pihen a polcomon. Ezt mindenképp beleteszem a kezdőpakkba. :)

"Az első hsz első ajánlott könyve talán kimeríti a száraz elméleti könyv fogalmát"

A Baki-féle Fényképészet? :)
Igen, igen, izgatja a fantáziám ez a könyv is! Majd elcsattogok a Nagymező utcába, ha egyszer Bp-en járok.

(#82) csakb válasza csakb (#81) üzenetére


csakb
őstag

Hm, hát találtam egy rövidke kis kritikát az új Fényképészetről:

http://fototipp.hu/content/koenyv-ajanlo-baki-peter-fenykepeszet

Jaj...

(#83) t_a_m_a_s válasza csakb (#81) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én azt gondolom, hogy a Scott Kelby könyveket az esetleges tárgyi tévedések ellenére is érdemes beszerezni. Tényleg egyedi hangvételűek, könnyen olvashatók és lehet azért tanulni belőlük. Különösen az 1-2-ből, a harmadik nekem már nem annyira favorit.

Megjegyezném, nem az olyan tárgyi tudással rendelkezőknek íródott mint pl Szten Márs kolléga. Mire megtalálod benne azt a néhány elírást/félrefordítást, már egy csomót tanultál belőle... :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#84) priusz


priusz
aktív tag

Ha volt már akkor bocs: E-könyvek

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#85) Szten Márs válasza t_a_m_a_s (#83) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem értek egyet. A kezdő megveszi a könyvet és megtanulja a hülyeséget - ez a lehető legroszabb.
Sőt, egy olyan könyvben, amiben képesek olyat leírni, hogy a 105mm-es makróobjektívvel a lepke jóval kisebb részével is ki lehet tölteni a képkockát, mint egy 60mm-es makróobjektívvel, alkalmas még arra is, hogy komoly anyagi ráfordítással megvegyen az ember a könyvben olvasott hülyeségek hatására olyat, amit, ha korrekt tájékoztatást kapna, nem venne meg, vagy mást venne helyette.
Nem értem, hogy ezeket a könyveket hogy nem lektorálják, vagy ha lektorálják, akkor azt miért a takarítónő végzi. Mindegy, csak fura számomra ez. De nem ez az egyetlen ilyen könyv, a Dékán István az előtér-háttér élesség 1/3-2/3 baromságot szokta fejtegetni, a logoutomban meg egy igen egzotikus fotóskönyvről is írtam, szóval általános ez a dolog, a dilettáns szakkönyvírás. :(

[ Szerkesztve ]

(#86) k1csi válasza Szten Márs (#85) üzenetére


k1csi
senior tag

A tárgyi tévedések tényleg bosszantóak, viszont ennek hiánya sem garantálja, hogy egy fotós könyv jó legyen.Illetve a tárgyi tévedések ellenére azért lehet hasznos dolgokat tanulni akár a tévedést tartalmazó könyvből.

Olvasva a korábbi véleményed a Dékán István féle könyvről tudom, hogy rossz véleménnyel vagy róla. Anno amikor megvettem (jópár éve, ha ugyanarról a könyvről van szó), még nem volt tükrös digitális gépem. Filmes tükrösöm (EOS 500N, ez még az előző évezredből :) ) ill. digit kompakt gépem volt. Nekem tetszett a könyv, bár műszaki szaki lévén már ismertem pár dolgot a digitális képek világáról.

Ha már így belelendültem néhány személyes vélemény néhány más könyvről.
Scott Kelby:
Hiányt pótló fotós tippgyűjtemény. Tényleges fotós könyvnek (amiből jól lehet tanulni is) aligha tekinteném. Rémesen felületes, az alapokat még célnak sem tűzte ki, hogy megértsük. Gyakorló, de kezdő fotósoknak egy-egy tip, jótanáncs. Ennek ellenére fotózás közeledtével max. fél óra befektetéssel gyorsan át lehet futni rajta, hátha akad valami jótanács nekünk is.

