Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Ilyen topikot még nem találtam, gondoltam sokakat érinthet, így nyitottam egyet.

Ide jöhetnek a könyvekkel kapcsolatos tippek, ajánlások, vélemények, kritikák...
Esetleges bolt, webshop tippek. Hol merre, mennyi..
(Rögtön kettő részemről; antikvarium.hu, illetve licitálós portálokon is akad jó néhány ajánlat.)

Pár ajánlott könyv;

/KTTech ajánlásai;/

- Baki Péter - Fényképészet

"..Egyetlen helyen lehet kapni, itt: Magyar Fotóművészek Szövetsége titkársága (Budapest VI., Nagymező u. 20.) További információ: (1) 311 2626. 6000 Ft-ba kerül.."

- Sevcsik, Hefelle: Fényképészet

" Vigyázat, mélyvíz :) "

- John Freeman - Fényképezés enciklopédiája

- Peter K. Burian, Robert Caputo - Tippek-Trükkök

..amit még hozzájuk tennék;

- Baki Ádám: Zoom in - A digitális fényképezés A- tól Z- ig + DVD melléklet

- National Geographic - Fotóiskola sorozatok sem rosszak, bár alapfogalmakat ritkán taglalnak.

Noh egyelőre ennyi.

Aki tud még hasznos könyvet(ket / sorozatokat) bátran írjon. :R
Köszi.

Üdv.M

ui.: Ha rossz helyre nyitottam, kérem áthelyezni - köszi.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2) máyköl


máyköl
veterán

2 fotós könyvet olvastam eleddig.

1. [link]

2. [link]

Jó volt mindkettő, de a fotósuli jobban tetszett. :)

(#3) philoxenia válasza runner 125 (#1) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Baki Péter féle könyv viszont helyenként nemhogy mélyvíz, de egyenesen Mariana-árok ..... ;)
A Sevcsik-Hefelle könyv még általában megérthető, de az előbb említett könyv egyes fejezetei rettenetesen nehezek, sőt, átlag fotósnak feleslegesek is.
/Pl. az első, a látás folyamata, egy-két oldal helyett rögtön tíz, erősen biológiai nézőpontból megírva, a második, a világítástechnika kb. hatvan, fizikus szemlélettel.../
Nem célom kritizálni ezért a könyvet, csak a miheztartás végett jegyzem meg, hogy ezt a könyvet csak akkor érdemes megvenni, ha már az alapfogalmakkal erősen tisztában van valaki, de szükségét érzi, hogy a fotózás tudományos hátterét is ismerje. Kezdő fotós egyszerűen elveszik a szakszövegek tengerében. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4) runner 125 válasza philoxenia (#3) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hasznos infó, köszi részemről is. :R

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5) runner 125


runner 125
nagyúr

A Baki Ádám féle A-tól Z-ig könyv vateran van egy ezresért, bár cd anyag nincs hozzá, de szvsz bőven a megéri kategória.
..én is tőle vettem. :K

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6) máyköl


máyköl
veterán

Ha valakinek van jó állapotban fotós könyve, szívesen elcserélném vele az enyémre, én már ezt elolvastam. Egy ilyenem van: [link] Ha érdekel, írj PÜ-t. :)

(#7) máyköl


máyköl
veterán

Erről tud valaki valamit? Egyszer volt szerencsém átolvasni, akkor nagyon bejött, csak kicsit drágának tartottam. Lehet még kapni valahol?

(#8) Szten Márs válasza máyköl (#7) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mintha azóta jelent volna meg belőle új, pont most 2009-ben. Nézz be egy könyvesboltba, meg fogod találni, hacsak nem emlékszem rosszul, de szerintem jól rémlik :D

(#9) máyköl válasza Szten Márs (#8) üzenetére


máyköl
veterán

Én a 2006-osat olvastam. Majd megnézem az árát a 2009-es kiadásnak, emlékeim szerint a 2006-os kiadás 4-5ezer Ft volt.

[ Szerkesztve ]

(#10) KTTech válasza máyköl (#9) üzenetére


KTTech
veterán

A 2009/2010-esben több jó nagy méretű Fototrend hirdetés is szerepel :)

2990Ft az ára most néztem meg a hátulját.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#11) runner 125 válasza KTTech (#10) üzenetére


runner 125
nagyúr

Én is szemezek vele,mi a véleményed erről a sorozatról? :U

Köszi.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12) Szten Márs válasza runner 125 (#11) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pár tagját olvastam, elég korrekt könyvek, bár egy szint után nem nyújtanak semmiféle újdonságot. Nézz bele egy könyvesboltban, ahol erre alaposabb lehetőség van (mondjuk Libriben, Alexandrában) és meglátod, hogy neked mennyire lenne hasznos.

