Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki milyen gépen kezdett?

Hozzászólások

(#251) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Enerprisse remélem jól írtam:)))
C64
P1 200MMX
AMD K6-2 550Mhz
Celeron2 700-utána 950@1200/133Fsb ez volt a legnagyobb tuning rekordom:D
Celeron4 1.7 utána 2.4Ghz@3.0Ghz
Most pedig Amd Athlon XP Barton 2500@3200+
Na dióhéjban ennyi:DD

[Szerkesztve]

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#252) watcher


watcher
tag

Az isiben c+4 volt a haveroknál c64 (nagyon irigyeltem) aztán lett nekem is egy Enterprise-om. No azt nem szerettem mert elég gagyi volt és a kazettafejet állandóan állítani kellett. És akkor jött az álom egy Amiga 500. Egybeépítve a floppyval, nincs fejállítás, szupi játékok (Dune2000, Alien, stb). Aztán beszart a floppy és egy zsidó szerelőhöz vittem. Megcsinálni ugyan nem tudta, de megvette közepes áron. Akkor az álom egy Amiga 2000 volt de az valahogy csak nem akart jönni, meg akkor kezdett becsődölni a cég. A szerelő ajánlott egy PC-t de akkor még az hű de bonyolult volt. Mindenesetre megvettem az első PC-m 386-os prockóval VGA moncsival, vót hozzá Dos meg 3.1 Vindóz megy Prinsz of Perzsia is :DD Aztán mint mindenki más én is belekerültem a mókuskerékbe és folyamatosan upgradelem ezt a f*stalicskát. :(

Érted?

(#253) csiga997


csiga997
őstag

ZX-81
1K RAM -- legjobb :)

(#254) LOTR


LOTR
addikt

én Commodore-64 -gyel kezdtem, persze a magnóssal :)
de hiányzik az amikor minden játék tudott újat nyújtani, mindig vártam, hogy vajon mi töltődik be a vízszinte vonalak után, aztán beírni RUN <return> nyomni és már go is :))
amúgy nekem örökös c64 kedvenc a GIANA SISTERS
aztán 286, 386(16Mb ram volt bent), 486, PI, PII, most P3 nál tartok, majd lesz még P4 is ... vmikor


[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#255) twollah


twollah
nagyúr

Zx Spectrum

(#256) klewy


klewy
aktív tag

Nem rossz egy 2 éves topicot felhozni...nekem teccik.
Én Atari 2600-al kezdtem.
Aztán vót minden.
Most újra van C64-em is a PC mellé.
Mer az jó. :D

music4ever

(#257) Calogero


Calogero
addikt

C64+magno, 386DX40, 486DX2, AMD5x86, P200MMX, Celeron300A, PIII800Mhz AMD2400+, AMD2500+@3200+, P4 3.2Ghz (moddolt) :))

[Szerkesztve]

(#258) hcol7 válasza tr00p3r (#243) üzenetére


hcol7
senior tag

nemis ie6 ot hasznalok :D

(#259) vati


vati
senior tag

1986: Videoton TV-Computer 32k (még assemblyt is programoztam benne - és máig megvan!)
1988: ZX Spectrum 48k (eladtam)
1989: Enterprise 128k (5 évig használtam, máig megvan.)
1993: első saját PC: 386-os Cyrix 40MHz proci, 120 MB hdd, Trident8900 vidkari. Ennek továbbfejlődésére már nem emlékszem minden részletében.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#260) Lidi


Lidi
aktív tag

ZX Spectrum 48k
C64 + 1541 + Speed Dos :) nagyon állat volt
286 12Mhz
386 DX40
5x86 160MHz
P233MMX @ 260
C400
Duron650 @ 900
XP1700+
C1700
C2000@2700
P42.8@3.5

(#261) biker


biker
nagyúr

már kezdtem azt hinni, senki nem ismeri a Videoton TVComputert :)
legalábbis eddig ne msokan írták ide
de frankó is volt :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#262) Dirtyz válasza biker (#261) üzenetére


Dirtyz
őstag

Párom Proper 8-on kezdett dolgozni, nem t'om mond ez valamit?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#263) guest666


guest666
aktív tag

ZX-81 foreva' :) 20éve kb.

