Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki milyen gépen kezdett?

Hozzászólások

(#1) [Gandalf]


[Gandalf]
csendes tag

Hi nepek!

Volt itt egy topic amiben felmerult a nosztalgiazas. Koszi Bela27 :))

Felvetnek egy ilyen kerdest, hogy ki milyen gepen kezdedett, es milyen regi emlekekrol tud meselni.

En anno egy C= 16-ossal kezdtem, volt hozza majer dzsojsztikom is! :) Meg persze uber magnos meghajtorol ment a load. Emlexem mikor nem sikerult betolteni (mivel azon adathordozok konnyen mentek tonkre), akkor vissza kellett tekereni megfelelo szamlalo allasba :)

Utana meg egy Amiga 500-as boldog tulajdonosa voltam, amit kesobb vettem meg 512 kB RAMot, igy volt benne 1 MB!!! Ekkor mar futott rajta a Mortal Kombat elso resze!!! Akkor csak warez utjan lehetett programokat szerezni. Pl.: az 576 KByte magazintol is lehetett rendelni progikat :DD

Mennyire mar is volt akkor. Ilyen nevek, hogy Elite, Popolous 2... Ez volt az igazi fiiiiiling!!!

Kivancsian varom a tobbi hozzaszolast!

Udv: Gandalf

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#2) 9CS


9CS
senior tag

Azthiszem Én nem tartozom az öreg motorosok közé. Első gép C64 TV-n, kazival, meg gyorsan törő dzsojjal. Aztán tadam lőn AMD K5 133.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#3) andorpapa


andorpapa
őstag

Commodore 128! Hozzá két Quickshot joystick, 7 év alatt folyamatosan működtek, csak a végén már naponta kellett javítgatni őket. Persze kazettás meghajtó, amit tuningoltunk, meg be is építettünk pár extra chipet + Turbo catridge, szóval komoly gép volt.

Aztán jött egy AMD K5 100 MHz, 16 MByte EDO RAM, 1.7 GByte vinyó, 1 MByte S3 VGA. Amúgy a vinyó még most is megvan, teljesen működőképes, semmi baja.

Utána Celeron 500, Voodoo 3 stb, ma pedig Athlon 1700+. Régi szép idők...

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#4) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Egy 286-os 1991-ben, semmi előtte. Utána NexGen Nx586 :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Den


Den
veterán

c64 valamikor 82-ben :)

www.simson4t.hu

(#6) Den válasza Den (#5) üzenetére


Den
veterán

de lehet hogy 84-ben, már rég volt.

Ja nem is, tap 34

www.simson4t.hu

(#7) Pistok válasza Parci (#4) üzenetére


Pistok
csendes tag

Ha ugy nézem, akkor egy C-64-en. Máig ezt tartom a legjobb gépnek :)

PC világot XT-vel kezdtem, s végigjártam a szímárlétrát. Majd minden procigeneráció megofrdult a gépemben ;) (286 + co proci, 386 sx,dx, 486 slc, sx,dx (66, 100), 586 133, pentium 66, 100, 133, 200, 233, pii 266, 300, 450, piii 600, 800 s most egy duron 1000)
(A PII, és PIII sorozat több gépet jelentett egyidőben :))-

Sajnos a mostani ifjúság nem is tudja a mostani erőgépek miatt, hogy milyen jó, ha az ember megspórol 30 kbyte helyet a winyón... :(
Újabban a legtöbb gépszerelésem egy winyó csere, mert ''kinőtte a gyerek a régit''. A kérdésre, hogy miért nem szed le 1-2 játéko, annyi a válasz, hogy azt nem lehet :()

Meg batch programot se tud írni :)) (Fujolják is a linuxot az egyszerűsége, meg a parancssora (tudom meg sokminden más :)) miatt :)

Pistok

A tehén bonyolult állat.... De én megfejtem!