Nem mondom, hogy az alapokat a Norman Koren szintjén kell taglalni. Viszont a Scott Kelby-nél azért több kell.
Egyébként a Norman Koren oldalán található "And God said" képleteket legutóbb atomfizika előadáson láttam. Ennek szellemében az oldal vsz. hasznos lehet az érzékelő és fotós cuccok fejlesztésével foglalkozóknak viszont gyakorlati fotósoknak aligha.

Baki-féle Fényképészet:
A sok-sok dicséret után amit olvastam hatalmas elszántsággal mentem el az egyetlen helyre ahol meg lehet venni. Szerencsére meg lehetett nézni. Kicsit csalódottan és könyv nélkül távoztam. Ha már van valakinek néhány fotós könyve (és én így voltam vele), akkor kezd kritikus lenni. Bár lehet, hogy már rosszul emlékszem, de mintha lett volna egy látással kapcsolatos fejezet meg jópár olyasmi amit nem igazán tudok használni a gyakorlatban. Azaz röviden, annyira nem fogott meg. Aztán elmondták, hogy ez egy tankönyv valahol (konkrétumra itt sem emlékszem). Igen, pont egy olyan tankönyv érzésem volt. Valahol használhatóságon túl részletes, viszont hasznos dolgok totál kimaradtak belőle.

Bár nem érzem, hogy túlléptem volna a kezdők szintjén (hogy ilyesmiben tanácsot adjak), vsz. néhány könyvet érdemes venni (karácsonyra kérni). Érdemes nagyobb boltban (Alexandra, Libri stb) ahol egymás mellett több is van megnézni mi tetszik. Ha már van néhány könyvünk, akkor viszont akkor érdemes a fórumokat blogokat stb. olvasni.
Ahogy a nemrég linkelt "Big Light from Small Flashes" könyvben is szerepel, ma már a műhelyeket nem a Time 28. emeletén érdemes keresni, hanem az interneten.

Hogy okoskodáson kívül valamit adjak is, íme Chuck Gardner tutoriáljának a linkje:
http://super.nova.org/DPR/

Portré fotózás témában találtam egy-két hasznos dolgot (bár rengeteg elgépelés van benne).

Amit rengeteg (összes?) könyvből hiányoztam, az pl. a redőnyzár-vaku vagy pl. vaku teljesítmény/villanás hosszának a kapcsolata...

Egy jó link, hogy mi történik a tükörrel/redönnyel mikor megnyomjuk az expo gombot. Igazából nekem a hogyan készült rész nagyon tetszett.

Elnézést, ha egy kicsit terjengős voltam...

[ Módosította: Ndruu ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#87) csakb válasza k1csi (#86) üzenetére


csakb
őstag

"Egyébként a Norman Koren oldalán található "And God said" képleteket legutóbb atomfizika előadáson láttam. Ennek szellemében az oldal vsz. hasznos lehet az érzékelő és fotós cuccok fejlesztésével foglalkozóknak viszont gyakorlati fotósoknak aligha."

Oh, köszi, ez egy jó oldal!

A képletek egyébként a Maxwell-egyenletek, amik az elektromágneses sugárzást (így a fényt is) írják le. Ez ilyen egyetemi humor. :)

A zónarendszeres leírása pl. tökjó, ki is fogom nyomtatni.

(#88) skublics_ger


skublics_ger
csendes tag

Sziasztok!

Olyan könyvet keresek, amit egy általános iskolás is megért és hasznát veszi. Leginkább a fotózás alapjaival kellene megismerkednie. Abszolút kezdő és igen ifjú (kb. 8. osztályos) valakiről van szó. Van ötletetek? :F (Karácsonyi ajándéknak menne...)

skublics_ger

http://flickr.com/skublics_gergely

(#89) máyköl válasza skublics_ger (#88) üzenetére


máyköl
veterán

Fotósuli.
Digitális fényképezés műhelytitkai.
:)

(#90) Darkness1 válasza csakb (#78) üzenetére


Darkness1
aktív tag

A Prakel könyvek nem az elméletről szólnak, annyit írnak le a technikáról, amennyi szükséges ahhoz, hogy egy adott fejezet érthető legyen. Az angolszász oktatás elvei szerint a gyakorlatban gyorsan hasznosítható ismeretanyagot ad át, nem nagyon elméletieskedik.