(#264) warmaster válasza divot (#246) üzenetére


warmaster
aktív tag

Az sirály volt én is Promón kezdtem.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#265) Tomazzo


Tomazzo
tag

Engem valamiért a 90-es években nem hozott lázba számítógép, jószerivel nem is nagyon láttam ilyesmi technikát,:( bár tudtam hogy vannak pc-k, csak nem érdekelt. Inkább elfoglaltam magam, a jó kis Rambós jojstic-os tv játékkal, később meg Sega mega drive-val.
Aztán ahogy középiskolás lettem 97-ben kaptam egy 486DX- gépet, 80 mb-os wincsivel, fél megás Vga-val:DD, azért volt rá szükségem, mert tanultam számtech-et, meg gépírást stb. Erre pont meg is fellelt.
Aztán a haverok,;] meg egyéb hatások kiváltották a vágyat egy PII. Celeronra 266 cache nélkül persze, Woodoo 2-vel 32mb edo rammal.
2 évig ment a vas, és mivel nem volt szükségem már rá, meg untam is eladó sorba került, majd 3 év szünet a gépezés terén.
ja a 486 mai napig meg van és üzem képes fut rajta a win 95, meg frankó játékok.
Majd eljött a fősuli, ahol az élet nem is szól másról mint a gépekről, ezért venni kellett egy új masinát megint, mégpedig 1.7-es cerkát, amit szépen fejlsztgettem, de mivel idő közben komoly igényeim támadtak játékokra, ezt is meneszteni kellet a jelenlegi gépemre (odalent)

Egy dolgot nagyon sajnálok, :F hogy nem voltam és nem vagyok még ma sem járatos a régi gépek, régi gémek progik területén, de mégis igyekszem bepótolni a hiányosságokat!:)

(#266) Notes


Notes
senior tag

C=16 :D
C=64
386DX,
aztán némi konzolos kitérővel (Sega Megadrive, PlayStation),
jöttek a mai gépek.

Romanes eunt domus!

(#267) mormota


mormota
senior tag

C 64 magnós, házi yojjal, ami mikrokapcsolós volt!!:) végig bírta, házlag készített monitorral. (fater elektroműszerész, és dolgozott a hantarexnél:))

aztán váltottunk lett hajlékonylemez meghajtó.

majd xt, ás a többi kacat:DD

Illusztrálok, tehát vagyok

(#268) bibimad


bibimad
aktív tag

Valamikor réges-rég a volt munkahelyemen vettek egy AT286-os gépet!Hogy az mekkora sláger volt anno a 80-as években és mennyire drága!

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#269) biker válasza Dirtyz (#262) üzenetére


biker
nagyúr

nem. sajna...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#270) csiga997 válasza Dirtyz (#262) üzenetére


csiga997
őstag

Mond, persze. KGST PC. Legjobb. ;]

(#271) csiga997


csiga997
őstag

Hát TPA1148-on nem dolgozott senki? (DEC PDP koppintás ala KFKI...) 64 kword mem, 8 hüvelykes floppy, hmmmm. :D

(#272) vati válasza bibimad (#268) üzenetére


vati
senior tag

Én még emléxem, 89-ben havert irigyeltük, mert saját XTje volt, persze winchester nélkül. :)
Azzal kellett kezdeni, hogy DOS boot floppy be, fölállt a DOS, utána lehetett cserélgetni a floppykat ha valamit csinálni is akartunk.

Akkortájt a fősuli csúcs-PCi (üveglabor, lakat alatt) a 286-os ATk voltak, kemény 20 MB winchesterrel és 1 v. 2 MB RAMmal.
Én még GW-BASICben is programoztam - ha valaki ismeri, ez 64k memóriát tudott kezelni...