(#8) emvy


emvy
nagyúr

Den..akkor még csak gondolat voltam:)

Videoton 286-os, 640K RAM, ja, és menő voltam, mert nekem 1.2-es floppym volt és nem 360-as.
Progamozni C64-en és GWBASIC-ben tanultam.
Monitor: Hercules, CGA emulátorral:) (1991)

Utána: 486DX4-100, 1996-ban.

while (!sleep) sheep++;

(#9) Godfather


Godfather
aktív tag

Én spektrummal kezdtem, és az is maradt sokáig. mókás gép volt, kék fém házban, filmfólia klavival, és egy mokkásdobozban volt a táp(?). Az egész gép házibarkács volt. Utána úgy 91-körül lett egy 286-os, 40 megás vinyóval, herkules monitorral, egér nuku. Utána meg egy cyrix 233MX-es gép, 97-ben.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#10) [Gandalf]


[Gandalf]
csendes tag

Bobmasterre kivancsi leszek, hogy mi volt az elso gepe! :D

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#11) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én a PC-s platformot jártam végig. 286 + Hercules, aztán 386 + CGA, EGA majd VGA, 486 DX2-66, P166MMX majd 300-as Celeron. :) A 386-os és 486-os korszak volt szerintem a legjobb, a 93 és 96 között megjelenő játékok voltak a legjobbak PC-n.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Nekem is C64, úgy '88 környékén (akkor még csak 3 éves voltam). Apukám munkahelyére jártam először játszani vele, menő volt a Frosch c. játék!!!

Aztán hazakerült, és lett hozzá Joystick, meg volt hozzá egy Philips monitor, ami csak zöld színt ismert. Nagyonsötétzöld=fekete, stb. De egy húsvéton tojt a nyúl egy új flopimeghajtót (VC1541). Ez fel volt turbózva, a belsejében +1 emeletnyi csip vilr, és egy szivárványszínű IDE-hez hasonló kábel ment a C64 hátuljába.

A gépen volt egy kapcsoló, amivel másik üzemmódba lehetett váltani. ŰFekete lett a háttér. És az F billentyűkkel lehetett dolgokat csinálni, pl.: F3=RUN, F1=LIST, F5=load, F7=LIST (a flopi tartalma). Ja, és a Giana Sisters-t 8 mp alatt töltötte be!

Ez a gépem 2000-ig volt használatban. Néha még most is előveszem. Aztán jött egy 333-as Celeron 2000-ben, és most valami jobb, talán egy 1GHz-es Duron.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#13) Den válasza emvy (#8) üzenetére


Den
veterán

Utánaszámoltam, a c64 úgy 84-85 lehetett (még németországból hozta faterom), akkor úgy 60000 volt itthon, ami akkor horribilis összegnek számított.

82-ben tap34-el ismerkedtem fater munkahelyén.

www.simson4t.hu

(#14) Den válasza Dalai Láma (#12) üzenetére


Den
veterán

Frosch állat volt, törtük vele a joystick-okat :)

www.simson4t.hu

(#15) [Gandalf] válasza Den (#14) üzenetére


[Gandalf]
csendes tag

Jo en nem nyomtam olyan koran a dolgokat. En is tortem joystickot 1000rel. Pl: Amigan Stunt Car Racer, ahol is a turbua tuz gomb volt... bele is tort mindig... meg mar nem emlexem mellik auto verseny (lehet hogy a Jaguar XJ220) haszanalata kozben egy hirtelen jobb-bal kombinacio utan a kocsi csak egyenesen volt hajlando tovabb menni, mivel a bal kanyarban a kezemben maradt a joy karja :DDD A szekrenyben meg meg van az osszes cucc (pl 6 db szettort joy is :) )

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#16) Dalai Láma válasza Den (#14) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A legdurvább dzsojsztikk szemponjából a Dekatlon volt. Ahhoz, hogy fusson a sportoló, vagy ugorjon, 1000L kellett ránngatni, és ez tényleg nem tett jót szegénynek. Én csak 3 db-ot tettem tönkre.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#17) [Gandalf] válasza [Gandalf] (#15) üzenetére


[Gandalf]
csendes tag

a turbua tuz gomb volt... = a turbo a tuz gomb volt :) . Hiaba reggel hat ora ota dolgozok, es meglaccik...