(#13) máyköl válasza KTTech (#10) üzenetére


máyköl
veterán

Nem vészes ár, hány oldalas nem tudod?

(#14) KTTech válasza máyköl (#13) üzenetére


KTTech
veterán

191 oldal.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15) KTTech válasza runner 125 (#11) üzenetére


KTTech
veterán

Szten Márs-al egyetértek: jó könyvek, de egy szint után semmi érdekes nincs bennük... nekem újdonságot nem tudott mondani :) Kezdők, középhaladóknak viszont jó lehet.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#16) máyköl válasza KTTech (#14) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi.

Most olvastam el ezt a könyvet. Tetszett, bár szsz nagyon amatőröknek szánt, a legalapabb dolgokat írta le. A "DIGITÁLIS FOTÓZÁS MŰHELYTITKAI DIGITÁLIS FOTÓZÁS MŰHELYTITKAI" könyvön kívül ezt a 2-őt szemezgetem. [link] és [link]. Szerinted melyikkel járnék a legjobban, melyik okosít a legjobban?

(#17) KTTech válasza máyköl (#16) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, én nem ezeken szocializálódtam, hanem mélyebb vízen :) A leghasznosabb számomra a John Freeman féle könyv és a Tippek Trükkök volt, aztán jött kis mélyvíznek a Fényképészet eredeti kiadása, majd a modern átdolgozás. Utóbbi kettő viszont már felkészültséget követel meg.

Legjobban az okosít, ha az ember a saját hibáiból tanul (és másokéiból).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#18) máyköl válasza KTTech (#17) üzenetére


máyköl
veterán

:)

(#19) runner 125 válasza Szten Márs (#12) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aham, noh hát akkor a lelkes amatőr szintemmel megveszem a 2009-est.
Köszi.

..és Neked is KTTech

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20) runner 125 válasza máyköl (#16) üzenetére


runner 125
nagyúr

A tükrös változatot én is néztem mútkor teszkóban, egész jónak tűnt. :K

..a zoom in-t meg feljebb már írtam, részemről ajánlott. Vateran van egy ezresért..

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21) máyköl válasza runner 125 (#20) üzenetére


máyköl
veterán

Ha a tescoban van a tükrös könyv, akkor meglátogatom a Tesco-t, átlapozom milyen. Mennyibe került nem emlékszel?

(#22) BEE


BEE
addikt

Három könyv, aminek hasznát vettem, tanultam belőlük annak idején.

Győri-Baricz: Első felvételeim

Teljesen az alapok érthetően, mivel alapvetően kezdőknek írták.

John Hedgecoe: Fotókalauz nyaralóknak, utazóknak

Rengeteg hasznos gyakorlati tanács, mit, miért, hogyan......és jó képek.

Dékán istván: Fantázia és fényképezés

Amatőrök által is használható módszerek, jól, érthetően leírva.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#23) runner 125 válasza máyköl (#21) üzenetére


runner 125
nagyúr

Már fentebb is írták; 2.990ft. :U

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24) máyköl válasza runner 125 (#23) üzenetére


máyköl
veterán

Az a Digitális Fotózás műhelytitkai könyvnek volt az ára, én a tükrös fotós könyv árát kérdezem. Az is annyi?

(#25) runner 125 válasza máyköl (#24) üzenetére


runner 125
nagyúr

:K

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26) máyköl válasza runner 125 (#25) üzenetére


máyköl
veterán

:R

(#27) máyköl


máyköl
veterán

Voltam ma a Libriben. ([link]) Megnéztem a már megemlített könyvet. (Digitális Fotózás Műhelytitkai 2009-2010-es kiadás). Átlapoztam, első benyomásra nagyon bejött, ezt meg fogom venni. 3000 Ft-ért szvsz nem drága. Láttam az óriás fototrend hírdetést is. :D Nemrossz. ;]

(#28) runner 125


runner 125
nagyúr

Itt találtam a bolti árak alatt könyveket, érdemes szétnézni. :K

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29) philoxenia válasza runner 125 (#28) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Így jobb a link... :)
A keresőt hiába linkeli az ember, bár a fotó szót beírva sok a találat, de a link utána nem megy...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) E-scapegoat


E-scapegoat
tag

Ha már Scott Kelby, akkor ezt ajánlom. Nem kell bennük nagy mélységeket keresni, de ennyit mindenképp megérnek.

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#31) philoxenia válasza E-scapegoat (#30) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Scott Kelby csak példa volt, sok könyv van az oldalon, csak a kereső linkje nem megy, de írd be a fotó szót és sok érdekes találatot kapsz, még Baki Péternek is van egy válogatása...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) runner 125 válasza philoxenia (#29) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.