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#273) csiga997 válasza bibimad (#268) üzenetére


csiga997
őstag

84-ben 300.000 (akkori) forint volt egy C64 és ugyanennyi hozzá a 170kbyte-os floppydrive...

(#274) vati válasza bibimad (#268) üzenetére


vati
senior tag

Valamikor réges-rég a volt munkahelyemen vettek egy AT286-os gépet!Hogy az mekkora sláger volt anno a 80-as években és mennyire drága!

Mai gyerekek el sem hiszik, hogy 1 millió Ft-ba fájt akkortájt egy AT.
Ennyi pénzért 3 új kocsit lehetett volna kapni, ha nem lett volna többéves sorállás a Merkurnál...

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#275) bibimad válasza vati (#272) üzenetére


bibimad
aktív tag

Igen az volt a legjobb,hogy mikor valamit kiakartál menteni akkor legalább 20 floppy kellett hozzá!

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#276) rog válasza vati (#274) üzenetére


rog
addikt

ja kb. 89-ben kerult ennyibe.
2 ev mulva meg mar csak 50ezer volt.. :))

(#277) csiga997 válasza vati (#274) üzenetére


csiga997
őstag

Persze, hogy egymillió volt, amikor 600.000-ért még csak C64-et lehetett kapni... ;] A műszaki bizóban csak a doboza volt kitéve az árcédulával, mert a gép maga a főnök szobájában volt és ott verték rajta a gamékat.... :DD

(#278) quigon


quigon
tag

CommodoreVIC20+magnó.Ez ,mint ahogy a neve is mutatja vicc volt.:DD

(#279) Dilikutya


Dilikutya
félisten

C64, 1994-ben, suliban:) aztán ültem 286/386/486 előtt is, volt 386-os notebook, majd Pentium 90MHz, aztán egy Celeron 533, és most meg elkapott az órajelhajsza:) bár ilyen időközönként azér lehet is upgradelni néha. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#280) Dilikutya


Dilikutya
félisten

jajj a magnós C64, kis általánis negyedikesként azon BASIC-eztünk :D:D mer ugye mit játszon a kisiskolás, ha nem azt:) azt az összeadó progit azóta se sikerült reprodukálni :) emlékszem volt valami tengeralattjárós játék is:) csak győztük kivárni mire visszatekerte:):)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#281) Myki19 válasza [Gandalf] (#1) üzenetére


Myki19
tag

az Első gépem egy C64 volt!
az Első PC-m egy 286 12Mhz 640Kb ram és egy FekteNarancs Hercules monitor

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#282) warmaster válasza csiga997 (#271) üzenetére


warmaster
aktív tag

Nem dolgoztam, de van itt egy TPA a szobám mellett.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#283) panda


panda
tag

Hc-85, magnóval meg Basic-el, napokig csak Bruce-Lee-t meg hasonló crap-et játszottam. De jó volt, elmúlt.
Csak ennyi :)

Our choices define us, sometimes doom...

(#284) stpotty


stpotty
tag

Egy c+4 volt az első gépem, egész hosszú spórolás után.:)

(#285) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

486dx40..Koromból fakadóan :)

off
stpotty végülis meglett a jogsid?:)
on

(#286) stpotty válasza _Volkovy_ (#285) üzenetére


stpotty
tag

már csak idő kérdése:)

(#287) _Volkovy_ válasza stpotty (#286) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az király :)
A vga jó?:)

(#288) stpotty válasza _Volkovy_ (#287) üzenetére


stpotty
tag

aha, megy ahogy kell neki. Te mit vettél végülis?

(#289) deedee


deedee
őstag

133 mhz proci,8 mb edo,400 mb vinyó....ja és jól átkúrták az agyam és belerakattak velem egy voodoo 2-est,hogy menjen az fps játék./lásd hexen,heretic,quake 1.,wolfenstein/persze akkor még nem értettem a gépekhez ,úgyhogy naívan elhittem,hogy bizony nekem negyon de nagyon kell a szuper /akkor még legalábbis szuper.../ vga kari....