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#18) Den válasza [Gandalf] (#15) üzenetére


Den
veterán

Félre ne érts, nem programoztam 82-ben csak tudtam hogys kell programot elindítani meg ilyesmi. c64-en is csak basic-ben néhány soros kis progikat írtam, meg játszottam. Programozni sajnos mai napig nem tudok, pedig már megkéne tanulnom, már csak a suli miatt is. :)

www.simson4t.hu

(#19) [Gandalf] válasza Den (#18) üzenetére


[Gandalf]
csendes tag

En meg arra gondoltam, hogy en '79-ben bujtam ki erre a vilagra, es 3 evesen elegge lekotott apam szamolo gepe, mait neha hazahozott a cegtol. En mindig nyosztettem erte, hogy hozza haza. Ritkan hozta csak haza, es en azt hittem, hogy ez akkora szam. De csak annyi volt, hogy a sok munka mellett nem mindig jutott eszebe betenni a taskajaba... :))

Szal en 3 evesen meg nem nagyon nyomultam a gepeket. A C= 16-on is csak jaccottam, es azt is olyan 5 eves koromba kezdtem. Az igaza attores az az Amigaval jott, es ekkor mar buszke voltam arra, hogy batyamat szarra vertem Popolous 2-ben :) Batyam az 5 evvel idosebb... En voltam akkor 8 :DDD

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#20) twollah


twollah
nagyúr

ZX Spectrum 48k
Utanna Amiga 1000
Majd Amiga 1200
Most egy IBM kompatibilis szemelyi szamitogep Amiga emulatorral :).

(#21) Dalai Láma válasza [Gandalf] (#19) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Én is leginkább játszottam. Ritkán én is írogattam kis progikat, de nem volt olyan nagy szám. Ja, és volt a Commodorehoz egy mártix nyomtató is, és a szövegszerkesztővel csinált szövegeket ki lehetett nyomtatni. Ez is király volt.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#22) [Gandalf] válasza Dalai Láma (#21) üzenetére


[Gandalf]
csendes tag

En amugy iszonyatosan sajnalom, hogy az Amiganak vege lett, amugy a Commodore-rol van egy nagyon jo cikk a HwHunpage. Ugy tudom itt is ajanlottak a prohardveren. Amigasoknak kotelezo. De masoknak is... De most amugy lesz vmilyen uj Amiga... Nem tudom milyen lesz, de sajnos mar nem nagyon fog betorni a piacra :( Barcsak tevednek... Foleg az Amiganal latszi, hogy nem a sebesseg szamit. Olyan jo procik voltak azok a Motorolak... Vertek a gyorsabb IBM, meg Atari gepeket siman! Es a hang chiprol ne is beszeljun.... (Tudom essel nem kezdunk mondatot! :) )

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#23) guest


guest
veterán

Első gép egy videoton+junoszty+mk29 magnetofon+ quick shot2(tapadókorong nyálaz). Utána C64(speedking, kung-fu).
Mostani: 1.1 T.bird
Soltek SL75-KAV
512 SDRAM
ASUS7100 PURE

prohardver vendég

(#24) CyberDave


CyberDave
tag

Első gépemet meg apam vette 92telén... :) haj.. azok a regi szep idok...
Ha jol emlexem egy 386-os volt ami 40Mhz-el ''repesztett'' :)
Azonban az idők változnak... ma már ''kemény'' Cel366-tal nyomom ;)

(#25) karib


karib
addikt

Először Apple II gépeket láttam iskolai szinten. Milyen nagy szám volt a IIgs, normális hanggal, valami grafikával :)

Aztán volt valami kőkorszaki Atari konzolgépünk is egy ideig.

