Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Kijött a 4.6 omega catalyst !!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Hi all!

Nem tom van-e már ilyen topic, az előbb néztem, de nem találtam hasonlót.
Szóval fenn van az új Omega Catalyst a www.omegadrive.com-on!

Win2k/XP-hez : [L]http://www.newgenerationorder.org/rad_w2kxp_omega_2551.cab[/L]

Ide írhatjátok a 4.6-os Omegával elért 3DMark és egyéb bencsmárk szkórokat is!

Thx: Lizzard

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#2) Lizzard


Lizzard
aktív tag

UP!

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#3) LordX válasza Lizzard (#2) üzenetére


LordX
veterán

Én inkább nem teszek fel olyat, ami nem igér igéretes gyorsulást/hibajavítást.. Minek? Hogy havonta drivert telepíthessek?

(#4) Steven válasza LordX (#3) üzenetére


Steven
addikt

Elvileg igér méghozzá azért mert 4,6 os Catalistra épül abba viszont irnak gyorsulást. add 2 meg ebbe bele rakkott valami modosított open gl t a srác amivel állítolag jobban futnak a gamék...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5) Viktor77 válasza Steven (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Ez a módosított opengl fájl már elég rég benne van az Omegákban, mert az alap szar.

Én nem is használtam a 4.5-ig Omegát, de mikor fagyott egy-két játék, kénytelen voltam kipróbálni. Azóta jó!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) Lizzard válasza Steven (#4) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Jól mondod, kolléga... :)) Látom azért van valaki, aki elolvassa a readme-t is. :DD

[Szerkesztve]

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#7) Lizzard válasza Viktor77 (#5) üzenetére


Lizzard
aktív tag

4.6-os gyári catalyst readmejében írták, h. kijavították néhány játék támogatását, már megy a Flight Simulator 2004 is vele, meg még pár gém. Szvsz nem rossz döntés feltenni az új drivereket, főleg ha a hivatalos verzióra alapul.

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#8) LordX válasza Steven (#4) üzenetére


LordX
veterán

Ad1: a Catalistben a javítások:
- vagy X800-ra,
- vagy 256 megás kártyára vannak,
- vagy pedig egy szintetikus tesztben nem javított 5%-ot.

Ad2: A régi gamékat javítja (HL / CS / Q1 / Q2), én meg azokkal nem játszom. Az új gamékkal meg még bugos is.

Egyébként a monitorom elforgató softvere bugos, néha újra kell miatta telepíteni a VGA drivert, akkor mindig a legújabbat rakom már fel..

(#9) Viktor77 válasza Lizzard (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Na de könyörgöm, havonta? Nincs az az isten!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) Gorneck válasza Lizzard (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen húzóprogi van benn?

Gorneck#1239

(#11) Steven válasza Viktor77 (#9) üzenetére


Steven
addikt

Mondjuk abba igaza van egyes embereknek h. havonta kiadni azért az tulzás , szerintem ez is az idióta ati-nvidia párharc miatt van .Az egyik túl akarja szárnyalni a másikat.Mondjuk azt is meg lehet érteni aki vesz egy új játékot, s nem müködik vele a vadiúj kártyája persze h. várja az új Catalystot....


Más:
Az uj open gl itt választahtó ha akarod fel rakod ha akarod nem , ami az előző verziokban nem volt lehetséges, főlrakta magát és kész...

[Szerkesztve]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#12) L3zl13 válasza Steven (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem az a baj, hogy havonta kiadják, hanem hogy ha 1 valamit kijavítanak, akkor 2 másikat elb@sznak. És így soha nincs normális driver...

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Tacso válasza Gorneck (#10) üzenetére


Tacso
aktív tag

Van benne Radlinker+Atitool 0.0.20...! :)

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#14) Gorneck válasza Tacso (#13) üzenetére


Gorneck
titán

Köszi.

Gorneck#1239

(#15) Steven válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Steven
addikt

Ja :) ez lehet h. probléma lehet :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#16) Lizzard válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Nem hinném, h. ez lenne a helyzet, hát atiék se hülyék, h. ha már eccer kijavították 1 játékhoz a driverüket, utána meg direkt elkúrják? Mind1, én azért kipróbálom, mert már 4.5 is sokkal jobb volt az előzőnél. Meg sztem egy igazi overclocker-benchmarker mindig a legújabb driverekkel tolja a gépét... :DD

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#17) Steven válasza Lizzard (#16) üzenetére


Steven
addikt

Nekem már egy péntek óta azzal megy a gépem és idáig semmi hibát ne észleltem. Minden tökéletessen ment, 0 hibát találtam 9800 soft moddal és a módosított open gl el...


Gyorsulást csak 03 nature tesztben tapasztaltam ott vizsont sokat...