(#290) lordjancso


lordjancso
senior tag

486 DX-66 Mhz. Valami gagyi alaplap, amire minden egytől egyig integrált. 2x-es cd-meghajtó. 14''-os monitor, de legalább szines volt... :))

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#291) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Sinclair ZX Spectrum 48k

Ehhez kesobb lett floppy is (Speccy-DOS 4.0s)... volt egy angol szabvany is az Disciple ehhez ugyanugy Boot lemez kellett, mint a PC-khez, es PC-s FDD-d hasznalt mindket rendszer.

Aztan ahogy jott a kozepsuli vege ('95-96) befigyelt egy ilyen:

Intel Pentium 75MHz
Intel Triton FX chipset
8M RAM
Miro Video 20SD 2M PCI (S3 Vision 868)
WDC 1.3GB HDD (WDC AC1200F)

Emlexem a boltban egy 486-DX2-80 mellett volt, mindket kuckon digit kijelzoa megahercrol, 10 ev koruli kiscsavo: ''Anyu, apu, nezd a mienk gyorsabb, mert 80MHz-s nem 75-s''...osszeneztem az eladoval es csak mosolyogtunk egyet:P;], valahogy mar akkor is vagtam, hogy a MHz nem minden;]

Mas fel eveig volt meg, kozben a 8M RAM lecserelodott 16M EDORAM-ra:), meg kapott egy SB AWE32-t

Aztan jott egy upgrade '97 vege fele:

Cyrix 6x86L-PR200+GP (M1) 150MHz @166MHz (2x83MHz)
Acorp 5TX32-C Intel Triton TX chipset
Hercules Dynamite 128/Video (Tseng ET6000) 4M MBDRAM
32M SDRAM
Toshiba SD6202B 32x CDROM, tetocserepet is beolvasta :C

Ugy egy evvel kesobb ('98 osze) kis rancfelvarras:

IBM 6x86MX-PR300+ (M@) 233MHz @263MHz (3.5x75MHz)
Elephant Voodoo Graphics 4M PCI
Quantum EX6.4A
+64M SDRAM

Fel evvel kesobb ('99 aprilis) jott egy alkalmi vetel occsoe':

Celeron 266@412
Abit BH6 <- mai napig muxik(!)
128M SDRAM
Voodoo Banshee 16M AGP
Quantum EL5.1A
MAG DJ530

Ezzel el is voltam jo sokaig, mert a regebbi gepbol a 6.4G-s HDD-t meg a 64M SDRAM-t is atmentettem bele, ugyhogy ugy mar jo volt. Ezzela geppel kezdtem el netezni egy 56kbps Acorp kulso hw-s modemmel.

De kezdett keves lenni a loero, a telen kapott meg egy 20GB-s Maxtor HDD-t, ugyhogy ujabb fejlesztes, de erre csak 2001 tavaszan kerult sor, volt is nagy dilemma, hogy CUSL2-C/SA6+Celeron 600 legyen vagy Abit KT7A-Raid+Duron 750MHz...utobbi;], bar olvastam rola hogy 686B-nek nyugjei vannak SB Live!-l, de nekem olyanom nem volt, meg kulonben is bevallalos vagyok, na ;]...havercsavo is ekkor vett gepet, de o inkabb az Intel-t vette.

Vettem hozza termeszetesen egy kuckot is 300W-s tappal, meg egy Pionneer DVD116-s DVDROM-t is

