Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki milyen gépen kezdett?

Hozzászólások

(#29) Gri


Gri
tag

Hali!

Asszem '89-ben (kb. 8-9 evesen) kaptam karacsonyra egy C64-et (magno, 2 joy, a 'Poszeidon kincse' jatek eredetiben (!!!) :P), meg ezzel sikerult kisajatitanom a csalad elfekvoben levo Junoszt tv-jet.
Eleinte foleg jatek, aztan Basic programozas, bar nem tul komolyan, gepi kodhoz nem sok kozom volt.
Viszont szerintem ez a gep inditott el a szamitastechnikai palyan. (Kb. 3 nap mulva allamvizsgazom, mint leendo mernok informatikus, most is arra keszulok... :)
Kesobb (talan '94...) upgrade egy 1541-II-es floppy-val, lemezek tucatszamra (meg ismerkedes a C64 grafikus kepessegeivel).
Aztan anyagi okok miatt stagnalas, gyurtem a suli, meg a haverok gepeit.
A kovetkezo lepes ('98) egy P166MMX volt (210MHz-en hajtottam :), 32 RAM, 2MB Virge, 2.5GB vinyo, SB16. Egy ev mulva vettem bele Voodoo2-t, meg meg 32 ramot, az nagyon odab*szott! (bocs)
10Mbit-es ISA halokartya, 33.6-os modem, mobil rack, meg hasonlo semmisegek, de nagyon feldobtak a gepet.
2000: Celeron 300A @ 450 MHz (labragasztas rlz :) egy ASUS P2B-F lapban, 20GB HDD, kicsit kesobb 128 RAM, Voodoo Banshee, aztan Riva TNT.
2001: GF2 MX, 256 RAM, 60GB vinyo, CD-iro.
2002: SB Live, Celeron 900 @ 1200MHz ugyanabban az ASUS P2B-F lapban. Ja meg vettem egy 8-portos hub-ot is... :P
Hat nagyjabol ennyi.
Jah, a monitorom ugyanaz a 14''-os kis semmi, ami meg a 166MMX-el jott, de rohadt jol birja.

(Bocsesz mindenkitol, hogy ilyen hosszura sikeredett, de rohadt jo ez a tema, es muszaj volt 2 sornal tobbet irnom...)

[ POWERED BY 230V ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki milyen gépen kezdett?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.