Ellenben a zoom in deklaráltan a technikai alapfogalmakról szól.

A régi könyvekkel kapcsolatban jó észben tartani, h azok a filmes korszakban íródtak. Viszont a film és a digiális szenzor nem ugyanúgy viselkedik.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#91) kricsi81 válasza skublics_ger (#88) üzenetére


kricsi81
senior tag

Szvsz szerintem nem sok olyan fotós könyv van, amit egy 8-adikos ne értene meg, én se vagyok sokkal (1 év, de kb 1 éve olvastam a könyveket...) idősebb az illetőnél, ezért mondom.

- A digitális fotózás műhelytitkai
- Digitális fotózás tükörreflexes fényképezőgéppel
- Digitális fotós könyv 1-2-3 (ez nagyon könnyen érthető)
- Kapd el a pillanatot

Ezek egész jók.

Illetve tegnap láttam a Libriben egy "újat", A digitális fényképezés kézikönyve a címe, elég jónak tűnt. [link] Én most inkább egy weboldalkészítős könyvet kértem, de lehet majd ez is befigyel... :)

Ja, amúgy attól függ a dolog szerintem, hogy milyen szinten áll a fotózásban. Kiskompakt-bridge-DSLR, vagy tudsz valamit?

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#92) skublics_ger válasza kricsi81 (#91) üzenetére


skublics_ger
csendes tag

Kösz szépen mindkettőtöknek! Majd utána bóklászok ezeknek a könyveknek.
Amúgy nem nagyon ismerem a srácot, egy ismerősöm kérte, hogy segítsek, de már nem az abszolút alap könyvek között szaglászom, így egy kiindulási alap nagyon kellett... :R

A Digitális fotós könyvekhez annyit hozzátennék, hogy inkább amolyan tipp gyűjtemény, ezért én kiegészítésnek adnám más könyv mellé... Azt viszont nem vitatom hogy kifejezetten értékes darab. :)

http://flickr.com/skublics_gergely

(#93) Nova96


Nova96
őstag

Üdv komolyabb fotózásba akarok később kezdeni. Miután megfogok venni egy dlsr-t .
De előtte inkább utána olvasnák. Mert amatőr vagyok.
Eddig kompakt gépel fényképeztem.
Átlátható és használtató, jól megfogalmazott könyv(ek) érdekelnének.

(#94) Bayla válasza runner 125 (#1) üzenetére


Bayla
csendes tag

Eladó:

Baki Péter - Fényképészet

16:07http://www.maimano.hu/konyvesbolt.html
2007-ben megjelent "hiánypótló" könyv.
A kötet 716 oldalas, keménytáblás, cérnafűzött.
Állapot: új

Az ár fix: 4500 Ft

Átvehető: XXII vagy XI. kerület.

bela[kukac]netexpert[pont]hu
vagy:
06 húsz 578 tizenkilenc 44

(#95) benzol válasza Bayla (#94) üzenetére


benzol
aktív tag

mail ment.

///\oo/\\\

(#96) Bayla válasza benzol (#95) üzenetére


Bayla
csendes tag

Baki Péter - Fényképészet
a könyv már elkelt.

(#97) benzol válasza Bayla (#96) üzenetére


benzol
aktív tag

OK, azért köszi!

///\oo/\\\

(#98) akela91


akela91
addikt

Üdv. Mi a véleményetek erről a könyvről? Digitális fotózás Tükörreflexes géppel - 2012

(#99) Tedyzor1911


Tedyzor1911
csendes tag

Üdv!
Keresek Baki Péter-Fényképészet, és Simon Mihály Összehasonlító Magyar Fotótörténet című könyveket. Nagyon sürgős,.

(#100) Norina07


Norina07
csendes tag

Baki Péter: Fényképészet, keresem ezt a könyvet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.