Osszeraktam, nem indul...csak sipol eszeveszetten es leall. Szet-ossze. Detto. Nezegetem a User's Manual-t ott figyel benne egy utolag betuzott cetli, rajta a vaker, hogy aszondjajaz: ''He, juzer, ha nem a CPUFAN1-n dugod a kulert, akkor nem fog elindulni a gep, mert a BIOS veszleallasra leallitja''.
Hat persze, hogy nem oda dugtam, mert a kuler dobozaban viszont ott volt egy masik vaker, hogy ''Ne az alaplapra dugd juzer, mert sok aramot vesz fel es tonkre mehet a deszka ezen resze''. Na, most mi legyen....nem baj, kraft a laprol, hadd szoljon;]
Erdekes modon, egybol beindult...mik nem vannak, nem :P? Nem kicsit jobban repesztett, mint az elozo gepem;] havercsavo is csak huledezett, hogy a 633-s tuningolt Cerkaja alig bir lepest tartani ezzel, pedig ez meg ''csak'' alapon megy...mondjuk ra is ment egy-ket delutanom meg estem amire kitapsztaltam mi mit csinal, RESET gombot mar-mar csukott szemmel is megtalaltam;] -festek kopott-e azt nem neztem-, de 900MHz-n FSB:120MHz AGP:80MHZ PCI:40MHz olyat ment, hogy ihaj. Arra eleg hamar rajottem, hogy az aszinkron mod az nem rulz K7-nel.

Nyaron olvastam az L1 unlock-rol, probaljuk meg, ezustlakkal, elsore sikerult is -bar azota mar meg csinaltam sokaknak grafittal is-, mivel keves volt a 64M+64M PC66 es jelzes nelkuli RAM -igen, ezek mentek 120MHz-n :C- beujitottam 256M SDR-t is.

Na ez vmi noname Seitec krealmany volt, de a chipeken xxxyyyzzz-6 volt e jelzes...mondjuk ezt csak itthon vettem eszre, de rovid fejszamolas...tud ez kilohatvanhatot is vazze, nosza go, BIOS-ba be, szorzo le 5x-re FSB=150 (CPU=750MHz azaz default) leosztas 4:2:1,save&exit, hadd szoljon...es bejott a Win...neztem is miez-e, hogyhogy nem fagyott ki...nem baj, akkor szigoritsunk egy kicsit a RAM idoziteseken...addig-addig, hogy CL2, Turbo timing...azaz a full uveghang, amit be lehet allitani es vitte csont nelkul. Probalgatam mit bir, egyszer tenyleg tok veletlenul -mert mar villamban mentem a BIOS-ban- szokasos 6x helyett 6.5x allitottam a szorzot es a jol bevalt 900 helyett 975-n roffent be gepbika;]. (Ez a 900 onnan maradt meg bennem, hogy meg nem volt allithato a CPU szorzo es akkor csak ennyit tudtam max-ra bealliatni (7.5x120), mert a RAM/AGP/PCI nem birt tobbet 120/80/40-nel...) Es ment...na ekkor tunt el a havercsavo Cerka 633@950-e vegkepp a visszpillantoban...

Ehhez toltam meg egy GF2GTS-t is 2k1-ben olyan eredemenyt csiholtam ki vele, pedig csak 233/350-g volt nyero 200/333-rol, hogy nem hittek el, egyfolytaban link-t meg screenshot-t koveteltek, hiszen az elert 3752-s pont az nem volt szokvanyos egy gigahertz alatti geptol, mivel tobben is 1200-1333-s Thunderbirdek-l GF2PRO-val -ami alapon 200/400-n megy- is csak 3500 korul voltak...kaarcsonykor el kezdett szarakodni a tapegyseg, 0% terehelsnel (szorzo 5x FSB=100 (SoftFSB-vel 90MHz) Vcore=1.100V) is RESET-lt a gep, HDD park-ba vagta fejet egy pill-re es lehetett hallani ahogy ujra felporog..szeervizben persze hogy nem produkalta, de engem nem erdekelt vettem egy masik 300W-s tapot, beraktam, meg is szunt a hiba egybol

Kis toldozgatas tortent csak, belekerult egy Teac 516EB CDRW egyseg, a Spitfire Duron egy 1000MHz-s Morgan magosra cserelodott, de tartottam magam a 975-hoz. Vcore=1.700 az 1.750 helyett. Occsoert lehetett venni egy boltban GF3Ti200-t, nosza hozzam is kerult egy gyorsba mielott elfogyna...ezzel is sikerult a 2k1-s mutatvany, 243/510-n azaz GF3Ti500-kent 6543pont-t preselt ki, gigahertz alatti gep ilyen VGA-val csak 5 csinalt tobbet a madonion listaja szerint akkoriban, de azok mar mind DDR-s lapban voltak, az elso 10-ben csak 2(!) SDR-s lappal szerelt gep volt csak. Screenshot van csak rola egy HDD-n, mert szerverkarbantartas miatt nem lehetett leregisztralni:U...