[Szerkesztve]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#18) kirkri


kirkri
addikt

Nekem irtózatosan elszúr valamit a gépemen ez az Omega verzió. A 3DMark indításánál kiír egy csomó hibát. Ghostal legyalulva a rendszert és visszaállítva az előző Omega drivert tartalmazó rendszert minden megy szuperül. Az új driverrel, ha becsukok egy ablakot, az szó szerint szép lassan tűnik el a képernyőről. Nem tudom mi lehet vele a gond, de már nem kísérletezek vele, maradok az előző verziónál. :(((

[Szerkesztve]

21 éve a Prohardveren! ™

(#19) F-ECT$ válasza kirkri (#18) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet, hogy nem árt lassan egy win reinstall. Nálam lazán megy a 4.6.

Dive ever, work never.

(#20) kirkri válasza F-ECT$ (#19) üzenetére


kirkri
addikt

Lehet, hogy igazad van és egy új Win alatt nem jelentkezne ez a probléma, de most nincs időm telepítgetni. Így maradok az előző verziónál.

21 éve a Prohardveren! ™

(#21) Lizzard válasza Steven (#17) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Nekem is úgy tűnik, h. 3DMark03ban van vmennyi gyorsulás, mert most többet nyomott frissen installt rendszerrel mint 4.5. Viszont NFS Undergroundban mintha ilyen 0,05 mp-nyi szaggatásszerűség lépne fel, de azért ennek ellenére jól hasít vele.
5646 pötty lett a 03 score a korábbi 5548 helyett, igaz csak 2.0 Ghzen, ugyhogy van még benne kraft. :))

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#22) F-ECT$ válasza Lizzard (#21) üzenetére


F-ECT$
titán

Ilyen akadásokat már én is tapasztaltam, de ez inkább akkor jött elő, mikor valamelyik alaktrész elérte a működési freki végét.

Dive ever, work never.

(#23) Lizzard válasza F-ECT$ (#22) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Pedig nem volt széthajtva a karin semmi sem, a proci is 2.0 volt... Szal nem tom...

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#24) F-ECT$ válasza Lizzard (#23) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát ha a win is friss, akkor passz :F

Dive ever, work never.

(#25) Wildmage válasza Lizzard (#23) üzenetére


Wildmage
senior tag

Nálad a motion blur be van kapcsolva és jól működik az NFSU-ban? Csak azért mert nekem ugyan még nincs fent a 4.6-os omega, de a catalyst változata igen. Nem tudom miért, de az 1.4-es patch-csel foltok jelennek meg az úton ha gyorsan megyek és a motion blur bekapcsol.:(

(#26) Lizzard válasza Wildmage (#25) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Nálam megy a Motion Blur frankón. Nekem nincs fenn semmiféle peccs, az eredeti verzióval tolom...

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#27) Lizzard válasza Wildmage (#25) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Ja igen, 1.4-es peccset fel lehet tolni nem eredeti verzióra is? Neked kalóz vezión van fenn?

[Szerkesztve]

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#28) F-ECT$ válasza Wildmage (#25) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem nem jön be a MB. Nektek igen?

Dive ever, work never.

(#29) Wildmage válasza Lizzard (#27) üzenetére


Wildmage
senior tag

Hehe.. Hogy is feltételezhetsz rólam ilyet?:P
Ebbe jobb ha nem megyünk bele, de mint tudjuk a számtech-ben minden megoldható manapság...:U

(#30) Wildmage válasza F-ECT$ (#28) üzenetére


Wildmage
senior tag

Nekem tetszik. Csak az a bajom vele, hogy az eddigi driverekben amit feltettem minden frankón működött, kivéve azt, hogy a motion blur bekapcsolásával egy átlátszó, változó alakú réteg kerül az autóm elé az 1.4 patch-csel. Az 1.0-ban nincs semmi gond, de az meg néha beszaggat és nem a gép miatt az tuti. Úgy tudom az fps le van korlátozva az 1.0-ban és lehet, hogy ezért szórakozik vagy nemtom..

(#31) AND1 válasza Lizzard (#21) üzenetére


AND1
őstag

Nem hiszem el, hogy még mindig a ''számokban'' hisztek...

Egy régi PH-s.

(#32) Lizzard válasza AND1 (#31) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Szerinted akkor mivel tom megnézni, h. van e gyorsulás az előző driver óta :F:F:F

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#33) AND1 válasza Lizzard (#32) üzenetére


AND1
őstag

Szted nem elég, hogy megnézed game-t? Ha nem veszel észre változást akkor aztán sokat ér (vagy ha 1-100 ponz 3d markban)...xart se ér.

Egy régi PH-s.

