Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy.
Nos nehezen tudom elképzelni de ugy tünik igen. nagyon gyorsab ki tud kopni egy agp/pci foglalat
Nekem egy kg7 em van ami most tölti a 11. honapját.
nem mondom hogy mindenap cserélve volt benne valami de nem is volt napi 100 ki be..
kb 5 vga kártya volt benne tehát 5*be és 5*ki elvileg
namármost a tény az hogy az 5. be nél már nem történt semmi. 1* üen nem volt kép de pörgött minden.rémületemben azt hittem hogy az ujonann vásárolt inno gef4 az ami rosz de ezt megcáfolta az a tény hogy eddig 2 másik gépben tökéletesen müködött.
A probléma ott jött hogy az ezt megelözöleg bene léve vga söt bármien más 1 éb vga sem müködik már benne.
Illetve mégis. ha kiszerelem az alaplapot és ugy rakom bele a kártyákat és izombol lenyomom/pár fokot elmozgatom valamerre akkor bekapcsol, söt akár rögzithetem is (házban is sikerült ezt eljátszani) fixre volt csavarozva
feltelepitzettem egy xpt ujra inditottam kismillioszor és végig volt kép.
de abban a pillanatban hogy kikapcsolom és vissza(nem reset) megint nincs kép(holott elötte volt ) és a vga kártya 1hajszálnyit sem mozdult.
hasonlókat az 1993 as 486 os gépemen és az 1ik isa slotyán tapasztalok de az sem enyire merdek, pedig ott igen sokszor volt cserélve a régi modem /lan kártya :)
Hasonló hibával találkozott már valaki?(4 kártya csere után kontakt hiba?)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) Tompo válasza TitiRii (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Nem :)
amit leírtál és tényleg foglalat hiba akkor nagyon gáz. Szvsz inkább alaplap. Sokkal töbször cseréltem vga-t mind 5 (kb 30) és nem volt gondom.

(#3) Den válasza TitiRii (#1) üzenetére


Den
veterán

Hát ez nem kh-nak tűnik. Mozgatásra ok, akkor az lenne, de hogy megy és kikapcs bekapcs után nem, anélkül hogy kártya mozdulna ez kizárja a kontakt hibát. Én egy asus-nál találkoztam ilyennel, igy kezdődtek a bajok, a vége alaplapcsere lett.

www.simson4t.hu

(#4) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én bőven többször raktam ki-be a kártyát eddig nem volt gond. (ABIT)
Viszont az AGP slotnál nagyon sok pici érintkező van, ezért én nem rögzítem az alaplapot hanem a vga-t rakom be előbb.
Szal ha picit is odébb áll a kártya (pl. a lap túl közel van a gép végéhez) akkor már nem indul.
Az is okozhat még gondot ha vékony oxid réteg kerül az érintkezőkre pl.egy rég nem használt lapnál.
Ilyenkor 20 Ki-be és müxik a cuccos. :)

(#5) TitiRii válasza Den (#3) üzenetére


TitiRii
senior tag

Pedig biztos hogy kontaktos valahol mert mozgatásra bekapcsol és bug nélkül megy.
ÉS minden vga val ezt teszi amik más lapokban tökéletesen üzemelnek.
egyenlöre mivel garos épp vizslatyák és mivel szvsz nem javitható vagy többe kerülne mint ha adnának 1 másikat adni fognak 1 másikat :))
az a gond vele hogy kb 2 hét mulva :)
Amugy gondoltam még arra is hogy esetleg a táp a gebasz neki(235w) hogy kevés
szenvedtem vel 1 ideig lehuztam mindent. csak fent áll a problema(az meg amásik hogy 4mbs agp trioval se kapcsolna be.. :) másik gében 200w at!! :) van egy 900 cerka mellé és abban tökéletesen müködött tehát ez is kilöve.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#6) Freezura válasza TitiRii (#1) üzenetére


Freezura
tag

Hi!
Nekem két éve a régi PII gépembe (ACORP alaplap) próbáltam az újonan szerzett Savage4 -et berakni. (Milyen büszke is voltam rá...... régi szép idők) Szóval első indításra nem történt semmi, gép megy monitor nem kapcsol. Kiszed az alaplap a házból, úgy probálom és láss csodát megy. Rájöttem, hogy bizonyos helyzetekben az AGP aljzatban működik csak a kártya. Úgyhogy bemaszekoltam úgy a házba a kártyát, hogy jó legyen (damil stb), De ilyenkor is néha előfordult, hogy játék alatt szétesett a kép és fagyi. Ekkor egy kicsit megmozgattam és utánna jó volt. Rá egy évre vettem egy GF2 MX400-at és érdekes módon azzal nem volt semmi gondom.
Ezt azért írtam le, mert e szerint lehet, hogy a kártyáddal is gond van?

(#7) TitiRii válasza Flashcash (#4) üzenetére


TitiRii
senior tag

a lapot ugy is brobáltam hogy ki volt szedve és magába volt az aztalaon. a hiba ugyan az, jobra bara mozgatva és izombol lenyomva bekapcsolt(utána el is lehetett engedni és akármerre mozgatni) nem kapcsolt ki
az hogy oxidoslenne valameik? az egyik 1 vadi uj gef4 ez kilöve :)
a másik 1 éves sincs és folyamatosan használva volt de ha az is lenne probálkozásaim böven tultettek a 30 ki és berakáson is..

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#8) TitiRii válasza Freezura (#6) üzenetére


TitiRii
senior tag

Mondom hogy másik gépekban tökéletesn 1* müködik(ammugy detto ez a hiba.. nem kapcsol a monitor) de nem sipol a lap hogynem ok a vga. ha kiszedem a vgat vagy ugy rakom be hogy láthatoan nem érintkezik sehol akkor 1 hosszu 2(vagy3?) rövid
és már csak azért sem ez a hiba mert ami elözöleg volt benne (ge2) azt vissza rakva is ugyan az a hiba mint gef4 el. holott ezzel elötte ment.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#9) Freezura válasza TitiRii (#8) üzenetére


Freezura
tag

Bocsi!
Akkor tényleg a lappal lehet a gond.

(#10) Den válasza Freezura (#6) üzenetére


Den
veterán

érdekes amit mondasz mert az álltalam említett eset egyik főszereplője is egy savage 4 volt ott viszont ezek csak a kezdő tünetek voltak, a végén az egész alaplap bekrepált.

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.