Aztan egyszercsak 2002 oszen beutott a krach...tapegyseg a leallas utan par seccel akkorat szolt, mint egy petarda es agyonvagott -szinte- mindent. Mindent ertsd meg a billentyuzet es az eger is lebenult orokre. Az egyetlen tulelo a (h)oskori SBAWE32-s hangkartyam volt, ez ugye meg ISA-s...a HDD fel sem porgott, probagep eszre sem vette, a CDRW hatul feheren fustolt, ha egy masik gepre dugtam, DVD-tol el sem indult a probagep...na, totalis letargia....persze minden Mistral vetel volt, de ''nem mi raktuk ossze'', csak a tap -amit a szarakodo masik helyett vettem- es a GF3Ti200 volt garis...ilyeneket mondott a szervizessrac ''Egy ilyen gephez'' KT7A, Duron 1GHz, 1 HDD, 1 CDRW, 1 DVD ''mar 400W-s vagy erosebb tap kellett volna'', mondom neki, ''Uhm...es akkor a fenti tajekoztatoban, miert ''csak'' 1200MHz felett es tobb HDD-s gepbe ajalnjatok, hm?'' Na mindegy, nagy nezehen elkuldtek a VGA-t a FVF-hez onnan visszadobtak nekik, hogy jogos, de ezek onnan Re felulvizsgalatra, aztan erre FVF szettarta a kezet, hogy akkor inkabb beszeljuk meg...kosz b+, akkor minek vagytok.

Koltson kertem egy gepet, ugyis mondtak, hogy szarakodik nezzem mar meg, OK...elhozom, bekapcs de lefagy POST-nal...RESET...nezem mi a sz@r, hat all a CPU kuler ventije...Asus P3V133+Cerka 300A....odanyulok fele, de lehet erezni hogy mar sut(!) a borda...a CPU tobbet be sem indult....na LOL....kolcsongepbe kolcson CPU szerzes...+2 nap

Megfogadtam, hogy megegy ilyen esetem nem lesz, ugyhogy az elso amit megvettem az epulo uj konfighoz az egy Enermax 365AX-VE (G) taperomu volt. Meg augusztusban megvettem egy 256M Kingmax DDR400-s modult egy HWSW-s forumtarsamtol...megjott a KD7-Raid...erre vartam augusztus vege ota, ahogy kaphato volt meg is vettem, meg jo, hogy nem ezt meg a DDR modult kuldte el a tap, mert ez utobbi nem eppen magyarorszagi beszerzes, inkabb tengerentuli. Szepen jott minden DVD...GF4Ti4200-128M...HDD...XP1600+...kucko...osszerak, hadd szoljon...1575MHz-nel megallt a tudomany:U. Novemberben bejottek a Thoroughbred-A 1700+-k, masnap itt vigyorgott az egyik a gepben, eloszor csak 1700MHz-n ment, de felhomalyositottak, hogy miert, azt allitsam at es lon...es lett 1953MHz:C.

Kisebb fejlesztesek jottek csak: DVD-RW egyseg...CPU Tbred-B 2100+(AIUHB)...+ 80G HDD...+512M DDR466...aztan mas semmi

Oszre a MAG DJ530 mar megfaradt, lett helyette egy Fujitsu-Siemens DE-770


Most jott ugye nemreg ez a Bi-Athlon cuccos:

MSI K7D-Master-L
XP2400+ (2x), MP mod by Vitya (tole vettem)
1024M Kingston DDR266 ECC

+Thermaltake Silent Boost (2x)
+Enermax 651P-VE 24P

Ebbe lett meg pluszban egy HPT370A meg megegy 80G-s Maxtor...aztan megegy...nem volt tok egyforma a masikkal, de nem baj, megmaradt a 2.-nak vett is is (azaz 3 db van, 2 tokegyforma, ezek mennek Raid0-ban, meg van egy harmadik is (ezt vettem 2.-kent tehat az 1. es 3. megy egyutt), a tipusszamuk egyebkent megegyezik, megis az egyik mas:U), meg ott log a regi 40G-s HDD-m is (ezt vettem 2002 oszen)

Feszkok ugy allnak 5V es 12V-nal, mint katiba gyerek...