..h őszinte legyek nem néztem meg utána. :B

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33) philoxenia válasza runner 125 (#32) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

..én is úgy jártam, csak én megnéztem.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34) máyköl


máyköl
veterán

Ma egy könyvtárból kikölcsönöztem ezt a könyvet: [link] Első benyomásra jónak tűnik, majd beszámolok róla ha elolvastam. :)

(#35) Darkness1


Darkness1
aktív tag

David Präkel: A fotográfia alapjai

Ez egy sorozat, aminek eddig - tudtommal - két része jelent meg. Nekem az első rész van meg és nagyon jó. Kell hozzá, hogy az olvasó tisztában legyen a fotózás technikai oldalával. Ezek a könyvek azon már túllépnek.

Kompozíció
David Präkel: Kompozíció
ISBN 978-963-244-112-2

Világosítás
David Präkel: Világosítás
ISBN 978-963-244-113-9

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#36) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali!

Ezek valóban jó könyvek, éppen tegnap lapoztam bele Libiriben.

..a minap vásároltam viszont kettő másikat.
Beleolvasva, átlapozva nagyon jó mindkettő. :K

Útitárs - Fényképészet.

Híres fotósoktól elkezdve, a telefonnal való fényképezéstől, minden van benne.

..a másik egy NG-s könyv;

Nagy fotóskönyv - Vadonatúj tippek

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37) runner 125


runner 125
nagyúr

..nem akarok blogolni, de egy kérdésem volna, hátha találkozott már vki vele;

Kriska György: Térhatású fényképezés

Evlileg jár mellé szoft is, amivel lehet bohóckodni, 2k-t szvsz megért, bár gondolom létezik frí szoft is, amivel "3dézhetünk".

Köszi.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38) 1010 válasza Darkness1 (#35) üzenetére


1010
őstag

ez az olajos gepesz lamlamlama lol :))

(#39) Darkness1 válasza 1010 (#38) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Példafotó, ami a low-key témák kapcsán szerepel a könyvben.

No stress, no work Today!

(#40) BEE válasza 1010 (#38) üzenetére


BEE
addikt

Ilyen koszos gépész a világon nincs !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#41) 1010 válasza BEE (#40) üzenetére


1010
őstag

foleg a szamjegyvezerlesu gepek ota

(#42) k-rock-atona válasza runner 125 (#37) üzenetére


k-rock-atona
csendes tag

Igen, létezik, ez például szerintem nagyon jó! Több képet is összeraktam vele, s működik, csak a két (bal szem, jobb szem által látott) képet jól kell elkészíteni.

Itt a progi --> [link]

[ Szerkesztve ]

(#43) runner 125 válasza k-rock-atona (#42) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.

Időközben megvettem a könyvet, érdekes dolgok vannak benne.

Pl. egy ilyen térbeli képet 2 képből jó összerakni.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44) k-rock-atona válasza runner 125 (#43) üzenetére


k-rock-atona
csendes tag

Igen, kettő kell hozzá, egy a jobb, egy a bal szemmel látott kép. Amik minimálisan bizony eltérnek. Ha sikerül valami ütősebb sajátot összehoznod, tedd majd fel valahová, hagy lássuk mi is! :)

(#45) runner 125 válasza k-rock-atona (#44) üzenetére


runner 125
nagyúr

Előbb kiolvasom a könyvet, aztán igyekszem vmit összehozni. ;) :)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#46) k-rock-atona válasza runner 125 (#45) üzenetére


k-rock-atona
csendes tag

Persze, én is úgy gondoltam! :) Sok sikert!!

[ Szerkesztve ]

(#47) 1010


1010
őstag

valaki megvette a kompizicios konyvet
erdemes megvenni?

(#48) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt most olvasom, az előző két kiadáshoz nem volt szerencsém de ez informatív, olvasható és hasznos eddig. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49) runner 125 válasza 1010 (#47) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fentebb Darkness1
írt
róla véleményt, biztosan jó sorozat lehet.

philoxenia

..épp a minap néztem ezt is :) ,de már lassan bele esek egy sznob hibába, az utolsó pár hónapban vettem vagy 10-et de eddig 2t olvastam ki. :))

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#50) Darkness1 válasza 1010 (#47) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Az egyik legjobb fotós könyv, ami mostanában a kezembe került. Gondolkodom azon, hogy berendelem a teljes sorozatot az Amazonról. Remek! Könyvesboltokban bele tudsz nézni.

A könyv segítségével tervezem egy kis tárgyfotós asztal berendezését télre.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.