(#34) AND1 válasza Lizzard (#32) üzenetére


AND1
őstag

Meg mit nézel? Ennyire fontosa a számadat? ''Fullos'' géped van...

Egy régi PH-s.

(#35) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Kicsit OFF a téma, de azért hátha akad aki tud megoldást.

Hiába rakok fel bármilyen Catalist verziót az istenért nem akar megjelenni az Override funkció, pedig 9800XT-m van. Az ATI weblapján jóformán semmi infó nincs róla, és bár nem mondhatnám, hogy lassú a kártya, kicsit zavar, hogy nem hozza a tőle telhető maximumot. Ötlet?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#36) F-ECT$ válasza Satan-Claus (#35) üzenetére


F-ECT$
titán

Driver Cleaner-rel szedj le mindent, és utána próbáld meg feltenni a Catalystot. Esetleg próbálj Omega drivert.

Dive ever, work never.

(#37) Steven válasza Satan-Claus (#35) üzenetére


Steven
addikt

Lehet hogy nincs a kártyán ! A haveromnak egy 9600 XT extrémje van 500/350 és neki is kellene h. legyen . Megnéztem a nyák lapot és sehol nem találtam rajta az overdrive chippet. Elvileg a hátán kellene h. legyen de sehol nincs...
Kisporolták :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#38) Steven


Steven
addikt

Nemtudom h. csak velem van e-igy de 4.6 omegával nemtudok megnézni egy filmet sem mindig ki fagy... azt hittem h. windows hiba vagy codec vagy huzás miatt v. a winyo kedz meg halni de nem mindent kiprobáltam .4.5 sel minden ok!
Nézétek már meg h. nálatok is minden ok ? Én 9800se softmodot használok az omegával....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#39) Jester válasza Satan-Claus (#35) üzenetére


Jester
aktív tag

Amennyiben Sapphire kártyád van, nézd meg a product numbert, mert nem mindegyik széria támogatja az override-ot náluk...

Mehr Licht!

(#40) Misike


Misike
tag

4.4 az utolsó normális Cat. szvsz

(#41) Bandit21 válasza Lizzard (#27) üzenetére


Bandit21
addikt

Mail ment...
mindenre van megoldás :)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#42) Satan-Claus válasza Jester (#39) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

ASUS, és rájuk általában nem jellemző, hogy spórolnának. Lehet, hogy most mégis? :(

A kipucolásos módszert próbáltam az ATI uninstall progijával, de ez sem segített. Ezek szerint a hiányzó chip a ludas, ezt pedig kicsit nehéz lesz szoftveresen patch-elni...:(

[Szerkesztve]

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#43) Steven válasza Satan-Claus (#42) üzenetére


Steven
addikt

Fogj egy kalapácsot aztán verjél rá egyet :)
Szerintem nem egy nagy szám az overdrive csak automata huzás (kb 26-30 mhz-et huz azt is a gpun csak a ramhoz nem nyúl hozzá) van benne, meg méri a gpu hömérségletét, ennyi.
Ha huzni akarod huZ simán egyszerűen radlinkerrel vagy rivával vagy powerstrippel stb stb. A hömérséglet mérésre használd a kezed :)

[Szerkesztve]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#44) Füly


Füly
tag

lécci mondjátk el hogy mit kell csinálni ezzel a driverel?mer beakarom kapcsolni a 9800se a +4 szarságot:)kösszi előreis:)

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#45) Gorneck válasza Füly (#44) üzenetére


Gorneck
titán

Telepítéskor ajánlja fel és ott kell engedélyezni!

Gorneck#1239

(#46) Füly


Füly
tag

thx

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#47) Haok


Haok
tag

Ati radeon 9800 Pro vidkártyám van.

Azt a drivert használom, amit a CDvel együtt adtak hozzá, eddig minden játék ment simán. 3d Markban 03 asban van 5456 pontom

Érdemes feltenni ezt a drivert (4,6) vagy nem?

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#48) LordX válasza Haok (#47) üzenetére


LordX
veterán

Van már újabb is (4.7), de inkább próbáld ki az Omega drivereket. ([L]http://www.omegadrivers.net[/L])

(#49) Haok


Haok
tag

nahát feltettem , és 5456 ról felment a pontszám 5561 re...

csak próbaképpen teszteltem, amúgy annyira nem izgat a 3dmark, mert nekem az a lényeg, hogy a rendszer stabil legyen, és fusson minden játék, és progi hiba nélkül, élvezhetően

[Szerkesztve]

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#50) Travelos válasza LordX (#48) üzenetére


Travelos
őstag

A Catalystra telepíted az Omegát? Mert ha csak simán, akkor újraindítás nélkül nem jegyzi meg az AA és AF értékeket!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Kijött a 4.6 omega catalyst !!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.