Hat ennyi a tortenetem...tudom, hogy jo sok lett, de nem baj;]:DD:C


Maxtor Diamondmax VL 40 5400rpm 2M cache 20GB-s HDD NYAK-t keresek:U...



hobizoli

több drón kell ;P

(#292) escie


escie
őstag

én egy XT-n kezdtem, a 486-os korszakban...
aztán nyolcadikos koromban kaptam egy p100-as csodamasinát.
akkoriban tényleg az volt... :)

I'm back, baby!

(#293) csiga997 válasza hobizoli (#291) üzenetére


csiga997
őstag

A kérdés az volt, hogy ki hogyan kezdte, nem az, hogy aztán hogyan folytatta... :DDD

(#294) atee07


atee07
tag

Commodore 64-en,aszem,bár az is haveré volt,de jókat szórakoztunk rajta.Volt egy bizonyos Street Rod nevü játék,nem tudom,hogy emlékszik-e rá valaki,de frankesz volt.A suliban annak idején(1995 körül) természetesen nem 486-osok voltak,hanem 286,ill. pár 386-os gép.Nameg volt egy C+4-es,ami mondjuk abszolút rossz volt,meg sem lehetett csinálni,de a tanár ránk akarta sózni egy ezresért.Persze nem vettük meg.Utána 1997 táján jött egy 166-os aszem,mindenki azt a gépet akarta,akkoriban az számított az egyik legjobbnak.

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#295) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

En Primon kezdtem ~84 korul :)
Tuti kis vas volt, nagyon szeretem meg ma is :)
Aztan sajat '64-em meglett ~89 korul, aztan pC (486DLC+koproc), majd Amiga (A1200).
Azota volt sok-sok pC-m, de mind az elso '64-em es Amigam is megvan meg (meg persze tobb egyeb oreg vas is) es raadasul neha igen aktiv hasznalatban is vannak. :)))

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#296) vati válasza csiga997 (#270) üzenetére


vati
senior tag

..tekintve, hogy ugyanaz a proci architektúra volt bennük (Z80-nak hívták?)
mint a Spektrum/Enterprise sorozatban, talán az órajel volt kicsit magasabb.
Nem KGST-találmány.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#297) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Commodore 128-cal kezdtem, és egészen 8.-os koromig azzal nyomultam (most vagyok 11-es).

Annyit tudok, hogy kéthetente új joy-t kellett venni, mert tönkrementek. Régi szép idők. :))

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#299) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Az első gépet úgy1993 körül kaptam: C plus4 volt hozzá egy halom jó játék aztám pár hónap múlva érkezett a floppy meghajtó is..
Ezt használtam pár évet és kis kihagyás után 2000 ben újra beszáltam a buliba egy AMD K5 100Mhz 16 MD EDO ram 521MB HDD plussz volt még CD olvasó meg minden ami akkor kellett...
Ez a gép ment másfél évig persze addigra már volt egy 6,4GB Hdd is ez a maga idelyében nagy szám volt...
Aztán érkezett a 733Mhz Celeron Voodo 3 Videokártyával 256Mb rammal...
Ez azért akkoriban ütős volt...
Aztán kb fél éve:
GO BACK AMD

és az új gép paraméterei lentebb olvashatók...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#300) ody42


ody42
senior tag

AT 286-os, 40 mega Quantum vinyó 1+1 MB RAM + Trident 9000 + mono 13'' VGA monitor :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki milyen gépen kezdett?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.