Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kinyiffanóban a vinyóm?????? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) salaxx


salaxx
tag

Hi mindenki!

Az a helyzet van egy seagate 120 GB serial ata vinyóm és volt gond hogy az egész gép már lassú volt már 1,5 éve uyganaz a windows volt, gondoltam formázok, aztán újra minden..... Egyébként fő ok volt, ha dc vagy flshget letöltés könyvtárába ''bemegyek'' a commander kb 5-6 másodpercre leáll és csak utána képes beolvasni a fájlokat... na de formázás után fájlok vissza és ugyanezt csinálja...MIÉRT lehet ez????

(#2) Trak válasza salaxx (#1) üzenetére


Trak
addikt

A letöltési könyvtárakban nincs túl sok file? Avi-k, képek stb.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) naga válasza Trak (#2) üzenetére


naga
senior tag

Ott a pont. :)

(#4) luiz187


luiz187
tag

Nálam intézőben szokott belassulni ugyanez a vinyó. 3 partíció, a 10 gigáson a win, az bejön jól, a többin mondjuk van sok film, de utána is lassú, ha tovább bontom a könyvtárakat. A filmes mappákat utána megnyitja viszonylag jól, nálam az install könyvtáron rágódik sokat valamiért.
Sok képpel, meg filmmel mit csinál, miért lassítja? Gondolom a miniatűrök beállítás lassít, de azt csak a filmes mappába lépéskor kéne, de nálam már a partícióba lépéskor is.

(#5) salaxx


salaxx
tag

hát nincs különösebben sok file 20-25 db, de az mind videó ált vagy mp3, de nem lehet, hogy azért mert ''töredékek'' vagy ilyesmi? (lehet hogy ordenáré nagy baromságot mondtam...)

(#6) [HUN]Richard


[HUN]Richard
csendes tag

Valahogy nekem nem tetszik a segate :)

Mikor volt egy akkor ha kevés volt a szabad hely iszonyatosan be tudot lassulni.

Söt volt egy olyan seagate winyom is ami iszonyatosan lassan töltötte be a win98-at, mikor az meg bejött varázsütésre begyorsult a rendszer, de addig :)
Ha ujrainditottam megint minden fasza volt, csak ha kikapcsoltam akkor volt lassu

Az adatkábelt cseréld le
első pillantásra ezt csinálnám

(#7) blemidon válasza salaxx (#5) üzenetére


blemidon
tag

Nekem is csinál ilyet ha sok film van egyhelyen: ez szerintem simán az XP. Végigscaneli őket hogy melyik milyen, stb. Nem vinyó probléma.

(#8) Trak


Trak
addikt

''A Windows XP mûködése lelassulhat, ha sok AVI fájlt tartalmazó mappába lépünk. Ennek az az oka, hogy a Windows XP különbözõ információkat próbál kinyerni a fájlokból. Egy registry módosítással letilthatjuk az információk kinyerését, ezzel a hozzáférés gyorsabbá válik.

1. Indítsuk el a Registry Editort (regedit.exe)!
2. Keressük meg a HKEY_CLASSES_ROOT CLSID {87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E} kulcsot és nevezzük át ''-{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E}''-ra (rakjunk elé egy mínusz jelet)!
3. A változtatás érvénybe léptetéséhez indítsuk újra a számítógépet!''

/Thx a MisterXP nevü proginek, és Lacy nak/
[L]http://www.lacy.hu[/L]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#9) luiz187 válasza Trak (#8) üzenetére


luiz187
tag

Nekem viszont az avi-s mappával semmi bajom. Nálam már az adott partícióba lépéskor csinálja, utána a benne lévő mappákat már viszonylag gyorsan nyitja meg, köztük a filmes mappát is, de az install mappánál megint elkezd tökölni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kinyiffanóban a vinyóm?????? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.