Aztán kipróbáltunk valami noname 286-ost, de végül egy tősgyökeres IBM PS/2 Model 30 286-ot cipeltünk haza 89 telén az Államokból. Hozzá Philips VGA monitor valahonnan Európa nyugatibb feléből. Ja, meg egy SoundBlaster 2.0, meg egy 3 gombos egér :) Szóval innen indultam. Még minden megvan és funkcionál, többnyire.

Aztán jött pár próbálkozás, de a ''jó vétel'' alkatrészekből sosem állt össze gép, így az első igazán használható komplett újdonság egy levetett 166-os MMX volt, ami egy az egyben adta át a helyét később egy 450-es, majd 550-es Celeronnak, majd végül jött a mai Duron. Mindeközben rengeteg ide-oda cserélgetés a belekkel :D

Közben egy évig éltem egy Apple PowerBookon is, azt is el lehetett viselni :)

Lassan megérik a csere ismét... KT400 jöhetne már... :))

Department of Redundancy Department

(#26) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nálunk a család első gépe egy enterprise volt(kazettaolvasó és floppy tartozott hozzá). Aztán először egy 286, majd 386sx, dx2 40, aztán 486 dx2 66, p1 120, p1 200 mmx. Az én első gépem úgy 3 éve: -Amd k6-2 450(később k6-III 400@ 450)
-Acorp 5ali61 alaplap
-10gb quantum
-riva tnt2 m64 32mb
most meg 800-as duron gef2mx-kszel, 256mb ram.

I am having fun staying poor.

(#27) guest


guest
veterán

Nekem a faterom hozott Becsbol egy Zx-et 16 Kbyte
rammal.Sejtitek az egesz osztaly nalam nyomult, hajnalokig nyomtuk a z,x es a space billentyuket.
Aztan jott a nagy upgrade 48 Kbyte-ra.
A melohelyen XT-vel kezdtem. 10 ev alatt jutottam
el egy PII350-esig.
Az elso otthoni pc-m 486 DX-2 -es volt 32 Mbyte memoriaval,S3-as videokartyaval.Utolso befektetesem 3 eve volt.Celeron 300A 128 memoria 2 Gbyte vinyo 16Mb Nvidia kartya.Itt egy kicsit megtapadtam, mert egy par eve nem dolgozom otthon.
Most gondolkozom egy laptop vasarlasan, de vmi bika gepet akarok venni, hogy az asztali gepet le tudjam cserelni.
Figyeltetek mar, hogy micsoda arkulonbsegek vannak az amcsi es europai piac kozott.
I wish I was there

prohardver vendég

(#28) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Nekem az elso gepem 89-ben volt egy 286-os (16MHz), 1 MB ram, 40 megas MFM vinyo, 1.2-es floppy, hercules monitor. Aztan jott az upgrade es kaptam hozza egy joystickot es egy egeret. Aztan kaptam egy VGA monitort (1 MB-os Cirrus Logic CL-GD5422-vel TrueColort tudott!!).

Utana P100, 16MB RAM, 1 GB-os vinyo, a videokartya maradt.

A kovetkezo: PII 300, Asus P2B (az elso szallitmanyok egyike, meg nevre kellett rendelni es amikor megjott, akkor meg aznap erte kellett menni), 128 MB RAM !(ez akkor kegyetlen sokba kerult), Matrox Millennium G200. Aztan lett bele egy 10GB-os vinyo.

Koztes lepeskent volt egy Cel500, ABIT BX6 2.0 alaplap/proci csere, aztan jott a mostani gepem: ABIT VP6, 2*PIII 800, 2*40GB Maxtor 7200-as vinyo, 512 MB RAM, ATi Radeon 64DDR Vivo...

Hat igen.. igy visszanezve a 19'' monitor elott ulve... a regi szep idok.

prohardver vendég

(#29) Gri


Gri
tag

Hali!

