Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ixion77


Ixion77
őstag

"a kompakt DDR5-ös platform építésén gondolkodók egyelőre jobban teszik, ha más márkák házának tájékán nézelődnek."

Más márkából milyen B760-os Micro-ITX lap van olcsóbban?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2) Gave


Gave
addikt

Asus és MSI nálam a preferált lap márkák (BIOS), van egy olyan érzésem, hogy az ASUS D5 lap sem lesz akkor olcsóbb. :(

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem annyira ellentmondásos, hogy egy termék neve, vagy benne van a nevében, hogy "PRO" és az gyakorlatilag a belépőszintre szánt "leggagyibb" portéka. :U

Amúgy mindenkinek azt kívánom, bármilyen rendszert is használ, az nagyon sokáig legyen jó, és ne menjen benne tönkre semmi! Az AM4 "csúcs" rendszerem árából, most éppen csak "összekukázhatnék" valamit. Nem érzek nagy ispirációt a fejlesztésre.

(#4) nkmedve válasza antikomcsi (#3) üzenetére


nkmedve
őstag

Nem feltétlenül gagyi a PRO sem (az A-változat legalábbis), a lényegük az, hogy nem csilivili gamer RGB lapok, hanem inkább átlagosabb felhasználásra vannak tervezve (ahogy a nevükben benne van, akár munkára is).
Nekem PRO B660M-A van, a 13700KF-et simán kiszolgálja (tehát teljesen jó VRM van rajta, 200W fölött sem izzad különösebben ha van egy kis légmozgás a házban), a portválaszték/felszereltség távol áll a csúcs lapoktól, de szerintem bőven vállalható. Kb. 30-40 euróval vettem drágábban, mint 5.5 éve az AM4-es B350 Tomahawk-ot, ami VRM ügyileg elég gagyi volt (légmozgás nélkül még a 65W-os procikkal is gondja volt). LGA1700-as B lapoknál az OC/UV lehetőség hiányzik, ami nekem valamennyire hátrány (emiatt szerintem a drágább B lapoknak semmi értelmük), de sokaknak szerintem így is jó lehet, főleg ha nem K procit vesznek bele.

Az persze igaz, hogy általánosságban az árak nagyon elmentek, főleg Z lapoknál. Egyáltalán nem jó az irány.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.