Asszem '89-ben (kb. 8-9 evesen) kaptam karacsonyra egy C64-et (magno, 2 joy, a 'Poszeidon kincse' jatek eredetiben (!!!) :P), meg ezzel sikerult kisajatitanom a csalad elfekvoben levo Junoszt tv-jet.
Eleinte foleg jatek, aztan Basic programozas, bar nem tul komolyan, gepi kodhoz nem sok kozom volt.
Viszont szerintem ez a gep inditott el a szamitastechnikai palyan. (Kb. 3 nap mulva allamvizsgazom, mint leendo mernok informatikus, most is arra keszulok... :)
Kesobb (talan '94...) upgrade egy 1541-II-es floppy-val, lemezek tucatszamra (meg ismerkedes a C64 grafikus kepessegeivel).
Aztan anyagi okok miatt stagnalas, gyurtem a suli, meg a haverok gepeit.
A kovetkezo lepes ('98) egy P166MMX volt (210MHz-en hajtottam :), 32 RAM, 2MB Virge, 2.5GB vinyo, SB16. Egy ev mulva vettem bele Voodoo2-t, meg meg 32 ramot, az nagyon odab*szott! (bocs)
10Mbit-es ISA halokartya, 33.6-os modem, mobil rack, meg hasonlo semmisegek, de nagyon feldobtak a gepet.
2000: Celeron 300A @ 450 MHz (labragasztas rlz :) egy ASUS P2B-F lapban, 20GB HDD, kicsit kesobb 128 RAM, Voodoo Banshee, aztan Riva TNT.
2001: GF2 MX, 256 RAM, 60GB vinyo, CD-iro.
2002: SB Live, Celeron 900 @ 1200MHz ugyanabban az ASUS P2B-F lapban. Ja meg vettem egy 8-portos hub-ot is... :P
Hat nagyjabol ennyi.
Jah, a monitorom ugyanaz a 14''-os kis semmi, ami meg a 166MMX-el jott, de rohadt jol birja.

(Bocsesz mindenkitol, hogy ilyen hosszura sikeredett, de rohadt jo ez a tema, es muszaj volt 2 sornal tobbet irnom...)

[ POWERED BY 230V ]

(#30) hi


hi
tag

CIP (Sinclair ZX Spectrum kompatibilis) 1985
TIM-S (ZX Spectrum kompat.) 1987
ZX Spectrum 1988
Junior, TPD (OS=CP/M) - 1990
IBM PC XT - 1991
Es ettol errefele minden,
most AMD XP1700....

(#31) Sidaries


Sidaries
őstag

Commodore +4-el kezdtem. Utána lett XT-m, majd 386DX. Utána már király gépeim voltak. :) Xt-n volt a Moon nevű progi amivel nagyon királyul el lehetett tölteni az időt. Valamint futott a Dune 1. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#32) emvy


emvy
nagyúr

A +4 az királyság! Emléxem 5ödikes koromban a draw paranccsal micsoda ábrákkal tudtam ámítani a többieket :))
csak olyan rohadt lassú ne lett volna gépi kód nélkül...
nosztalgia rulz

while (!sleep) sheep++;

(#33) [Gandalf]


[Gandalf]
csendes tag

Latom nehanyan leirtak az egesz evoluciot... Nehany igen szep listaval rendelkeznek.

Akkor en is elmondom meg...

Volt meg nekem az Amiga 500-am utan egy 1200-as AGA gepem. Az volt am az isten Amiga. 270-es vinyoval... Uber volt...

Utana sokaig nem volt gepem. (Ja a C= 16 az batyame volt, az 500 az kozos, az 1200 a privat (1 evig nyaggattam fateromat, es vegul meg is unta :)) ))

Aztan kaptunk ketten ismet egy 486-os slc-t amit kesobb egy dx-100-as valtott. volt benne egy 820-as vinyo aminek a nagy resze (tobb mint fele linux volt a tesom miatt, utaltam is erte), de azon mar ment a Tie Fighter es a NSF2... Ja es vmi Tseng 6000 uberf@sza videokartyesz volt benne...

Aztan sokaig nagy ur... Aztan jott az igazi sajat. Abit BH6 + Cel366@550... Ez 3 eve volt. Most ev elejen vettem az 1600+-os XP-met SAJAT fizumbol. Annal jobb erzes nincs mikor az embernek a sajat penzebol van a gepe... Legjobb...

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#34) james


james
aktív tag

Nekem az első gépem egy Casio FX720P (zsebkompúter) 2k memóriával, basic programozhatósággal és 11 karakteres kijelzővel :). Egész jó kis programokat lehetett bele írni, különben még ma is megvan és egész jól használható.

Utána egy Enterprise 128-at sikerült szereznem késöbb hozzá egy spektrum emulátort. Egész király gép volt, játékban nem volt egy nagy szám de a Basic-je szerintem elég jól el volt találva. Ezen rengeteget programoztam és ekkor éreztem úgy, hogy számítógéppel dolgozok!!! Azóta volt még egy A500-as Amigám meg egy csomó PC. De a mai gépek elött ülve már egész más a feeling. Vagy, mint felhasználó (munka) vagy játék, de a ''hőskor'' varázsa már nincs meg. Emlékszem eleinte még az is határtalan örömmel töltött el, hogy a lenyomott billentyü megjelent a TV-n. :)) Azután az első 3D-és játék...mint wireframe... :))

(#35) BadGe


BadGe
aktív tag

C64-el kezdtem és a harmadik napon megírtam az első autóverseny szimulátoromat :) sok print ''****'' stb. aztán goto 10, 86-ban nyertem egy C64-t és egy mátrixnyomtatót :) előtte azt hiszem 2 éve már jártam a ''klubba''. előtte 3 évig meg ugye ahogy azt illik elméletben, szépen folyamatábrák, meg kettes számrendszer.

Közben volt ott minden a prímótól kezdve a videoton valmi lapos gépéig.

később XT, anyukám munkahelyén AT, középiskolában szintén XT és egy kis R20 :) hehe, lehet tippelni.

Az első munkámhoz kaptam kölcsönbe egy 386dx33-at. nagyon nagyon sokáig nem volt saját gépem, hétvégéken idpnként egy 286-os (26Mhz!!) jutott.

Aztán munkhalyen DX50-es, majd végül saját pénzből az első összehozott gépem egy DX4/100 volt. Ez azt hiszem talán 120-ig fejlődött, majd következett egy Dual P133-as rendszer. Innentől kezdve sokáig csak munkahelyi gépeim voltak, P350-ig bezáróag.

Magánzóként 2 évig húztam egy Athlon 600-al (nagyon jó gép volt). Most pedig egy XP1800+on és egy 2.2-es P4-en dolgozom.

Az a röhely, hogy ma egy átlagos gépben több memória van mint 91-ben a 386-osom merevlemezén.

Ge.

(#36) Sanyo


Sanyo
senior tag

Elso gepem '89-ben egy Enterprise 128K, kazettasmagnoval, Hercules monitorral (apam haverja csinalta az illesztest, nagyon profi munka volt). Kb. 3 evig volt meg a gep, elso keresetembol egy Amiga 500-ra futotta. Ezt kesobb felbovitettem kulso floppy driveal, +512K fast rammal. Eladtam, jott egy Intel P133, ez egy evig ment. Szerelmi banatomban lecsereltem az egeszet egy P200MMX-re :) , masfel evig szolgalt 292MHz-en, utana Abit BH6 vs Cel366, majd dual celeron, most Athlon XP. Igy visszaszamolva, jo sokba kerult az egesz... :D

(#37) biker


biker
nagyúr

első: Videoton 64k+tape, majd ez fellőve epromcserével 64K+ 1.1/2.1-re, két floppyval, VT-DOS-al, printerrel, monitorral, epromégetővel(faternak)...
aztán c64, ezen már basic programozás, egy két verseny erejéig visszatértem Videototnra is, majd jött a 286-386-486-586-k6-k7-p4, hogy a lista teljes legyen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) pufi


pufi
tag

1982: PTK1050Z programozható számológép (a Magyar Tud. Ak. fejlesztése, melyből a sulink kapott 15db-ot kipróbálásra)

1983: ZX81 a kezdetek (ez volt a legfaszább 1Kbyte mem, kazis töltés, a gépet meglökted véletlenül, és: reset, érntőgombos megoldás, ultra fasza)

aztán ZX Spectrum 48k (ezt a 48k-t sose tudtam ,,teleprogramozni,,

aztán: XT (na ennél már néha ovl-be kellett a clippert fordítani, mert az operatív (640Kb) tár kevés volt a futáshoz, 20Mbyte Hdd, ami sose volt tele) Ebben az időben a Controll-nál dolgoztam (ami az első hazai számtech.cégek közt volt) és simán adtuk el a 286-osokat közel 1milláért. :-)

most: sose lehet tudni, de hogy AMD az biztos (éppen: Ghz-es Duron)

Sikerült használnom a híres Háztartási Computer-t is (HT-1080Z), meg Enterprise-t, ezek maguk voltak a csodák (akad itt szép számmal, ki emlékszik rájuk), aztán ott volt a Primo (magyar fejlesztés). Érdekes ez a számítástechnika. Meg a topic is. Cool ötlet volt ez a kis nosztalgia.

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#39) pufi


pufi
tag

elba**tam a dátumokat 1984-85-ben kezdődött a történet. Csak a hitelesség kedvéért. :)

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#40) twollah válasza [Gandalf] (#22) üzenetére


twollah
nagyúr

Nya szóval a HwHunpage Amiga cikkje jó is meg nem is.
Valamikor a csóka keveri a szezont a fazonnal, egy laikus nem Amiga felhasználónak a cikk teljesen tökéletes, de egy olyan embernek aki szinte mindennap Amigat használ annak néhol sántít a cikk.

Akit jobban érdekel a téma az nézzen be a www.amiga.hu magyar amigás hírekkel fogalkozó oldalra.

(#41) Zsiba


Zsiba
senior tag

Az első gépemet a szüleimtől kaptam 87-88 környékén: Videoton TVC 64k+ magnóval, junoszt TV-vel :) sőt még egy ''hangkártyát is szerztem hozzá, amivel plusz négy hangcsatornát lehetett programozni. Anno programoztam is, volt pár játékom és irogattam a TVC-s újságba is, ami egy pár oldalas fénymásolt, levélben terjesztett kis lap volt a maga nagyszerűségével és egyszerűségével.... Mindig szívesen gondolok arra az időszakra :))) JA, a gép még mindig megvan és elvileg működőképes!!!

Aztán foglalkoztam ezekkel is, de saját nem volt: ZX Spectrum, C64, Amiga, pc (286, 386, 486)

Volt egy időszak mikor egyátalán nem foglalkoztam gépekkel, aztán miután lett munkám és saját keresetem, három éve vettem az első PC, mely egy Celeron333 volt 64 MB rammal, S3 Trio videóval, 14''-os monitorral! Ez azóta persze rengeteget fejlődött :))

Holnap ki is próbálom a TVC-t, működik-e még :))

''One Ring to rule them all...''

(#42) Roly


Roly
csendes tag

Az első otthoni gépem egy magyar Prímo volt. Még mindig megvan!:). Utána C64-es, magnóval (Ausztriából hozta be mindenki [a hűtőkkel együtt :)], olyan 2500 schilling volt!), majd (talán) 1541-es meghajtóval. (LOAD”$”,8 :) LOAD”$$”,8 LOAD”*”,8,1 ). Utána következtek az akkori legjobb személyi számítógépek Motorola 68000 procival. AMIGA 500, majd AMIGA 1200-es (2MB chip memó, EC68020), később turbó kártyával 68030/50MHz+8 fast. Hát igen, akkor volt igazán hangulat; azok a DEMÓK!!! Az AMIGA1200-es itthon még műkszik. Bár már nem tudnám kivárni, hogy egy 5 másodperces RayTraced animot 1.5 napig rendereljen Imagine-nel :). Lazur, Louie, Rendall, Nagy Lajos, Blizzard, Dune 2, Mortalok, Multitaszk, Nexus7, stb.
Használt celeron 433+MatroxG400 következett. Ma egy AMD+Radeon van. :)

640K ought to be enough for anybody. (Bill Gates, 1981)

(#43) [Gandalf] válasza Roly (#42) üzenetére


[Gandalf]
csendes tag

Ja-ja az animokkal sokat szenvedett az ember...de tok jol neztek ki... Meg a scene partykat sosem felejtem el, a sok jobbnal jobb compoknal. Ott megmutatthatta mindenki, hogy mit tud kihozni pl 64K-bol :) Hat igen a regi szep idok!!!

Amugy tegnap elovettem az 500-as Amigamat... Eletet leheltem bele es jaccottam vele egy picit. Amugy fel oramba telt mig talaltam egy normalis lemezt mukodo jatekkal :) A jatek a Cannon Fodder volt. De jo is volt jatszani egy kicsit. Aztan meg megtalaltam a Rick Dangerous 2-ot is.

Ja es az 500-asnal nem felejtem el a tobb oras X-Copyzast, mikor uj cuccok jottek a szolnoki Amiga klubba es masoltuk egymasnak :D

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#44) danteshell


danteshell
aktív tag

Enterprise 128 /kis beépített joyyal :)/, ez volt az első, majd rövid ideig c64, aztán 93-ban egy 486dx2-4 mb ram, aztán egy pentium+16 mb ram, majd egy cyrix 166mmx+32 mb ram+voodoo2 :), 99-ben egy PII 400+128 mb ram+tnt2 ultra, aztán tualatin cerka 1200+512 mb ram+v8200T2 :))

7447 óta folyamatosan...

(#45) atee


atee
őstag

az elso sajat gepem amihez hozza tudtam juti az egy celeron 266 os volt..
talan ciki de ez van elote csak sovarogtam utana es mindig valami havernal logtam ,hogy gephez jussak:)
Csak 1 tv jatekom volt...:(
Ma mar nem gaz a helyzet nem panaszkodok :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#46) launcser


launcser
senior tag

na, énis :)
'92: comodore64, floppyval meg tévével
'96: 5x86-p75, 8ram bele nagy zsir
mostanában havonta cserélek már ki vmit, mit hoznak olcson :)

tütüü

(#47) sulfur


sulfur
csendes tag

Első gép ''85-ben természetesen c64, apám munkahelyén. Aztán valamikor 94-ben vettem is egyet. Utána 98-ban 486/100, majd cel 333, cel 600, cel 850.

(#48) rog


rog
addikt

én kockás füzetbe ''programoztam'' évekig,
hogy aztán persze sose próbáljam ki öket...

szal az elsö gépem egy hátúlról elkezdett matek-füzet volt :)

(#49) Egon


Egon
nagyúr

Első gép: C64 magnóval, úgy 83 körül. Szüleimtől kaptam, Bécsből hozták. Vagy 10 évig megvolt, úgy 90 körül szereztem hozzá floppyt, a végén már öcsém használta.
Első PC: 92-ben egy 386 DX-40, 4 MB RAM, 80 MB HDD, 512k Realtek VGA... Részletre vettem az első 4 havi fizumat befizetve előlegként... De király volt!
Azóta volt 486 DLC, 486 DX2-66, P100-133, Celeron 300, Celeron 366, Celeron II 566 és most egy P4 1.6A...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) localhost


localhost
Közösségépítő

(1) PRIMO cca 1985-ben
(2) Enterprise cca 1986-ban
(3) PC-XT 4.77 MHZ + 640 k RAM + NO HDD! + 1*360k FDD, + Hercules monitor = 1987 ben

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki milyen gépen kezdett?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.